Competitive Timing

Mountain West Classic

Overall Results

September 19, 15


Accurate Results | Every Time Competitive Timing
Varsity Girls Female Finishers

Varsity Boys

Male Finishers

  ------------ 1st mile ------------ ------------ 2nd mile ------------ ------------ 3rd mile ------------ Time Total Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Back Time Pace
1 Brody Smith Cody 1427 2 4:52.75 4:52/M 1 5:07.39 5:07/M 1 5:08.13 5:08/M   15:08.27 5:03/M
2 Marshall Beatty Missoula Sentinel 2209 1 4:48.02 4:48/M 2 5:13.10 5:13/M 3 5:16.74 5:16/M 0:09.59 15:17.86 5:06/M
3 Hunter Simpson University 2449 4 4:53.14 4:53/M 4 5:18.35 5:18/M 7 5:24.33 5:24/M 0:27.55 15:35.82 5:12/M
4 Zak Kindl Lewis & Clark 2521 28 5:05.05 5:05/M 3 5:14.84 5:14/M 4 5:17.89 5:17/M 0:29.51 15:37.78 5:12/M
5 Jake Perrin Flathead 1610 5 4:54.67 4:54/M 6 5:22.52 5:22/M 13 5:29.47 5:29/M 0:38.39 15:46.66 5:15/M
6 Riley Collins Bozeman 1331 7 5:00.12 5:00/M 14 5:28.35 5:28/M 5 5:18.99 5:18/M 0:39.19 15:47.46 5:16/M
7 Austin Byrer Lewiston 2001 13 5:00.65 5:00/M 9 5:25.13 5:25/M 6 5:23.84 5:23/M 0:41.35 15:49.62 5:16/M
8 Isaac Barville University 2445 3 4:53.01 4:53/M 11 5:26.39 5:26/M 18 5:32.25 5:32/M 0:43.38 15:51.65 5:17/M
9 Erik Holm Ferris 1584 9 5:00.36 5:00/M 12 5:26.67 5:26/M 8 5:25.87 5:25/M 0:44.63 15:52.90 5:17/M
10 Cameron Dean Mead 2080 12 5:00.59 5:00/M 8 5:24.98 5:24/M 14 5:30.25 5:30/M 0:47.55 15:55.82 5:18/M
11 Chase Equall Bozeman 1332 16 5:01.13 5:01/M 5 5:20.98 5:20/M 22 5:34.17 5:34/M 0:48.01 15:56.28 5:19/M
12 Josh Corgatelli Moscow 2227 8 5:00.19 5:00/M 10 5:25.72 5:25/M 20 5:33.30 5:33/M 0:50.94 15:59.21 5:20/M
13 Peder Rickbeil Billings Senior 1279 23 5:04.02 5:04/M 19 5:30.38 5:30/M 11 5:28.27 5:28/M 0:54.40 16:02.67 5:21/M
14 Cameron Miekle Hamilton 1785 10 5:00.51 5:00/M 16 5:28.80 5:28/M 21 5:33.59 5:33/M 0:54.63 16:02.90 5:21/M
15 Isaac Kunz Idaho Falls 1926 81 5:17.88 5:17/M 22 5:33.44 5:33/M 2 5:12.39 5:12/M 0:55.44 16:03.71 5:21/M
16 Turlan Morlan Gonzaga Prep 1702 46 5:09.94 5:09/M 7 5:23.82 5:23/M 17 5:31.60 5:31/M 0:57.09 16:05.36 5:22/M
17 Evan Sanford Mead 2084 17 5:01.68 5:01/M 23 5:33.85 5:33/M 15 5:30.58 5:30/M 0:57.84 16:06.11 5:22/M
18 Constancio Luis Hillcrest 1912 18 5:02.46 5:02/M 30 5:35.22 5:35/M 12 5:28.59 5:28/M 0:58.00 16:06.27 5:22/M
19 Logan Morley Bigfork 1259 6 4:56.00 4:56/M 29 5:34.91 5:34/M 25 5:35.68 5:35/M 0:58.32 16:06.59 5:22/M
20 Ashton Jones Dawson County 1523 20 5:02.87 5:02/M 31 5:35.28 5:35/M 16 5:31.36 5:31/M 1:01.24 16:09.51 5:23/M
21 Dawson Larance Billings Senior 1277 31 5:05.89 5:05/M 15 5:28.69 5:28/M 26 5:35.71 5:35/M 1:02.02 16:10.29 5:23/M
22 Caleb Allen Bozeman 1329 33 5:06.35 5:06/M 18 5:30.18 5:30/M 24 5:34.93 5:34/M 1:03.19 16:11.46 5:24/M
23 Hunter Speichinger Laurel 1997 14 5:00.70 5:00/M 21 5:33.10 5:33/M 31 5:39.02 5:39/M 1:04.55 16:12.82 5:24/M
24 Collin Buck Great Falls CMR 1745 29 5:05.13 5:05/M 13 5:28.27 5:28/M 38 5:41.80 5:41/M 1:06.93 16:15.20 5:25/M
25 Duncan Hamilton Bozeman 1333 94 5:20.12 5:20/M 17 5:29.96 5:29/M 9 5:27.22 5:27/M 1:09.03 16:17.30 5:26/M
  ------------ 1st mile ------------ ------------ 2nd mile ------------ ------------ 3rd mile ------------ Time Total Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Back Time Pace
26 Kellen Bulger Ferris 1582 19 5:02.72 5:02/M 36 5:36.98 5:36/M 32 5:40.01 5:40/M 1:11.44 16:19.71 5:26/M
27 Amir Ado Ferris 1572 32 5:06.06 5:06/M 24 5:34.03 5:34/M 34 5:40.25 5:40/M 1:12.07 16:20.34 5:27/M
28 Will Medellin Mead 2082 11 5:00.52 5:00/M 28 5:34.89 5:34/M 49 5:45.30 5:45/M 1:12.44 16:20.71 5:27/M
29 Ronald Venema Corvallis 1512 24 5:04.20 5:04/M 35 5:36.59 5:36/M 36 5:40.50 5:40/M 1:13.02 16:21.29 5:27/M
30 Preston Novak Missoula Hellgate 2148 30 5:05.63 5:05/M 50 5:43.60 5:43/M 19 5:32.49 5:32/M 1:13.45 16:21.72 5:27/M
31 Leonard McComas Manhattan 2039 38 5:07.72 5:07/M 39 5:39.17 5:39/M 23 5:34.85 5:34/M 1:13.47 16:21.74 5:27/M
32 Quinn Kopczynski Lewis & Clark 2503 54 5:13.18 5:13/M 25 5:34.03 5:34/M 28 5:36.77 5:36/M 1:15.71 16:23.98 5:28/M
33 Carter Gall Billings Senior 1275 26 5:04.58 5:04/M 34 5:36.16 5:36/M 48 5:45.27 5:45/M 1:17.74 16:26.01 5:29/M
34 Ross Hamilton Lewis & Clark 2519 48 5:10.47 5:10/M 26 5:34.49 5:34/M 39 5:42.27 5:42/M 1:18.96 16:27.23 5:29/M
35 Isaac Schmidt Missoula Hellgate 2151 93 5:20.11 5:20/M 20 5:30.88 5:30/M 29 5:37.07 5:37/M 1:19.79 16:28.06 5:29/M
36 Thomas Detillion Lewis & Clark 2500 51 5:12.29 5:12/M 33 5:35.85 5:35/M 33 5:40.04 5:40/M 1:19.91 16:28.18 5:29/M
37 Cody Bollum Deer Park 1547 60 5:14.61 5:14/M 49 5:43.35 5:43/M 27 5:35.91 5:35/M 1:25.60 16:33.87 5:31/M
38 Orrin Clark Bozeman 1330 125 5:25.85 5:25/M 44 5:41.66 5:41/M 10 5:27.42 5:27/M 1:26.66 16:34.93 5:31/M
39 Jacob Calles Flathead 1605 34 5:06.78 5:06/M 41 5:39.69 5:39/M 59 5:49.91 5:49/M 1:28.11 16:36.38 5:32/M
40 Gerard Gaimari Ferris 1583 15 5:01.10 5:01/M 37 5:38.29 5:38/M 98 5:57.14 5:57/M 1:28.26 16:36.53 5:32/M
41 Cooper West Great Falls CMR 1750 21 5:03.61 5:03/M 54 5:45.27 5:45/M 54 5:48.85 5:48/M 1:29.46 16:37.73 5:32/M
42 Morris Wecker Missoula Hellgate 2152 100 5:20.69 5:20/M 27 5:34.57 5:34/M 41 5:42.62 5:42/M 1:29.61 16:37.88 5:32/M
43 Iain Anderson Helena 1865 45 5:09.91 5:09/M 42 5:40.64 5:40/M 52 5:47.57 5:47/M 1:29.85 16:38.12 5:33/M
44 Wilson Ladd Ferris 1585 42 5:09.14 5:09/M 56 5:45.66 5:45/M 47 5:45.24 5:45/M 1:31.77 16:40.04 5:33/M
45 Anthony Overcast Billings Senior 1278 58 5:13.89 5:13/M 48 5:43.21 5:43/M 43 5:44.15 5:44/M 1:32.98 16:41.25 5:34/M
46 Jordan Brown University 2446 64 5:14.97 5:14/M 57 5:45.67 5:45/M 37 5:41.00 5:41/M 1:33.37 16:41.64 5:34/M
47 Spencer Swaim Lewis & Clark 2513 103 5:21.02 5:21/M 40 5:39.33 5:39/M 40 5:42.29 5:42/M 1:34.37 16:42.64 5:34/M
48 Hunter Flynn Whitehall 2488 88 5:19.06 5:19/M 53 5:44.35 5:44/M 35 5:40.40 5:40/M 1:35.54 16:43.81 5:34/M
49 Johnny Cooney Gonzaga Prep 1700 44 5:09.70 5:09/M 38 5:38.38 5:38/M 92 5:56.51 5:56/M 1:36.32 16:44.59 5:35/M
50 Aj Eckmann Jefferson 1931 22 5:03.67 5:03/M 45 5:42.57 5:42/M 109 5:59.30 5:59/M 1:37.27 16:45.54 5:35/M
  ------------ 1st mile ------------ ------------ 2nd mile ------------ ------------ 3rd mile ------------ Time Total Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Back Time Pace
51 Kris Braunberger Gonzaga Prep 1699 78 5:17.60 5:17/M 60 5:46.39 5:46/M 42 5:43.45 5:43/M 1:39.17 16:47.44 5:36/M
52 Garren Arnold Glacier Peak 1672 35 5:07.05 5:07/M 52 5:44.28 5:44/M 97 5:57.10 5:57/M 1:40.16 16:48.43 5:36/M
53 Teagan Olson Great Falls 1733 65 5:15.04 5:15/M 71 5:48.56 5:48/M 44 5:44.88 5:44/M 1:40.21 16:48.48 5:36/M
54 Sawyer Carter Glacier Peak 1674 49 5:10.83 5:10/M 58 5:45.78 5:45/M 72 5:53.03 5:53/M 1:41.37 16:49.64 5:36/M
55 Brock Adkins Glacier 1651 57 5:13.55 5:13/M 46 5:42.77 5:42/M 81 5:54.78 5:54/M 1:42.83 16:51.10 5:37/M
56 Dylan Schilling Post Falls 2309 73 5:16.83 5:16/M 59 5:46.20 5:46/M 55 5:49.07 5:49/M 1:43.83 16:52.10 5:37/M
57 Joey Perez Lewiston 2003 27 5:04.93 5:04/M 81 5:51.13 5:51/M 91 5:56.50 5:56/M 1:44.29 16:52.56 5:37/M
58 Conner Chandler University 2447 63 5:14.76 5:14/M 68 5:48.02 5:48/M 61 5:50.39 5:50/M 1:44.90 16:53.17 5:38/M
59 Nick Stringer Glacier Peak 1677 71 5:16.48 5:16/M 61 5:46.52 5:46/M 63 5:50.98 5:50/M 1:45.71 16:53.98 5:38/M
60 Peter Kirgis Missoula Hellgate 2147 41 5:08.59 5:08/M 47 5:43.08 5:43/M 130 6:02.44 6:02/M 1:45.84 16:54.11 5:38/M
61 Conrad Smith Billings West 1297 47 5:10.35 5:10/M 64 5:47.05 5:47/M 99 5:57.31 5:57/M 1:46.44 16:54.71 5:38/M
62 Cooper Haney Lakeland High School 1975 55 5:13.19 5:13/M 77 5:50.19 5:50/M 73 5:53.20 5:53/M 1:48.31 16:56.58 5:39/M
63 Brendon Vladic Billings Senior 1280 53 5:13.08 5:13/M 82 5:51.45 5:51/M 69 5:52.16 5:52/M 1:48.42 16:56.69 5:39/M
64 Will Skierka Gonzaga Prep 1704 98 5:20.38 5:20/M 62 5:46.72 5:46/M 57 5:49.66 5:49/M 1:48.49 16:56.76 5:39/M
65 Antonio Krogstad Manhattan 2037 104 5:21.14 5:21/M 79 5:50.64 5:50/M 46 5:45.23 5:45/M 1:48.74 16:57.01 5:39/M
66 Matt Wilson Hamilton 1787 106 5:22.21 5:22/M 76 5:50.00 5:50/M 45 5:45.04 5:45/M 1:48.98 16:57.25 5:39/M
67 Josh Davis Lewis & Clark 2518 70 5:16.36 5:16/M 67 5:47.72 5:47/M 74 5:53.36 5:53/M 1:49.17 16:57.44 5:39/M
68 Ben Perrin Flathead 1609 43 5:09.64 5:09/M 87 5:53.01 5:53/M 90 5:56.44 5:56/M 1:50.82 16:59.09 5:40/M
69 Chris Bianchini Glacier Peak 1673 25 5:04.54 5:04/M 84 5:52.07 5:52/M 131 6:02.98 6:02/M 1:51.32 16:59.59 5:40/M
70 Hunter Casey Stevensville 2392 80 5:17.71 5:17/M 91 5:53.35 5:53/M 56 5:49.24 5:49/M 1:52.03 17:00.30 5:40/M
71 Zach Erickson Idaho Falls 1924 109 5:23.72 5:23/M 69 5:48.19 5:48/M 53 5:48.60 5:48/M 1:52.24 17:00.51 5:40/M
72 Bridger Longtine Helena Capital 1889 40 5:08.36 5:08/M 102 5:55.17 5:55/M 96 5:57.04 5:57/M 1:52.30 17:00.57 5:40/M
73 Michael Augustine Billings Skyview 1283 135 5:28.73 5:28/M 95 5:54.20 5:54/M 30 5:37.67 5:37/M 1:52.33 17:00.60 5:40/M
74 Hunter Graves Cody 1423 66 5:15.13 5:15/M 51 5:43.86 5:43/M 123 6:01.81 6:01/M 1:52.53 17:00.80 5:40/M
75 Logan Harmon Glacier 1653 37 5:07.56 5:07/M 43 5:40.79 5:40/M 186 6:14.74 6:14/M 1:54.82 17:03.09 5:41/M
  ------------ 1st mile ------------ ------------ 2nd mile ------------ ------------ 3rd mile ------------ Time Total Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Back Time Pace
76 Nicholas Raiser Butte High School 1406 85 5:18.29 5:18/M 70 5:48.40 5:48/M 94 5:56.67 5:56/M 1:55.09 17:03.36 5:41/M
77 Tate Thompson Billings Central 1272 101 5:20.76 5:20/M 73 5:48.80 5:48/M 80 5:54.64 5:54/M 1:55.93 17:04.20 5:41/M
78 Jaiden Hiskey Hillcrest 1911 75 5:17.02 5:17/M 93 5:53.65 5:53/M 79 5:54.19 5:54/M 1:56.59 17:04.86 5:41/M
79 Bob Jarrard Gonzaga Prep 1701 72 5:16.49 5:16/M 72 5:48.59 5:48/M 114 5:59.88 5:59/M 1:56.69 17:04.96 5:41/M
80 Ben Page Mead 2083 39 5:08.16 5:08/M 97 5:54.24 5:54/M 137 6:03.42 6:03/M 1:57.55 17:05.82 5:42/M
81 Gabriel Sikora Gonzaga Prep 1703 99 5:20.62 5:20/M 78 5:50.61 5:50/M 82 5:54.85 5:54/M 1:57.81 17:06.08 5:42/M
82 Simon Petsch Billings West 1296 68 5:15.65 5:15/M 92 5:53.54 5:53/M 95 5:56.93 5:56/M 1:57.85 17:06.12 5:42/M
83 Otto MacDonald Missoula Sentinel 2212 132 5:27.06 5:27/M 63 5:46.72 5:46/M 71 5:53.00 5:53/M 1:58.51 17:06.78 5:42/M
84 Jack Puckett Missoula Hellgate 2150 82 5:18.02 5:18/M 75 5:49.47 5:49/M 120 6:01.18 6:01/M 2:00.40 17:08.67 5:43/M
85 Noah Majerus Fergus 1567 84 5:18.15 5:18/M 90 5:53.15 5:53/M 101 5:57.48 5:57/M 2:00.51 17:08.78 5:43/M
86 Jalen Two Leggins Hardin 1820 95 5:20.27 5:20/M 74 5:49.34 5:49/M 112 5:59.59 5:59/M 2:00.93 17:09.20 5:43/M
87 Jacob Grinwis Belgrade 1241 153 5:32.45 5:32/M 66 5:47.41 5:47/M 58 5:49.79 5:49/M 2:01.38 17:09.65 5:43/M
88 Alek Kvokov Mead 2061 110 5:23.92 5:23/M 104 5:55.24 5:55/M 62 5:50.88 5:50/M 2:01.77 17:10.04 5:43/M
89 Nathaniel Kinney Mead 2081 50 5:11.13 5:11/M 98 5:54.27 5:54/M 141 6:05.36 6:05/M 2:02.49 17:10.76 5:43/M
90 Carson Jessop Corvallis 1508 86 5:18.55 5:18/M 109 5:56.31 5:56/M 88 5:56.01 5:56/M 2:02.60 17:10.87 5:43/M
91 Evan Duggan Darby 1520 160 5:33.73 5:33/M 65 5:47.22 5:47/M 66 5:51.65 5:51/M 2:04.33 17:12.60 5:44/M
92 Ryan McNamara Helena 1867 76 5:17.42 5:17/M 85 5:52.36 5:52/M 133 6:03.16 6:03/M 2:04.67 17:12.94 5:44/M
93 Jaden Anderson Flathead 1604 36 5:07.54 5:07/M 119 5:59.01 5:59/M 153 6:06.91 6:06/M 2:05.19 17:13.46 5:44/M
94 Ethan Wilson Billings Senior 1281 116 5:24.65 5:24/M 111 5:56.92 5:56/M 68 5:52.10 5:52/M 2:05.40 17:13.67 5:44/M
95 Andrew Miranne University 2448 62 5:14.73 5:14/M 113 5:57.43 5:57/M 122 6:01.79 6:01/M 2:05.68 17:13.95 5:44/M
96 Jaden Rowe Frenchtown 1623 121 5:25.18 5:25/M 108 5:55.87 5:55/M 78 5:54.14 5:54/M 2:06.92 17:15.19 5:45/M
97 Tyler Tanta Glacier Peak 1678 120 5:25.11 5:25/M 122 5:59.42 5:59/M 65 5:51.19 5:51/M 2:07.45 17:15.72 5:45/M
98 Harrison Warren Lewis & Clark 2515 107 5:22.61 5:22/M 94 5:54.02 5:54/M 107 5:59.12 5:59/M 2:07.48 17:15.75 5:45/M
99 Will Warner Hillcrest 1913 158 5:33.15 5:33/M 86 5:52.50 5:52/M 60 5:50.36 5:50/M 2:07.74 17:16.01 5:45/M
100 Derek MacFarlane Flathead 1607 89 5:19.10 5:19/M 101 5:54.90 5:54/M 126 6:02.24 6:02/M 2:07.97 17:16.24 5:45/M
  ------------ 1st mile ------------ ------------ 2nd mile ------------ ------------ 3rd mile ------------ Time Total Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Back Time Pace
101 Jared Northrup Helena 1868 97 5:20.34 5:20/M 105 5:55.54 5:55/M 118 6:00.78 6:00/M 2:08.39 17:16.66 5:45/M
102 Danny Provo Missoula Hellgate 2149 61 5:14.68 5:14/M 32 5:35.35 5:35/M 244 6:26.80 6:26/M 2:08.56 17:16.83 5:45/M
103 Dylann Alcock Mead 2078 69 5:16.13 5:16/M 120 5:59.08 5:59/M 121 6:01.75 6:01/M 2:08.69 17:16.96 5:45/M
104 Jacob Stirpe Ferris 1587 52 5:12.81 5:12/M 96 5:54.22 5:54/M 171 6:10.31 6:10/M 2:09.07 17:17.34 5:46/M
105 Riley McDowell Glacier Peak 1676 119 5:25.08 5:25/M 123 5:59.65 5:59/M 70 5:52.72 5:52/M 2:09.18 17:17.45 5:46/M
106 Andrew Jessop Corvallis 1507 139 5:29.37 5:29/M 83 5:51.81 5:51/M 93 5:56.65 5:56/M 2:09.56 17:17.83 5:46/M
107 Reed Eddington Idaho Falls 1923 146 5:31.27 5:31/M 88 5:53.11 5:53/M 77 5:53.84 5:53/M 2:09.95 17:18.22 5:46/M
108 Jacob Gibbs Billings Skyview 1285 138 5:29.12 5:29/M 100 5:54.48 5:54/M 83 5:54.91 5:54/M 2:10.24 17:18.51 5:46/M
109 Josh Jessop Corvallis 1509 56 5:13.23 5:13/M 146 6:05.38 6:05/M 136 6:03.31 6:03/M 2:13.65 17:21.92 5:47/M
110 Ammon Hall Deer Park 1548 113 5:24.44 5:24/M 118 5:58.88 5:58/M 108 5:59.16 5:59/M 2:14.21 17:22.48 5:47/M
111 Anton Rides Horse Hardin 1818 129 5:26.73 5:26/M 142 6:04.08 6:04/M 67 5:51.74 5:51/M 2:14.28 17:22.55 5:47/M
112 Tyler Brown Hillcrest 1908 151 5:32.07 5:32/M 89 5:53.13 5:53/M 103 5:57.88 5:57/M 2:14.81 17:23.08 5:48/M
113 Will Hoard Great Falls 1729 117 5:24.72 5:24/M 126 6:00.04 6:00/M 106 5:58.44 5:58/M 2:14.93 17:23.20 5:48/M
114 Zach Withers University 2451 77 5:17.52 5:17/M 140 6:03.88 6:03/M 124 6:01.91 6:01/M 2:15.04 17:23.31 5:48/M
115 Joel Haas Corvallis 1506 96 5:20.32 5:20/M 125 5:59.96 5:59/M 135 6:03.28 6:03/M 2:15.29 17:23.56 5:48/M
116 Jeron Waltari Cody 1428 91 5:19.83 5:19/M 115 5:58.58 5:58/M 140 6:05.22 6:05/M 2:15.36 17:23.63 5:48/M
117 Todd Bloom Ferris 1581 87 5:18.57 5:18/M 131 6:00.91 6:00/M 139 6:04.42 6:04/M 2:15.63 17:23.90 5:48/M
118 Ty Parsons Fergus 1568 90 5:19.45 5:19/M 133 6:01.66 6:01/M 132 6:03.01 6:03/M 2:15.85 17:24.12 5:48/M
119 Reggie Duke Hillcrest 1909 188 5:39.93 5:39/M 99 5:54.36 5:54/M 64 5:51.11 5:51/M 2:17.13 17:25.40 5:48/M
120 Kyle Gottman Missoula Hellgate 2146 134 5:28.13 5:28/M 114 5:57.47 5:57/M 115 5:59.99 5:59/M 2:17.32 17:25.59 5:48/M
121 Ben Longbottom Laurel 1994 115 5:24.58 5:24/M 149 6:05.48 6:05/M 85 5:55.65 5:55/M 2:17.44 17:25.71 5:48/M
122 Andy Nelson Idaho Falls 1927 105 5:21.69 5:21/M 110 5:56.64 5:56/M 163 6:08.77 6:08/M 2:18.83 17:27.10 5:49/M
123 A. J. McBroom Helena Capital 1892 111 5:24.24 5:24/M 121 5:59.15 5:59/M 138 6:04.14 6:04/M 2:19.26 17:27.53 5:49/M
124 Colter Barney Manhattan 2036 148 5:31.75 5:31/M 138 6:02.92 6:02/M 76 5:53.74 5:53/M 2:20.14 17:28.41 5:49/M
125 Garrett Ruud Belgrade 1245 168 5:34.88 5:34/M 55 5:45.49 5:45/M 162 6:08.69 6:08/M 2:20.79 17:29.06 5:50/M
  ------------ 1st mile ------------ ------------ 2nd mile ------------ ------------ 3rd mile ------------ Time Total Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Back Time Pace
126 Justin Graham Hillcrest 1910 191 5:40.70 5:40/M 103 5:55.20 5:55/M 75 5:53.50 5:53/M 2:21.13 17:29.40 5:50/M
127 Kyle McLaughlin Belgrade 1243 154 5:32.54 5:32/M 129 6:00.61 6:00/M 100 5:57.45 5:57/M 2:22.33 17:30.60 5:50/M
128 Mohammad Monsour Moscow 2229 159 5:33.53 5:33/M 80 5:50.78 5:50/M 160 6:08.01 6:08/M 2:24.05 17:32.32 5:51/M
129 Hayden Gall Billings Senior 1276 131 5:26.93 5:26/M 124 5:59.83 5:59/M 146 6:05.83 6:05/M 2:24.32 17:32.59 5:51/M
130 Michael Michelson Great Falls CMR 1748 102 5:21.00 5:21/M 135 6:01.90 6:01/M 170 6:10.29 6:10/M 2:24.92 17:33.19 5:51/M
131 Matthew Gyles Idaho Falls 1925 140 5:29.49 5:29/M 145 6:04.40 6:04/M 111 5:59.49 5:59/M 2:25.11 17:33.38 5:51/M
132 Cody Westerman Deer Park 1549 127 5:26.15 5:26/M 152 6:05.98 6:05/M 134 6:03.20 6:03/M 2:27.06 17:35.33 5:52/M
133 Rj Gill Laurel 1993 112 5:24.28 5:24/M 150 6:05.57 6:05/M 142 6:05.61 6:05/M 2:27.19 17:35.46 5:52/M
134 Brock Rugg Frenchtown 1624 143 5:30.55 5:30/M 116 5:58.69 5:58/M 159 6:07.99 6:07/M 2:28.96 17:37.23 5:52/M
135 Joseph Vanden-Bos Glacier 1657 202 5:42.68 5:42/M 163 6:08.39 6:08/M 51 5:46.23 5:46/M 2:29.03 17:37.30 5:52/M
136 Jordan Stetson Glacier 1656 238 5:49.48 5:49/M 136 6:02.16 6:02/M 50 5:45.70 5:45/M 2:29.07 17:37.34 5:52/M
137 Jake Kok Billings Skyview 1288 150 5:32.05 5:32/M 147 6:05.41 6:05/M 116 6:00.15 6:00/M 2:29.34 17:37.61 5:52/M
138 Justin Shadley Idaho Falls 1928 133 5:27.55 5:27/M 139 6:03.41 6:03/M 152 6:06.82 6:06/M 2:29.51 17:37.78 5:52/M
139 Tim Mandzyuk Glacier Peak 1675 118 5:24.95 5:24/M 107 5:55.79 5:55/M 203 6:17.48 6:17/M 2:29.95 17:38.22 5:53/M
140 Nick Painter Billings Skyview 1289 172 5:35.83 5:35/M 143 6:04.26 6:04/M 105 5:58.34 5:58/M 2:30.16 17:38.43 5:53/M
141 Jack Sloan University 2450 74 5:16.98 5:16/M 154 6:06.59 6:06/M 190 6:14.92 6:14/M 2:30.22 17:38.49 5:53/M
142 Damian Croft Missoula Sentinel 2210 147 5:31.70 5:31/M 128 6:00.57 6:00/M 150 6:06.61 6:06/M 2:30.61 17:38.88 5:53/M
143 Vincent Bohl Great Falls CMR 1744 123 5:25.38 5:25/M 134 6:01.76 6:01/M 176 6:12.00 6:12/M 2:30.87 17:39.14 5:53/M
144 Harrison Bentzel Billings West 1292 79 5:17.67 5:17/M 148 6:05.48 6:05/M 200 6:16.22 6:16/M 2:31.10 17:39.37 5:53/M
145 Jamie Good Lincoln County 2018 209 5:43.83 5:43/M 127 6:00.42 6:00/M 86 5:55.74 5:55/M 2:31.72 17:39.99 5:53/M
146 Griffin Fischer Flathead 1606 128 5:26.36 5:26/M 164 6:08.54 6:08/M 144 6:05.65 6:05/M 2:32.28 17:40.55 5:53/M
147 Riley Wilson Deer Park 1550 130 5:26.74 5:26/M 160 6:07.40 6:07/M 157 6:07.67 6:07/M 2:33.54 17:41.81 5:54/M
148 Connor Chirrick Billings Skyview 1284 137 5:29.07 5:29/M 157 6:06.88 6:06/M 148 6:06.38 6:06/M 2:34.06 17:42.33 5:54/M
149 Kegan Morris Missoula Sentinel 2213 144 5:30.63 5:30/M 112 5:57.08 5:57/M 188 6:14.86 6:14/M 2:34.30 17:42.57 5:54/M
150 Preston Jones Columbia 1438 126 5:26.02 5:26/M 186 6:14.20 6:14/M 129 6:02.41 6:02/M 2:34.36 17:42.63 5:54/M
  ------------ 1st mile ------------ ------------ 2nd mile ------------ ------------ 3rd mile ------------ Time Total Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Back Time Pace
151 Isaiah Girard Beaverhead County 1223 114 5:24.57 5:24/M 156 6:06.88 6:06/M 174 6:11.60 6:11/M 2:34.78 17:43.05 5:54/M
152 Jackson Duffey Ronan High School 2364 161 5:33.78 5:33/M 141 6:03.98 6:03/M 145 6:05.67 6:05/M 2:35.16 17:43.43 5:54/M
153 Jon Sanchez Cody 1425 83 5:18.04 5:18/M 132 6:01.64 6:01/M 235 6:24.26 6:24/M 2:35.67 17:43.94 5:54/M
154 Bailey Smith Cody 1426 108 5:23.08 5:23/M 177 6:11.74 6:11/M 167 6:09.68 6:09/M 2:36.23 17:44.50 5:55/M
155 Charlie Rasnick Manhattan 2041 197 5:41.48 5:41/M 144 6:04.34 6:04/M 110 5:59.39 5:59/M 2:36.94 17:45.21 5:55/M
156 Tyler Gurchiek Billings West 1294 184 5:39.40 5:39/M 172 6:10.30 6:10/M 87 5:55.74 5:55/M 2:37.17 17:45.44 5:55/M
157 Kyle Heptner Shelby 2377 142 5:30.26 5:30/M 167 6:08.99 6:08/M 149 6:06.44 6:06/M 2:37.42 17:45.69 5:55/M
158 Zak Meeker Manhattan 2040 198 5:41.56 5:41/M 158 6:06.90 6:06/M 102 5:57.59 5:57/M 2:37.78 17:46.05 5:55/M
159 Adam Barrie Billings West 1291 187 5:39.90 5:39/M 173 6:10.92 6:10/M 84 5:55.29 5:55/M 2:37.84 17:46.11 5:55/M
160 Dylan Sipe Fergus 1570 210 5:44.14 5:44/M 137 6:02.91 6:02/M 113 5:59.69 5:59/M 2:38.47 17:46.74 5:55/M
161 Tim Laferriere Great Falls CMR 1747 122 5:25.30 5:25/M 155 6:06.82 6:06/M 191 6:14.94 6:14/M 2:38.79 17:47.06 5:56/M
162 Korey Anthony Gonzaga Prep 1698 141 5:29.84 5:29/M 151 6:05.61 6:05/M 187 6:14.74 6:14/M 2:41.92 17:50.19 5:57/M
163 Race Owens Ennis 1555 170 5:35.10 5:35/M 130 6:00.64 6:00/M 195 6:15.72 6:15/M 2:43.19 17:51.46 5:57/M
164 Sage Wanner Columbia Falls 1462 59 5:13.94 5:13/M 182 6:12.68 6:12/M 238 6:25.15 6:25/M 2:43.50 17:51.77 5:57/M
165 Derek Sharp Browning 1382 162 5:33.82 5:33/M 117 5:58.83 5:58/M 221 6:20.17 6:20/M 2:44.55 17:52.82 5:57/M
166 Vance Thuesen Red Lodge 2334 272 5:55.76 5:55/M 106 5:55.55 5:55/M 128 6:02.31 6:02/M 2:45.35 17:53.62 5:58/M
167 Alex Murphy Flathead 1608 92 5:19.88 5:19/M 195 6:16.78 6:16/M 205 6:17.79 6:17/M 2:46.18 17:54.45 5:58/M
168 Bryce Olson Bozeman 1335 192 5:40.85 5:40/M 159 6:07.13 6:07/M 151 6:06.78 6:06/M 2:46.49 17:54.76 5:58/M
169 Matt Wintersteen Helena 1871 175 5:37.89 5:37/M 168 6:09.11 6:09/M 158 6:07.94 6:07/M 2:46.67 17:54.94 5:58/M
170 John Stewart Idaho Falls 1929 179 5:38.75 5:38/M 169 6:09.28 6:09/M 154 6:07.22 6:07/M 2:46.98 17:55.25 5:58/M
171 Conner Turpin Lewiston 2005 164 5:34.32 5:34/M 179 6:11.88 6:11/M 166 6:09.24 6:09/M 2:47.17 17:55.44 5:58/M
172 Grant Wyland Missoula Sentinel 2215 67 5:15.36 5:15/M 153 6:06.53 6:06/M 287 6:35.68 6:35/M 2:49.30 17:57.57 5:59/M
173 Tag Myhre Laurel 1996 163 5:34.06 5:34/M 174 6:11.11 6:11/M 181 6:13.18 6:13/M 2:50.08 17:58.35 5:59/M
174 Brian McGeehan Butte Central 1391 136 5:29.00 5:29/M 202 6:18.49 6:18/M 178 6:12.71 6:12/M 2:51.93 18:00.20 6:00/M
175 Lucas Hamling Bozeman 1334 194 5:40.93 5:40/M 166 6:08.92 6:08/M 172 6:10.38 6:10/M 2:51.96 18:00.23 6:00/M
  ------------ 1st mile ------------ ------------ 2nd mile ------------ ------------ 3rd mile ------------ Time Total Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Back Time Pace
176 Kolte Copp Dawson County 1522 200 5:42.42 5:42/M 180 6:12.06 6:12/M 147 6:05.87 6:05/M 2:52.08 18:00.35 6:00/M
177 Bryce Maxson Helena Capital 1891 235 5:49.11 5:49/M 170 6:09.51 6:09/M 125 6:02.03 6:02/M 2:52.38 18:00.65 6:00/M
178 Michael Sewell Frenchtown 1625 217 5:46.18 5:46/M 161 6:07.74 6:07/M 156 6:07.47 6:07/M 2:53.12 18:01.39 6:00/M
179 Holman Real Bird Hardin 1817 145 5:30.77 5:30/M 178 6:11.77 6:11/M 214 6:19.29 6:19/M 2:53.56 18:01.83 6:00/M
180 Aj Lingenfelter Belgrade 1242 266 5:54.28 5:54/M 175 6:11.66 6:11/M 89 5:56.37 5:56/M 2:54.04 18:02.31 6:01/M
181 Steven Banks Hamilton 1783 171 5:35.35 5:35/M 171 6:10.25 6:10/M 204 6:17.50 6:17/M 2:54.83 18:03.10 6:01/M
182 Ethan Potthoff Whitefish 2463 216 5:46.17 5:46/M 165 6:08.67 6:08/M 164 6:09.13 6:09/M 2:55.70 18:03.97 6:01/M
183 Phillip Sunrhodes Browning 1384 174 5:36.73 5:36/M 189 6:15.66 6:15/M 175 6:11.66 6:11/M 2:55.78 18:04.05 6:01/M
184 David Prather Hardin 1816 182 5:39.05 5:39/M 176 6:11.72 6:11/M 183 6:13.57 6:13/M 2:56.07 18:04.34 6:01/M
185 Tommy Frost Broadwater 1362 157 5:32.84 5:32/M 213 6:20.12 6:20/M 185 6:14.13 6:14/M 2:58.82 18:07.09 6:02/M
186 Doty Ethan Laurel 1992 246 5:50.80 5:50/M 209 6:19.82 6:19/M 104 5:57.94 5:57/M 3:00.29 18:08.56 6:03/M
187 Joren Nabozney Frenchtown 1622 213 5:45.60 5:45/M 162 6:07.90 6:07/M 198 6:15.80 6:15/M 3:01.03 18:09.30 6:03/M
188 Zach Evertz Polson 2267 195 5:40.99 5:40/M 194 6:15.91 6:15/M 177 6:12.56 6:12/M 3:01.19 18:09.46 6:03/M
189 Spencer Bartow Helena Capital 1887 237 5:49.34 5:49/M 188 6:15.65 6:15/M 143 6:05.62 6:05/M 3:02.34 18:10.61 6:03/M
190 Spencer Jessop Corvallis 1510 165 5:34.44 5:34/M 181 6:12.45 6:12/M 230 6:23.89 6:23/M 3:02.51 18:10.78 6:03/M
191 Nathan Gallegos Broadwater 1363 152 5:32.15 5:32/M 215 6:20.74 6:20/M 209 6:17.92 6:17/M 3:02.54 18:10.81 6:03/M
192 Carter Krei Cody 1424 167 5:34.87 5:34/M 219 6:21.10 6:21/M 194 6:15.29 6:15/M 3:02.99 18:11.26 6:04/M
193 Dan McDonald Thompson Falls 2416 232 5:48.80 5:48/M 183 6:13.15 6:13/M 169 6:10.22 6:10/M 3:03.90 18:12.17 6:04/M
194 Myles Stricker Laurel 1998 247 5:50.85 5:50/M 206 6:19.61 6:19/M 127 6:02.24 6:02/M 3:04.43 18:12.70 6:04/M
195 Carmen Horn Post Falls 2306 183 5:39.14 5:39/M 200 6:17.95 6:17/M 196 6:15.75 6:15/M 3:04.57 18:12.84 6:04/M
196 Travis Kinn Dawson County 1524 176 5:37.93 5:37/M 192 6:15.81 6:15/M 223 6:20.71 6:20/M 3:06.18 18:14.45 6:05/M
197 Sean Carroll Thompson Falls 2412 241 5:50.19 5:50/M 190 6:15.69 6:15/M 165 6:09.14 6:09/M 3:06.75 18:15.02 6:05/M
198 Ben Gibson Post Falls 2304 206 5:43.36 5:43/M 185 6:13.65 6:13/M 215 6:19.49 6:19/M 3:08.23 18:16.50 6:05/M
199 Mackellin Dean Great Falls CMR 1746 149 5:32.01 5:32/M 207 6:19.70 6:19/M 239 6:25.50 6:25/M 3:08.94 18:17.21 6:06/M
200 Jayden Andrews Columbia 1435 193 5:40.88 5:40/M 203 6:18.79 6:18/M 206 6:17.80 6:17/M 3:09.20 18:17.47 6:06/M
  ------------ 1st mile ------------ ------------ 2nd mile ------------ ------------ 3rd mile ------------ Time Total Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Back Time Pace
201 Austin Grewell Billings Skyview 1286 292 6:01.51 6:01/M 191 6:15.75 6:15/M 117 6:00.52 6:00/M 3:09.51 18:17.78 6:06/M
202 Bryce Krattiger Great Falls 1730 155 5:32.78 5:32/M 214 6:20.72 6:20/M 237 6:24.55 6:24/M 3:09.78 18:18.05 6:06/M
203 Danyon Rice Fergus 1569 230 5:48.49 5:48/M 187 6:14.42 6:14/M 192 6:15.21 6:15/M 3:09.85 18:18.12 6:06/M
204 Tyson Brooks Hillcrest 1907 257 5:52.57 5:52/M 204 6:18.81 6:18/M 155 6:07.27 6:07/M 3:10.38 18:18.65 6:06/M
205 Austin Jones Havre 1826 229 5:48.38 5:48/M 196 6:16.80 6:16/M 184 6:13.66 6:13/M 3:10.57 18:18.84 6:06/M
206 Taylor Ray Great Falls CMR 1749 205 5:42.92 5:42/M 220 6:21.21 6:21/M 199 6:16.06 6:16/M 3:11.92 18:20.19 6:07/M
207 Nash Grafe Glacier 1652 256 5:52.23 5:52/M 205 6:18.91 6:18/M 168 6:10.17 6:10/M 3:13.04 18:21.31 6:07/M
208 Spencer Losing Dawson County 1525 185 5:39.43 5:39/M 230 6:23.75 6:23/M 213 6:18.93 6:18/M 3:13.84 18:22.11 6:07/M
209 Bradley Mitchell Columbia 1439 189 5:40.10 5:40/M 193 6:15.87 6:15/M 242 6:26.73 6:26/M 3:14.43 18:22.70 6:07/M
210 Issac Nielsen Billings West 1295 203 5:42.77 5:42/M 198 6:17.53 6:17/M 226 6:22.52 6:22/M 3:14.55 18:22.82 6:07/M
211 Noah Jakovac Helena 1866 178 5:38.71 5:38/M 231 6:23.90 6:23/M 224 6:20.99 6:20/M 3:15.33 18:23.60 6:08/M
212 Lane Sitz Ennis 1556 313 6:05.39 6:05/M 197 6:17.40 6:17/M 119 6:01.11 6:01/M 3:15.63 18:23.90 6:08/M
213 Devin Nelson Park 2246 275 5:57.17 5:57/M 201 6:18.45 6:18/M 161 6:08.36 6:08/M 3:15.71 18:23.98 6:08/M
214 Larry Johnson Lakeland High School 1976 221 5:46.72 5:46/M 224 6:22.26 6:22/M 193 6:15.24 6:15/M 3:15.95 18:24.22 6:08/M
215 Justin Gustafson Thompson Falls 2413 267 5:54.70 5:54/M 184 6:13.19 6:13/M 201 6:17.04 6:17/M 3:16.66 18:24.93 6:08/M
216 Rial Evans Stevensville 2393 173 5:36.70 5:36/M 208 6:19.72 6:19/M 254 6:28.55 6:28/M 3:16.70 18:24.97 6:08/M
217 Shannon Tempel Butte High School 1408 250 5:51.21 5:51/M 212 6:20.00 6:20/M 197 6:15.78 6:15/M 3:18.72 18:26.99 6:09/M
218 Sam Telling Beaverhead County 1225 244 5:50.39 5:50/M 223 6:22.02 6:22/M 189 6:14.88 6:14/M 3:19.02 18:27.29 6:09/M
219 Ethan Lannaghan Whitefish 2462 223 5:47.80 5:47/M 216 6:20.77 6:20/M 212 6:18.84 6:18/M 3:19.14 18:27.41 6:09/M
220 Sam Reilly Loyola Sacred Heart 2027 169 5:34.91 5:34/M 232 6:23.92 6:23/M 255 6:28.62 6:28/M 3:19.18 18:27.45 6:09/M
221 Jordan Zeik Deer Park 1551 201 5:42.53 5:42/M 257 6:27.63 6:27/M 208 6:17.88 6:17/M 3:19.77 18:28.04 6:09/M
222 Luke Henke Shelby 2376 226 5:48.13 5:48/M 254 6:26.89 6:26/M 182 6:13.49 6:13/M 3:20.24 18:28.51 6:09/M
223 Sakti Woodbury Lewiston 2006 204 5:42.92 5:42/M 246 6:26.01 6:26/M 220 6:20.14 6:20/M 3:20.80 18:29.07 6:10/M
224 Frank Dean Frenchtown 1619 156 5:32.83 5:32/M 218 6:21.04 6:21/M 290 6:36.27 6:36/M 3:21.87 18:30.14 6:10/M
225 Kevin Vallie Hardin 1821 180 5:38.76 5:38/M 261 6:28.02 6:28/M 232 6:23.92 6:23/M 3:22.43 18:30.70 6:10/M
  ------------ 1st mile ------------ ------------ 2nd mile ------------ ------------ 3rd mile ------------ Time Total Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Back Time Pace
226 Weston Madplume Browning 1380 261 5:53.35 5:53/M 248 6:26.24 6:26/M 173 6:11.13 6:11/M 3:22.45 18:30.72 6:10/M
227 Michael Gesuale Billings West 1293 199 5:42.09 5:42/M 199 6:17.82 6:17/M 265 6:31.43 6:31/M 3:23.07 18:31.34 6:10/M
228 Bryce Love Manhattan 2038 254 5:51.85 5:51/M 256 6:27.56 6:27/M 180 6:12.96 6:12/M 3:24.10 18:32.37 6:11/M
229 Isaac Hansen Columbia 1437 259 5:52.93 5:52/M 210 6:19.90 6:19/M 216 6:19.71 6:19/M 3:24.27 18:32.54 6:11/M
230 Eric Anderson Cody 1422 190 5:40.34 5:40/M 247 6:26.19 6:26/M 241 6:26.67 6:26/M 3:24.93 18:33.20 6:11/M
231 Trevor Amann Deer Park 1545 234 5:49.06 5:49/M 235 6:24.40 6:24/M 218 6:20.05 6:20/M 3:25.24 18:33.51 6:11/M
232 Lonnie Shield Hardin 1819 166 5:34.55 5:34/M 277 6:31.82 6:31/M 249 6:27.61 6:27/M 3:25.71 18:33.98 6:11/M
233 Hayes Majerus Fergus 1566 186 5:39.68 5:39/M 225 6:22.32 6:22/M 267 6:32.18 6:32/M 3:25.91 18:34.18 6:11/M
234 Brian Sturdevant Lincoln County 2022 251 5:51.37 5:51/M 227 6:22.72 6:22/M 222 6:20.45 6:20/M 3:26.27 18:34.54 6:11/M
235 Kai Krumweide Fergus 1565 243 5:50.33 5:50/M 255 6:26.96 6:26/M 211 6:18.57 6:18/M 3:27.59 18:35.86 6:12/M
236 Stormi Kipp Loyola Sacred Heart 2026 207 5:43.41 5:43/M 221 6:21.75 6:21/M 264 6:31.41 6:31/M 3:28.30 18:36.57 6:12/M
237 Alva Swanson Bonners Ferry 1313 215 5:45.82 5:45/M 217 6:20.89 6:20/M 262 6:30.84 6:30/M 3:29.28 18:37.55 6:12/M
238 Josh Brunner Missoula Big Sky 2092 228 5:48.32 5:48/M 244 6:25.82 6:25/M 229 6:23.69 6:23/M 3:29.56 18:37.83 6:12/M
239 Wyatt Herick Broadwater 1364 214 5:45.69 5:45/M 240 6:25.46 6:25/M 246 6:27.06 6:27/M 3:29.94 18:38.21 6:13/M
240 Jack Dolan Broadwater 1361 196 5:41.05 5:41/M 285 6:33.99 6:33/M 231 6:23.90 6:23/M 3:30.67 18:38.94 6:13/M
241 Eric Perry Columbia 1440 248 5:50.88 5:50/M 226 6:22.56 6:22/M 240 6:26.19 6:26/M 3:31.36 18:39.63 6:13/M
242 Nolan Stidham Bonners Ferry 1312 220 5:46.63 5:46/M 274 6:31.37 6:31/M 225 6:21.81 6:21/M 3:31.54 18:39.81 6:13/M
243 Anders Holmquist Frenchtown 1620 269 5:54.96 5:54/M 237 6:24.80 6:24/M 219 6:20.10 6:20/M 3:31.59 18:39.86 6:13/M
244 Jonathan Knott Missoula Big Sky 2097 233 5:48.99 5:48/M 243 6:25.74 6:25/M 245 6:26.94 6:26/M 3:33.40 18:41.67 6:14/M
245 Noah Norwood Lewiston 2002 274 5:56.11 5:56/M 262 6:28.12 6:28/M 207 6:17.84 6:17/M 3:33.80 18:42.07 6:14/M
246 Robert Hurt Billings Skyview 1287 290 6:01.15 6:01/M 228 6:23.29 6:23/M 210 6:17.98 6:17/M 3:34.15 18:42.42 6:14/M
247 Cole Bergstad Broadwater 1360 218 5:46.25 5:46/M 236 6:24.57 6:24/M 271 6:32.64 6:32/M 3:35.19 18:43.46 6:14/M
248 Ian Wendt Moscow 2232 252 5:51.55 5:51/M 222 6:21.75 6:21/M 261 6:30.36 6:30/M 3:35.39 18:43.66 6:14/M
249 Winfield West Columbia Falls 1463 236 5:49.23 5:49/M 245 6:25.96 6:25/M 258 6:29.12 6:29/M 3:36.04 18:44.31 6:15/M
250 Josiah Aimsback Browning 1378 124 5:25.74 5:25/M 280 6:32.49 6:32/M 328 6:47.49 6:47/M 3:37.45 18:45.72 6:15/M
  ------------ 1st mile ------------ ------------ 2nd mile ------------ ------------ 3rd mile ------------ Time Total Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Back Time Pace
251 Marshall Birk Whitefish 2458 227 5:48.17 5:48/M 239 6:24.85 6:24/M 273 6:32.75 6:32/M 3:37.50 18:45.77 6:15/M
252 Jakob Keller Havre 1827 260 5:52.99 5:52/M 229 6:23.38 6:23/M 260 6:29.75 6:29/M 3:37.85 18:46.12 6:15/M
253 Kevin Bingham Hobson 1914 208 5:43.70 5:43/M 265 6:28.57 6:28/M 278 6:33.90 6:33/M 3:37.90 18:46.17 6:15/M
254 Casey Jones Frenchtown 1621 242 5:50.28 5:50/M 242 6:25.66 6:25/M 263 6:30.90 6:30/M 3:38.57 18:46.84 6:15/M
255 Caleb Gleason Priest River 2316 268 5:54.71 5:54/M 271 6:30.86 6:30/M 234 6:24.20 6:24/M 3:41.50 18:49.77 6:16/M
256 Austin Gerry Butte High School 1404 277 5:57.67 5:57/M 263 6:28.47 6:28/M 233 6:24.10 6:24/M 3:41.97 18:50.24 6:17/M
257 Tate Weingart St. Ignatius 2390 177 5:38.42 5:38/M 252 6:26.80 6:26/M 320 6:45.03 6:45/M 3:41.98 18:50.25 6:17/M
258 Quin Stewart Polson 2270 334 6:11.90 6:11/M 250 6:26.40 6:26/M 179 6:12.85 6:12/M 3:42.88 18:51.15 6:17/M
259 Ethan MacKay Helena Capital 1890 273 5:55.92 5:55/M 259 6:27.80 6:27/M 250 6:28.00 6:28/M 3:43.45 18:51.72 6:17/M
260 Nathan Dennis Ronan High School 2362 224 5:47.87 5:47/M 269 6:30.50 6:30/M 277 6:33.65 6:33/M 3:43.75 18:52.02 6:17/M
261 Nik Hardiman Red Lodge 2329 324 6:09.35 6:09/M 211 6:19.99 6:19/M 227 6:22.81 6:22/M 3:43.88 18:52.15 6:17/M
262 Cameron Parkes Priest River 2318 283 5:58.98 5:58/M 266 6:29.18 6:29/M 236 6:24.50 6:24/M 3:44.39 18:52.66 6:17/M
263 Ryan Munsterteiger Great Falls 1732 286 6:00.44 6:00/M 298 6:35.33 6:35/M 202 6:17.46 6:17/M 3:44.96 18:53.23 6:18/M
264 Louis Ingalls Broadwater 1365 282 5:58.34 5:58/M 279 6:32.32 6:32/M 228 6:23.00 6:23/M 3:45.39 18:53.66 6:18/M
265 Keegan Siebenaler Glacier 1655 262 5:53.69 5:53/M 253 6:26.85 6:26/M 275 6:33.23 6:33/M 3:45.50 18:53.77 6:18/M
266 Daniel Miller Park 2244 295 6:02.05 6:02/M 238 6:24.83 6:24/M 247 6:27.12 6:27/M 3:45.73 18:54.00 6:18/M
267 Josh Wulfekuhle Thompson Falls 2417 298 6:02.57 6:02/M 234 6:24.22 6:24/M 251 6:28.04 6:28/M 3:46.56 18:54.83 6:18/M
268 Ben Schwaller Glacier 1654 302 6:03.24 6:03/M 233 6:23.95 6:23/M 253 6:28.25 6:28/M 3:47.17 18:55.44 6:18/M
269 Ty Runningfisher Browning 1381 181 5:38.89 5:38/M 296 6:35.02 6:35/M 309 6:42.20 6:42/M 3:47.84 18:56.11 6:19/M
270 Sterling Ewing Missoula Sentinel 2211 264 5:54.00 5:54/M 286 6:34.10 6:34/M 259 6:29.47 6:29/M 3:49.30 18:57.57 6:19/M
271 Charlie Christman Three Forks 2420 258 5:52.79 5:52/M 258 6:27.80 6:27/M 293 6:37.59 6:37/M 3:49.91 18:58.18 6:19/M
272 Matt Sitter Polson 2269 336 6:12.17 6:12/M 249 6:26.27 6:26/M 217 6:19.83 6:19/M 3:50.00 18:58.27 6:19/M
273 Jack Wade Bonners Ferry 1315 219 5:46.44 5:46/M 313 6:38.76 6:38/M 274 6:33.22 6:33/M 3:50.15 18:58.42 6:19/M
274 Colby Lantz Thompson Falls 2414 305 6:03.83 6:03/M 260 6:28.00 6:28/M 248 6:27.30 6:27/M 3:50.86 18:59.13 6:20/M
275 Kiry Detwiler Ronan High School 2363 291 6:01.19 6:01/M 267 6:29.90 6:29/M 257 6:28.86 6:28/M 3:51.68 18:59.95 6:20/M
  ------------ 1st mile ------------ ------------ 2nd mile ------------ ------------ 3rd mile ------------ Time Total Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Back Time Pace
276 Austin Brand Fergus 1564 255 5:51.85 5:51/M 282 6:32.81 6:32/M 283 6:35.34 6:35/M 3:51.73 19:00.00 6:20/M
277 Sebastian Johnson Hamilton 1784 240 5:50.10 5:50/M 278 6:31.98 6:31/M 299 6:39.95 6:39/M 3:53.76 19:02.03 6:21/M
278 Bryer Anderson Beaverhead County 1219 245 5:50.44 5:50/M 276 6:31.57 6:31/M 302 6:40.32 6:40/M 3:54.06 19:02.33 6:21/M
279 Jake Smith Moscow 2230 222 5:47.38 5:47/M 241 6:25.51 6:25/M 336 6:50.00 6:50/M 3:54.62 19:02.89 6:21/M
280 Ase Ackerman Dawson County 1521 211 5:44.23 5:44/M 292 6:34.52 6:34/M 318 6:44.71 6:44/M 3:55.19 19:03.46 6:21/M
281 Konner Durham Priest River 2315 265 5:54.10 5:54/M 275 6:31.50 6:31/M 296 6:38.34 6:38/M 3:55.67 19:03.94 6:21/M
282 Dawson Thomas Bonners Ferry 1314 312 6:04.53 6:04/M 251 6:26.47 6:26/M 282 6:34.87 6:34/M 3:57.60 19:05.87 6:22/M
283 Jamin Bontrager Bonners Ferry 1309 332 6:10.85 6:10/M 264 6:28.50 6:28/M 243 6:26.74 6:26/M 3:57.82 19:06.09 6:22/M
284 Thunder Morales Polson 2268 307 6:03.98 6:03/M 290 6:34.39 6:34/M 252 6:28.12 6:28/M 3:58.22 19:06.49 6:22/M
285 Nathan Berglund Deer Park 1546 315 6:07.13 6:07/M 273 6:31.05 6:31/M 256 6:28.75 6:28/M 3:58.66 19:06.93 6:22/M
286 Michael Taylor Priest River 2319 249 5:50.96 5:50/M 289 6:34.34 6:34/M 307 6:41.82 6:41/M 3:58.85 19:07.12 6:22/M
287 Rowan Neill Lincoln County 2020 287 6:00.57 6:00/M 293 6:34.66 6:34/M 269 6:32.48 6:32/M 3:59.44 19:07.71 6:22/M
288 Sean Lewis Browning 1370 239 5:50.02 5:50/M 284 6:33.53 6:33/M 319 6:44.98 6:44/M 4:00.26 19:08.53 6:23/M
289 Seth Grant Butte High School 1405 280 5:57.92 5:57/M 270 6:30.68 6:30/M 300 6:40.19 6:40/M 4:00.52 19:08.79 6:23/M
290 Moshe Henderson Lincoln County 2019 253 5:51.61 5:51/M 283 6:32.89 6:32/M 315 6:44.39 6:44/M 4:00.62 19:08.89 6:23/M
291 Garrett Morris Missoula Sentinel 2203 263 5:53.74 5:53/M 295 6:34.89 6:34/M 311 6:42.28 6:42/M 4:02.64 19:10.91 6:23/M
292 Elijah Blake Post Falls 2303 271 5:55.39 5:55/M 321 6:40.21 6:40/M 285 6:35.52 6:35/M 4:02.85 19:11.12 6:24/M
293 Nathan Vandyke Manhattan 2042 294 6:01.99 6:01/M 311 6:38.01 6:38/M 268 6:32.34 6:32/M 4:04.07 19:12.34 6:24/M
294 Gavin Nuttall Corvallis 1511 288 6:00.60 6:00/M 288 6:34.20 6:34/M 295 6:38.08 6:38/M 4:04.61 19:12.88 6:24/M
295 Ben Stortz Dawson County 1527 278 5:57.81 5:57/M 316 6:39.58 6:39/M 286 6:35.61 6:35/M 4:04.73 19:13.00 6:24/M
296 Brandon Hulit Three Forks 2421 329 6:10.48 6:10/M 272 6:30.95 6:30/M 270 6:32.54 6:32/M 4:05.70 19:13.97 6:24/M
297 Lane Paulson Havre 1831 309 6:04.16 6:04/M 303 6:36.72 6:36/M 279 6:34.10 6:34/M 4:06.71 19:14.98 6:25/M
298 Hunter Johnson Post Falls 2307 314 6:06.68 6:06/M 297 6:35.10 6:35/M 276 6:33.47 6:33/M 4:06.98 19:15.25 6:25/M
299 Leyton Steen Red Lodge 2333 318 6:08.02 6:08/M 268 6:30.33 6:30/M 292 6:37.53 6:37/M 4:07.61 19:15.88 6:25/M
300 Robert Parker Post Falls 2308 317 6:07.31 6:07/M 291 6:34.45 6:34/M 280 6:34.46 6:34/M 4:07.95 19:16.22 6:25/M
  ------------ 1st mile ------------ ------------ 2nd mile ------------ ------------ 3rd mile ------------ Time Total Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Back Time Pace
301 Lucas Langenderfer Lakeland High School 1977 225 5:48.03 5:48/M 309 6:37.50 6:37/M 340 6:51.61 6:51/M 4:08.87 19:17.14 6:26/M
302 Gunther Clark Butte High School 1403 300 6:02.86 6:02/M 306 6:37.12 6:37/M 294 6:37.65 6:37/M 4:09.36 19:17.63 6:26/M
303 Charlie Campbell Moscow 2226 301 6:02.99 6:02/M 287 6:34.16 6:34/M 304 6:40.83 6:40/M 4:09.71 19:17.98 6:26/M
304 Kyle Miller Great Falls 1731 306 6:03.94 6:03/M 318 6:39.78 6:39/M 281 6:34.83 6:34/M 4:10.28 19:18.55 6:26/M
305 Henrik Jennsen Jefferson 1933 326 6:09.93 6:09/M 302 6:36.36 6:36/M 272 6:32.68 6:32/M 4:10.70 19:18.97 6:26/M
306 Erik Casagranda Butte High School 1402 304 6:03.61 6:03/M 305 6:36.97 6:36/M 298 6:39.03 6:39/M 4:11.34 19:19.61 6:26/M
307 Orion Cluff Lakeland High School 1974 285 6:00.20 6:00/M 304 6:36.75 6:36/M 313 6:42.82 6:42/M 4:11.50 19:19.77 6:26/M
308 Andrew Betzold Lakeland High School 1972 289 6:00.79 6:00/M 300 6:35.81 6:35/M 314 6:43.27 6:43/M 4:11.60 19:19.87 6:26/M
309 Parker McConnell Thompson Falls 2415 310 6:04.28 6:04/M 281 6:32.55 6:32/M 317 6:44.61 6:44/M 4:13.17 19:21.44 6:27/M
310 Joseph Brueher Lakeland High School 1973 279 5:57.88 5:57/M 312 6:38.41 6:38/M 322 6:45.36 6:45/M 4:13.38 19:21.65 6:27/M
311 Braden Jacobson Loyola Sacred Heart 2025 303 6:03.47 6:03/M 307 6:37.16 6:37/M 308 6:41.92 6:41/M 4:14.28 19:22.55 6:27/M
312 Eric McKamy Laurel 1995 343 6:13.21 6:13/M 319 6:39.83 6:39/M 266 6:31.49 6:31/M 4:16.26 19:24.53 6:28/M
313 Will Nelson Columbia Falls 1461 299 6:02.70 6:02/M 337 6:48.95 6:48/M 284 6:35.42 6:35/M 4:18.80 19:27.07 6:29/M
314 Slava Negrieien Priest River 2317 330 6:10.48 6:10/M 301 6:36.13 6:36/M 303 6:40.61 6:40/M 4:18.95 19:27.22 6:29/M
315 Wyatt Benson Polson 2265 311 6:04.33 6:04/M 294 6:34.81 6:34/M 331 6:48.14 6:48/M 4:19.01 19:27.28 6:29/M
316 Sage Cornelius Whitefish 2459 284 5:59.88 5:59/M 346 6:52.67 6:52/M 291 6:36.90 6:36/M 4:21.18 19:29.45 6:30/M
317 Ben Peredes Hamilton 1786 212 5:45.48 5:45/M 327 6:43.91 6:43/M 355 7:00.76 7:00/M 4:21.88 19:30.15 6:30/M
318 Brock Ross Havre 1832 281 5:58.20 5:58/M 326 6:42.81 6:42/M 333 6:49.48 6:49/M 4:22.22 19:30.49 6:30/M
319 Chris McDonnell Dawson County 1526 276 5:57.62 5:57/M 323 6:40.82 6:40/M 342 6:52.73 6:52/M 4:22.90 19:31.17 6:30/M
320 Eric Ellis Bonners Ferry 1310 297 6:02.34 6:02/M 308 6:37.37 6:37/M 339 6:51.55 6:51/M 4:22.99 19:31.26 6:30/M
321 Garrett Bates Lincoln County 2016 293 6:01.67 6:01/M 331 6:45.51 6:45/M 321 6:45.12 6:45/M 4:24.03 19:32.30 6:31/M
322 Eric Holdhusen Whitefish 2460 358 6:17.93 6:17/M 322 6:40.76 6:40/M 288 6:35.72 6:35/M 4:26.14 19:34.41 6:31/M
323 Kris Anderson Hamilton 1782 316 6:07.17 6:07/M 332 6:45.54 6:45/M 310 6:42.27 6:42/M 4:26.71 19:34.98 6:31/M
324 Tim Amish Hamilton 1781 296 6:02.33 6:02/M 315 6:39.54 6:39/M 343 6:53.65 6:53/M 4:27.25 19:35.52 6:32/M
325 Justin Jones Missoula Big Sky 2094 341 6:12.83 6:12/M 310 6:37.65 6:37/M 323 6:45.58 6:45/M 4:27.79 19:36.06 6:32/M
  ------------ 1st mile ------------ ------------ 2nd mile ------------ ------------ 3rd mile ------------ Time Total Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Back Time Pace
326 Brandon Blackgoat Browning 1379 231 5:48.72 5:48/M 299 6:35.37 6:35/M 369 7:13.45 7:13/M 4:29.27 19:37.54 6:32/M
327 Gabe Knudsen Columbia Falls 1458 270 5:55.34 5:55/M 349 6:52.94 6:52/M 334 6:49.89 6:49/M 4:29.90 19:38.17 6:33/M
328 Joshua Weller Whitefish 2464 363 6:18.73 6:18/M 317 6:39.67 6:39/M 306 6:41.62 6:41/M 4:31.75 19:40.02 6:33/M
329 Bobby O§leary Havre 1830 308 6:04.01 6:04/M 314 6:39.42 6:39/M 348 6:56.89 6:56/M 4:32.05 19:40.32 6:33/M
330 Sam Saarel Park 2250 345 6:13.57 6:13/M 328 6:44.00 6:44/M 327 6:47.34 6:47/M 4:36.64 19:44.91 6:35/M
331 Logan Robinson Seeley-Swan 2370 350 6:15.92 6:15/M 338 6:48.99 6:48/M 301 6:40.23 6:40/M 4:36.87 19:45.14 6:35/M
332 Gabriel Strader Loyola Sacred Heart 2028 348 6:14.81 6:14/M 324 6:41.88 6:41/M 338 6:50.28 6:50/M 4:38.70 19:46.97 6:35/M
333 Maddox Rubbie Red Lodge 2332 359 6:18.15 6:18/M 342 6:50.47 6:50/M 297 6:38.59 6:38/M 4:38.94 19:47.21 6:36/M
334 John Jacobsen Red Lodge 2330 361 6:18.26 6:18/M 333 6:46.36 6:46/M 312 6:42.63 6:42/M 4:38.98 19:47.25 6:36/M
335 Carter Davenport Great Falls 1728 323 6:09.18 6:09/M 347 6:52.68 6:52/M 329 6:47.53 6:47/M 4:41.12 19:49.39 6:36/M
336 Seth Dayton Jefferson 1930 325 6:09.85 6:09/M 320 6:40.06 6:40/M 351 7:00.03 7:00/M 4:41.67 19:49.94 6:36/M
337 Jake Bubb Helena Capital 1888 357 6:17.84 6:17/M 345 6:52.03 6:52/M 305 6:41.28 6:41/M 4:42.88 19:51.15 6:37/M
338 Jemiah Peveler Cut Bank 2579 331 6:10.77 6:10/M 335 6:48.37 6:48/M 341 6:52.54 6:52/M 4:43.41 19:51.68 6:37/M
339 Joseph West Columbia 1441 338 6:12.55 6:12/M 348 6:52.72 6:52/M 330 6:47.83 6:47/M 4:44.83 19:53.10 6:38/M
340 Greg Whitesell Arlee 2557 364 6:20.86 6:20/M 355 6:56.36 6:56/M 289 6:36.19 6:36/M 4:45.14 19:53.41 6:38/M
341 Warren Wood Polson 2271 335 6:11.94 6:11/M 350 6:53.14 6:53/M 335 6:49.94 6:49/M 4:46.75 19:55.02 6:38/M
342 Matthew Haman Red Lodge 2328 365 6:21.41 6:21/M 334 6:47.25 6:47/M 325 6:46.59 6:46/M 4:46.98 19:55.25 6:38/M
343 Justin Anderson Lewiston 2000 342 6:12.93 6:12/M 336 6:48.55 6:48/M 344 6:54.03 6:54/M 4:47.24 19:55.51 6:38/M
344 Pacen Arnold Columbia 1436 351 6:16.50 6:16/M 353 6:54.80 6:54/M 316 6:44.41 6:44/M 4:47.44 19:55.71 6:38/M
345 Wade Luly Ennis 1554 367 6:23.02 6:23/M 329 6:44.75 6:44/M 332 6:49.38 6:49/M 4:48.88 19:57.15 6:39/M
346 Ransom Bowman Beaverhead County 1222 344 6:13.47 6:13/M 343 6:50.94 6:50/M 346 6:55.29 6:55/M 4:51.43 19:59.70 6:40/M
347 Jake Whitehead Lakeland High School 1978 319 6:08.12 6:08/M 344 6:51.70 6:51/M 352 7:00.42 7:00/M 4:51.97 20:00.24 6:40/M
348 Riley Duram Lincoln County 2017 333 6:11.09 6:11/M 340 6:49.40 6:49/M 354 7:00.46 7:00/M 4:52.68 20:00.95 6:40/M
349 Karl Molina Park 2245 339 6:12.72 6:12/M 330 6:45.02 6:45/M 360 7:03.33 7:03/M 4:52.80 20:01.07 6:40/M
350 Seth Sasich Billings Central 1271 362 6:18.52 6:18/M 351 6:53.68 6:53/M 337 6:50.18 6:50/M 4:54.11 20:02.38 6:41/M
  ------------ 1st mile ------------ ------------ 2nd mile ------------ ------------ 3rd mile ------------ Time Total Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Back Time Pace
351 Dale Simmons Lewiston 2004 347 6:14.67 6:14/M 356 6:56.83 6:56/M 347 6:56.12 6:56/M 4:59.35 20:07.62 6:42/M
352 Tanner Gryder Belgrade 1230 320 6:08.93 6:08/M 357 6:58.42 6:58/M 357 7:01.80 7:01/M 5:00.88 20:09.15 6:43/M
353 Drew Meyer Red Lodge 2331 360 6:18.24 6:18/M 341 6:50.43 6:50/M 356 7:00.81 7:00/M 5:01.21 20:09.48 6:43/M
354 Cameron Knapton Havre 1829 322 6:09.02 6:09/M 339 6:49.31 6:49/M 367 7:12.82 7:12/M 5:02.88 20:11.15 6:44/M
355 Zack Story Three Forks 2422 370 6:24.83 6:24/M 360 7:05.28 7:05/M 324 6:46.26 6:46/M 5:08.10 20:16.37 6:45/M
356 Logan Callery Great Falls 1727 337 6:12.37 6:12/M 358 7:03.85 7:03/M 353 7:00.43 7:00/M 5:08.38 20:16.65 6:45/M
357 Theron Nelson Butte Central 1392 368 6:23.87 6:23/M 352 6:54.63 6:54/M 350 6:59.72 6:59/M 5:09.95 20:18.22 6:46/M
358 Garrett Kelley Missoula Big Sky 2095 356 6:17.78 6:17/M 354 6:55.07 6:55/M 363 7:06.71 7:06/M 5:11.29 20:19.56 6:46/M
359 Dawson Matt Cut Bank 2580 371 6:25.52 6:25/M 368 7:12.14 7:12/M 326 6:46.92 6:46/M 5:16.31 20:24.58 6:48/M
360 Cameron Milbrath Post Falls 2297 328 6:10.44 6:10/M 362 7:08.46 7:08/M 362 7:05.87 7:05/M 5:16.50 20:24.77 6:48/M
361 Andrew Koehler Ronan High School 2365 327 6:10.01 6:10/M 359 7:04.16 7:04/M 373 7:15.31 7:15/M 5:21.21 20:29.48 6:50/M
362 Charles Martin Columbia Falls 1459 321 6:08.97 6:08/M 363 7:08.83 7:08/M 374 7:16.22 7:16/M 5:25.75 20:34.02 6:51/M
363 Jarod Anderson Shelby 2374 355 6:17.76 6:17/M 376 7:18.27 7:18/M 359 7:01.99 7:01/M 5:29.75 20:38.02 6:53/M
364 Bridger Bell Loyola Sacred Heart 2023 375 6:27.39 6:27/M 361 7:07.22 7:07/M 364 7:06.71 7:06/M 5:33.05 20:41.32 6:54/M
365 Dean Klakken Missoula Big Sky 2096 384 6:35.04 6:35/M 365 7:09.78 7:09/M 349 6:57.88 6:57/M 5:34.43 20:42.70 6:54/M
366 Hunter Peterson Ronan High School 2366 374 6:26.77 6:26/M 370 7:13.70 7:13/M 361 7:03.86 7:03/M 5:36.06 20:44.33 6:55/M
367 Tanner Hoerner Columbia Falls 1457 372 6:25.62 6:25/M 364 7:08.90 7:08/M 365 7:10.38 7:10/M 5:36.63 20:44.90 6:55/M
368 Brandon Hopkins Missoula Big Sky 2093 383 6:34.75 6:34/M 366 7:10.07 7:10/M 358 7:01.85 7:01/M 5:38.40 20:46.67 6:55/M
369 Cordell Stramer Lincoln County 2021 349 6:14.97 6:14/M 372 7:14.92 7:14/M 375 7:17.87 7:17/M 5:39.49 20:47.76 6:56/M
370 Duncan Thomson Moscow 2231 354 6:17.69 6:17/M 374 7:18.07 7:18/M 372 7:13.73 7:13/M 5:41.22 20:49.49 6:56/M
371 Nick Magdaleno Bonners Ferry 1311 378 6:29.00 6:29/M 367 7:11.06 7:11/M 366 7:11.95 7:11/M 5:43.74 20:52.01 6:57/M
372 Barrett Kilgore Havre 1828 353 6:17.00 6:17/M 373 7:16.44 7:16/M 378 7:18.59 7:18/M 5:43.76 20:52.03 6:57/M
373 Aden Birdinground Ronan High School 2361 377 6:27.61 6:27/M 369 7:13.41 7:13/M 371 7:13.58 7:13/M 5:46.33 20:54.60 6:58/M
374 Isaac Desjarlais Arlee 2553 389 6:40.05 6:40/M 379 7:19.30 7:19/M 345 6:55.28 6:55/M 5:46.36 20:54.63 6:58/M
375 Lathan Ricketts Butte High School 1407 352 6:16.99 6:16/M 380 7:19.94 7:19/M 376 7:18.08 7:18/M 5:46.74 20:55.01 6:58/M
  ------------ 1st mile ------------ ------------ 2nd mile ------------ ------------ 3rd mile ------------ Time Total Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Back Time Pace
376 Max Birkholt Thompson Falls 2411 366 6:22.31 6:22/M 371 7:14.18 7:14/M 387 7:27.98 7:27/M 5:56.20 21:04.47 7:01/M
377 Clancey Russell Whitehall 2492 376 6:27.45 6:27/M 381 7:20.02 7:20/M 379 7:19.29 7:19/M 5:58.49 21:06.76 7:02/M
378 Aiden Courtney Loyola Sacred Heart 2024 346 6:14.26 6:14/M 384 7:27.63 7:27/M 395 7:35.80 7:35/M 6:09.42 21:17.69 7:06/M
379 Kedric Olson Belgrade 1234 392 6:41.13 6:41/M 377 7:18.43 7:18/M 377 7:18.27 7:18/M 6:09.56 21:17.83 7:06/M
380 Isaiah Hesford Jefferson 1932 380 6:29.61 6:29/M 378 7:18.75 7:18/M 392 7:32.70 7:32/M 6:12.79 21:21.06 7:07/M
381 Izak Becker Belgrade 1239 393 6:41.32 6:41/M 375 7:18.09 7:18/M 381 7:22.82 7:22/M 6:13.96 21:22.23 7:07/M
382 Bradley Harvey Beaverhead County 1224 382 6:34.17 6:34/M 382 7:24.67 7:24/M 382 7:25.02 7:25/M 6:15.59 21:23.86 7:08/M
383 Tom Trangmoe Stevensville 2396 395 6:42.42 6:42/M 386 7:29.84 7:29/M 368 7:13.02 7:13/M 6:17.01 21:25.28 7:08/M
384 Justin Anderson Beaverhead County 1220 396 6:43.57 6:43/M 394 7:37.09 7:37/M 370 7:13.55 7:13/M 6:25.94 21:34.21 7:11/M
385 Galen Jamison Whitefish 2461 373 6:25.87 6:25/M 391 7:33.14 7:33/M 396 7:35.81 7:35/M 6:26.55 21:34.82 7:11/M
386 Ivory Briens Arlee 2552 379 6:29.06 6:29/M 388 7:31.92 7:31/M 398 7:38.09 7:38/M 6:30.80 21:39.07 7:13/M
387 Garrett Briggs Whitehall 2486 402 6:51.34 6:51/M 385 7:29.16 7:29/M 380 7:22.61 7:22/M 6:34.84 21:43.11 7:14/M
388 Ryan Murphy Whitehall 2490 385 6:37.27 6:37/M 399 7:41.41 7:41/M 385 7:27.27 7:27/M 6:37.68 21:45.95 7:15/M
389 Nathan Ortega Butte Central 1393 400 6:50.55 6:50/M 387 7:30.93 7:30/M 383 7:25.08 7:25/M 6:38.29 21:46.56 7:15/M
390 Will Hammond Billings Central 1269 399 6:50.17 6:50/M 383 7:25.38 7:25/M 389 7:31.32 7:31/M 6:38.60 21:46.87 7:15/M
391 Michael Chase Billings Central 1267 386 6:38.10 6:38/M 395 7:37.47 7:37/M 390 7:31.77 7:31/M 6:39.07 21:47.34 7:16/M
392 Justin Gipson Whitehall 2489 397 6:47.22 6:47/M 389 7:32.35 7:32/M 391 7:31.89 7:31/M 6:43.19 21:51.46 7:17/M
393 Jonathan Henke Shelby 2375 369 6:24.68 6:24/M 409 8:00.86 8:00/M 384 7:26.46 7:26/M 6:43.73 21:52.00 7:17/M
394 Tyler Bledsoe Polson 2266 340 6:12.82 6:12/M 325 6:42.72 6:42/M 411 8:56.56 8:56/M 6:43.83 21:52.10 7:17/M
395 Joseph Reed Whitehall 2491 381 6:29.95 6:29/M 402 7:48.99 7:48/M 394 7:34.71 7:34/M 6:45.38 21:53.65 7:18/M
396 Skyler Titsworth Arlee 2556 391 6:41.00 6:41/M 393 7:36.45 7:36/M 397 7:36.41 7:36/M 6:45.59 21:53.86 7:18/M
397 Alex Vermeulen Billings Central 1273 406 6:56.22 6:56/M 390 7:32.66 7:32/M 386 7:27.27 7:27/M 6:47.88 21:56.15 7:19/M
398 Quentin Hamilton Ennis 1553 404 6:54.31 6:54/M 392 7:33.58 7:33/M 401 7:40.32 7:40/M 6:59.94 22:08.21 7:23/M
399 Wacey McClure St. Ignatius 2388 390 6:40.52 6:40/M 404 7:49.47 7:49/M 399 7:38.69 7:38/M 7:00.41 22:08.68 7:23/M
400 Abe Lowder Missoula Big Sky 2086 394 6:41.60 6:41/M 398 7:41.12 7:41/M 402 7:46.40 7:46/M 7:00.85 22:09.12 7:23/M
  ------------ 1st mile ------------ ------------ 2nd mile ------------ ------------ 3rd mile ------------ Time Total Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Back Time Pace
401 Austin Bockting Beaverhead County 1221 407 6:57.98 6:57/M 397 7:40.19 7:40/M 393 7:34.62 7:34/M 7:04.52 22:12.79 7:24/M
402 Korbyn Pierce St. Ignatius 2389 405 6:54.97 6:54/M 405 7:49.47 7:49/M 388 7:29.38 7:29/M 7:05.55 22:13.82 7:24/M
403 Joseph Lave Billings Central 1270 398 6:50.12 6:50/M 396 7:39.43 7:39/M 404 7:52.26 7:52/M 7:13.54 22:21.81 7:27/M
404 Macager McAllister Shelby 2379 387 6:39.43 6:39/M 401 7:46.15 7:46/M 406 7:57.91 7:57/M 7:15.22 22:23.49 7:28/M
405 Brandon James Shelby 2378 388 6:39.80 6:39/M 406 7:51.64 7:51/M 405 7:52.64 7:52/M 7:15.81 22:24.08 7:28/M
406 Gavin Ehlert Cut Bank 2583 403 6:51.92 6:51/M 407 7:53.82 7:53/M 400 7:39.64 7:39/M 7:17.11 22:25.38 7:28/M
407 Jareth Salois Cut Bank 2581 409 7:03.05 7:03/M 403 7:49.43 7:49/M 403 7:46.58 7:46/M 7:30.79 22:39.06 7:33/M
408 Collin Whitesitt Three Forks 2423 410 7:03.54 7:03/M 400 7:43.86 7:43/M 407 7:59.02 7:59/M 7:38.15 22:46.42 7:35/M
409 Austin Godwin Billings Central 1268 401 6:50.81 6:50/M 410 8:01.89 8:01/M 408 8:06.69 8:06/M 7:51.12 22:59.39 7:40/M
410 Wyatt Decker St. Ignatius 2387 408 7:02.91 7:02/M 408 7:58.96 7:58/M 409 8:12.25 8:12/M 8:05.85 23:14.12 7:45/M
411 Brendan Ryan Arlee 2555 412 7:31.27 7:31/M 411 8:34.99 8:34/M 410 8:46.76 8:46/M 9:44.75 24:53.02 8:18/M
412 Lane Makie-Wendel Seeley-Swan 2369 411 7:05.09 7:05/M 412 8:52.68 8:52/M 412 9:00.76 9:00/M 9:50.26 24:58.53 8:19/M
413 David Taylor Cut Bank 2582 413 7:39.12 7:39/M 413 9:17.64 9:17/M 413 9:45.22 9:45/M 11:33.71 26:41.98 8:54/M
Top  

Varsity Girls

Female Finishers

  ------------ 1st mile ------------ ------------ 2nd mile ------------ ------------ 3rd mile ------------ Time Total Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Back Time Pace
1 Annie Hill Glacier 432 1 5:24.57 5:24/M 1 5:52.27 5:52/M 1 5:55.41 5:55/M   17:12.25 5:44/M
2 Christina Aragon Billings Senior 82 3 5:35.76 5:35/M 2 5:52.48 5:52/M 2 5:59.66 5:59/M 0:15.65 17:27.90 5:49/M
3 Piper Meuwissen Bozeman 135 5 5:36.50 5:36/M 3 5:53.27 5:53/M 3 6:11.58 6:11/M 0:29.10 17:41.35 5:54/M
4 Tiahna Vladic Billings Senior 87 4 5:36.13 5:36/M 4 6:07.63 6:07/M 4 6:13.11 6:13/M 0:44.62 17:56.87 5:59/M
5 Bryn Morley Bigfork 68 2 5:27.85 5:27/M 5 6:07.80 6:07/M 14 6:32.37 6:32/M 0:55.77 18:08.02 6:03/M
6 Ella Degrandpre Missoula Hellgate 894 6 5:36.83 5:36/M 8 6:16.11 6:16/M 10 6:23.90 6:23/M 1:04.59 18:16.84 6:05/M
7 Kaitlin Wride Flathead 397 13 5:51.27 5:51/M 7 6:15.01 6:15/M 5 6:17.43 6:17/M 1:11.46 18:23.71 6:08/M
8 Katherine Ruck Moscow 984 7 5:37.09 5:37/M 14 6:28.87 6:28/M 11 6:26.04 6:26/M 1:19.75 18:32.00 6:11/M
9 Molly MacDonald Missoula Sentinel 964 11 5:50.07 5:50/M 11 6:23.60 6:23/M 8 6:22.27 6:22/M 1:23.69 18:35.94 6:12/M
10 Brittany Aquino East Valley (Spokane) 346 10 5:49.44 5:49/M 9 6:17.65 6:17/M 13 6:29.51 6:29/M 1:24.35 18:36.60 6:12/M
11 Camila Noe Bozeman 136 22 5:59.22 5:59/M 6 6:11.80 6:11/M 12 6:27.76 6:27/M 1:26.53 18:38.78 6:13/M
12 Ashlyn Dyer Idaho Falls 651 23 5:59.64 5:59/M 19 6:30.06 6:30/M 6 6:18.58 6:18/M 1:36.03 18:48.28 6:16/M
13 Bailee Parker West Yellowstone 1158 8 5:46.41 5:46/M 13 6:26.98 6:26/M 20 6:38.89 6:38/M 1:40.03 18:52.28 6:17/M
14 Claire Dingus University 1150 27 6:03.23 6:03/M 20 6:30.13 6:30/M 7 6:21.82 6:21/M 1:42.93 18:55.18 6:18/M
15 Nicole Bouma Flathead 391 14 5:51.30 5:51/M 10 6:22.18 6:22/M 23 6:41.81 6:41/M 1:43.04 18:55.29 6:18/M
16 Katie Thronson Lewis & Clark 733 19 5:51.98 5:51/M 15 6:29.18 6:29/M 17 6:36.13 6:36/M 1:45.04 18:57.29 6:19/M
17 Abby Smith Lewis & Clark 732 17 5:51.78 5:51/M 16 6:29.22 6:29/M 18 6:37.52 6:37/M 1:46.27 18:58.52 6:19/M
18 Kenenni Wiegand Bozeman 139 29 6:04.52 6:04/M 12 6:24.71 6:24/M 15 6:32.66 6:32/M 1:49.64 19:01.89 6:20/M
19 Ellee Becker Missoula Hellgate 892 18 5:51.96 5:51/M 23 6:32.05 6:32/M 21 6:40.22 6:40/M 1:51.98 19:04.23 6:21/M
20 Bailey Smith Glacier 436 20 5:52.03 5:52/M 18 6:29.62 6:29/M 29 6:45.49 6:45/M 1:54.89 19:07.14 6:22/M
21 Ellen Brooks Missoula Sentinel 961 9 5:48.67 5:48/M 26 6:35.82 6:35/M 27 6:45.06 6:45/M 1:57.30 19:09.55 6:23/M
22 Gillian Maness Flathead 395 15 5:51.31 5:51/M 21 6:30.78 6:30/M 40 6:50.85 6:50/M 2:00.69 19:12.94 6:24/M
23 Jaycie Schmalz Hamilton 541 16 5:51.72 5:51/M 27 6:37.88 6:37/M 32 6:48.11 6:48/M 2:05.46 19:17.71 6:26/M
24 Jade Hallgrimson Billings Senior 84 55 6:18.89 6:18/M 28 6:38.60 6:38/M 9 6:22.81 6:22/M 2:08.05 19:20.30 6:27/M
25 Wren Cilimburg Missoula Hellgate 893 30 6:05.03 6:05/M 17 6:29.60 6:29/M 30 6:46.51 6:46/M 2:08.89 19:21.14 6:27/M
  ------------ 1st mile ------------ ------------ 2nd mile ------------ ------------ 3rd mile ------------ Time Total Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Back Time Pace
26 Moriah Duenich Deer Park 328 28 6:03.40 6:03/M 22 6:31.19 6:31/M 38 6:50.03 6:50/M 2:12.37 19:24.62 6:28/M
27 Madeline Hamilton Missoula Sentinel 962 12 5:50.09 5:50/M 53 6:57.20 6:57/M 22 6:41.68 6:41/M 2:16.72 19:28.97 6:29/M
28 Brooke Wallace Glacier Peak 453 21 5:54.75 5:54/M 32 6:42.43 6:42/M 46 6:53.75 6:53/M 2:18.68 19:30.93 6:30/M
29 Phoebe Jacques Bozeman 134 70 6:21.42 6:21/M 25 6:35.72 6:35/M 19 6:37.65 6:37/M 2:22.54 19:34.79 6:31/M
30 Laina Hall Bozeman 133 58 6:19.55 6:19/M 24 6:33.17 6:33/M 24 6:44.05 6:44/M 2:24.52 19:36.77 6:32/M
31 Miranda Foster Missoula Hellgate 895 32 6:05.48 6:05/M 33 6:42.44 6:42/M 36 6:49.42 6:49/M 2:25.09 19:37.34 6:32/M
32 Allison Monahan Missoula Hellgate 897 37 6:09.81 6:09/M 34 6:43.44 6:43/M 25 6:44.58 6:44/M 2:25.58 19:37.83 6:32/M
33 Jaylyn Hallgrimson Billings Senior 85 84 6:25.14 6:25/M 30 6:39.91 6:39/M 16 6:35.90 6:35/M 2:28.70 19:40.95 6:33/M
34 Elena Borges Billings Senior 83 43 6:12.84 6:12/M 31 6:40.04 6:40/M 33 6:48.28 6:48/M 2:28.91 19:41.16 6:34/M
35 Makenna Edwards Missoula Big Sky 833 25 6:00.27 6:00/M 43 6:51.86 6:51/M 45 6:52.31 6:52/M 2:32.19 19:44.44 6:35/M
36 Jenna Rogers Mead 816 35 6:06.00 6:06/M 35 6:44.92 6:44/M 49 6:55.23 6:55/M 2:33.90 19:46.15 6:35/M
37 Hannah Tomeo Mead 819 31 6:05.41 6:05/M 37 6:47.38 6:47/M 50 6:55.51 6:55/M 2:36.05 19:48.30 6:36/M
38 Mckayla Moss Cody 240 26 6:01.73 6:01/M 50 6:54.80 6:54/M 52 6:56.38 6:56/M 2:40.66 19:52.91 6:37/M
39 Courtney Hutton Billings Senior 86 42 6:12.70 6:12/M 36 6:45.20 6:45/M 48 6:55.05 6:55/M 2:40.70 19:52.95 6:37/M
40 Makayla Lewis Mead 815 40 6:10.70 6:10/M 42 6:51.65 6:51/M 43 6:51.62 6:51/M 2:41.72 19:53.97 6:38/M
41 Rebecca Lehman University 1153 48 6:16.66 6:16/M 40 6:48.83 6:48/M 37 6:49.64 6:49/M 2:42.88 19:55.13 6:38/M
42 Ashley Hauger Shadle Park 1078 34 6:05.88 6:05/M 38 6:47.86 6:47/M 61 7:01.40 7:01/M 2:42.89 19:55.14 6:38/M
43 Claudia Downing Helena 597 44 6:14.47 6:14/M 45 6:52.56 6:52/M 35 6:48.45 6:48/M 2:43.23 19:55.48 6:38/M
44 Kyle Olson Bozeman 137 54 6:18.42 6:18/M 29 6:39.00 6:39/M 65 7:03.14 7:03/M 2:48.31 20:00.56 6:40/M
45 Hannah Barone Mead 813 38 6:10.45 6:10/M 46 6:52.59 6:52/M 55 6:57.63 6:57/M 2:48.42 20:00.67 6:40/M
46 Kimberly Earhart Plains 1001 65 6:20.75 6:20/M 51 6:55.44 6:55/M 26 6:44.78 6:44/M 2:48.72 20:00.97 6:40/M
47 Virginia Nelson Idaho Falls 656 76 6:22.42 6:22/M 49 6:54.43 6:54/M 28 6:45.13 6:45/M 2:49.73 20:01.98 6:40/M
48 Schwartenberger Natalie Gonzaga Prep 477 50 6:16.91 6:16/M 59 6:59.08 6:59/M 31 6:46.56 6:46/M 2:50.30 20:02.55 6:41/M
49 Paloma Whitworth Billings Senior 88 53 6:18.38 6:18/M 39 6:48.30 6:48/M 53 6:56.99 6:56/M 2:51.42 20:03.67 6:41/M
50 Kelsey Mueller Missoula Sentinel 965 33 6:05.75 6:05/M 44 6:51.93 6:51/M 75 7:06.96 7:06/M 2:52.39 20:04.64 6:41/M
  ------------ 1st mile ------------ ------------ 2nd mile ------------ ------------ 3rd mile ------------ Time Total Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Back Time Pace
51 Veda Root Great Falls 505 57 6:19.10 6:19/M 57 6:58.77 6:58/M 42 6:51.42 6:51/M 2:57.04 20:09.29 6:43/M
52 Abby Goff Lewis & Clark 729 63 6:20.49 6:20/M 58 6:59.01 6:59/M 41 6:51.17 6:51/M 2:58.42 20:10.67 6:43/M
53 Natalie Church Glacier Peak 448 24 6:00.18 6:00/M 64 7:01.83 7:01/M 84 7:10.34 7:10/M 3:00.10 20:12.35 6:44/M
54 Ida Mae Grahlman Post Falls 1033 49 6:16.84 6:16/M 55 6:58.03 6:58/M 56 6:58.19 6:58/M 3:00.81 20:13.06 6:44/M
55 Sadie Wilson Flathead 396 86 6:26.17 6:26/M 48 6:53.35 6:53/M 47 6:54.84 6:54/M 3:02.11 20:14.36 6:45/M
56 Laura Duffy Great Falls 500 59 6:19.89 6:19/M 47 6:52.60 6:52/M 62 7:02.73 7:02/M 3:02.97 20:15.22 6:45/M
57 Megan Mary Idaho Falls 655 56 6:19.05 6:19/M 71 7:06.18 7:06/M 39 6:50.47 6:50/M 3:03.45 20:15.70 6:45/M
58 Maddie Pincock Lewis & Clark 731 66 6:21.03 6:21/M 56 6:58.55 6:58/M 54 6:57.19 6:57/M 3:04.52 20:16.77 6:45/M
59 Peyton Lipp Billings West 100 52 6:17.16 6:17/M 54 6:57.29 6:57/M 71 7:04.83 7:04/M 3:07.03 20:19.28 6:46/M
60 Erin Wooley Cody 242 36 6:06.98 6:06/M 73 7:06.30 7:06/M 80 7:08.98 7:08/M 3:10.01 20:22.26 6:47/M
61 Taylor Golden Cody 238 64 6:20.70 6:20/M 62 7:00.42 7:00/M 64 7:03.00 7:03/M 3:11.87 20:24.12 6:48/M
62 Allegra Vanderwilde Lewis & Clark 734 80 6:23.15 6:23/M 67 7:03.02 7:03/M 58 6:58.69 6:58/M 3:12.61 20:24.86 6:48/M
63 Barrett Gray Whitefish 1170 68 6:21.25 6:21/M 63 7:00.45 7:00/M 66 7:03.68 7:03/M 3:13.13 20:25.38 6:48/M
64 Annabelle Olsen Billings West 104 93 6:30.10 6:30/M 61 6:59.41 6:59/M 51 6:56.04 6:56/M 3:13.30 20:25.55 6:48/M
65 Annabella Aline Great Falls CMR 512 82 6:23.82 6:23/M 52 6:56.00 6:56/M 73 7:06.47 7:06/M 3:14.04 20:26.29 6:49/M
66 Kim Parsell Shelby 1087 85 6:25.29 6:25/M 41 6:49.09 6:49/M 91 7:12.24 7:12/M 3:14.37 20:26.62 6:49/M
67 Hannah Combs Columbia 253 105 6:33.26 6:33/M 65 7:01.91 7:01/M 44 6:51.89 6:51/M 3:14.81 20:27.06 6:49/M
68 Hannah Clymer Glacier Peak 449 41 6:11.07 6:11/M 79 7:09.19 7:09/M 90 7:12.06 7:12/M 3:20.07 20:32.32 6:51/M
69 Grace Wyse Broadwater 170 74 6:22.09 6:22/M 83 7:12.21 7:12/M 57 6:58.34 6:58/M 3:20.39 20:32.64 6:51/M
70 Grace Moloney Gonzaga Prep 476 51 6:16.92 6:16/M 60 6:59.36 6:59/M 103 7:17.18 7:17/M 3:21.21 20:33.46 6:51/M
71 Abby McBroom Helena Capital 612 78 6:22.82 6:22/M 75 7:07.28 7:07/M 67 7:03.88 7:03/M 3:21.73 20:33.98 6:51/M
72 Courtney Hallock Laurel 687 96 6:30.69 6:30/M 68 7:04.20 7:04/M 59 6:59.29 6:59/M 3:21.93 20:34.18 6:51/M
73 Libby Michael Deer Park 330 133 6:41.65 6:41/M 70 7:05.14 7:05/M 34 6:48.37 6:48/M 3:22.91 20:35.16 6:52/M
74 Hallie Hartnett Helena 598 100 6:31.26 6:31/M 74 7:06.48 7:06/M 60 7:00.03 7:00/M 3:25.52 20:37.77 6:52/M
75 Mary Royce Corvallis 303 77 6:22.79 6:22/M 76 7:08.51 7:08/M 79 7:08.09 7:08/M 3:27.14 20:39.39 6:53/M
  ------------ 1st mile ------------ ------------ 2nd mile ------------ ------------ 3rd mile ------------ Time Total Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Back Time Pace
76 Madison Matthias Missoula Hellgate 896 60 6:20.16 6:20/M 66 7:02.50 7:02/M 102 7:17.05 7:17/M 3:27.46 20:39.71 6:53/M
77 Corinne Hamilton Glacier 431 47 6:16.50 6:16/M 88 7:13.85 7:13/M 92 7:12.96 7:12/M 3:31.06 20:43.31 6:54/M
78 Emma Arbanas Ferris 369 83 6:24.18 6:24/M 87 7:13.72 7:13/M 74 7:06.81 7:06/M 3:32.46 20:44.71 6:55/M
79 Lily Lang Darby 308 69 6:21.33 6:21/M 106 7:18.87 7:18/M 72 7:04.92 7:04/M 3:32.87 20:45.12 6:55/M
80 Bailey Shea East Valley (Spokane) 352 73 6:21.80 6:21/M 78 7:09.15 7:09/M 98 7:15.18 7:15/M 3:33.88 20:46.13 6:55/M
81 Albany Jessop Corvallis 298 67 6:21.04 6:21/M 89 7:14.41 7:14/M 85 7:10.95 7:10/M 3:34.15 20:46.40 6:55/M
82 Miriam Ames Lewiston 735 106 6:33.81 6:33/M 81 7:11.15 7:11/M 63 7:02.88 7:02/M 3:35.59 20:47.84 6:56/M
83 Madison Edwards Missoula Big Sky 832 71 6:21.60 6:21/M 107 7:19.57 7:19/M 76 7:07.35 7:07/M 3:36.27 20:48.52 6:56/M
84 Alise Mecham Hillcrest 636 72 6:21.76 6:21/M 85 7:13.37 7:13/M 95 7:13.83 7:13/M 3:36.71 20:48.96 6:56/M
85 Addy Kirkham Hillcrest 635 89 6:29.49 6:29/M 94 7:15.73 7:15/M 69 7:04.29 7:04/M 3:37.26 20:49.51 6:56/M
86 Brittney Acor Hillcrest 632 90 6:29.58 6:29/M 82 7:11.27 7:11/M 82 7:09.90 7:09/M 3:38.50 20:50.75 6:57/M
87 Sydney Brieher Mead 814 75 6:22.32 6:22/M 99 7:17.50 7:17/M 96 7:14.17 7:14/M 3:41.74 20:53.99 6:58/M
88 Kaitlyn Blume Lewiston 736 112 6:35.13 6:35/M 80 7:10.28 7:10/M 81 7:09.07 7:09/M 3:42.23 20:54.48 6:58/M
89 Mei Li Stevens Hardin 562 62 6:20.48 6:20/M 92 7:15.15 7:15/M 112 7:20.87 7:20/M 3:44.25 20:56.50 6:59/M
90 Mckenna Lewis Idaho Falls 653 113 6:35.78 6:35/M 95 7:16.23 7:16/M 70 7:04.82 7:04/M 3:44.58 20:56.83 6:59/M
91 Hannah Madsen Manhattan 764 140 6:42.88 6:42/M 72 7:06.26 7:06/M 78 7:07.81 7:07/M 3:44.70 20:56.95 6:59/M
92 Kylie Karls Helena 600 102 6:31.66 6:31/M 93 7:15.59 7:15/M 89 7:11.78 7:11/M 3:46.78 20:59.03 7:00/M
93 Malia Seeley Polson 1011 146 6:44.96 6:44/M 69 7:04.45 7:04/M 83 7:10.14 7:10/M 3:47.30 20:59.55 7:00/M
94 Savannah Cook Hillcrest 634 101 6:31.38 6:31/M 91 7:14.97 7:14/M 97 7:15.06 7:15/M 3:49.16 21:01.41 7:00/M
95 Madisan Chavez Hardin 556 123 6:38.24 6:38/M 84 7:13.15 7:13/M 88 7:11.74 7:11/M 3:50.88 21:03.13 7:01/M
96 Emily Armstrong Lewis & Clark 728 107 6:34.09 6:34/M 102 7:18.35 7:18/M 86 7:11.23 7:11/M 3:51.42 21:03.67 7:01/M
97 Keilan Sayer Missoula Hellgate 898 91 6:29.68 6:29/M 105 7:18.65 7:18/M 100 7:15.76 7:15/M 3:51.84 21:04.09 7:01/M
98 Cati Carmody Butte High School 205 109 6:34.28 6:34/M 98 7:17.23 7:17/M 93 7:13.23 7:13/M 3:52.49 21:04.74 7:01/M
99 Stephanie Robbins Seeley-Swan 1067 46 6:15.74 6:15/M 77 7:08.88 7:08/M 176 7:40.78 7:40/M 3:53.15 21:05.40 7:02/M
100 Marissa Kossman Billings West 99 98 6:31.18 6:31/M 109 7:20.58 7:20/M 108 7:19.37 7:19/M 3:58.88 21:11.13 7:04/M
  ------------ 1st mile ------------ ------------ 2nd mile ------------ ------------ 3rd mile ------------ Time Total Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Back Time Pace
101 Isabelle Kirk Lakeland High School 681 145 6:43.75 6:43/M 90 7:14.96 7:14/M 99 7:15.45 7:15/M 4:01.91 21:14.16 7:05/M
102 Emily Kuehn Dawson County 312 104 6:32.30 6:32/M 101 7:17.57 7:17/M 119 7:25.14 7:25/M 4:02.76 21:15.01 7:05/M
103 Michelle Quinones Helena 601 92 6:29.91 6:29/M 111 7:20.67 7:20/M 118 7:24.57 7:24/M 4:02.90 21:15.15 7:05/M
104 Elise Davis Idaho Falls 650 159 6:47.95 6:47/M 96 7:16.41 7:16/M 87 7:11.58 7:11/M 4:03.69 21:15.94 7:05/M
105 Rachel David Havre 564 79 6:22.86 6:22/M 117 7:23.44 7:23/M 137 7:30.02 7:30/M 4:04.07 21:16.32 7:05/M
106 Grace McDonnel Broadwater 168 114 6:35.82 6:35/M 86 7:13.45 7:13/M 123 7:27.21 7:27/M 4:04.23 21:16.48 7:05/M
107 Elizabeth Thornton Mead 818 119 6:37.60 6:37/M 114 7:21.42 7:21/M 104 7:17.70 7:17/M 4:04.47 21:16.72 7:05/M
108 Joby Rosenleaf Butte High School 210 39 6:10.46 6:10/M 183 7:44.86 7:44/M 114 7:22.22 7:22/M 4:05.29 21:17.54 7:06/M
109 Kaitlyn Caniglia Ferris 370 128 6:40.47 6:40/M 119 7:23.62 7:23/M 94 7:13.55 7:13/M 4:05.39 21:17.64 7:06/M
110 Jordan Young Bonners Ferry 119 162 6:48.63 6:48/M 115 7:21.69 7:21/M 77 7:07.74 7:07/M 4:05.81 21:18.06 7:06/M
111 Hailey Miller Hillcrest 626 144 6:43.36 6:43/M 104 7:18.58 7:18/M 101 7:16.84 7:16/M 4:06.53 21:18.78 7:06/M
112 Katie Gaffney Glacier Peak 450 45 6:14.73 6:14/M 121 7:24.22 7:24/M 171 7:40.10 7:40/M 4:06.80 21:19.05 7:06/M
113 Anne Arbanas Ferris 368 126 6:39.72 6:39/M 113 7:21.13 7:21/M 107 7:18.35 7:18/M 4:06.95 21:19.20 7:06/M
114 Allison Barrie Hillcrest 633 143 6:43.24 6:43/M 103 7:18.44 7:18/M 106 7:18.29 7:18/M 4:07.72 21:19.97 7:06/M
115 Meaghan Fisher Flathead 393 94 6:30.13 6:30/M 130 7:29.59 7:29/M 110 7:20.38 7:20/M 4:07.85 21:20.10 7:07/M
116 Ryan Harrop Polson 1007 196 6:59.51 6:59/M 97 7:16.63 7:16/M 68 7:04.20 7:04/M 4:08.09 21:20.34 7:07/M
117 Lynn Reynoso Corvallis 302 111 6:34.91 6:34/M 118 7:23.62 7:23/M 117 7:23.97 7:23/M 4:10.25 21:22.50 7:07/M
118 Mackenzie George Great Falls CMR 516 95 6:30.19 6:30/M 123 7:26.17 7:26/M 126 7:28.04 7:28/M 4:12.15 21:24.40 7:08/M
119 Megan Robinson Helena Capital 615 132 6:41.60 6:41/M 108 7:19.87 7:19/M 125 7:27.65 7:27/M 4:16.87 21:29.12 7:10/M
120 Ahna Kreitinger Glacier 434 130 6:41.07 6:41/M 112 7:20.87 7:20/M 136 7:29.89 7:29/M 4:19.58 21:31.83 7:10/M
121 Julian Kaptanian Flathead 394 110 6:34.65 6:34/M 122 7:25.27 7:25/M 153 7:34.75 7:34/M 4:22.42 21:34.67 7:11/M
122 Elena Willems Glacier Peak 454 61 6:20.26 6:20/M 165 7:41.21 7:41/M 149 7:34.25 7:34/M 4:23.47 21:35.72 7:12/M
123 Makenna Kauffman Glacier 433 131 6:41.40 6:41/M 110 7:20.60 7:20/M 155 7:35.00 7:35/M 4:24.75 21:37.00 7:12/M
124 Rachel Bayly Moscow 981 142 6:43.21 6:43/M 124 7:26.79 7:26/M 124 7:27.28 7:27/M 4:25.03 21:37.28 7:12/M
125 Glory Konecny Billings Skyview 95 152 6:46.36 6:46/M 135 7:31.65 7:31/M 109 7:19.58 7:19/M 4:25.34 21:37.59 7:12/M
  ------------ 1st mile ------------ ------------ 2nd mile ------------ ------------ 3rd mile ------------ Time Total Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Back Time Pace
126 Molly Sitter Polson 1012 199 7:00.01 7:00/M 100 7:17.51 7:17/M 111 7:20.52 7:20/M 4:25.79 21:38.04 7:13/M
127 Sarah McMillan Ferris 372 125 6:38.82 6:38/M 116 7:22.54 7:22/M 161 7:37.22 7:37/M 4:26.33 21:38.58 7:13/M
128 Heidi Nisly Corvallis 301 122 6:38.12 6:38/M 136 7:31.70 7:31/M 130 7:28.91 7:28/M 4:26.48 21:38.73 7:13/M
129 Emily Phillip Lewis & Clark 730 108 6:34.17 6:34/M 145 7:35.30 7:35/M 133 7:29.49 7:29/M 4:26.71 21:38.96 7:13/M
130 Rayanna Smith Mead 817 118 6:37.51 6:37/M 144 7:35.09 7:35/M 129 7:28.79 7:28/M 4:29.14 21:41.39 7:14/M
131 Kristina Krick Deer Park 329 153 6:46.65 6:46/M 127 7:28.37 7:28/M 122 7:26.90 7:26/M 4:29.67 21:41.92 7:14/M
132 Jewlz Collins West Yellowstone 1156 88 6:28.37 6:28/M 186 7:45.52 7:45/M 128 7:28.41 7:28/M 4:30.05 21:42.30 7:14/M
133 Hannah Graves Glacier Peak 444 117 6:36.46 6:36/M 150 7:36.96 7:36/M 142 7:31.53 7:31/M 4:32.70 21:44.95 7:15/M
134 Hailey Lords Idaho Falls 654 134 6:41.66 6:41/M 140 7:33.18 7:33/M 138 7:30.37 7:30/M 4:32.96 21:45.21 7:15/M
135 Elizabeth Brown Stevensville 1103 115 6:36.04 6:36/M 125 7:27.80 7:27/M 181 7:41.53 7:41/M 4:33.12 21:45.37 7:15/M
136 Natalie Call Cody 236 116 6:36.46 6:36/M 155 7:37.74 7:37/M 146 7:33.20 7:33/M 4:35.15 21:47.40 7:16/M
137 Larissa Saarel Park 998 167 6:50.58 6:50/M 133 7:31.11 7:31/M 120 7:25.91 7:25/M 4:35.35 21:47.60 7:16/M
138 Tyann Totten Lincoln County 750 81 6:23.51 6:23/M 131 7:30.17 7:30/M 211 7:54.86 7:54/M 4:36.29 21:48.54 7:16/M
139 Hannah Hirschi Billings Skyview 94 183 6:55.61 6:55/M 134 7:31.44 7:31/M 113 7:21.92 7:21/M 4:36.72 21:48.97 7:16/M
140 Christina Eike Hobson 641 172 6:51.62 6:51/M 128 7:28.41 7:28/M 132 7:29.17 7:29/M 4:36.95 21:49.20 7:16/M
141 Lauren Harmon Glacier 422 154 6:46.86 6:46/M 126 7:27.94 7:27/M 158 7:35.66 7:35/M 4:38.21 21:50.46 7:17/M
142 Nicole Allerdings Dawson County 309 150 6:46.14 6:46/M 146 7:35.34 7:35/M 134 7:29.59 7:29/M 4:38.82 21:51.07 7:17/M
143 Caitlyn Kosmicki University 1152 138 6:42.68 6:42/M 148 7:35.59 7:35/M 144 7:33.06 7:33/M 4:39.08 21:51.33 7:17/M
144 Roya Blake Great Falls CMR 514 157 6:47.72 6:47/M 129 7:29.38 7:29/M 157 7:35.50 7:35/M 4:40.35 21:52.60 7:17/M
145 Rachel Baranek Helena Capital 611 135 6:42.15 6:42/M 132 7:30.67 7:30/M 180 7:41.26 7:41/M 4:41.83 21:54.08 7:18/M
146 Britta Binder Helena 596 186 6:55.80 6:55/M 120 7:24.19 7:24/M 148 7:34.17 7:34/M 4:41.91 21:54.16 7:18/M
147 Sarah Combs Columbia 254 148 6:45.43 6:45/M 137 7:32.40 7:32/M 162 7:37.57 7:37/M 4:43.15 21:55.40 7:18/M
148 Cecila Baird University 1148 137 6:42.20 6:42/M 142 7:33.62 7:33/M 178 7:41.04 7:41/M 4:44.61 21:56.86 7:19/M
149 Anna Young Bigfork 69 99 6:31.20 6:31/M 151 7:37.00 7:37/M 196 7:48.67 7:48/M 4:44.62 21:56.87 7:19/M
150 Lizzy Mattson Frenchtown 404 103 6:31.91 6:31/M 160 7:39.61 7:39/M 189 7:45.76 7:45/M 4:45.03 21:57.28 7:19/M
  ------------ 1st mile ------------ ------------ 2nd mile ------------ ------------ 3rd mile ------------ Time Total Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Back Time Pace
151 Ashley Bearchild Browning 179 184 6:55.71 6:55/M 141 7:33.59 7:33/M 139 7:30.89 7:30/M 4:47.94 22:00.19 7:20/M
152 Hannah Whitworth Hillcrest 638 170 6:51.08 6:51/M 174 7:42.76 7:42/M 121 7:26.47 7:26/M 4:48.06 22:00.31 7:20/M
153 Jazzmin Kernoble Post Falls 1034 218 7:04.12 7:04/M 143 7:34.26 7:34/M 115 7:22.96 7:22/M 4:49.09 22:01.34 7:20/M
154 Meridian Wappett Moscow 986 160 6:48.44 6:48/M 138 7:32.63 7:32/M 175 7:40.58 7:40/M 4:49.40 22:01.65 7:20/M
155 Lauren Potyk Ferris 373 151 6:46.31 6:46/M 152 7:37.00 7:37/M 167 7:39.55 7:39/M 4:50.61 22:02.86 7:21/M
156 Veronica Murtaugh Billings West 103 175 6:52.20 6:52/M 149 7:35.60 7:35/M 156 7:35.30 7:35/M 4:50.85 22:03.10 7:21/M
157 Delaney Gorton Lakeland High School 678 139 6:42.80 6:42/M 139 7:32.79 7:32/M 197 7:48.73 7:48/M 4:52.07 22:04.32 7:21/M
158 Sarah Perez Whitefish 1172 223 7:05.98 7:05/M 147 7:35.52 7:35/M 116 7:23.49 7:23/M 4:52.74 22:04.99 7:21/M
159 Natalie McDaniel Moscow 983 169 6:50.73 6:50/M 162 7:39.74 7:39/M 150 7:34.58 7:34/M 4:52.80 22:05.05 7:22/M
160 Addie Poore Red Lodge 1049 129 6:40.80 6:40/M 180 7:44.38 7:44/M 177 7:40.92 7:40/M 4:53.85 22:06.10 7:22/M
161 Katie Jacobsen Red Lodge 1047 185 6:55.80 6:55/M 153 7:37.67 7:37/M 147 7:33.24 7:33/M 4:54.46 22:06.71 7:22/M
162 Hannah Roher-Fitzhough Helena Capital 616 173 6:51.82 6:51/M 164 7:41.03 7:41/M 154 7:34.88 7:34/M 4:55.48 22:07.73 7:22/M
163 Braya Hobson Whitefish 1171 176 6:52.46 6:52/M 169 7:41.95 7:41/M 151 7:34.69 7:34/M 4:56.85 22:09.10 7:23/M
164 Taylor Lapke Glacier 435 156 6:47.53 6:47/M 156 7:38.52 7:38/M 183 7:43.39 7:43/M 4:57.19 22:09.44 7:23/M
165 Jessica Keller Billings West 98 124 6:38.67 6:38/M 173 7:42.46 7:42/M 198 7:48.77 7:48/M 4:57.65 22:09.90 7:23/M
166 Sydney Dickinson Great Falls CMR 515 168 6:50.67 6:50/M 161 7:39.64 7:39/M 168 7:39.72 7:39/M 4:57.78 22:10.03 7:23/M
167 Lizzie Vosler Belgrade 52 212 7:03.59 7:03/M 167 7:41.23 7:41/M 131 7:29.11 7:29/M 5:01.68 22:13.93 7:24/M
168 Ally Sestero Ferris 374 127 6:40.32 6:40/M 177 7:43.72 7:43/M 205 7:51.56 7:51/M 5:03.35 22:15.60 7:25/M
169 Genevieve Delorme Columbia Falls 267 178 6:54.14 6:54/M 214 7:53.60 7:53/M 127 7:28.34 7:28/M 5:03.83 22:16.08 7:25/M
170 Sierra Ashton Helena 595 200 7:00.02 7:00/M 178 7:44.24 7:44/M 143 7:32.05 7:32/M 5:04.06 22:16.31 7:25/M
171 Morgan Miller Billings West 102 165 6:49.84 6:49/M 176 7:43.64 7:43/M 182 7:43.16 7:43/M 5:04.39 22:16.64 7:25/M
172 Britteny Marosok Billings West 101 174 6:51.90 6:51/M 168 7:41.64 7:41/M 187 7:44.78 7:44/M 5:06.07 22:18.32 7:26/M
173 Camryn Standiford Gonzaga Prep 478 149 6:45.62 6:45/M 196 7:47.38 7:47/M 190 7:46.23 7:46/M 5:06.98 22:19.23 7:26/M
174 Berkeley Guenzel Ferris 371 97 6:30.70 6:30/M 194 7:47.06 7:47/M 233 8:03.14 8:03/M 5:08.65 22:20.90 7:27/M
175 Cierra LavÄ Billings Central 78 147 6:45.17 6:45/M 226 7:56.64 7:56/M 172 7:40.15 7:40/M 5:09.71 22:21.96 7:27/M
  ------------ 1st mile ------------ ------------ 2nd mile ------------ ------------ 3rd mile ------------ Time Total Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Back Time Pace
176 Esther Erickson Post Falls 1032 224 7:06.16 7:06/M 184 7:44.86 7:44/M 140 7:31.03 7:31/M 5:09.80 22:22.05 7:27/M
177 Sydnee McClendon Corvallis 300 121 6:38.09 6:38/M 193 7:46.80 7:46/M 221 7:57.59 7:57/M 5:10.23 22:22.48 7:27/M
178 Cameron Fuentez Great Falls 502 164 6:49.43 6:49/M 191 7:46.62 7:46/M 192 7:46.86 7:46/M 5:10.66 22:22.91 7:27/M
179 Bailey Strader Loyola Sacred Heart 758 87 6:26.25 6:26/M 216 7:54.02 7:54/M 232 8:02.93 8:02/M 5:10.95 22:23.20 7:28/M
180 Anna Young Helena Capital 617 198 6:59.92 6:59/M 185 7:45.04 7:45/M 165 7:38.70 7:38/M 5:11.41 22:23.66 7:28/M
181 Kaitlyn Dudrick Cody 237 194 6:59.11 6:59/M 221 7:55.43 7:55/M 135 7:29.74 7:29/M 5:12.03 22:24.28 7:28/M
182 Lyndie Lewis Idaho Falls 652 221 7:05.06 7:05/M 163 7:39.82 7:39/M 169 7:40.07 7:40/M 5:12.70 22:24.95 7:28/M
183 Capree Daniels Lincoln County 745 222 7:05.95 7:05/M 159 7:39.54 7:39/M 173 7:40.35 7:40/M 5:13.59 22:25.84 7:28/M
184 Brianna Slattery Post Falls 1037 216 7:04.01 7:04/M 171 7:42.03 7:42/M 170 7:40.07 7:40/M 5:13.86 22:26.11 7:29/M
185 Lindsey Roosa Missoula Sentinel 967 215 7:03.88 7:03/M 172 7:42.04 7:42/M 174 7:40.57 7:40/M 5:14.24 22:26.49 7:29/M
186 Madison Edwards Flathead 392 163 6:49.38 6:49/M 202 7:49.99 7:49/M 200 7:49.48 7:49/M 5:16.60 22:28.85 7:29/M
187 Faith Quinlisk Great Falls 504 225 7:06.36 7:06/M 157 7:39.03 7:39/M 195 7:47.48 7:47/M 5:20.62 22:32.87 7:31/M
188 Quinn Motichka Polson 1008 239 7:13.39 7:13/M 182 7:44.65 7:44/M 159 7:36.01 7:36/M 5:21.80 22:34.05 7:31/M
189 Aimee McCracken Great Falls CMR 518 246 7:17.47 7:17/M 158 7:39.52 7:39/M 160 7:37.10 7:37/M 5:21.84 22:34.09 7:31/M
190 Kathryn Sauerwein Cody 241 136 6:42.19 6:42/M 213 7:53.22 7:53/M 224 7:59.05 7:59/M 5:22.21 22:34.46 7:31/M
191 Ann Russell Whitehall 1190 244 7:14.50 7:14/M 195 7:47.08 7:47/M 145 7:33.09 7:33/M 5:22.42 22:34.67 7:31/M
192 Ti'El Lochridge Beaverhead County 34 305 7:34.16 7:34/M 175 7:43.10 7:43/M 105 7:17.74 7:17/M 5:22.75 22:35.00 7:32/M
193 Miranda Cranston Lewiston 737 205 7:01.45 7:01/M 203 7:50.00 7:50/M 185 7:43.66 7:43/M 5:22.86 22:35.11 7:32/M
194 Raina Crowell Columbia Falls 266 179 6:54.44 6:54/M 215 7:53.71 7:53/M 194 7:47.21 7:47/M 5:23.11 22:35.36 7:32/M
195 Myrisa Lafenberg Post Falls 1035 217 7:04.11 7:04/M 192 7:46.65 7:46/M 193 7:47.04 7:47/M 5:25.55 22:37.80 7:32/M
196 Keely Huth Helena 599 206 7:01.48 7:01/M 197 7:47.52 7:47/M 199 7:48.91 7:48/M 5:25.66 22:37.91 7:32/M
197 Grace Kurfman Corvallis 299 180 6:55.08 6:55/M 209 7:52.62 7:52/M 204 7:51.52 7:51/M 5:26.97 22:39.22 7:33/M
198 Kelly Murphy Gonzaga Prep 459 188 6:56.73 6:56/M 217 7:54.68 7:54/M 202 7:50.43 7:50/M 5:29.59 22:41.84 7:34/M
199 Madison Rodgers Fergus 366 193 6:59.01 6:59/M 204 7:50.40 7:50/M 207 7:53.07 7:53/M 5:30.23 22:42.48 7:34/M
200 Josie Jenkins Ennis 355 161 6:48.61 6:48/M 218 7:54.70 7:54/M 225 7:59.30 7:59/M 5:30.36 22:42.61 7:34/M
  ------------ 1st mile ------------ ------------ 2nd mile ------------ ------------ 3rd mile ------------ Time Total Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Back Time Pace
201 Makenna Andrews Columbia 252 207 7:01.53 7:01/M 201 7:49.94 7:49/M 203 7:51.17 7:51/M 5:30.39 22:42.64 7:34/M
202 Kylie Richardson Manhattan 766 275 7:25.67 7:25/M 188 7:45.99 7:45/M 141 7:31.08 7:31/M 5:30.49 22:42.74 7:34/M
203 Kaitlyn Lodahl Fergus 363 252 7:19.31 7:19/M 166 7:41.22 7:41/M 184 7:43.45 7:43/M 5:31.73 22:43.98 7:34/M
204 Rachel Wissenbach Corvallis 304 120 6:38.05 6:38/M 242 8:03.75 8:03/M 230 8:02.55 8:02/M 5:32.10 22:44.35 7:35/M
205 Lauren Grove Lakeland High School 679 190 6:57.70 6:57/M 154 7:37.70 7:37/M 250 8:09.30 8:09/M 5:32.45 22:44.70 7:35/M
206 Shawdai Curtis Manhattan 763 270 7:24.54 7:24/M 190 7:46.19 7:46/M 152 7:34.69 7:34/M 5:33.17 22:45.42 7:35/M
207 Hannah Boyd Manhattan 762 266 7:24.05 7:24/M 189 7:46.18 7:46/M 163 7:38.09 7:38/M 5:36.07 22:48.32 7:36/M
208 Quinn Diehl Missoula Big Sky 831 203 7:00.85 7:00/M 211 7:53.11 7:53/M 212 7:54.90 7:54/M 5:36.61 22:48.86 7:36/M
209 Lyndee Feisthammel Great Falls 501 219 7:04.22 7:04/M 181 7:44.45 7:44/M 227 8:00.35 8:00/M 5:36.77 22:49.02 7:36/M
210 Jordan Wyse Manhattan 768 257 7:20.38 7:20/M 200 7:49.82 7:49/M 179 7:41.17 7:41/M 5:39.12 22:51.37 7:37/M
211 Jada Maynor Great Falls 503 177 6:53.83 6:53/M 223 7:55.82 7:55/M 231 8:02.69 8:02/M 5:40.09 22:52.34 7:37/M
212 Becca Parker Hamilton 540 209 7:02.80 7:02/M 212 7:53.16 7:53/M 216 7:56.96 7:56/M 5:40.67 22:52.92 7:37/M
213 Charli Bise East Valley (Spokane) 349 197 6:59.86 6:59/M 236 8:00.81 8:00/M 210 7:54.15 7:54/M 5:42.57 22:54.82 7:38/M
214 Sarah Griffin Beaverhead County 31 300 7:33.20 7:33/M 179 7:44.31 7:44/M 164 7:38.49 7:38/M 5:43.75 22:56.00 7:39/M
215 Ana Metzger Gonzaga Prep 475 201 7:00.76 7:00/M 228 7:57.90 7:57/M 220 7:57.52 7:57/M 5:43.93 22:56.18 7:39/M
216 Chanelle Paulson Missoula Sentinel 966 214 7:03.84 7:03/M 170 7:41.99 7:41/M 253 8:10.65 8:10/M 5:44.23 22:56.48 7:39/M
217 Alice Bayly Moscow 980 171 6:51.50 6:51/M 199 7:49.07 7:49/M 269 8:15.93 8:15/M 5:44.25 22:56.50 7:39/M
218 Elle Olsztyn Manhattan 765 272 7:24.90 7:24/M 187 7:45.54 7:45/M 191 7:46.30 7:46/M 5:44.49 22:56.74 7:39/M
219 Hannah Lysne Bonners Ferry 117 231 7:09.42 7:09/M 207 7:52.17 7:52/M 215 7:55.50 7:55/M 5:44.84 22:57.09 7:39/M
220 Abby McGee Butte Central 197 166 6:50.51 6:50/M 227 7:57.43 7:57/M 252 8:09.58 8:09/M 5:45.27 22:57.52 7:39/M
221 Ashlee Richards Billings Skyview 96 245 7:15.94 7:15/M 208 7:52.25 7:52/M 201 7:49.54 7:49/M 5:45.48 22:57.73 7:39/M
222 Heidi Lykins Stevensville 1107 192 6:58.05 6:58/M 231 7:59.46 7:59/M 228 8:01.67 8:01/M 5:46.93 22:59.18 7:40/M
223 Kelsie Rantzow East Valley (Spokane) 351 208 7:02.01 7:02/M 238 8:01.56 8:01/M 219 7:57.51 7:57/M 5:48.83 23:01.08 7:40/M
224 Bailey Jacobson Helena Capital 603 235 7:11.75 7:11/M 206 7:51.16 7:51/M 223 7:58.95 7:58/M 5:49.61 23:01.86 7:40/M
225 Amy Mulavnia Deer Park 331 187 6:56.28 6:56/M 230 7:58.83 7:58/M 242 8:07.30 8:07/M 5:50.16 23:02.41 7:41/M
  ------------ 1st mile ------------ ------------ 2nd mile ------------ ------------ 3rd mile ------------ Time Total Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Back Time Pace
226 Alyssa Gottberg University 1151 141 6:42.95 6:42/M 263 8:12.46 8:12/M 251 8:09.32 8:09/M 5:52.48 23:04.73 7:41/M
227 Abby Groh Gonzaga Prep 473 204 7:01.28 7:01/M 254 8:10.11 8:10/M 208 7:53.53 7:53/M 5:52.67 23:04.92 7:41/M
228 Taylor Elpers Lakeland High School 677 220 7:04.77 7:04/M 240 8:02.79 8:02/M 226 7:59.87 7:59/M 5:55.18 23:07.43 7:42/M
229 Mckay Guckenberg Lincoln County 746 250 7:19.14 7:19/M 224 7:56.32 7:56/M 206 7:52.86 7:52/M 5:56.07 23:08.32 7:43/M
230 Naumie Dushane Hardin 557 195 6:59.26 6:59/M 239 8:02.05 8:02/M 241 8:07.09 8:07/M 5:56.15 23:08.40 7:43/M
231 Grace Brewington Billings Skyview 93 202 7:00.76 7:00/M 233 7:59.69 7:59/M 248 8:08.63 8:08/M 5:56.83 23:09.08 7:43/M
232 Olivia Lynn Broadwater 167 303 7:33.90 7:33/M 232 7:59.51 7:59/M 166 7:39.47 7:39/M 6:00.63 23:12.88 7:44/M
233 Harleigh Johnson Beaverhead County 32 302 7:33.73 7:33/M 219 7:55.01 7:55/M 186 7:44.61 7:44/M 6:01.10 23:13.35 7:44/M
234 Ashley Brand Fergus 361 273 7:25.00 7:25/M 220 7:55.06 7:55/M 209 7:53.72 7:53/M 6:01.53 23:13.78 7:44/M
235 Helena Schoonen Beaverhead County 37 323 7:41.32 7:41/M 198 7:47.55 7:47/M 188 7:45.10 7:45/M 6:01.72 23:13.97 7:44/M
236 Breanne Hansen Columbia 255 213 7:03.59 7:03/M 235 8:00.20 8:00/M 255 8:11.45 8:11/M 6:02.99 23:15.24 7:45/M
237 Emma Clark Moscow 982 226 7:06.46 7:06/M 229 7:58.20 7:58/M 254 8:11.30 8:11/M 6:03.71 23:15.96 7:45/M
238 Kyrstyn Price Hardin 560 247 7:17.63 7:17/M 222 7:55.70 7:55/M 234 8:03.18 8:03/M 6:04.26 23:16.51 7:45/M
239 Olson Maddy Gonzaga Prep 474 189 6:56.80 6:56/M 225 7:56.63 7:56/M 287 8:24.41 8:24/M 6:05.59 23:17.84 7:46/M
240 Annika Gordon Whitefish 1169 238 7:13.36 7:13/M 260 8:10.98 8:10/M 217 7:57.30 7:57/M 6:09.39 23:21.64 7:47/M
241 Lauren Pierce Deer Park 332 249 7:18.37 7:18/M 248 8:05.80 8:05/M 222 7:58.12 7:58/M 6:10.04 23:22.29 7:47/M
242 Nely Baltazar Great Falls 499 232 7:10.81 7:10/M 243 8:04.22 8:04/M 244 8:07.75 8:07/M 6:10.53 23:22.78 7:47/M
243 Lily Wirick Hamilton 542 227 7:07.23 7:07/M 251 8:08.80 8:08/M 243 8:07.68 8:07/M 6:11.46 23:23.71 7:48/M
244 Bailey Carlson Missoula Big Sky 830 181 6:55.40 6:55/M 271 8:16.67 8:16/M 259 8:12.62 8:12/M 6:12.44 23:24.69 7:48/M
245 Lauren Hansen Belgrade 48 229 7:08.93 7:08/M 241 8:03.29 8:03/M 263 8:13.48 8:13/M 6:13.45 23:25.70 7:48/M
246 Alleah Jordan Hamilton 538 210 7:03.24 7:03/M 258 8:10.76 8:10/M 264 8:13.83 8:13/M 6:15.58 23:27.83 7:49/M
247 Caila MacOmber Laurel 688 191 6:57.89 6:57/M 273 8:16.97 8:16/M 262 8:13.33 8:13/M 6:15.94 23:28.19 7:49/M
248 Nicole Bridge University 1149 236 7:12.06 7:12/M 264 8:12.67 8:12/M 247 8:08.55 8:08/M 6:21.03 23:33.28 7:51/M
249 Rosie Real Butte High School 208 234 7:11.49 7:11/M 249 8:05.82 8:05/M 272 8:16.83 8:16/M 6:21.89 23:34.14 7:51/M
250 Jenna Komac Lincoln County 748         365 23:34.33 7:51/M 6:22.08 23:34.33 7:51/M
  ------------ 1st mile ------------ ------------ 2nd mile ------------ ------------ 3rd mile ------------ Time Total Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Back Time Pace
251 Chloe Keller Beaverhead County 33 325 7:41.57 7:41/M 205 7:50.62 7:50/M 229 8:02.35 8:02/M 6:22.29 23:34.54 7:51/M
252 Cadie Bise East Valley (Spokane) 348 242 7:14.33 7:14/M 247 8:05.62 8:05/M 266 8:14.93 8:14/M 6:22.63 23:34.88 7:51/M
253 Elle Jaynes Shadle Park 1079 298 7:32.71 7:32/M 244 8:04.81 8:04/M 218 7:57.47 7:57/M 6:22.74 23:34.99 7:51/M
254 Abigail Mulloy Shadle Park 1081 290 7:31.89 7:31/M 234 7:59.97 7:59/M 235 8:03.94 8:03/M 6:23.55 23:35.80 7:52/M
255 Madelyn Swarthout Moscow 985 182 6:55.41 6:55/M 266 8:13.48 8:13/M 291 8:27.41 8:27/M 6:24.05 23:36.30 7:52/M
256 Erica Lykins Stevensville 1106 260 7:21.52 7:21/M 253 8:09.59 8:09/M 237 8:05.66 8:05/M 6:24.52 23:36.77 7:52/M
257 Samantha Reed Browning 184 304 7:34.10 7:34/M 237 8:01.33 8:01/M 236 8:05.61 8:05/M 6:28.79 23:41.04 7:54/M
258 Taylor Harpe Lincoln County 747 287 7:31.38 7:31/M 268 8:15.64 8:15/M 214 7:55.34 7:55/M 6:30.11 23:42.36 7:54/M
259 Brooke Price Lincoln County 749 309 7:38.22 7:38/M 252 8:08.86 8:08/M 213 7:55.30 7:55/M 6:30.13 23:42.38 7:54/M
260 Raychel Hoerner Columbia Falls 269 256 7:20.08 7:20/M 257 8:10.62 8:10/M 256 8:11.98 8:11/M 6:30.43 23:42.68 7:54/M
261 Mckenzie Wade Shadle Park 1082 293 7:32.11 7:32/M 245 8:05.20 8:05/M 245 8:08.26 8:08/M 6:33.32 23:45.57 7:55/M
262 Aubrey McLaughlin Shadle Park 1080 295 7:32.45 7:32/M 246 8:05.31 8:05/M 246 8:08.43 8:08/M 6:33.94 23:46.19 7:55/M
263 Haylie Peacock Columbia Falls 271 254 7:19.58 7:19/M 255 8:10.17 8:10/M 273 8:17.08 8:17/M 6:34.58 23:46.83 7:55/M
264 Jayden McGowen Belgrade 50 299 7:32.77 7:32/M 250 8:07.19 8:07/M 240 8:06.98 8:06/M 6:34.69 23:46.94 7:55/M
265 Shyla Guzman Shadle Park 1077 291 7:31.95 7:31/M 262 8:11.54 8:11/M 239 8:06.64 8:06/M 6:37.88 23:50.13 7:57/M
266 Becca Whitesell Arlee 2549 248 7:17.90 7:17/M 256 8:10.23 8:10/M 285 8:22.04 8:22/M 6:37.92 23:50.17 7:57/M
267 Kaitlin Benson Billings Skyview 92 258 7:20.53 7:20/M 259 8:10.88 8:10/M 278 8:19.07 8:19/M 6:38.23 23:50.48 7:57/M
268 Emma Clinton Red Lodge 1046 251 7:19.22 7:19/M 295 8:27.18 8:27/M 238 8:05.67 8:05/M 6:39.82 23:52.07 7:57/M
269 Zoe Novakovich East Valley (Spokane) 350 243 7:14.40 7:14/M 289 8:24.87 8:24/M 265 8:14.44 8:14/M 6:41.46 23:53.71 7:58/M
270 Veronica Reed Browning 185 311 7:39.31 7:39/M 210 7:52.87 7:52/M 288 8:24.65 8:24/M 6:44.58 23:56.83 7:59/M
271 Darby Binfet West Yellowstone 1155 267 7:24.23 7:24/M 265 8:12.95 8:12/M 283 8:20.73 8:20/M 6:45.66 23:57.91 7:59/M
272 Tessa Nunlist Polson 1010 285 7:30.70 7:30/M 277 8:19.31 8:19/M 249 8:08.86 8:08/M 6:46.62 23:58.87 7:59/M
273 Madelyn Kime Lakeland High School 680 241 7:14.05 7:14/M 298 8:29.39 8:29/M 267 8:15.59 8:15/M 6:46.78 23:59.03 8:00/M
274 Reegan Myser Lakeland High School 683 269 7:24.40 7:24/M 276 8:18.66 8:18/M 270 8:16.05 8:16/M 6:46.86 23:59.11 8:00/M
275 Markie Kimerly Missoula Sentinel 944 284 7:30.22 7:30/M 270 8:16.24 8:16/M 261 8:13.29 8:13/M 6:47.50 23:59.75 8:00/M
  ------------ 1st mile ------------ ------------ 2nd mile ------------ ------------ 3rd mile ------------ Time Total Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Back Time Pace
276 Natalie Yocum Arlee 2551 158 6:47.73 6:47/M 316 8:39.57 8:39/M 303 8:34.08 8:34/M 6:49.13 24:01.38 8:00/M
277 Rosie McCormack Loyola Sacred Heart 756 297 7:32.57 7:32/M 272 8:16.95 8:16/M 258 8:12.05 8:12/M 6:49.32 24:01.57 8:00/M
278 Ryley Ritchey Fergus 365 237 7:12.65 7:12/M 299 8:29.88 8:29/M 289 8:24.67 8:24/M 6:54.95 24:07.20 8:02/M
279 Savannah Bateman Great Falls CMR 513 259 7:20.96 7:20/M 267 8:14.53 8:14/M 298 8:32.06 8:32/M 6:55.30 24:07.55 8:02/M
280 Trahnea Phalen Hardin 559 230 7:08.99 7:08/M 284 8:23.69 8:23/M 304 8:35.00 8:35/M 6:55.43 24:07.68 8:02/M
281 Sabrina Wolcott Laurel 691 263 7:23.51 7:23/M 293 8:26.18 8:26/M 276 8:18.50 8:18/M 6:55.94 24:08.19 8:03/M
282 Danae Filpula Laurel 686 262 7:23.42 7:23/M 290 8:25.34 8:25/M 279 8:19.58 8:19/M 6:56.09 24:08.34 8:03/M
283 Guan Yin Stevens Hardin 561 233 7:11.27 7:11/M 301 8:32.18 8:32/M 290 8:26.14 8:26/M 6:57.34 24:09.59 8:03/M
284 Kelsey Doyle Shadle Park 1076 294 7:32.34 7:32/M 278 8:19.67 8:19/M 277 8:18.95 8:18/M 6:58.71 24:10.96 8:03/M
285 Kendra Kaufman Dawson County 311 326 7:41.85 7:41/M 274 8:17.99 8:17/M 257 8:12.00 8:12/M 6:59.59 24:11.84 8:04/M
286 Emily Smith University 1154 292 7:31.96 7:31/M 281 8:21.76 8:21/M 280 8:19.76 8:19/M 7:01.23 24:13.48 8:04/M
287 Elizabeth Nemetchek Missoula Big Sky 835 155 6:47.30 6:47/M 340 8:53.33 8:53/M 302 8:33.04 8:33/M 7:01.42 24:13.67 8:04/M
288 Katerina Heiser Fergus 362 310 7:39.12 7:39/M 279 8:19.78 8:19/M 271 8:16.48 8:16/M 7:03.13 24:15.38 8:05/M
289 Erika Madplume Browning 183 264 7:23.91 7:23/M 294 8:26.66 8:26/M 292 8:27.72 8:27/M 7:06.04 24:18.29 8:06/M
290 Jasmine Dodgen Deer Park 327 255 7:19.64 7:19/M 296 8:28.97 8:28/M 297 8:30.98 8:30/M 7:07.34 24:19.59 8:06/M
291 Vidalia Rubie Red Lodge 1052 279 7:27.67 7:27/M 288 8:24.70 8:24/M 293 8:27.97 8:27/M 7:08.09 24:20.34 8:07/M
292 Jillian Mael Lakeland High School 682 271 7:24.82 7:24/M 292 8:26.02 8:26/M 299 8:32.30 8:32/M 7:10.89 24:23.14 8:08/M
293 Nicole Parsons Havre 568 318 7:40.40 7:40/M 280 8:20.42 8:20/M 286 8:24.10 8:24/M 7:12.67 24:24.92 8:08/M
294 Marissa Giese Belgrade 47 341 7:50.49 7:50/M 282 8:23.07 8:23/M 260 8:13.10 8:13/M 7:14.41 24:26.66 8:09/M
295 Christine Johnson Frenchtown 403 337 7:49.23 7:49/M 275 8:18.09 8:18/M 282 8:20.41 8:20/M 7:15.48 24:27.73 8:09/M
296 Sydney Pendergast Butte High School 207 228 7:08.27 7:08/M 303 8:33.74 8:33/M 324 8:46.02 8:46/M 7:15.78 24:28.03 8:09/M
297 Rainey Stoner Havre 569 276 7:26.10 7:26/M 300 8:31.47 8:31/M 296 8:30.63 8:30/M 7:15.95 24:28.20 8:09/M
298 Tianna Olson Helena Capital 614 336 7:48.65 7:48/M 285 8:23.90 8:23/M 268 8:15.83 8:15/M 7:16.13 24:28.38 8:09/M
299 Tiffany Poore Red Lodge 1050 278 7:27.62 7:27/M 291 8:25.87 8:25/M 306 8:37.59 8:37/M 7:18.83 24:31.08 8:10/M
300 Loaryn Merkley Columbia 258 211 7:03.57 7:03/M 308 8:36.76 8:36/M 333 8:56.51 8:56/M 7:24.59 24:36.84 8:12/M
  ------------ 1st mile ------------ ------------ 2nd mile ------------ ------------ 3rd mile ------------ Time Total Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Back Time Pace
301 Siri Pederson Fergus 364 320 7:40.74 7:40/M 287 8:24.45 8:24/M 300 8:32.45 8:32/M 7:25.39 24:37.64 8:12/M
302 Katherine Shannon Billings Central 80 329 7:42.39 7:42/M 310 8:37.53 8:37/M 275 8:17.76 8:17/M 7:25.43 24:37.68 8:12/M
303 Jaida Bynum Browning 181 316 7:40.13 7:40/M 261 8:11.23 8:11/M 326 8:49.82 8:49/M 7:28.93 24:41.18 8:14/M
304 Lacey Johns Columbia Falls 270 274 7:25.05 7:25/M 297 8:29.24 8:29/M 325 8:47.19 8:47/M 7:29.23 24:41.48 8:14/M
305 Rachel Levison Missoula Big Sky 834 322 7:41.30 7:41/M 313 8:38.19 8:38/M 284 8:22.03 8:22/M 7:29.27 24:41.52 8:14/M
306 Sami Avila Deer Park 326 253 7:19.37 7:19/M 341 8:53.97 8:53/M 295 8:30.59 8:30/M 7:31.68 24:43.93 8:14/M
307 Darien Schneider Loyola Sacred Heart 757 288 7:31.38 7:31/M 269 8:15.64 8:15/M 337 8:57.75 8:57/M 7:32.52 24:44.77 8:15/M
308 Kat Kannenwisher Hamilton 539 282 7:29.33 7:29/M 304 8:34.21 8:34/M 319 8:43.99 8:43/M 7:35.28 24:47.53 8:16/M
309 Ada Bonnell Bonners Ferry 115 355 8:03.79 8:03/M 286 8:24.00 8:24/M 281 8:20.27 8:20/M 7:35.81 24:48.06 8:16/M
310 Jessica Fraser East Valley (Spokane) 336 265 7:23.99 7:23/M 325 8:45.58 8:45/M 313 8:41.68 8:41/M 7:39.00 24:51.25 8:17/M
311 Kendra Zander Dawson County 313 328 7:42.22 7:42/M 334 8:51.76 8:51/M 274 8:17.47 8:17/M 7:39.20 24:51.45 8:17/M
312 Kate Ehrenberg Whitefish 1167 277 7:26.90 7:26/M 320 8:43.53 8:43/M 316 8:42.70 8:42/M 7:40.88 24:53.13 8:18/M
313 Molly Kreatz Red Lodge 1048 339 7:49.36 7:49/M 305 8:35.11 8:35/M 294 8:29.04 8:29/M 7:41.26 24:53.51 8:18/M
314 Natalie Wheeler Polson 1013 313 7:39.69 7:39/M 306 8:36.29 8:36/M 307 8:37.90 8:37/M 7:41.63 24:53.88 8:18/M
315 Laurel Davidson Whitefish 1166 307 7:35.93 7:35/M 315 8:39.53 8:39/M 310 8:39.49 8:39/M 7:42.70 24:54.95 8:18/M
316 Kennah Fuller Whitefish 1168 289 7:31.65 7:31/M 321 8:44.32 8:44/M 315 8:42.26 8:42/M 7:45.98 24:58.23 8:19/M
317 Hayley Ma Billings Central 79 281 7:29.09 7:29/M 336 8:52.50 8:52/M 305 8:37.53 8:37/M 7:46.87 24:59.12 8:20/M
318 Hailey Sessions Post Falls 1036 283 7:29.41 7:29/M 330 8:49.87 8:49/M 312 8:41.54 8:41/M 7:48.57 25:00.82 8:20/M
319 Shannon Dimond Plains 1000 345 7:56.10 7:56/M 302 8:32.84 8:32/M 301 8:32.71 8:32/M 7:49.40 25:01.65 8:20/M
320 Abbi Fitzpatrick Cut Bank 2584 268 7:24.26 7:24/M 322 8:44.37 8:44/M 335 8:56.93 8:56/M 7:53.31 25:05.56 8:22/M
321 Sabrina Charney Billings Central 76 324 7:41.50 7:41/M 317 8:40.25 8:40/M 322 8:44.80 8:44/M 7:54.30 25:06.55 8:22/M
322 Megann Hanson Columbia Falls 268 334 7:45.67 7:45/M 314 8:39.40 8:39/M 314 8:42.18 8:42/M 7:55.00 25:07.25 8:22/M
323 Hanna Stokke Belgrade 51 331 7:43.87 7:43/M 319 8:42.00 8:42/M 317 8:43.36 8:43/M 7:56.98 25:09.23 8:23/M
324 Kylie Habeck Frenchtown 402 308 7:38.18 7:38/M 328 8:47.99 8:47/M 320 8:44.01 8:44/M 7:57.93 25:10.18 8:23/M
325 Evelyna Herrick Broadwater 166 350 7:58.35 7:58/M 307 8:36.33 8:36/M 309 8:38.82 8:38/M 8:01.25 25:13.50 8:24/M
  ------------ 1st mile ------------ ------------ 2nd mile ------------ ------------ 3rd mile ------------ Time Total Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Back Time Pace
326 Piper Smith Missoula Big Sky 836 301 7:33.25 7:33/M 326 8:46.41 8:46/M 332 8:54.81 8:54/M 8:02.22 25:14.47 8:25/M
327 Joslyn Carlson Stevensville 1104 261 7:22.07 7:22/M 344 9:01.98 9:01/M 328 8:52.72 8:52/M 8:04.52 25:16.77 8:25/M
328 Tayla Harper Billings Skyview 89 317 7:40.27 7:40/M 332 8:51.54 8:51/M 323 8:45.02 8:45/M 8:04.58 25:16.83 8:25/M
329 Katie Ostermiller Laurel 689 333 7:45.25 7:45/M 329 8:49.12 8:49/M 318 8:43.38 8:43/M 8:05.50 25:17.75 8:26/M
330 Kaylie Palmer Park 996 296 7:32.49 7:32/M 338 8:52.77 8:52/M 329 8:54.74 8:54/M 8:07.75 25:20.00 8:27/M
331 Hannah Lunak Havre 566 315 7:39.92 7:39/M 311 8:37.72 8:37/M 341 9:04.69 9:04/M 8:10.08 25:22.33 8:27/M
332 Brittney Jensen Great Falls CMR 517 321 7:40.96 7:40/M 318 8:41.22 8:41/M 338 9:00.35 9:00/M 8:10.28 25:22.53 8:27/M
333 Lauren Swan Manhattan 767 280 7:28.19 7:28/M 283 8:23.54 8:23/M 355 9:34.40 9:34/M 8:13.88 25:26.13 8:29/M
334 Serena Nelson Beaverhead County 36 349 7:58.29 7:58/M 324 8:45.17 8:45/M 321 8:44.23 8:44/M 8:15.44 25:27.69 8:29/M
335 Mykayla Hungerford Three Forks 1125 346 7:56.47 7:56/M 339 8:53.03 8:53/M 308 8:38.80 8:38/M 8:16.05 25:28.30 8:29/M
336 Lauren Stidham Bonners Ferry 118 344 7:55.59 7:55/M 312 8:37.74 8:37/M 334 8:56.86 8:56/M 8:17.94 25:30.19 8:30/M
337 Mariah Fraser Hardin 558 240 7:13.40 7:13/M 348 9:09.03 9:09/M 344 9:08.10 9:08/M 8:18.28 25:30.53 8:30/M
338 Lissy Southworth Fergus 367 319 7:40.49 7:40/M 309 8:37.35 8:37/M 347 9:13.79 9:13/M 8:19.38 25:31.63 8:30/M
339 Meggie Zook Havre 570 354 8:03.23 8:03/M 331 8:50.49 8:50/M 311 8:40.28 8:40/M 8:21.75 25:34.00 8:31/M
340 Amelia Miller Havre 567 312 7:39.67 7:39/M 335 8:52.46 8:52/M 340 9:03.98 9:03/M 8:23.86 25:36.11 8:32/M
341 Hallie Maisch Beaverhead County 35 342 7:51.71 7:51/M 333 8:51.61 8:51/M 336 8:57.58 8:57/M 8:28.65 25:40.90 8:33/M
342 Elizabeth Done Seeley-Swan 1066 327 7:42.09 7:42/M 323 8:44.40 8:44/M 350 9:18.16 9:18/M 8:32.40 25:44.65 8:35/M
343 Jolee Bullshoe Browning 180 353 8:03.20 8:03/M 327 8:46.91 8:46/M 331 8:54.77 8:54/M 8:32.63 25:44.88 8:35/M
344 Shaniya Decker St. Ignatius 1095 335 7:45.91 7:45/M 337 8:52.63 8:52/M 346 9:12.80 9:12/M 8:39.09 25:51.34 8:37/M
345 Alisha Reimer Red Lodge 1051 286 7:30.85 7:30/M 345 9:02.89 9:02/M 351 9:19.02 9:19/M 8:40.51 25:52.76 8:37/M
346 Molly Hansen Belgrade 49 332 7:43.99 7:43/M 349 9:10.86 9:10/M 339 9:01.01 9:01/M 8:43.61 25:55.86 8:38/M
347 Brynlee Baker Billings Skyview 91 314 7:39.74 7:39/M 346 9:03.08 9:03/M 348 9:14.57 9:14/M 8:45.14 25:57.39 8:39/M
348 Nicole Billedeaux Cut Bank 2586 306 7:35.78 7:35/M 351 9:11.46 9:11/M 349 9:15.16 9:15/M 8:50.15 26:02.40 8:41/M
349 Bailee Field Broadwater 165 338 7:49.34 7:49/M 350 9:10.89 9:10/M 342 9:04.74 9:04/M 8:52.72 26:04.97 8:41/M
350 Maya Robins Butte High School 209 347 7:56.95 7:56/M 343 9:01.92 9:01/M 345 9:10.14 9:10/M 8:56.76 26:09.01 8:43/M
  ------------ 1st mile ------------ ------------ 2nd mile ------------ ------------ 3rd mile ------------ Time Total Total
Place Name Team Bib No Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Back Time Pace
351 Jackqueline Westman Stevensville 1108 356 8:10.11 8:10/M 352 9:11.57 9:11/M 327 8:50.10 8:50/M 8:59.53 26:11.78 8:44/M
352 Liz Holzer Dawson County 310 340 7:49.68 7:49/M 342 9:00.86 9:00/M 352 9:23.62 9:23/M 9:01.91 26:14.16 8:45/M
353 Brianne Bartschi Stevensville 1102 358 8:15.10 8:15/M 347 9:08.00 9:08/M 330 8:54.75 8:54/M 9:05.60 26:17.85 8:46/M
354 Marca Herron Havre 565 343 7:53.22 7:53/M 354 9:23.21 9:23/M 343 9:06.33 9:06/M 9:10.51 26:22.76 8:47/M
355 Kylee Horsley Columbia 256 330 7:42.63 7:42/M 353 9:17.54 9:17/M 353 9:29.11 9:29/M 9:17.03 26:29.28 8:50/M
356 Sheridan Hafer Butte High School 200 352 8:03.01 8:03/M 355 9:31.28 9:31/M 357 9:39.05 9:39/M 10:01.09 27:13.34 9:04/M
357 Jaylene Jarvis Columbia 257 348 7:57.75 7:57/M 356 9:33.27 9:33/M 359 9:48.58 9:48/M 10:07.35 27:19.60 9:06/M
358 Sierra Curtiss Lincoln County 744 351 8:02.95 8:02/M 361 9:40.96 9:40/M 356 9:37.97 9:37/M 10:09.63 27:21.88 9:07/M
359 Emily Everest West Yellowstone 1157 363 8:35.20 8:35/M 358 9:35.59 9:35/M 354 9:31.88 9:31/M 10:30.42 27:42.67 9:14/M
360 Madison Rauser Three Forks 1126 360 8:23.37 8:23/M 360 9:39.41 9:39/M 358 9:41.24 9:41/M 10:31.77 27:44.02 9:15/M
361 Samantha Hambrick Stevensville 1105 359 8:15.11 8:15/M 359 9:37.55 9:37/M 360 10:04.29 10:04/M 10:44.70 27:56.95 9:19/M
362 Wren Roe Belgrade 43 357 8:14.58 8:14/M 357 9:34.73 9:34/M 361 10:11.52 10:11/M 10:48.58 28:00.83 9:20/M
363 Tori Peterson St. Ignatius 1096 364 8:41.16 8:41/M 362 10:04.85 10:04/M 362 10:31.71 10:31/M 12:05.47 29:17.72 9:46/M
364 Bethany Down Park 993 361 8:29.50 8:29/M 363 10:17.38 10:17/M 363 10:38.40 10:38/M 12:13.03 29:25.28 9:48/M
365 Skoller Mayomi Park 995 362 8:29.69 8:29/M 364 10:57.19 10:57/M 364 11:04.91 11:04/M 13:19.54 30:31.79 10:10/M