Competitive Timing

YES Cross Country One Mile

YES Cross Country One Mile

October 07, 2014


Accurate Results | Every Time Competitive Timing

Table of Contents


Finish List - Girls - 4th Grade Girls - General

Team Summary - Girls - 4th Grade Girls - General

Team Detail - Girls - 4th Grade Girls - General

Finish List - Boys - 4th Grade Boys - General

Team Summary - Boys - 4th Grade Boys - General

Team Detail - Boys - 4th Grade Boys - General

Top

Overall Finish List - Boys

4th Grade Boys

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

(< 3)

401

Tillman Bartholomew Hawthorne

6:24.98

6:24/M

 

2

1

519

Robert Brown Mckinley School

6:38.30

6:38/M

 

3

2

45

Liam Mays Arrowhead

6:40.97

6:40/M

 

4

(< 3)

726

Owen Reynolds Red Lodge

6:41.14

6:41/M

 

5

3

34

Mitchell Fogelsong Arrowhead

6:43.54

6:43/M

 

6

4

950

Wylie Hood Columbus

6:50.61

6:50/M

 

7

(< 3)

396

Manasseh Davies Hardin Middle School

6:50.73

6:50/M

 

8

5

987

Loren Rogge Boulder School

6:50.74

6:50/M

 

9

(< 3)

159

Evan Rouane Blue Creek School

6:54.55

6:54/M

 

10

6

210

Tristan Vladic Boulder School

6:54.91

6:54/M

 

11

7

585

Bryce Grebe Melstone

6:57.47

6:57/M

 

12

8

195

Sinjin McDonald Boulder School

7:00.64

7:00/M

 

13

9

323

Sean Culbertson Columbus

7:04.63

7:04/M

 

14

(< 3)

458

Bryce Williams Joliet School

7:05.23

7:05/M

 

15

10

429

Lane Lile Huntley Project Elementary School

7:09.33

7:09/M

 

16

11

595

Micah Houde Miles Avenue School

7:09.53

7:09/M

 

17

12

341

Austin Rightmier Columbus

7:11.12

7:11/M

 

18

13

229

Laken Goldsby Broadwater School

7:14.17

7:14/M

 

19

14

430

Gage McNiven Huntley Project Elementary School

7:16.49

7:16/M

 

20

15

806

Skyler Smith Sandstone School

7:18.44

7:18/M

 

21

16

900

Aiden Marceau Washington School

7:21.10

7:21/M

 

22

17

444

Rance Remme Independent School

7:22.06

7:22/M

 

23

18

206

Cooper Tocco Boulder School

7:23.47

7:23/M

 

24

(< 3)

993

Enson Kills Pretty Enemy Morin School

7:24.38

7:24/M

 

25

19

583

Michael Bergin Melstone

7:26.15

7:26/M

 

26

(< 3)

971

Braden Cowger Rose Park School

7:27.09

7:27/M

 

27

20

443

Carsen Paske Independent School

7:27.20

7:27/M

 

28

21

524

Aj Foote Mckinley School

7:28.58

7:28/M

 

29

22

375

Owen Hardy Elysian School

7:29.03

7:29/M

 

30

23

551

Tegan Bowen Meadowlark School

7:30.38

7:30/M

 

31

24

850

Casey Rah St Francis

7:30.73

7:30/M

 

32

25

552

Tyler Bowen Meadowlark School

7:33.76

7:33/M

 

33

(< 3)

315

Jaxon Straus Central Heights School

7:34.25

7:34/M

 

34

26

174

Elijah Bryan Boulder School

7:34.59

7:34/M

 

35

27

468

Maverick Hoppman Laurel

7:34.87

7:34/M

 

36

28

196

Drew McDowell Boulder School

7:36.55

7:36/M

 

37

29

966

Timothy Christensen Boulder School

7:36.65

7:36/M

 

38

30

434

Garrett Sholley Huntley Project Elementary School

7:38.00

7:38/M

 

39

31

689

Harper Doucette Poly Drive School

7:38.20

7:38/M

 

40

32

849

Jack Quandt St Francis

7:38.74

7:38/M

 

41

33

577

Treyden Strecker Meadowlark School

7:38.92

7:38/M

 

42

(> 7)

212

Jaxen Walter Boulder School

7:39.97

7:39/M

 

43

34

462

Bridger Davidson Laurel

7:43.72

7:43/M

 

44

35

840

Cody Hofer St Francis

7:43.92

7:43/M

 

45

36

124

Adam Landrie Big Sky Elementary

7:44.67

7:44/M

 

46

37

711

North Sanderson Poly Drive School

7:45.97

7:45/M

 

47

38

121

Lucas Keith Big Sky Elementary

7:49.21

7:49/M

 

48

39

51

Josh Sears Arrowhead

7:49.97

7:49/M

 

49

40

691

Kaden Dowd Poly Drive School

7:51.06

7:51/M

 

50

41

37

Luke Gunnis Arrowhead

7:53.66

7:53/M

 

51

42

852

Keagan Reas St Francis

7:54.81

7:54/M

 

52

43

98

Chance Bray Big Sky Elementary

7:56.43

7:56/M

 

53

44

440

Ethan Moore Independent School

7:57.85

7:57/M

 

54

(> 7)

170

Carson Blaschak Boulder School

7:59.91

7:59/M

 

55

(< 3)

152

Jaxon D. Nightwalker Bitterroot School

7:59.96

7:59/M

 

56

45

555

Karson Combs Meadowlark School

8:00.92

8:00/M

 

57

46

561

Duncan Herring Meadowlark School

8:04.74

8:04/M

 

58

47

38

Sean Gunnis Arrowhead

8:05.96

8:05/M

 

59

48

948

Trafton Ford St Francis

8:06.46

8:06/M

 

60

49

589

Ayden Blevins Miles Avenue School

8:06.80

8:06/M

 

61

50

989

Jerome Fourstar Arrowhead

8:07.39

8:07/M

 

62

51

908

Daniel Salinas De La Rosa Washington School

8:08.21

8:08/M

 

63

52

273

Sheldon Wetzel Broadwater School

8:08.77

8:08/M

 

64

53

546

Jared Weinmeister Mckinley School

8:09.40

8:09/M

 

65

54

235

Keyan Hernandez Broadwater School

8:09.80

8:09/M

 

66

(< 3)

448

Jase Breding Joliet School

8:09.99

8:09/M

 

67

55

786

Frankie Lucero Sandstone School

8:10.22

8:10/M

 

68

(< 3)

827

Cole McCann Shepherd Elementary

8:11.11

8:11/M

 

69

56

590

Wyatt Cotter Miles Avenue School

8:11.13

8:11/M

 

70

57

441

Isaac Moore Independent School

8:11.39

8:11/M

 

71

58

288

Blake Cowen Canyon Creek School

8:11.83

8:11/M

 

72

(> 7)

190

Ethan Hanel Boulder School

8:12.76

8:12/M

 

73

59

754

Jordan Berg Sandstone School

8:13.32

8:13/M

 

74

(> 7)

171

Devin Blaschak Boulder School

8:14.61

8:14/M

 

75

60

333

Michael Lebrun Columbus

8:15.27

8:15/M

 

76

61

560

Stecher Hefty Meadowlark School

8:15.56

8:15/M

 

77

(< 3)

606

Steven Cole Morin School

8:15.86

8:15/M

 

78

(< 3)

722

Micah Falls Down Pretty Eagle Catholic School

8:16.56

8:16/M

 

79

62

959

James Malchow St Francis

8:17.10

8:17/M

 

80

63

119

Quinn Jurovich Big Sky Elementary

8:19.78

8:19/M

 

81

64

887

Carson Burrington-Hodges Washington School

8:20.56

8:20/M

 

82

65

918

Aiden Zeiler Washington School

8:21.06

8:21/M

 

83

66

960

Andrew Gutierrez St Francis

8:22.60

8:22/M

 

84

67

49

Ryan Pilcher Arrowhead

8:22.87

8:22/M

 

85

(< 3)

216

Gage Weyrauch Broadview School

8:23.17

8:23/M

 

86

68

899

Ryan Lamere Washington School

8:23.78

8:23/M

 

87

69

541

Evan Simonsen Mckinley School

8:24.24

8:24/M

 

88

70

100

Landon Breen Big Sky Elementary

8:26.65

8:26/M

 

89

71

68

Meredith Marsh Beartooth School

8:28.37

8:28/M

 

90

72

581

Braden Zimmer Meadowlark School

8:29.95

8:29/M

 

91

73

919

Jonas Zeiler Washington School

8:31.05

8:31/M

 

92

74

889

Tayshawn Eagle Feathers Washington School

8:32.19

8:32/M

 

93

75

295

Isaiah Harris Canyon Creek School

8:33.00

8:33/M

 

94

(> 7)

851

Matthew Rah St Francis

8:33.58

8:33/M

 

95

76

384

Paxton Mills Elysian School

8:35.70

8:35/M

 

96

77

620

Larry Debus Newman School

8:36.01

8:36/M

 

97

78

128

Keaton Miller Big Sky Elementary

8:36.15

8:36/M

 

98

79

661

Jordan Swartzer Newman School

8:37.15

8:37/M

 

99

80

62

Tyler Brunner Beartooth School

8:38.41

8:38/M

 

100

81

233

Devlen Harris Broadwater School

8:38.57

8:38/M

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

101

82

111

Conner Hartford Big Sky Elementary

8:39.11

8:39/M

 

102

(> 7)

890

Brenner Elliott Washington School

8:39.77

8:39/M

 

103

(> 7)

985

Jordin Lorentz Boulder School

8:40.93

8:40/M

 

104

83

517

Calvin Brass Mckinley School

8:41.07

8:41/M

 

105

84

880

Brayden Osse Trinity Lutheran School

8:42.10

8:42/M

 

106

(< 3)

395

Scottie Black Eagle Hardin Middle School

8:42.72

8:42/M

 

107

(> 7)

134

Adam Rupsis Big Sky Elementary

8:46.50

8:46/M

 

108

(> 7)

31

Carson Bruyere Arrowhead

8:47.64

8:47/M

 

109

85

239

Dominique Kuntz Broadwater School

8:50.68

8:50/M

 

110

86

250

Khoen Parker Broadwater School

8:55.71

8:55/M

 

111

87

626

Andrew Gregor Newman School

8:56.85

8:56/M

 

112

(> 7)

917

Lucas Wilkinson Washington School

8:59.92

8:59/M

 

113

(< 3)

157

Xavier Lundberg Blue Creek School

9:03.45

9:03/M

 

114

88

522

Ethan Don't Mix Mckinley School

9:09.77

9:09/M

 

115

89

979

Evan Otoole Mckinley School

9:12.01

9:12/M

 

116

(< 3)

359

Connor Allen Elder Grove Elementary

9:13.32

9:13/M

 

117

90

697

Caleb Hunter Poly Drive School

9:13.85

9:13/M

 

118

(> 7)

547

Nathaniel Whiteman Mckinley School

9:13.98

9:13/M

 

119

91

809

Ben Tiry Sandstone School

9:14.65

9:14/M

 

120

(> 7)

903

Kaleb Morse Washington School

9:15.79

9:15/M

 

121

92

297

Talen Kind Canyon Creek School

9:17.91

9:17/M

 

122

(> 7)

530

Gavin Hoppe Mckinley School

9:21.74

9:21/M

 

123

(> 7)

48

Joe Perry Arrowhead

9:22.17

9:22/M

 

124

93

306

Bryson Powers Canyon Creek School

9:22.64

9:22/M

 

125

94

65

Grady Gnerer Beartooth School

9:26.43

9:26/M

 

126

95

301

Cole Minchow Canyon Creek School

9:28.06

9:28/M

 

127

(> 7)

52

Luke Shannon Arrowhead

9:28.12

9:28/M

 

128

(< 3)

424

Edan Wall Home School

9:29.24

9:29/M

 

129

(> 7)

945

Ethan Kautz Big Sky Elementary

9:31.31

9:31/M

 

130

(> 7)

834

Davis Chakos St Francis

9:31.60

9:31/M

 

131

(< 3)

17

Tanner Muessig Alkali Creek School

9:33.04

9:33/M

 

132

96

407

Bennett Easton Highland School

9:33.16

9:33/M

 

133

97

325

Colter Elton Columbus

9:33.79

9:33/M

 

134

(> 7)

544

Owen Sneddon Mckinley School

9:39.16

9:39/M

 

135

98

630

Peyton Harms Newman School

9:42.40

9:42/M

 

136

(> 7)

994

George Bentler Mckinley School

9:43.29

9:43/M

 

137

99

631

Kai Harron Newman School

9:44.12

9:44/M

 

138

100

584

Paul Bergin Melstone

9:46.05

9:46/M

 

139

(> 7)

89

Felipe Armendariz Big Sky Elementary

9:47.43

9:47/M

 

140

101

402

Riley Anderson Highland School

9:48.87

9:48/M

 

141

102

409

Owen McKinney Highland School

9:49.46

9:49/M

 

142

103

467

Tristan Erb Laurel

9:51.29

9:51/M

 

143

(> 7)

565

Kian Mattson Meadowlark School

9:51.99

9:51/M

 

144

(> 7)

516

Parker Boulet Mckinley School

9:53.66

9:53/M

 

145

104

882

Jade Yeager Trinity Lutheran School

9:53.89

9:53/M

 

146

105

643

Hasten Robinson Laflamme Newman School

9:54.65

9:54/M

 

147

(> 7)

113

Gunnar Hatheway Big Sky Elementary

9:58.01

9:58/M

 

148

(< 3)

215

Rian Gress Broadview School

9:58.12

9:58/M

 

149

(< 3)

353

Austin Janz Eagle Cliffs Elementary

9:58.58

9:58/M

 

150

106

222

Lucas Blatnick Broadwater School

10:03.61

10:03/M

 

151

(> 7)

249

Jaiven Parker Broadwater School

10:04.34

10:04/M

 

152

(> 7)

909

Joseph Schaack Washington School

10:07.30

10:07/M

 

153

107

466

Dustyn Erb Laurel

10:08.24

10:08/M

 

154

(> 7)

846

Aden Michael St Francis

10:10.27

10:10/M

 

155

(> 7)

245

Gavin Morrison Broadwater School

10:12.74

10:12/M

 

156

108

67

Austin Lee Beartooth School

10:13.17

10:13/M

 

157

109

622

Hunter Doyle Newman School

10:17.30

10:17/M

 

158

(> 7)

263

Vaughn Sheridan Broadwater School

10:20.03

10:20/M

 

159

(> 7)

975

Alex Steppe Broadwater School

10:24.23

10:24/M

 

160

(> 7)

262

Gavin Scott Broadwater School

10:25.29

10:25/M

 

161

110

378

Ayden Ingraham Elysian School

10:26.58

10:26/M

 

162

(> 7)

907

Yandel Rivera Washington School

10:26.99

10:26/M

 

163

(> 7)

520

Logan Burgess Mckinley School

10:28.33

10:28/M

 

164

(> 7)

525

Jedidiah Groves Mckinley School

10:32.14

10:32/M

 

165

(> 7)

93

Henry Ball Big Sky Elementary

10:32.41

10:32/M

 

166

(> 7)

976

Landon Daniel Broadwater School

10:33.81

10:33/M

 

167

(< 3)

148

Nickolas Goettel Billings Educational Academy

10:36.82

10:36/M

 

168

(> 7)

886

Denver Bruce Washington School

10:37.50

10:37/M

 

169

(> 7)

974

Harlan Fitzpatrick Washington School

10:40.91

10:40/M

 

170

(> 7)

36

Ian Gunnis Arrowhead

10:40.97

10:40/M

 

171

111

771

Jude Hendricks Sandstone School

10:47.66

10:47/M

 

172

(> 7)

623

Armand Fair Newman School

10:52.69

10:52/M

 

173

(> 7)

904

Taner Morse Washington School

10:53.07

10:53/M

 

174

(> 7)

133

Tyler Power Big Sky Elementary

10:59.73

10:59/M

 

175

(> 7)

175

Andre Caster Boulder School

11:08.46

11:08/M

 

176

112

751

Nathan Arthur Sandstone School

11:08.78

11:08/M

 

177

(< 3)

677

Giovonne Pacheco Orchard School

11:12.93

11:12/M

 

178

(> 7)

910

Carson Schreier Washington School

11:14.55

11:14/M

 

179

(> 7)

624

Merrick Fair Newman School

11:15.86

11:15/M

 

180

(> 7)

980

Owen Otoole Mckinley School

11:19.59

11:19/M

 

181

(> 7)

896

Emmett Hunt Washington School

11:25.49

11:25/M

 

182

(> 7)

660

Ciiou Speck Newman School

11:25.86

11:25/M

 

183

(> 7)

534

Alexander Kay Mckinley School

11:28.66

11:28/M

 

184

(> 7)

888

Enoch Caraway Washington School

11:31.55

11:31/M

 

185

(> 7)

911

Benito Selva Washington School

11:31.73

11:31/M

 

186

(> 7)

231

Syr Green Broadwater School

11:43.95

11:43/M

 

187

(> 7)

257

Caleb Rodriguez Broadwater School

11:45.00

11:45/M

 

188

(> 7)

579

Jaxton Whitaker Meadowlark School

11:45.66

11:45/M

 

189

(> 7)

572

Andrew Porter Meadowlark School

11:48.97

11:48/M

 

190

113

876

Ayden Edgerley Trinity Lutheran School

11:53.30

11:53/M

 

191

(> 7)

580

Pryce Williams Meadowlark School

11:56.03

11:56/M

 

192

(> 7)

650

Kayden Plotner Newman School

11:56.65

11:56/M

 

193

(> 7)

88

Shayl Anderson Big Sky Elementary

12:00.03

12:00/M

 

194

(> 7)

649

Zach Phelps Newman School

12:05.01

12:05/M

 

195

(> 7)

562

Aidan Kessler Meadowlark School

12:14.86

12:14/M

 

196

(> 7)

906

Drake Reiber Washington School

12:15.85

12:15/M

 

197

(> 7)

106

Aidan Dahlquist Big Sky Elementary

12:19.51

12:19/M

 

198

114

817

William Marshal Wilson Sandstone School

12:46.09

12:46/M

 

199

(> 7)

801

Cobe Romero Sandstone School

12:49.15

12:49/M

 

200

(> 7)

238

Caden Kuntz Broadwater School

13:12.22

13:12/M

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

201

(> 7)

122

Cooper Ketchum Big Sky Elementary

13:19.30

13:19/M

 

202

(< 3)

367

Nicholas Saldivar Elder Grove Elementary

13:58.54

13:58/M

 

203

(< 3)

675

Draven Miller Orchard School

14:19.56

14:19/M

 

204

(> 7)

521

Julian Cerovski Mckinley School

14:27.92

14:27/M

 

205

115

602

Max Shin Miles Avenue School

14:29.02

14:29/M

 

Top

Final Team Results - Boys

4th Grade Boys

Team - Boulder School Finish Position - 1
Team Score (places): 19 Team Score (times): 20:46.29 Ave Time:6:55.43
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

987

Loren Rogge

5

5

6:50.74

6:50.74

0:00.00

2

210

Tristan Vladic

6

11

6:54.91

13:45.65

0:04.17

3

195

Sinjin McDonald

8

19

7:00.64

20:46.29

0:09.90

4

206

Cooper Tocco

(18)

(37)

7:23.47

28:09.76

0:32.73

5

174

Elijah Bryan

(26)

(63)

7:34.59

35:44.35

0:43.85

6

196

Drew McDowell

(28)

(91)

7:36.55

43:20.90

0:45.81

7

966

Timothy Christensen

(29)

(120)

7:36.65

50:57.55

0:45.91

8

212

Jaxen Walter

More Than 7

 

7:39.97

58:37.52

0:49.23

9

170

Carson Blaschak

More Than 7

 

7:59.91

1:06:37.43

1:09.17

10

190

Ethan Hanel

More Than 7

 

8:12.76

1:14:50.19

1:22.02

11

171

Devin Blaschak

More Than 7

 

8:14.61

1:23:04.80

1:23.87

12

985

Jordin Lorentz

More Than 7

 

8:40.93

1:31:45.73

1:50.19

13

175

Andre Caster

More Than 7

 

11:08.46

1:42:54.19

4:17.72

 
Team - Columbus Finish Position - 2
Team Score (places): 25 Team Score (times): 21:06.36 Ave Time:7:02.12
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

950

Wylie Hood

4

4

6:50.61

6:50.61

0:00.00

2

323

Sean Culbertson

9

13

7:04.63

13:55.24

0:14.02

3

341

Austin Rightmier

12

25

7:11.12

21:06.36

0:20.51

4

333

Michael Lebrun

(60)

(85)

8:15.27

29:21.63

1:24.66

5

325

Colter Elton

(97)

(182)

9:33.79

38:55.42

2:43.18

 
Team - Arrowhead Finish Position - 3
Team Score (places): 44 Team Score (times): 21:14.48 Ave Time:7:04.83
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

45

Liam Mays

2

2

6:40.97

6:40.97

0:00.00

2

34

Mitchell Fogelsong

3

5

6:43.54

13:24.51

0:02.57

3

51

Josh Sears

39

44

7:49.97

21:14.48

1:09.00

4

37

Luke Gunnis

(41)

(85)

7:53.66

29:08.14

1:12.69

5

38

Sean Gunnis

(47)

(132)

8:05.96

37:14.10

1:24.99

6

989

Jerome Fourstar

(50)

(182)

8:07.39

45:21.49

1:26.42

7

49

Ryan Pilcher

(67)

(249)

8:22.87

53:44.36

1:41.90

8

31

Carson Bruyere

More Than 7

 

8:47.64

1:02:32.00

2:06.67

9

48

Joe Perry

More Than 7

 

9:22.17

1:11:54.17

2:41.20

10

52

Luke Shannon

More Than 7

 

9:28.12

1:21:22.29

2:47.15

11

36

Ian Gunnis

More Than 7

 

10:40.97

1:32:03.26

4:00.00

 
Team - Huntley Project Elementary School Finish Position - 4
Team Score (places): 54 Team Score (times): 22:03.82 Ave Time:7:21.27
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

429

Lane Lile

10

10

7:09.33

7:09.33

0:00.00

2

430

Gage McNiven

14

24

7:16.49

14:25.82

0:07.16

3

434

Garrett Sholley

30

54

7:38.00

22:03.82

0:28.67

 
Team - Mckinley School Finish Position - 5
Team Score (places): 75 Team Score (times): 22:16.28 Ave Time:7:25.43
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

519

Robert Brown

1

1

6:38.30

6:38.30

0:00.00

2

524

Aj Foote

21

22

7:28.58

14:06.88

0:50.28

3

546

Jared Weinmeister

53

75

8:09.40

22:16.28

1:31.10

4

541

Evan Simonsen

(69)

(144)

8:24.24

30:40.52

1:45.94

5

517

Calvin Brass

(83)

(227)

8:41.07

39:21.59

2:02.77

6

522

Ethan Don't Mix

(88)

(315)

9:09.77

48:31.36

2:31.47

7

979

Evan Otoole

(89)

(404)

9:12.01

57:43.37

2:33.71

8

547

Nathaniel Whiteman

More Than 7

 

9:13.98

1:06:57.35

2:35.68

9

530

Gavin Hoppe

More Than 7

 

9:21.74

1:16:19.09

2:43.44

10

544

Owen Sneddon

More Than 7

 

9:39.16

1:25:58.25

3:00.86

11

994

George Bentler

More Than 7

 

9:43.29

1:35:41.54

3:04.99

12

516

Parker Boulet

More Than 7

 

9:53.66

1:45:35.20

3:15.36

13

520

Logan Burgess

More Than 7

 

10:28.33

1:56:03.53

3:50.03

14

525

Jedidiah Groves

More Than 7

 

10:32.14

2:06:35.67

3:53.84

15

980

Owen Otoole

More Than 7

 

11:19.59

2:17:55.26

4:41.29

16

534

Alexander Kay

More Than 7

 

11:28.66

2:29:23.92

4:50.36

17

521

Julian Cerovski

More Than 7

 

14:27.92

2:43:51.84

7:49.62

 
Team - Meadowlark School Finish Position - 6
Team Score (places): 81 Team Score (times): 22:43.06 Ave Time:7:34.35
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

551

Tegan Bowen

23

23

7:30.38

7:30.38

0:00.00

2

552

Tyler Bowen

25

48

7:33.76

15:04.14

0:03.38

3

577

Treyden Strecker

33

81

7:38.92

22:43.06

0:08.54

4

555

Karson Combs

(45)

(126)

8:00.92

30:43.98

0:30.54

5

561

Duncan Herring

(46)

(172)

8:04.74

38:48.72

0:34.36

6

560

Stecher Hefty

(61)

(233)

8:15.56

47:04.28

0:45.18

7

581

Braden Zimmer

(72)

(305)

8:29.95

55:34.23

0:59.57

8

565

Kian Mattson

More Than 7

 

9:51.99

1:05:26.22

2:21.61

9

579

Jaxton Whitaker

More Than 7

 

11:45.66

1:17:11.88

4:15.28

10

572

Andrew Porter

More Than 7

 

11:48.97

1:29:00.85

4:18.59

11

580

Pryce Williams

More Than 7

 

11:56.03

1:40:56.88

4:25.65

12

562

Aidan Kessler

More Than 7

 

12:14.86

1:53:11.74

4:44.48

 
Team - Independent School Finish Position - 7
Team Score (places): 81 Team Score (times): 22:47.11 Ave Time:7:35.70
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

444

Rance Remme

17

17

7:22.06

7:22.06

0:00.00

2

443

Carsen Paske

20

37

7:27.20

14:49.26

0:05.14

3

440

Ethan Moore

44

81

7:57.85

22:47.11

0:35.79

4

441

Isaac Moore

(57)

(138)

8:11.39

30:58.50

0:49.33

 
Team - St Francis Finish Position - 8
Team Score (places): 91 Team Score (times): 22:53.39 Ave Time:7:37.80
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

850

Casey Rah

24

24

7:30.73

7:30.73

0:00.00

2

849

Jack Quandt

32

56

7:38.74

15:09.47

0:08.01

3

840

Cody Hofer

35

91

7:43.92

22:53.39

0:13.19

4

852

Keagan Reas

(42)

(133)

7:54.81

30:48.20

0:24.08

5

948

Trafton Ford

(48)

(181)

8:06.46

38:54.66

0:35.73

6

959

James Malchow

(62)

(243)

8:17.10

47:11.76

0:46.37

7

960

Andrew Gutierrez

(66)

(309)

8:22.60

55:34.36

0:51.87

8

851

Matthew Rah

More Than 7

 

8:33.58

1:04:07.94

1:02.85

9

834

Davis Chakos

More Than 7

 

9:31.60

1:13:39.54

2:00.87

10

846

Aden Michael

More Than 7

 

10:10.27

1:23:49.81

2:39.54

 
Team - Poly Drive School Finish Position - 9
Team Score (places): 108 Team Score (times): 23:15.23 Ave Time:7:45.08
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

689

Harper Doucette

31

31

7:38.20

7:38.20

0:00.00

2

711

North Sanderson

37

68

7:45.97

15:24.17

0:07.77

3

691

Kaden Dowd

40

108

7:51.06

23:15.23

0:12.86

4

697

Caleb Hunter

(90)

(198)

9:13.85

32:29.08

1:35.65

 
Team - Miles Avenue School Finish Position - 10
Team Score (places): 116 Team Score (times): 23:27.46 Ave Time:7:49.15
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

595

Micah Houde

11

11

7:09.53

7:09.53

0:00.00

2

589

Ayden Blevins

49

60

8:06.80

15:16.33

0:57.27

3

590

Wyatt Cotter

56

116

8:11.13

23:27.46

1:01.60

4

602

Max Shin

(115)

(231)

14:29.02

37:56.48

7:19.49

 
Team - Big Sky Elementary Finish Position - 11
Team Score (places): 117 Team Score (times): 23:30.31 Ave Time:7:50.10
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

124

Adam Landrie

36

36

7:44.67

7:44.67

0:00.00

2

121

Lucas Keith

38

74

7:49.21

15:33.88

0:04.54

3

98

Chance Bray

43

117

7:56.43

23:30.31

0:11.76

4

119

Quinn Jurovich

(63)

(180)

8:19.78

31:50.09

0:35.11

5

100

Landon Breen

(70)

(250)

8:26.65

40:16.74

0:41.98

6

128

Keaton Miller

(78)

(328)

8:36.15

48:52.89

0:51.48

7

111

Conner Hartford

(82)

(410)

8:39.11

57:32.00

0:54.44

8

134

Adam Rupsis

More Than 7

 

8:46.50

1:06:18.50

1:01.83

9

945

Ethan Kautz

More Than 7

 

9:31.31

1:15:49.81

1:46.64

10

89

Felipe Armendariz

More Than 7

 

9:47.43

1:25:37.24

2:02.76

11

113

Gunnar Hatheway

More Than 7

 

9:58.01

1:35:35.25

2:13.34

12

93

Henry Ball

More Than 7

 

10:32.41

1:46:07.66

2:47.74

13

133

Tyler Power

More Than 7

 

10:59.73

1:57:07.39

3:15.06

14

88

Shayl Anderson

More Than 7

 

12:00.03

2:09:07.42

4:15.36

15

106

Aidan Dahlquist

More Than 7

 

12:19.51

2:21:26.93

4:34.84

16

122

Cooper Ketchum

More Than 7

 

13:19.30

2:34:46.23

5:34.63

 
Team - Broadwater School Finish Position - 12
Team Score (places): 119 Team Score (times): 23:32.74 Ave Time:7:50.91
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

229

Laken Goldsby

13

13

7:14.17

7:14.17

0:00.00

2

273

Sheldon Wetzel

52

65

8:08.77

15:22.94

0:54.60

3

235

Keyan Hernandez

54

119

8:09.80

23:32.74

0:55.63

4

233

Devlen Harris

(81)

(200)

8:38.57

32:11.31

1:24.40

5

239

Dominique Kuntz

(85)

(285)

8:50.68

41:01.99

1:36.51

6

250

Khoen Parker

(86)

(371)

8:55.71

49:57.70

1:41.54

7

222

Lucas Blatnick

(106)

(477)

10:03.61

1:00:01.31

2:49.44

8

249

Jaiven Parker

More Than 7

 

10:04.34

1:10:05.65

2:50.17

9

245

Gavin Morrison

More Than 7

 

10:12.74

1:20:18.39

2:58.57

10

263

Vaughn Sheridan

More Than 7

 

10:20.03

1:30:38.42

3:05.86

11

975

Alex Steppe

More Than 7

 

10:24.23

1:41:02.65

3:10.06

12

262

Gavin Scott

More Than 7

 

10:25.29

1:51:27.94

3:11.12

13

976

Landon Daniel

More Than 7

 

10:33.81

2:02:01.75

3:19.64

14

231

Syr Green

More Than 7

 

11:43.95

2:13:45.70

4:29.78

15

257

Caleb Rodriguez

More Than 7

 

11:45.00

2:25:30.70

4:30.83

16

238

Caden Kuntz

More Than 7

 

13:12.22

2:38:42.92

5:58.05

 
Team - Melstone Finish Position - 13
Team Score (places): 126 Team Score (times): 24:09.67 Ave Time:8:03.22
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

585

Bryce Grebe

7

7

6:57.47

6:57.47

0:00.00

2

583

Michael Bergin

19

26

7:26.15

14:23.62

0:28.68

3

584

Paul Bergin

100

126

9:46.05

24:09.67

2:48.58

 
Team - Sandstone School Finish Position - 14
Team Score (places): 129 Team Score (times): 23:41.98 Ave Time:7:53.99
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

806

Skyler Smith

15

15

7:18.44

7:18.44

0:00.00

2

786

Frankie Lucero

55

70

8:10.22

15:28.66

0:51.78

3

754

Jordan Berg

59

129

8:13.32

23:41.98

0:54.88

4

809

Ben Tiry

(91)

(220)

9:14.65

32:56.63

1:56.21

5

771

Jude Hendricks

(111)

(331)

10:47.66

43:44.29

3:29.22

6

751

Nathan Arthur

(112)

(443)

11:08.78

54:53.07

3:50.34

7

817

William Marshal Wilson

(114)

(557)

12:46.09

1:07:39.16

5:27.65

8

801

Cobe Romero

More Than 7

 

12:49.15

1:20:28.31

5:30.71

 
Team - Washington School Finish Position - 15
Team Score (places): 131 Team Score (times): 23:49.87 Ave Time:7:56.62
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

900

Aiden Marceau

16

16

7:21.10

7:21.10

0:00.00

2

908

Daniel Salinas De La Rosa

51

67

8:08.21

15:29.31

0:47.11

3

887

Carson Burrington-Hodges

64

131

8:20.56

23:49.87

0:59.46

4

918

Aiden Zeiler

(65)

(196)

8:21.06

32:10.93

0:59.96

5

899

Ryan Lamere

(68)

(264)

8:23.78

40:34.71

1:02.68

6

919

Jonas Zeiler

(73)

(337)

8:31.05

49:05.76

1:09.95

7

889

Tayshawn Eagle Feathers

(74)

(411)

8:32.19

57:37.95

1:11.09

8

890

Brenner Elliott

More Than 7

 

8:39.77

1:06:17.72

1:18.67

9

917

Lucas Wilkinson

More Than 7

 

8:59.92

1:15:17.64

1:38.82

10

903

Kaleb Morse

More Than 7

 

9:15.79

1:24:33.43

1:54.69

11

909

Joseph Schaack

More Than 7

 

10:07.30

1:34:40.73

2:46.20

12

907

Yandel Rivera

More Than 7

 

10:26.99

1:45:07.72

3:05.89

13

886

Denver Bruce

More Than 7

 

10:37.50

1:55:45.22

3:16.40

14

974

Harlan Fitzpatrick

More Than 7

 

10:40.91

2:06:26.13

3:19.81

15

904

Taner Morse

More Than 7

 

10:53.07

2:17:19.20

3:31.97

16

910

Carson Schreier

More Than 7

 

11:14.55

2:28:33.75

3:53.45

17

896

Emmett Hunt

More Than 7

 

11:25.49

2:39:59.24

4:04.39

18

888

Enoch Caraway

More Than 7

 

11:31.55

2:51:30.79

4:10.45

19

911

Benito Selva

More Than 7

 

11:31.73

3:03:02.52

4:10.63

20

906

Drake Reiber

More Than 7

 

12:15.85

3:15:18.37

4:54.75

 
Team - Laurel Finish Position - 16
Team Score (places): 164 Team Score (times): 25:09.88 Ave Time:8:23.29
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

468

Maverick Hoppman

27

27

7:34.87

7:34.87

0:00.00

2

462

Bridger Davidson

34

61

7:43.72

15:18.59

0:08.85

3

467

Tristan Erb

103

164

9:51.29

25:09.88

2:16.42

4

466

Dustyn Erb

(107)

(271)

10:08.24

35:18.12

2:33.37

 
Team - Elysian School Finish Position - 17
Team Score (places): 208 Team Score (times): 26:31.31 Ave Time:8:50.44
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

375

Owen Hardy

22

22

7:29.03

7:29.03

0:00.00

2

384

Paxton Mills

76

98

8:35.70

16:04.73

1:06.67

3

378

Ayden Ingraham

110

208

10:26.58

26:31.31

2:57.55

 
Team - Canyon Creek School Finish Position - 18
Team Score (places): 225 Team Score (times): 26:02.74 Ave Time:8:40.91
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

288

Blake Cowen

58

58

8:11.83

8:11.83

0:00.00

2

295

Isaiah Harris

75

133

8:33.00

16:44.83

0:21.17

3

297

Talen Kind

92

225

9:17.91

26:02.74

1:06.08

4

306

Bryson Powers

(93)

(318)

9:22.64

35:25.38

1:10.81

5

301

Cole Minchow

(95)

(413)

9:28.06

44:53.44

1:16.23

 
Team - Newman School Finish Position - 19
Team Score (places): 243 Team Score (times): 26:10.01 Ave Time:8:43.34
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

620

Larry Debus

77

77

8:36.01

8:36.01

0:00.00

2

661

Jordan Swartzer

79

156

8:37.15

17:13.16

0:01.14

3

626

Andrew Gregor

87

243

8:56.85

26:10.01

0:20.84

4

630

Peyton Harms

(98)

(341)

9:42.40

35:52.41

1:06.39

5

631

Kai Harron

(99)

(440)

9:44.12

45:36.53

1:08.11

6

643

Hasten Robinson Laflamme

(105)

(545)

9:54.65

55:31.18

1:18.64

7

622

Hunter Doyle

(109)

(654)

10:17.30

1:05:48.48

1:41.29

8

623

Armand Fair

More Than 7

 

10:52.69

1:16:41.17

2:16.68

9

624

Merrick Fair

More Than 7

 

11:15.86

1:27:57.03

2:39.85

10

660

Ciiou Speck

More Than 7

 

11:25.86

1:39:22.89

2:49.85

11

650

Kayden Plotner

More Than 7

 

11:56.65

1:51:19.54

3:20.64

12

649

Zach Phelps

More Than 7

 

12:05.01

2:03:24.55

3:29.00

 
Team - Beartooth School Finish Position - 20
Team Score (places): 245 Team Score (times): 26:33.21 Ave Time:8:51.07
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

68

Meredith Marsh

71

71

8:28.37

8:28.37

0:00.00

2

62

Tyler Brunner

80

151

8:38.41

17:06.78

0:10.04

3

65

Grady Gnerer

94

245

9:26.43

26:33.21

0:58.06

4

67

Austin Lee

(108)

(353)

10:13.17

36:46.38

1:44.80

 
Team - Highland School Finish Position - 21
Team Score (places): 299 Team Score (times): 29:11.49 Ave Time:9:43.83
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

407

Bennett Easton

96

96

9:33.16

9:33.16

0:00.00

2

402

Riley Anderson

101

197

9:48.87

19:22.03

0:15.71

3

409

Owen McKinney

102

299

9:49.46

29:11.49

0:16.30

 
Team - Trinity Lutheran School Finish Position - 22
Team Score (places): 301 Team Score (times): 30:29.29 Ave Time:10:09.76
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

880

Brayden Osse

84

84

8:42.10

8:42.10

0:00.00

2

882

Jade Yeager

104

188

9:53.89

18:35.99

1:11.79

3

876

Ayden Edgerley

113

301

11:53.30

30:29.29

3:11.20

 
Team - Alkali Creek School Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

17

Tanner Muessig

Less Than 3

 

9:33.04

9:33.04

0:00.00

 
Team - Billings Educational Academy Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

148

Nickolas Goettel

Less Than 3

 

10:36.82

10:36.82

0:00.00

 
Team - Bitterroot School Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

152

Jaxon D. Nightwalker

Less Than 3

 

7:59.96

7:59.96

0:00.00

 
Team - Blue Creek School Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

159

Evan Rouane

Less Than 3

 

6:54.55

6:54.55

0:00.00

2

157

Xavier Lundberg

Less Than 3

 

9:03.45

15:58.00

2:08.90

 
Team - Broadview School Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

216

Gage Weyrauch

Less Than 3

 

8:23.17

8:23.17

0:00.00

2

215

Rian Gress

Less Than 3

 

9:58.12

18:21.29

1:34.95

 
Team - Central Heights School Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

315

Jaxon Straus

Less Than 3

 

7:34.25

7:34.25

0:00.00

 
Team - Eagle Cliffs Elementary Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

353

Austin Janz

Less Than 3

 

9:58.58

9:58.58

0:00.00

 
Team - Elder Grove Elementary Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

359

Connor Allen

Less Than 3

 

9:13.32

9:13.32

0:00.00

2

367

Nicholas Saldivar

Less Than 3

 

13:58.54

23:11.86

4:45.22

 
Team - Hardin Middle School Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

396

Manasseh Davies

Less Than 3

 

6:50.73

6:50.73

0:00.00

2

395

Scottie Black Eagle

Less Than 3

 

8:42.72

15:33.45

1:51.99

 
Team - Hawthorne Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

401

Tillman Bartholomew

Less Than 3

 

6:24.98

6:24.98

0:00.00

 
Team - Home School Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

424

Edan Wall

Less Than 3

 

9:29.24

9:29.24

0:00.00

 
Team - Joliet School Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

458

Bryce Williams

Less Than 3

 

7:05.23

7:05.23

0:00.00

2

448

Jase Breding

Less Than 3

 

8:09.99

15:15.22

1:04.76

 
Team - Morin School Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

993

Enson Kills Pretty Enemy

Less Than 3

 

7:24.38

7:24.38

0:00.00

2

606

Steven Cole

Less Than 3

 

8:15.86

15:40.24

0:51.48

 
Team - Orchard School Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

677

Giovonne Pacheco

Less Than 3

 

11:12.93

11:12.93

0:00.00

2

675

Draven Miller

Less Than 3

 

14:19.56

25:32.49

3:06.63

 
Team - Pretty Eagle Catholic School Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

722

Micah Falls Down

Less Than 3

 

8:16.56

8:16.56

0:00.00

 
Team - Red Lodge Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

726

Owen Reynolds

Less Than 3

 

6:41.14

6:41.14

0:00.00

 
Team - Rose Park School Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

971

Braden Cowger

Less Than 3

 

7:27.09

7:27.09

0:00.00

 
Team - Shepherd Elementary Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

827

Cole McCann

Less Than 3

 

8:11.11

8:11.11

0:00.00

Top

Overall Finish List - Girls

4th Grade Girls

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

1

361

Taylee Chirrick Elder Grove Elementary

6:42.43

6:42/M

 

2

2

344

Kelsey Stensland-Plymale Columbus

6:43.82

6:43/M

 

3

(< 3)

724

Brayli Reimer Red Lodge

6:48.28

6:48/M

 

4

3

59

Kalli Baumberger Beartooth School

6:48.51

6:48/M

 

5

4

820

Carly Cook Shepherd Elementary

7:11.86

7:11/M

 

6

5

824

Kiarra Kennedy Shepherd Elementary

7:12.20

7:12/M

 

7

6

177

Kathleen Combs Boulder School

7:14.64

7:14/M

 

8

7

178

Allie Cummings Boulder School

7:18.28

7:18/M

 

9

8

258

Chloe Rogers Broadwater School

7:19.68

7:19/M

 

10

9

43

Julia Manning Arrowhead

7:21.10

7:21/M

 

11

10

104

Teal Croff Big Sky Elementary

7:22.73

7:22/M

 

12

11

841

Gracie Jermunson St Francis

7:22.84

7:22/M

 

13

12

670

Alexis Lavenger Orchard School

7:25.67

7:25/M

 

14

13

540

Sydnee Reitz Mckinley School

7:26.52

7:26/M

 

15

14

857

Kendall Wahl St Francis

7:28.01

7:28/M

 

16

15

78

Jazmine Breeze Doney Bench School

7:29.85

7:29/M

 

17

(< 3)

357

Ava Roe Eagle Cliffs Elementary

7:30.22

7:30/M

 

18

(< 3)

351

Brooklyn Helmer Eagle Cliffs Elementary

7:30.23

7:30/M

 

19

16

559

Katelyn Hauck Meadowlark School

7:36.37

7:36/M

 

20

17

60

Alexis Brauer Beartooth School

7:42.22

7:42/M

 

21

18

362

Terryn Chirrick Elder Grove Elementary

7:44.86

7:44/M

 

22

19

307

Shaylynn Severson Canyon Creek School

7:50.84

7:50/M

 

23

(< 3)

586

Koye Rindal Melstone

7:50.86

7:50/M

 

24

(< 3)

425

Gretchen Donally Huntley Project Elementary School

7:53.44

7:53/M

 

25

20

138

Allie Schwarzinger Big Sky Elementary

7:54.76

7:54/M

 

26

21

29

Madeline Tranel Alkali Creek School

7:55.36

7:55/M

 

27

22

303

Avery Molm Canyon Creek School

7:55.62

7:55/M

 

28

23

199

Anna Kate Ostermiller Boulder School

7:59.52

7:59/M

 

29

24

874

Peyton Anderson Trinity Lutheran School

8:00.99

8:00/M

 

30

(< 3)

408

Delaney Fagg Highland School

8:01.40

8:01/M

 

31

25

234

Clara Haslem Broadwater School

8:03.95

8:03/M

 

32

26

380

Ella Koch Elysian School

8:05.60

8:05/M

 

33

27

550

Gabrielle Bergum Meadowlark School

8:05.65

8:05/M

 

34

28

940

Marajah Pease Wyola

8:06.96

8:06/M

 

35

29

773

Rachel Hirschi Sandstone School

8:07.44

8:07/M

 

36

(< 3)

723

Brooke Allen Red Lodge

8:08.25

8:08/M

 

37

30

837

Lauren Dull St Francis

8:09.14

8:09/M

 

38

31

417

Moriah Kirchhevel Home School

8:10.58

8:10/M

 

39

32

942

Varsha Takes Enemy Wyola

8:10.92

8:10/M

 

40

33

342

Lynnie Scarbro Columbus

8:11.15

8:11/M

 

41

34

819

Riley Buyse Shepherd Elementary

8:11.27

8:11/M

 

42

35

823

Bailey Hofmann Shepherd Elementary

8:11.29

8:11/M

 

43

36

99

Ella Breen Big Sky Elementary

8:12.24

8:12/M

 

44

37

844

Jessamyn Larson St Francis

8:12.60

8:12/M

 

45

38

399

Sophia Nedens Hardin Middle School

8:16.10

8:16/M

 

46

(< 3)

587

Teigan Schiffer Melstone

8:16.61

8:16/M

 

47

39

447

Kaitlyn Bancroft Joliet School

8:17.58

8:17/M

 

48

40

469

Mya Maack Laurel

8:17.99

8:17/M

 

49

41

709

Julia Roccisano Poly Drive School

8:18.67

8:18/M

 

50

42

394

Oceilly Black Eagle Hardin Middle School

8:19.86

8:19/M

 

51

43

883

Shabrina Alqudsi Washington School

8:20.52

8:20/M

 

52

44

332

Hannah Kimble Columbus

8:20.57

8:20/M

 

53

45

714

Brooklyn Thompson Poly Drive School

8:23.24

8:23/M

 

54

46

695

Ella Hepp Poly Drive School

8:23.63

8:23/M

 

55

47

464

Gentry Davidson Laurel

8:23.80

8:23/M

 

56

48

54

Gwen Thompson Arrowhead

8:25.04

8:25/M

 

57

49

318

Abby Anderson Columbus

8:27.26

8:27/M

 

58

50

847

Lileigh Nieto St Francis

8:27.48

8:27/M

 

59

51

92

Dalvay Astle Big Sky Elementary

8:29.02

8:29/M

 

60

(< 3)

432

Rebecca Middleton Huntley Project Elementary School

8:29.16

8:29/M

 

61

52

335

Aubree Mitchum Columbus

8:29.68

8:29/M

 

62

53

793

Kaylee Morgan Sandstone School

8:29.86

8:29/M

 

63

54

53

Sophia Smith Arrowhead

8:30.69

8:30/M

 

64

55

377

Abigail Ingraham Elysian School

8:31.37

8:31/M

 

65

56

179

Lauren Cummings Boulder School

8:35.37

8:35/M

 

66

57

843

Daphne Keller St Francis

8:36.35

8:36/M

 

67

58

416

Jadyn Kirchhevel Home School

8:40.20

8:40/M

 

68

59

943

Jaci Ward Wyola

8:42.82

8:42/M

 

69

60

879

Paeton Milliken Trinity Lutheran School

8:44.55

8:44/M

 

70

61

829

Macey McCann Shepherd Elementary

8:44.93

8:44/M

 

71

62

442

Teagan Moss Independent School

8:45.89

8:45/M

 

72

63

453

Jenny Harris Joliet School

8:46.20

8:46/M

 

73

64

916

Kiara Waters Washington School

8:46.30

8:46/M

 

74

(< 3)

411

Emma Twito Highland School

8:46.52

8:46/M

 

75

65

272

Kiahna Wetzel Broadwater School

8:47.88

8:47/M

 

76

66

672

Brooklyn Martell Orchard School

8:49.01

8:49/M

 

77

67

285

Payton Aberle Canyon Creek School

8:50.12

8:50/M

 

78

68

331

Catey Kimble Columbus

8:50.27

8:50/M

 

79

69

652

Amelina Riddle Newman School

8:50.27

8:50/M

 

80

70

667

Alyssa Boushie Orchard School

8:50.30

8:50/M

 

81

71

710

Katherine Sanders Poly Drive School

8:50.58

8:50/M

 

82

72

474

Tyra Whitford Laurel

8:50.95

8:50/M

 

83

73

26

Ireland Snyder Alkali Creek School

8:51.31

8:51/M

 

84

74

343

Adeline Smith Columbus

8:54.17

8:54/M

 

85

75

641

Hannah Kidd Newman School

8:55.37

8:55/M

 

86

(> 7)

340

Kena Plymale Columbus

8:57.87

8:57/M

 

87

76

935

Vivica Black Smith Wyola

9:00.91

9:00/M

 

88

77

387

Sierra Richert Elysian School

9:01.04

9:01/M

 

89

78

542

Ava Sneddon Mckinley School

9:02.16

9:02/M

 

90

79

383

Sadie Laplant Elysian School

9:03.12

9:03/M

 

91

80

118

Chloe Jurovich Big Sky Elementary

9:03.83

9:03/M

 

92

81

616

Amari Booth Newman School

9:05.30

9:05/M

 

93

82

822

Tana Ferguson Shepherd Elementary

9:05.71

9:05/M

 

94

83

86

Emma Springfield Bench School

9:05.82

9:05/M

 

95

(< 3)

277

Abby Ferguson Burlington School

9:06.64

9:06/M

 

96

84

372

Tamyah Eashappie Elysian School

9:07.04

9:07/M

 

97

85

227

Dara Deroeck Broadwater School

9:08.25

9:08/M

 

98

(< 3)

161

Kylie Swanton Blue Creek School

9:08.30

9:08/M

 

99

(< 3)

155

Lakirie Gisler Blue Creek School

9:08.46

9:08/M

 

100

86

995

Kylei Bastier Poly Drive School

9:11.49

9:11/M

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

101

(< 3)

742

Kyla Pertuit Rose Park School

9:11.78

9:11/M

 

102

87

514

Beatrice Bentler Mckinley School

9:12.12

9:12/M

 

103

88

224

Mary Buck Broadwater School

9:12.76

9:12/M

 

104

89

63

Celeste Budell Beartooth School

9:14.50

9:14/M

 

105

90

191

Mielle Kavran Boulder School

9:15.43

9:15/M

 

106

91

673

Taylor Martell Orchard School

9:16.15

9:16/M

 

107

92

639

Erica Kidd Newman School

9:16.47

9:16/M

 

108

93

528

Anna Honea Mckinley School

9:22.10

9:22/M

 

109

94

891

Emma Frerichds Washington School

9:22.35

9:22/M

 

110

95

192

Morgan Kavran Boulder School

9:23.66

9:23/M

 

111

96

795

Madison Morrow Sandstone School

9:25.11

9:25/M

 

112

97

9

Riley Gilligan Alkali Creek School

9:25.15

9:25/M

 

113

98

4

Hazel Demaray Alkali Creek School

9:26.39

9:26/M

 

114

99

390

Avery Schubert Elysian School

9:28.42

9:28/M

 

115

100

718

Lauren Wright Poly Drive School

9:29.04

9:29/M

 

116

101

704

Sadie Meier Poly Drive School

9:29.43

9:29/M

 

117

102

223

Brooklyn Brownson Broadwater School

9:29.63

9:29/M

 

118

103

271

Riviera Utley Broadwater School

9:31.17

9:31/M

 

119

104

762

Koral Connelly Sandstone School

9:32.04

9:32/M

 

120

105

182

Alexis Dvorak Boulder School

9:32.22

9:32/M

 

121

(> 7)

214

Liv Wilson Boulder School

9:32.58

9:32/M

 

122

106

22

Brylee Ruff Alkali Creek School

9:38.36

9:38/M

 

123

107

94

Emma Bilstad Big Sky Elementary

9:40.45

9:40/M

 

124

108

108

Dazzy Glover Big Sky Elementary

9:40.64

9:40/M

 

125

(> 7)

140

Delani Seibold Big Sky Elementary

9:40.70

9:40/M

 

126

109

11

Madison Hammler Alkali Creek School

9:41.39

9:41/M

 

127

110

418

Sarina Kirchhevel Home School

9:41.57

9:41/M

 

128

(> 7)

981

Mikayla Von Langen Boulder School

9:43.22

9:43/M

 

129

111

814

Brooklynne Will Sandstone School

9:46.67

9:46/M

 

130

112

798

Danika Riddle Sandstone School

9:46.73

9:46/M

 

131

113

74

Reagan Wyatt Beartooth School

9:47.69

9:47/M

 

132

114

439

Ashley Doney Independent School

9:48.98

9:48/M

 

133

115

797

Jessica Perez Sandstone School

9:49.61

9:49/M

 

134

116

445

Zoey Shields-Raue Independent School

9:49.80

9:49/M

 

135

117

389

Natalia Ruffatto Elysian School

9:50.35

9:50/M

 

136

118

839

Kaylee Franck St Francis

9:52.30

9:52/M

 

137

(> 7)

221

Taison Binz Broadwater School

9:53.38

9:53/M

 

138

119

992

Jaycee Kills Pretty Enemy Hardin Middle School

9:55.66

9:55/M

 

139

(> 7)

116

Gracie Johnson Big Sky Elementary

9:57.49

9:57/M

 

140

120

82

Addison Kay Bench School

9:58.19

9:58/M

 

141

121

369

Sadie Townsend Elder Grove Elementary

10:02.85

10:02/M

 

142

122

449

Alexis Buller Joliet School

10:03.17

10:03/M

 

143

123

538

Lillian Pitts Mckinley School

10:04.91

10:04/M

 

144

(> 7)

766

Sheh-Vahn Fuchs Sandstone School

10:06.12

10:06/M

 

145

(> 7)

117

Sydney Pierce Big Sky Elementary

10:07.65

10:07/M

 

146

(> 7)

686

Molly Debusk Poly Drive School

10:09.20

10:09/M

 

147

124

608

Kaleigh Alexander Newman School

10:09.96

10:09/M

 

148

(> 7)

136

Emerie Schmidt Big Sky Elementary

10:10.60

10:10/M

 

149

(> 7)

393

Allison Watt Elysian School

10:11.02

10:11/M

 

150

125

275

Bailey Wilson Newman School

10:12.53

10:12/M

 

151

(> 7)

684

Tayler Christianson Poly Drive School

10:22.15

10:22/M

 

152

(> 7)

132

Alexis Poepping Big Sky Elementary

10:23.32

10:23/M

 

153

(< 3)

504

Baily Ruff Lockwood

10:23.35

10:23/M

 

154

126

365

Caitlin Saldivar Elder Grove Elementary

10:23.47

10:23/M

 

155

(< 3)

720

Brooklin Cole Ponderosa School

10:23.77

10:23/M

 

156

(> 7)

90

Amya Arrowtopknot Big Sky Elementary

10:26.81

10:26/M

 

157

(> 7)

260

Eztli Romero Broadwater School

10:31.04

10:31/M

 

158

127

548

Allessa Wold Mckinley School

10:31.34

10:31/M

 

159

(< 3)

604

Rylie Viker Miles Avenue School

10:34.07

10:34/M

 

160

128

654

Leila Riojas Hidalgo Newman School

10:35.46

10:35/M

 

161

(> 7)

253

Alley Petersen Broadwater School

10:39.21

10:39/M

 

162

129

913

Jazmin Smith Washington School

10:41.34

10:41/M

 

163

130

902

Mariyah Morris Washington School

10:42.37

10:42/M

 

164

131

901

Destiny Mascarena-Fisher Washington School

10:44.74

10:44/M

 

165

132

570

Emily Nutting Meadowlark School

10:48.32

10:48/M

 

166

133

875

Kelsey Belcourt Trinity Lutheran School

10:48.78

10:48/M

 

167

(> 7)

636

Emily Jagelski Newman School

10:53.18

10:53/M

 

168

134

665

Monica Auch Orchard School

10:53.35

10:53/M

 

169

135

578

Hannah Vogele Meadowlark School

10:54.27

10:54/M

 

170

(> 7)

95

Breana Boehm Big Sky Elementary

10:55.29

10:55/M

 

171

(> 7)

240

Ainsley Loveridge Broadwater School

10:58.22

10:58/M

 

172

(> 7)

609

Atlanta Amyotte Newman School

11:03.55

11:03/M

 

173

(> 7)

141

Lola Sheridan Big Sky Elementary

11:04.63

11:04/M

 

174

(> 7)

629

Rayna Harmon Newman School

11:04.81

11:04/M

 

175

(> 7)

662

Savannah Walby Newman School

11:05.96

11:05/M

 

176

(> 7)

228

Lindsay Dillon Broadwater School

11:05.99

11:05/M

 

177

136

537

Shawn Not Afraid Mckinley School

11:06.28

11:06/M

 

178

137

892

Mia Garza Washington School

11:07.59

11:07/M

 

179

(> 7)

885

Joelle Bear Cloud Washington School

11:10.49

11:10/M

 

180

138

76

Danielle Brower Bench School

11:10.82

11:10/M

 

181

(> 7)

955

Jordan McIagen Boulder School

11:11.28

11:11/M

 

182

(> 7)

107

Abby Deines Big Sky Elementary

11:18.28

11:18/M

 

183

(> 7)

114

Elizabeth Hernandez Big Sky Elementary

11:18.48

11:18/M

 

184

(> 7)

653

Moira Riddle Newman School

11:20.39

11:20/M

 

185

(> 7)

915

Mckenzie Stephens Washington School

11:21.34

11:21/M

 

186

139

460

Alexa Caswell Laurel

11:23.75

11:23/M

 

187

140

826

Hailey Matthews Shepherd Elementary

11:29.70

11:29/M

 

188

141

300

Brynn Mensik Canyon Creek School

11:37.59

11:37/M

 

189

142

290

Ruby Fears Canyon Creek School

11:40.19

11:40/M

 

190

(> 7)

237

Jaenka Jimison Broadwater School

11:45.12

11:45/M

 

191

(> 7)

241

Zalynn Martinez Broadwater School

11:46.94

11:46/M

 

192

(> 7)

617

Hanna Collier Newman School

11:47.32

11:47/M

 

193

(> 7)

256

Cami Rides Horse Newman School

11:47.87

11:47/M

 

194

143

294

Kassidy Harper Canyon Creek School

11:49.76

11:49/M

 

195

(> 7)

832

Emma Bohrer St Francis

11:50.13

11:50/M

 

196

(< 3)

597

Lexi Luft Miles Avenue School

11:51.63

11:51/M

 

197

(> 7)

853

Julia Reger-Brown St Francis

11:52.54

11:52/M

 

198

(> 7)

845

Shayla Lowry St Francis

11:56.18

11:56/M

 

199

(> 7)

125

Emma Lensing Big Sky Elementary

11:57.55

11:57/M

 

200

144

983

Vivianne Wilson Lopez Meadowlark School

12:19.47

12:19/M

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

201

(> 7)

898

Paisley Jaeger Washington School

12:27.17

12:27/M

 

202

(> 7)

854

Axelle Roberts St Francis

12:35.07

12:35/M

 

203

(> 7)

897

Celia Jaeger Washington School

12:40.71

12:40/M

 

204

(> 7)

895

Lydia Hohn Washington School

12:43.92

12:43/M

 

205

(> 7)

226

Julia Cox Broadwater School

12:45.01

12:45/M

 

206

145

302

Kennedi Minchow Canyon Creek School

12:55.88

12:55/M

 

207

(> 7)

244

Peyton Mavencamp Broadwater School

13:02.16

13:02/M

 

208

(> 7)

218

Izabella Anderson Broadwater School

13:06.16

13:06/M

 

209

(> 7)

856

Tia Schlosser St Francis

13:11.12

13:11/M

 

210

(> 7)

266

Sara Sopko Broadwater School

13:14.96

13:14/M

 

211

(< 3)

721

Natalie Lovsey Ponderosa School

13:21.30

13:21/M

 

212

(> 7)

781

Kaleigh Kniefel Sandstone School

13:26.89

13:26/M

 

213

(> 7)

815

Tamiah Willis Sandstone School

13:34.19

13:34/M

 

214

(> 7)

986

Paige Soelter Sandstone School

13:37.38

13:37/M

 

215

(> 7)

779

Chloe Jessen Sandstone School

13:37.89

13:37/M

 

216

(> 7)

374

Aiden Gilstad Elysian School

13:52.15

13:52/M

 

217

(> 7)

137

Lacee Schulze Big Sky Elementary

13:57.80

13:57/M

 

218

(> 7)

130

Rachel Parks Big Sky Elementary

13:57.92

13:57/M

 

219

(> 7)

618

Jadynn Crable Newman School

14:10.39

14:10/M

 

220

(> 7)

612

Connie Barnhart Newman School

14:10.97

14:10/M

 

221

(> 7)

202

Nadaleigh-Marie Peterson Boulder School

14:19.23

14:19/M

 

222

146

952

Josie Mamea Orchard School

14:21.09

14:21/M

 

223

(> 7)

242

Emily Mavencamp Broadwater School

16:33.88

16:33/M

 

224

(> 7)

101

Paige Byington Big Sky Elementary

16:41.52

16:41/M

 

Top

Team Summary Report - Girls

4th Grade Girls

 

Top 3

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4*

5*

6*

7*

 

 

1

Boulder School

36

6

7

23

56

90

95

105

 

 

Top 3 Times: 22:32.44

 

2

Shepherd Elementary

43

4

5

34

35

61

82

140

 

 

Top 3 Times: 22:35.33

 

3

St Francis

55

11

14

30

37

50

57

118

 

 

Top 3 Times: 22:59.99

 

4

Big Sky Elementary

66

10

20

36

51

80

107

108

 

 

Top 3 Times: 23:29.73

 

5

Columbus

79

2

33

44

49

52

68

74

 

 

Top 3 Times: 23:15.54

 

6

Broadwater School

98

8

25

65

85

88

102

103

 

 

Top 3 Times: 24:11.51

 

7

Canyon Creek School

108

19

22

67

141

142

143

145

 

 

Top 3 Times: 24:36.58

 

8

Beartooth School

109

3

17

89

113

 

 

Top 3 Times: 23:45.23

 

9

Arrowhead

111

9

48

54

 

 

Top 3 Times: 24:16.83

 

10

Wyola

119

28

32

59

76

 

 

Top 3 Times: 25:00.70

 

11

Poly Drive School

132

41

45

46

71

86

100

101

 

 

Top 3 Times: 25:05.54

 

12

Elder Grove Elementary

140

1

18

121

126

 

 

Top 3 Times: 24:30.14

 

13

Orchard School

148

12

66

70

91

134

146

 

 

Top 3 Times: 25:04.98

 

14

Elysian School

158

26

55

77

79

84

99

117

 

 

Top 3 Times: 25:38.01

 

15

Laurel

159

40

47

72

139

 

 

Top 3 Times: 25:32.74

 

16

Meadowlark School

175

16

27

132

135

144

 

 

Top 3 Times: 26:30.34

 

17

Mckinley School

178

13

78

87

93

123

127

136

 

 

Top 3 Times: 25:40.80

 

18

Sandstone School

178

29

53

96

104

111

112

115

 

 

Top 3 Times: 26:02.41

 

19

Alkali Creek School

191

21

73

97

98

106

109

 

 

Top 3 Times: 26:11.82

 

20

Hardin Middle School

199

38

42

119

 

 

Top 3 Times: 26:31.62

 

21

Home School

199

31

58

110

 

 

Top 3 Times: 26:32.35

 

22

Washington School

201

43

64

94

129

130

131

137

 

 

Top 3 Times: 26:29.17

 

23

Trinity Lutheran School

217

24

60

133

 

 

Top 3 Times: 27:34.32

 

24

Bench School

218

15

83

120

138

 

 

Top 3 Times: 26:33.86

 

25

Joliet School

224

39

63

122

 

 

Top 3 Times: 27:06.95

 

26

Newman School

225

69

75

81

92

124

125

128

 

 

Top 3 Times: 26:50.94

 

27

Independent School

292

62

114

116

 

 

Top 3 Times: 28:24.67

 

Inc.

Blue Creek School

2 finishers

 

 

 

Inc.

Burlington School

1 finishers

 

 

 

Inc.

Eagle Cliffs Elementary

2 finishers

 

 

 

Inc.

Highland School

2 finishers

 

 

 

Inc.

Huntley Project Elementary School

2 finishers

 

 

 

Inc.

Lockwood

1 finishers

 

 

 

Inc.

Melstone

2 finishers

 

 

 

Inc.

Miles Avenue School

2 finishers

 

 

 

Inc.

Ponderosa School

2 finishers

 

 

 

Inc.

Red Lodge

2 finishers

 

 

 

Inc.

Rose Park School

1 finishers

 

 

 
 
Top

Final Team Results - Girls

4th Grade Girls

Team - Boulder School Finish Position - 1
Team Score (places): 36 Team Score (times): 22:32.44 Ave Time:7:30.81
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

177

Kathleen Combs

6

6

7:14.64

7:14.64

0:00.00

2

178

Allie Cummings

7

13

7:18.28

14:32.92

0:03.64

3

199

Anna Kate Ostermiller

23

36

7:59.52

22:32.44

0:44.88

4

179

Lauren Cummings

(56)

(92)

8:35.37

31:07.81

1:20.73

5

191

Mielle Kavran

(90)

(182)

9:15.43

40:23.24

2:00.79

6

192

Morgan Kavran

(95)

(277)

9:23.66

49:46.90

2:09.02

7

182

Alexis Dvorak

(105)

(382)

9:32.22

59:19.12

2:17.58

8

214

Liv Wilson

More Than 7

 

9:32.58

1:08:51.70

2:17.94

9

981

Mikayla Von Langen

More Than 7

 

9:43.22

1:18:34.92

2:28.58

10

955

Jordan McIagen

More Than 7

 

11:11.28

1:29:46.20

3:56.64

11

202

Nadaleigh-Marie Peterson

More Than 7

 

14:19.23

1:44:05.43

7:04.59

 
Team - Shepherd Elementary Finish Position - 2
Team Score (places): 43 Team Score (times): 22:35.33 Ave Time:7:31.78
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

820

Carly Cook

4

4

7:11.86

7:11.86

0:00.00

2

824

Kiarra Kennedy

5

9

7:12.20

14:24.06

0:00.34

3

819

Riley Buyse

34

43

8:11.27

22:35.33

0:59.41

4

823

Bailey Hofmann

(35)

(78)

8:11.29

30:46.62

0:59.43

5

829

Macey McCann

(61)

(139)

8:44.93

39:31.55

1:33.07

6

822

Tana Ferguson

(82)

(221)

9:05.71

48:37.26

1:53.85

7

826

Hailey Matthews

(140)

(361)

11:29.70

1:00:06.96

4:17.84

 
Team - St Francis Finish Position - 3
Team Score (places): 55 Team Score (times): 22:59.99 Ave Time:7:40.00
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

841

Gracie Jermunson

11

11

7:22.84

7:22.84

0:00.00

2

857

Kendall Wahl

14

25

7:28.01

14:50.85

0:05.17

3

837

Lauren Dull

30

55

8:09.14

22:59.99

0:46.30

4

844

Jessamyn Larson

(37)

(92)

8:12.60

31:12.59

0:49.76

5

847

Lileigh Nieto

(50)

(142)

8:27.48

39:40.07

1:04.64

6

843

Daphne Keller

(57)

(199)

8:36.35

48:16.42

1:13.51

7

839

Kaylee Franck

(118)

(317)

9:52.30

58:08.72

2:29.46

8

832

Emma Bohrer

More Than 7

 

11:50.13

1:09:58.85

4:27.29

9

853

Julia Reger-Brown

More Than 7

 

11:52.54

1:21:51.39

4:29.70

10

845

Shayla Lowry

More Than 7

 

11:56.18

1:33:47.57

4:33.34

11

854

Axelle Roberts

More Than 7

 

12:35.07

1:46:22.64

5:12.23

12

856

Tia Schlosser

More Than 7

 

13:11.12

1:59:33.76

5:48.28

 
Team - Big Sky Elementary Finish Position - 4
Team Score (places): 66 Team Score (times): 23:29.73 Ave Time:7:49.91
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

104

Teal Croff

10

10

7:22.73

7:22.73

0:00.00

2

138

Allie Schwarzinger

20

30

7:54.76

15:17.49

0:32.03

3

99

Ella Breen

36

66

8:12.24

23:29.73

0:49.51

4

92

Dalvay Astle

(51)

(117)

8:29.02

31:58.75

1:06.29

5

118

Chloe Jurovich

(80)

(197)

9:03.83

41:02.58

1:41.10

6

94

Emma Bilstad

(107)

(304)

9:40.45

50:43.03

2:17.72

7

108

Dazzy Glover

(108)

(412)

9:40.64

1:00:23.67

2:17.91

8

140

Delani Seibold

More Than 7

 

9:40.70

1:10:04.37

2:17.97

9

116

Gracie Johnson

More Than 7

 

9:57.49

1:20:01.86

2:34.76

10

117

Sydney Pierce

More Than 7

 

10:07.65

1:30:09.51

2:44.92

11

136

Emerie Schmidt

More Than 7

 

10:10.60

1:40:20.11

2:47.87

12

132

Alexis Poepping

More Than 7

 

10:23.32

1:50:43.43

3:00.59

13

90

Amya Arrowtopknot

More Than 7

 

10:26.81

2:01:10.24

3:04.08

14

95

Breana Boehm

More Than 7

 

10:55.29

2:12:05.53

3:32.56

15

141

Lola Sheridan

More Than 7

 

11:04.63

2:23:10.16

3:41.90

16

107

Abby Deines

More Than 7

 

11:18.28

2:34:28.44

3:55.55

17

114

Elizabeth Hernandez

More Than 7

 

11:18.48

2:45:46.92

3:55.75

18

125

Emma Lensing

More Than 7

 

11:57.55

2:57:44.47

4:34.82

19

137

Lacee Schulze

More Than 7

 

13:57.80

3:11:42.27

6:35.07

20

130

Rachel Parks

More Than 7

 

13:57.92

3:25:40.19

6:35.19

21

101

Paige Byington

More Than 7

 

16:41.52

3:42:21.71

9:18.79

 
Team - Columbus Finish Position - 5
Team Score (places): 79 Team Score (times): 23:15.54 Ave Time:7:45.18
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

344

Kelsey Stensland-Plymale

2

2

6:43.82

6:43.82

0:00.00

2

342

Lynnie Scarbro

33

35

8:11.15

14:54.97

1:27.33

3

332

Hannah Kimble

44

79

8:20.57

23:15.54

1:36.75

4

318

Abby Anderson

(49)

(128)

8:27.26

31:42.80

1:43.44

5

335

Aubree Mitchum

(52)

(180)

8:29.68

40:12.48

1:45.86

6

331

Catey Kimble

(68)

(248)

8:50.27

49:02.75

2:06.45

7

343

Adeline Smith

(74)

(322)

8:54.17

57:56.92

2:10.35

8

340

Kena Plymale

More Than 7

 

8:57.87

1:06:54.79

2:14.05

 
Team - Broadwater School Finish Position - 6
Team Score (places): 98 Team Score (times): 24:11.51 Ave Time:8:03.84
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

258

Chloe Rogers

8

8

7:19.68

7:19.68

0:00.00

2

234

Clara Haslem

25

33

8:03.95

15:23.63

0:44.27

3

272

Kiahna Wetzel

65

98

8:47.88

24:11.51

1:28.20

4

227

Dara Deroeck

(85)

(183)

9:08.25

33:19.76

1:48.57

5

224

Mary Buck

(88)

(271)

9:12.76

42:32.52

1:53.08

6

223

Brooklyn Brownson

(102)

(373)

9:29.63

52:02.15

2:09.95

7

271

Riviera Utley

(103)

(476)

9:31.17

1:01:33.32

2:11.49

8

221

Taison Binz

More Than 7

 

9:53.38

1:11:26.70

2:33.70

9

260

Eztli Romero

More Than 7

 

10:31.04

1:21:57.74

3:11.36

10

253

Alley Petersen

More Than 7

 

10:39.21

1:32:36.95

3:19.53

11

240

Ainsley Loveridge

More Than 7

 

10:58.22

1:43:35.17

3:38.54

12

228

Lindsay Dillon

More Than 7

 

11:05.99

1:54:41.16

3:46.31

13

237

Jaenka Jimison

More Than 7

 

11:45.12

2:06:26.28

4:25.44

14

241

Zalynn Martinez

More Than 7

 

11:46.94

2:18:13.22

4:27.26

15

226

Julia Cox

More Than 7

 

12:45.01

2:30:58.23

5:25.33

16

244

Peyton Mavencamp

More Than 7

 

13:02.16

2:44:00.39

5:42.48

17

218

Izabella Anderson

More Than 7

 

13:06.16

2:57:06.55

5:46.48

18

266

Sara Sopko

More Than 7

 

13:14.96

3:10:21.51

5:55.28

19

242

Emily Mavencamp

More Than 7

 

16:33.88

3:26:55.39

9:14.20

 
Team - Canyon Creek School Finish Position - 7
Team Score (places): 108 Team Score (times): 24:36.58 Ave Time:8:12.19
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

307

Shaylynn Severson

19

19

7:50.84

7:50.84

0:00.00

2

303

Avery Molm

22

41

7:55.62

15:46.46

0:04.78

3

285

Payton Aberle

67

108

8:50.12

24:36.58

0:59.28

4

300

Brynn Mensik

(141)

(249)

11:37.59

36:14.17

3:46.75

5

290

Ruby Fears

(142)

(391)

11:40.19

47:54.36

3:49.35

6

294

Kassidy Harper

(143)

(534)

11:49.76

59:44.12

3:58.92

7

302

Kennedi Minchow

(145)

(679)

12:55.88

1:12:40.00

5:05.04

 
Team - Beartooth School Finish Position - 8
Team Score (places): 109 Team Score (times): 23:45.23 Ave Time:7:55.08
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

59

Kalli Baumberger

3

3

6:48.51

6:48.51

0:00.00

2

60

Alexis Brauer

17

20

7:42.22

14:30.73

0:53.71

3

63

Celeste Budell

89

109

9:14.50

23:45.23

2:25.99

4

74

Reagan Wyatt

(113)

(222)

9:47.69

33:32.92

2:59.18

 
Team - Arrowhead Finish Position - 9
Team Score (places): 111 Team Score (times): 24:16.83 Ave Time:8:05.61
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

43

Julia Manning

9

9

7:21.10

7:21.10

0:00.00

2

54

Gwen Thompson

48

57

8:25.04

15:46.14

1:03.94

3

53

Sophia Smith

54

111

8:30.69

24:16.83

1:09.59

 
Team - Wyola Finish Position - 10
Team Score (places): 119 Team Score (times): 25:00.70 Ave Time:8:20.23
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

940

Marajah Pease

28

28

8:06.96

8:06.96

0:00.00

2

942

Varsha Takes Enemy

32

60

8:10.92

16:17.88

0:03.96

3

943

Jaci Ward

59

119

8:42.82

25:00.70

0:35.86

4

935

Vivica Black Smith

(76)

(195)

9:00.91

34:01.61

0:53.95

 
Team - Poly Drive School Finish Position - 11
Team Score (places): 132 Team Score (times): 25:05.54 Ave Time:8:21.85
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

709

Julia Roccisano

41

41

8:18.67

8:18.67

0:00.00

2

714

Brooklyn Thompson

45

86

8:23.24

16:41.91

0:04.57

3

695

Ella Hepp

46

132

8:23.63

25:05.54

0:04.96

4

710

Katherine Sanders

(71)

(203)

8:50.58

33:56.12

0:31.91

5

995

Kylei Bastier

(86)

(289)

9:11.49

43:07.61

0:52.82

6

718

Lauren Wright

(100)

(389)

9:29.04

52:36.65

1:10.37

7

704

Sadie Meier

(101)

(490)

9:29.43

1:02:06.08

1:10.76

8

686

Molly Debusk

More Than 7

 

10:09.20

1:12:15.28

1:50.53

9

684

Tayler Christianson

More Than 7

 

10:22.15

1:22:37.43

2:03.48

 
Team - Elder Grove Elementary Finish Position - 12
Team Score (places): 140 Team Score (times): 24:30.14 Ave Time:8:10.05
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

361

Taylee Chirrick

1

1

6:42.43

6:42.43

0:00.00

2

362

Terryn Chirrick

18

19

7:44.86

14:27.29

1:02.43

3

369

Sadie Townsend

121

140

10:02.85

24:30.14

3:20.42

4

365

Caitlin Saldivar

(126)

(266)

10:23.47

34:53.61

3:41.04

 
Team - Orchard School Finish Position - 13
Team Score (places): 148 Team Score (times): 25:04.98 Ave Time:8:21.66
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

670

Alexis Lavenger

12

12

7:25.67

7:25.67

0:00.00

2

672

Brooklyn Martell

66

78

8:49.01

16:14.68

1:23.34

3

667

Alyssa Boushie

70

148

8:50.30

25:04.98

1:24.63

4

673

Taylor Martell

(91)

(239)

9:16.15

34:21.13

1:50.48

5

665

Monica Auch

(134)

(373)

10:53.35

45:14.48

3:27.68

6

952

Josie Mamea

(146)

(519)

14:21.09

59:35.57

6:55.42

 
Team - Elysian School Finish Position - 14
Team Score (places): 158 Team Score (times): 25:38.01 Ave Time:8:32.67
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

380

Ella Koch

26

26

8:05.60

8:05.60

0:00.00

2

377

Abigail Ingraham

55

81

8:31.37

16:36.97

0:25.77

3

387

Sierra Richert

77

158

9:01.04

25:38.01

0:55.44

4

383

Sadie Laplant

(79)

(237)

9:03.12

34:41.13

0:57.52

5

372

Tamyah Eashappie

(84)

(321)

9:07.04

43:48.17

1:01.44

6

390

Avery Schubert

(99)

(420)

9:28.42

53:16.59

1:22.82

7

389

Natalia Ruffatto

(117)

(537)

9:50.35

1:03:06.94

1:44.75

8

393

Allison Watt

More Than 7

 

10:11.02

1:13:17.96

2:05.42

9

374

Aiden Gilstad

More Than 7

 

13:52.15

1:27:10.11

5:46.55

 
Team - Laurel Finish Position - 15
Team Score (places): 159 Team Score (times): 25:32.74 Ave Time:8:30.91
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

469

Mya Maack

40

40

8:17.99

8:17.99

0:00.00

2

464

Gentry Davidson

47

87

8:23.80

16:41.79

0:05.81

3

474

Tyra Whitford

72

159

8:50.95

25:32.74

0:32.96

4

460

Alexa Caswell

(139)

(298)

11:23.75

36:56.49

3:05.76

 
Team - Meadowlark School Finish Position - 16
Team Score (places): 175 Team Score (times): 26:30.34 Ave Time:8:50.11
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

559

Katelyn Hauck

16

16

7:36.37

7:36.37

0:00.00

2

550

Gabrielle Bergum

27

43

8:05.65

15:42.02

0:29.28

3

570

Emily Nutting

132

175

10:48.32

26:30.34

3:11.95

4

578

Hannah Vogele

(135)

(310)

10:54.27

37:24.61

3:17.90

5

983

Vivianne Wilson Lopez

(144)

(454)

12:19.47

49:44.08

4:43.10

 
Team - Mckinley School Finish Position - 17
Team Score (places): 178 Team Score (times): 25:40.80 Ave Time:8:33.60
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

540

Sydnee Reitz

13

13

7:26.52

7:26.52

0:00.00

2

542

Ava Sneddon

78

91

9:02.16

16:28.68

1:35.64

3

514

Beatrice Bentler

87

178

9:12.12

25:40.80

1:45.60

4

528

Anna Honea

(93)

(271)

9:22.10

35:02.90

1:55.58

5

538

Lillian Pitts

(123)

(394)

10:04.91

45:07.81

2:38.39

6

548

Allessa Wold

(127)

(521)

10:31.34

55:39.15

3:04.82

7

537

Shawn Not Afraid

(136)

(657)

11:06.28

1:06:45.43

3:39.76

 
Team - Sandstone School Finish Position - 18
Team Score (places): 178 Team Score (times): 26:02.41 Ave Time:8:40.80
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

773

Rachel Hirschi

29

29

8:07.44

8:07.44

0:00.00

2

793

Kaylee Morgan

53

82

8:29.86

16:37.30

0:22.42

3

795

Madison Morrow

96

178

9:25.11

26:02.41

1:17.67

4

762

Koral Connelly

(104)

(282)

9:32.04

35:34.45

1:24.60

5

814

Brooklynne Will

(111)

(393)

9:46.67

45:21.12

1:39.23

6

798

Danika Riddle

(112)

(505)

9:46.73

55:07.85

1:39.29

7

797

Jessica Perez

(115)

(620)

9:49.61

1:04:57.46

1:42.17

8

766

Sheh-Vahn Fuchs

More Than 7

 

10:06.12

1:15:03.58

1:58.68

9

781

Kaleigh Kniefel

More Than 7

 

13:26.89

1:28:30.47

5:19.45

10

815

Tamiah Willis

More Than 7

 

13:34.19

1:42:04.66

5:26.75

11

986

Paige Soelter

More Than 7

 

13:37.38

1:55:42.04

5:29.94

12

779

Chloe Jessen

More Than 7

 

13:37.89

2:09:19.93

5:30.45

 
Team - Alkali Creek School Finish Position - 19
Team Score (places): 191 Team Score (times): 26:11.82 Ave Time:8:43.94
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

29

Madeline Tranel

21

21

7:55.36

7:55.36

0:00.00

2

26

Ireland Snyder

73

94

8:51.31

16:46.67

0:55.95

3

9

Riley Gilligan

97

191

9:25.15

26:11.82

1:29.79

4

4

Hazel Demaray

(98)

(289)

9:26.39

35:38.21

1:31.03

5

22

Brylee Ruff

(106)

(395)

9:38.36

45:16.57

1:43.00

6

11

Madison Hammler

(109)

(504)

9:41.39

54:57.96

1:46.03

 
Team - Hardin Middle School Finish Position - 20
Team Score (places): 199 Team Score (times): 26:31.62 Ave Time:8:50.54
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

399

Sophia Nedens

38

38

8:16.10

8:16.10

0:00.00

2

394

Oceilly Black Eagle

42

80

8:19.86

16:35.96

0:03.76

3

992

Jaycee Kills Pretty Enemy

119

199

9:55.66

26:31.62

1:39.56

 
Team - Home School Finish Position - 21
Team Score (places): 199 Team Score (times): 26:32.35 Ave Time:8:50.78
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

417

Moriah Kirchhevel

31

31

8:10.58

8:10.58

0:00.00

2

416

Jadyn Kirchhevel

58

89

8:40.20

16:50.78

0:29.62

3

418

Sarina Kirchhevel

110

199

9:41.57

26:32.35

1:30.99

 
Team - Washington School Finish Position - 22
Team Score (places): 201 Team Score (times): 26:29.17 Ave Time:8:49.72
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

883

Shabrina Alqudsi

43

43

8:20.52

8:20.52

0:00.00

2

916

Kiara Waters

64

107

8:46.30

17:06.82

0:25.78

3

891

Emma Frerichds

94

201

9:22.35

26:29.17

1:01.83

4

913

Jazmin Smith

(129)

(330)

10:41.34

37:10.51

2:20.82

5

902

Mariyah Morris

(130)

(460)

10:42.37

47:52.88

2:21.85

6

901

Destiny Mascarena-Fisher

(131)

(591)

10:44.74

58:37.62

2:24.22

7

892

Mia Garza

(137)

(728)

11:07.59

1:09:45.21

2:47.07

8

885

Joelle Bear Cloud

More Than 7

 

11:10.49

1:20:55.70

2:49.97

9

915

Mckenzie Stephens

More Than 7

 

11:21.34

1:32:17.04

3:00.82

10

898

Paisley Jaeger

More Than 7

 

12:27.17

1:44:44.21

4:06.65

11

897

Celia Jaeger

More Than 7

 

12:40.71

1:57:24.92

4:20.19

12

895

Lydia Hohn

More Than 7

 

12:43.92

2:10:08.84

4:23.40

 
Team - Trinity Lutheran School Finish Position - 23
Team Score (places): 217 Team Score (times): 27:34.32 Ave Time:9:11.44
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

874

Peyton Anderson

24

24

8:00.99

8:00.99

0:00.00

2

879

Paeton Milliken

60

84

8:44.55

16:45.54

0:43.56

3

875

Kelsey Belcourt

133

217

10:48.78

27:34.32

2:47.79

 
Team - Bench School Finish Position - 24
Team Score (places): 218 Team Score (times): 26:33.86 Ave Time:8:51.29
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

78

Jazmine Breeze Doney

15

15

7:29.85

7:29.85

0:00.00

2

86

Emma Springfield

83

98

9:05.82

16:35.67

1:35.97

3

82

Addison Kay

120

218

9:58.19

26:33.86

2:28.34

4

76

Danielle Brower

(138)

(356)

11:10.82

37:44.68

3:40.97

 
Team - Joliet School Finish Position - 25
Team Score (places): 224 Team Score (times): 27:06.95 Ave Time:9:02.32
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

447

Kaitlyn Bancroft

39

39

8:17.58

8:17.58

0:00.00

2

453

Jenny Harris

63

102

8:46.20

17:03.78

0:28.62

3

449

Alexis Buller

122

224

10:03.17

27:06.95

1:45.59

 
Team - Newman School Finish Position - 26
Team Score (places): 225 Team Score (times): 26:50.94 Ave Time:8:56.98
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

652

Amelina Riddle

69

69

8:50.27

8:50.27

0:00.00

2

641

Hannah Kidd

75

144

8:55.37

17:45.64

0:05.10

3

616

Amari Booth

81

225

9:05.30

26:50.94

0:15.03

4

639

Erica Kidd

(92)

(317)

9:16.47

36:07.41

0:26.20

5

608

Kaleigh Alexander

(124)

(441)

10:09.96

46:17.37

1:19.69

6

275

Bailey Wilson

(125)

(566)

10:12.53