Left Banner
 
 

Red Lodge Fun Run for Charities

Age Group Results

September 01, 2018


Accurate Results | Every Time Competitive Timing


10k Men: Top Finishers 13-18 19-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-99
10k Women: Top Finishers 13-18 19-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-99
5k Men: Top Finishers 0- 0 1- 8 9-12 13-18 19-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-99
5k Women: Top Finishers 0- 0 1- 8 9-12 13-18 19-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-99
Test Men:
Test Women:
Unassigned Men: Top Finishers
Unassigned Women:

10k

Top

Female Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Kelley Erickson 87 30 1 48:36.87 7:50/M
2 Emily Danza Bozeman MT 71 26 2 49:56.53 8:03/M
3 Kaycee Laughery Billings MT 27 30 3 50:37.00 8:10/M
Top

Female 13 to 18

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Cassidy Litten 28 17 5 53:28.58 8:37/M
Top

Female 19 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Marina Steerman Cody WYOMING 49 26 6 56:24.72 9:06/M
Top

Female 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Janie Schneider Cody WY 46 33 4 53:28.19 8:37/M
2 Jennifer Coutts Red Lodge MT 60 39 9 58:32.90 9:26/M
3 Spela Pavlick Red Lodge MT 39 35 10 59:45.92 9:38/M
4 Katie Davis 84 32 16 1:15:11.81 12:08/M
5 Kristin Birdinground Garryowen MT 5 36 17 1:16:27.86 12:20/M
Top

Female 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Heather Mendoza 86 41 7 56:37.65 9:08/M
2 Shelley Melton Ralston WYOMING 35 45 13 1:03:47.03 10:17/M
3 Heather Greenfield 17 47 14 1:06:05.98 10:40/M
4 Sarah Fallsdown Pryor MT 11 49 15 1:12:52.27 11:45/M
5 Amber Parisien Billings MT 38 42 18 1:18:41.95 12:41/M
Top

Female 50 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Cindy Phillips Deaver WY 41 54 8 57:39.09 9:18/M
2 Christina Quijano Red Lodge MT 42 56 12 1:01:40.84 9:57/M
3 Laurie Sutphin Worden MT 51 52 21 1:21:10.07 13:05/M
Top

Female 60 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Annabel Lombard Fromberg MT 29 61 11 1:00:31.85 9:46/M
2 Sarah Grau Billings MT 15 61 20 1:20:59.59 13:04/M
Top

Female 70 and Over

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Tricia Decker 57 75 19 1:18:43.91 12:42/M
Top

Male Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Isaac Petsch Billings MT 40 21 1 36:27.53 5:53/M
2 Jackson Duffey Ronan MT 10 19 2 36:33.70 5:54/M
3 Eddie Loughran Billings MT 30 22 3 37:17.35 6:01/M
Top

Male 13 to 18

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Joseph Vanden Billings MONTANA 54 18 4 37:48.86 6:06/M
2 Elijah Boyd 6 18 8 38:43.39 6:15/M
3 Bridger Lamb Shepherd MONTANA 25 18 12 46:09.80 7:27/M
Top

Male 19 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 George Beddow Billings MT 4 19 5 37:56.23 6:07/M
2 Keegan Council 59 20 6 38:24.03 6:12/M
3 Shane Keetchum Billings MONTANA 22 20 9 39:41.98 6:24/M
4 Michael Evans Sammamish WA 78 19 10 43:55.69 7:05/M
5 Dylan Council 70 19 11 46:09.73 7:27/M
Top

Male 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 William Plowman Boyd MT 66 35 13 47:06.67 7:36/M
2 Brian Hess 80 31 14 47:22.22 7:38/M
3 John Coler 83 35 22 55:16.40 8:55/M
4 Seth Larson Roberts MT 26 37 27 1:03:07.27 10:11/M
Top

Male 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Jon David Miles City MT 8 44 15 49:35.26 8:00/M
2 Earl Melton Ralston WY 34 43 17 50:24.45 8:08/M
3 William Fitzgerald Billings MT 85 49 19 52:27.39 8:28/M
4 Cary Greenfield Billings MONTANA 16 47 20 53:03.64 8:33/M
5 Mike Kibbe Laurel MT 23 49 25 1:00:27.80 9:45/M
Top

Male 50 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Scott Sneddon Billings MONTANA 48 55 7 38:26.83 6:12/M
2 Mike Tranel 75 59 24 59:22.52 9:35/M
3 Jason Burr 58 50 26 1:02:11.06 10:02/M
Top

Male 60 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Jeff Rode Powell WY 44 63 16 49:48.77 8:02/M
2 Bruce Fain Billings MT 79 60 18 51:06.70 8:15/M
3 Kurt Hallock 68 62 21 54:19.56 8:46/M
4 Patrick Joyce 77 68 23 56:06.81 9:03/M
Top

Male 70 and Over

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Herbert Mangis Billings MONTANA 31 80 28 1:20:59.50 13:04/M
 

5k

Top

Female Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Taylee Chirrick Billings MT 536 13 1 21:18.67 6:52/M
2 Brayli Reimer 802 13 2 22:08.66 7:08/M
3 Mariah Aragon Lodge Grass MT 506 11 3 22:47.17 7:21/M
Top

Female No Age Provided

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Olivia Burmeister 891 0 30 32:28.05 10:28/M
2 Kristin Birdinground Garryowen MT 518 0 51 34:30.40 11:08/M
3 Anita Shiver 780 0 53 34:55.05 11:16/M
4 Cassie Stutterheim 859 0 57 35:05.32 11:19/M
5 Dore Stutterheim 855 0 72 37:19.58 12:02/M
6 Luann Bailey Missouri Valley IOWA 510 0 110 45:23.25 14:38/M
Top

Female 8 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Iris Davey Roberts MT 549 8 80 38:20.84 12:22/M
2 Lilly Shein 839 8 96 41:03.10 13:15/M
3 Margaret Kerbis 621 6 107 45:10.17 14:34/M
4 Bella Mullin Red Lodge MONTANA 664 6 113 48:42.90 15:43/M
5 Olivia Laughery Billings MT 630 1 140 1:02:19.39 20:06/M
Top

Female 9 to 12

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Terryn Chirrick Billings MT 537 11 5 23:48.63 7:41/M
2 Lexie Fox Laurel MT 582 11 9 26:11.99 8:27/M
3 Riven Moore 772 11 10 26:20.45 8:30/M
4 Kaitlyn Reimer 801 11 11 26:20.53 8:30/M
5 Josie McPhail 648 9 25 29:45.04 9:36/M
6 Wilhelmina Wenz 785 12 32 32:32.93 10:30/M
7 Annaliese Trapp 782 12 46 33:38.79 10:51/M
8 Peyton Njos 673 11 48 33:39.44 10:51/M
9 Anna- Claire Kerbis 616 10 49 34:17.95 11:04/M
10 Katelyn Trapp 783 10 60 35:42.33 11:31/M
11 Aisnley Laplante-Cullor 768 10 65 36:17.82 11:42/M
12 Evelyn Ples 876 10 81 38:21.54 12:22/M
13 Bella Gratwohl 592 10 83 38:21.64 12:22/M
14 Anna David 550 10 84 38:21.70 12:22/M
15 Emary Fox 580 10 86 38:23.99 12:23/M
16 Anna Rickbeil Red Lodge MT 699 9 102 43:14.14 13:57/M
17 Aibhlinn Morasch 659 9 103 43:14.53 13:57/M
Top

Female 13 to 18

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Grace Gilliland 754 18 4 22:47.49 7:21/M
2 Briana Haskins 760 18 6 25:01.62 8:04/M
3 Aya Moore 773 13 8 25:12.47 8:08/M
4 Allie Kuntz 865 13 26 30:31.87 9:51/M
5 Sophie David 556 13 34 32:51.59 10:36/M
6 Jenci Jasso 764 18 41 33:17.40 10:44/M
7 Greta Wenz 893 16 50 34:22.16 11:05/M
8 Carmen George 857 18 58 35:21.52 11:24/M
9 Annaliese Wenz 784 16 62 35:51.87 11:34/M
10 Hailey Pilcher Billings MT 688 16 63 36:04.05 11:38/M
11 Madison French 586 14 77 37:52.47 12:13/M
12 Abigail Merck Red Lodge MT 651 13 88 39:03.81 12:36/M
13 Isabella Kerbis 619 15 93 40:34.59 13:05/M
14 Sidney Overby 678 17 132 56:47.58 18:19/M
15 Natalie Romei 707 16 133 56:47.62 18:19/M
16 Morgan Overby 677 14 134 56:47.65 18:19/M
17 Jordan Miller Billings MT 655 17 144 1:05:27.48 21:07/M
Top

Female 19 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Shea Coons Red Lodge Mt MONTANA 541 25 13 27:26.02 8:51/M
2 Brianna Eaton 793 25 14 27:26.13 8:51/M
3 Rachael Eaton 792 22 15 27:26.14 8:51/M
4 Christina Gomer Shepherd MT 591 29 20 28:54.67 9:19/M
5 Laura Habein 756 26 35 32:55.65 10:37/M
6 Keeley Bremer 749 26 66 36:36.46 11:48/M
7 Sarah Bacho Oklahoma City OKLAHOMA 509 27 67 36:41.90 11:50/M
8 Haley Hoven Red Lodge MT 605 23 95 40:49.99 13:10/M
9 Brittanie Elliott Belfry MONTANA 575 29 105 43:22.18 13:59/M
10 Katie Young 746 24 131 56:33.14 18:15/M
11 Olivia Romei 708 19 135 56:49.48 18:20/M
Top

Female 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Petra Rampre Red Lodge MT 694 38 16 27:34.61 8:54/M
2 Jene' Reinhardt Red Lodge MONTANA 696 38 17 28:20.74 9:08/M
3 Claire Habein 794 32 19 28:42.71 9:15/M
4 Debbie Brewer Red Lodge MT 526 33 21 29:17.04 9:27/M
5 Becky Eichelberger Red Lodge MT 571 38 22 29:21.17 9:28/M
6 Cadance Wipplinger Malta MT 744 38 23 29:21.44 9:28/M
7 Josepina Anaya Broomfield CO 504 34 28 31:53.52 10:17/M
8 Sari Jam Billings MT 762 35 29 31:57.25 10:18/M
9 Erin Steinberg Billings MONTANA 725 36 38 33:00.93 10:39/M
10 Brianna Courtney Bridger MT 543 34 40 33:13.07 10:43/M
11 Jennifer Tower Ransomville NY 729 38 42 33:20.35 10:45/M
12 Heidi Dicks Powell WY 810 32 47 33:38.94 10:51/M
13 Rebecca Vonlangen Billings MT 737 39 54 35:00.56 11:17/M
14 Jodi McDevitt Billings MT 641 33 55 35:02.69 11:18/M
15 Shawna Evans Roberts MT 576 34 68 36:51.64 11:53/M
16 Jackie Gerdts-Njos Red Lodge MONTANA 589 36 74 37:34.27 12:07/M
17 Teal Stalling Billings MO 848 36 76 37:36.90 12:08/M
18 Janice Poizin Roberts MT 690 36 85 38:22.36 12:23/M
19 Jennifer Vanhoose Billings MT 734 37 89 39:05.73 12:36/M
20 Amy Jasso 878 39 92 40:08.67 12:57/M
21 Heather Mitchell Molt MT 771 38 104 43:16.94 13:57/M
22 Heather Kerbis Joliet MONTANA 618 39 109 45:23.22 14:38/M
23 Jennifer Boll Billings MONTANA 519 39 119 51:43.96 16:41/M
24 Jamee Free Billings MT 584 36 126 54:17.04 17:31/M
25 Kate Nichols Billings MT 669 38 127 55:21.58 17:51/M
26 Vy-Dana Flynn Billings MONTANA 578 37 128 55:22.02 17:52/M
27 Lanka Desilva 559 32 138 56:59.73 18:23/M
Top

Female 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Martita Overby Billings MT 675 47 7 25:07.60 8:06/M
2 Jennifer Hallock Saratoga Springs UTAH 596 48 18 28:33.83 9:13/M
3 Aimee Rust 710 41 27 31:01.84 10:00/M
4 Christine Gardiner Joliet MT 587 45 33 32:44.08 10:34/M
5 Dina Harmon Billings MT 597 43 37 32:59.89 10:38/M
6 Charlotte Bernhart Red Lodge MT 856 41 43 33:23.61 10:46/M
7 Angie Seifred Billings MT 719 42 44 33:25.66 10:47/M
8 Sandy Kucera Billings MONTANA 627 49 45 33:27.04 10:47/M
9 Krystal Hill 894 41 52 34:32.19 11:08/M
10 Barbara Daniel 808 44 61 35:42.46 11:31/M
11 Janna Lombard Fromberg MT 769 40 69 36:54.06 11:54/M
12 Jeri Fowler Billings MT 579 44 70 36:57.89 11:55/M
13 Connie McCarty Huntley MT 640 43 78 37:56.64 12:14/M
14 Carrie David 552 41 82 38:21.62 12:22/M
15 Sarah Schein Dresher PA 715 40 97 41:06.07 13:15/M
16 Michele Mullin 665 44 115 49:04.33 15:50/M
17 Rachel Romei Billings MT 709 43 118 50:00.71 16:08/M
18 Samantha Thomas 818 46 136 56:59.30 18:23/M
19 Tonya Henry Red Lodge MT 600 44 137 56:59.39 18:23/M
Top

Female 50 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Linda Beach Red Lodge MT 512 55 12 26:45.90 8:38/M
2 Glenna Burmeister 892 59 31 32:32.14 10:30/M
3 Tina Braet-Thomas Cody WY 523 56 36 32:58.21 10:38/M
4 Nema Alden Billings MT 500 50 56 35:05.13 11:19/M
5 Cynthia Grover Powell WYOMING 593 50 59 35:25.61 11:25/M
6 Debi Maxwell Red Lodge MONTANA 636 50 73 37:25.47 12:04/M
7 Wanda Hert Billings MT 602 58 87 39:00.09 12:35/M
8 Tammy Simpson 722 59 90 39:20.60 12:41/M
9 Jeannie‚† Purcell Roberts MT 691 53 94 40:43.06 13:08/M
10 Nancy Brooke 820 53 98 41:06.41 13:15/M
11 Janet Seymour Park City MT 720 59 122 53:25.25 17:14/M
12 Lynette Tedlund Billings MT 727 58 123 53:25.32 17:14/M
13 Patti Schuneman 866 56 125 53:49.54 17:22/M
14 Cristi Hunnes Billings MT 608 55 129 56:20.36 18:10/M
15 Jean Atherly Red Lodge MT 508 58 130 56:33.09 18:15/M
16 Lana Schenderline Roundup MT 779 52 141 1:02:29.43 20:09/M
Top

Female 60 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Marise Martin Billings MT 635 61 24 29:28.90 9:30/M
2 Terrie Hoyt Red Lodge MT 606 62 39 33:01.52 10:39/M
3 Gwenna Peters Billings MT 685 61 64 36:14.39 11:41/M
4 Bess Lovec Billings MT 632 63 71 37:08.65 11:59/M
5 Linda Stalling Billings MT 849 64 75 37:35.61 12:07/M
6 Barb Beck 806 63 79 38:01.08 12:16/M
7 Nancy Wester 835 68 99 41:31.57 13:24/M
8 Susan Morse Columbus MT 663 64 100 41:40.78 13:26/M
9 Lucille Cox Forsyth MT 544 60 101 42:53.24 13:50/M
10 Chris Nelson Shepherd MT 666 66 108 45:16.19 14:36/M
11 Debbie Richert Billings MT 697 63 111 47:31.13 15:20/M
12 Linda Hanson 757 69 112 47:32.43 15:20/M
13 Paddy Moore Billings MT 883 65 114 48:58.41 15:48/M
14 Cheryl Cook Billings MT 823 63 116 49:17.26 15:54/M
15 Judith Gates Union MO 588 69 117 49:27.06 15:57/M
16 Linda Anderson 789 60 121 53:00.23 17:06/M
17 Suzidee Hansen 796 67 124 53:43.44 17:20/M
18 Connie‚† Waples Red Lodge MT 740 63 143 1:04:43.31 20:53/M
Top

Female 70 and Over

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Wanda Kennicott 798 73 91 40:07.50 12:56/M
2 Margene Bernhart 748 71 106 44:06.45 14:14/M
3 Betty Brekhus Red Lodge MT 524 74 120 51:54.31 16:45/M
4 Barbara‚† McBride 639 72 139 57:25.44 18:31/M
5 Linda Rutherford Red Lodge MT 713 70 142 1:04:41.65 20:52/M
Top

Male Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Jakob May Dillon MT 638 17 1 19:05.03 6:09/M
2 Boone Schmaltz Roberts MONTANA 716 17 2 19:30.42 6:17/M
3 Ryan Devries Roberts MONTANA 562 17 3 20:26.70 6:35/M
Top

Male No Age Provided

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Andrew Thomas Cody WY 728 0 31 28:27.58 9:11/M
2 Steve Hanson 758 0 98 46:36.27 15:02/M
Top

Male 8 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Beau Chirrick Billings MT 535 8 19 26:08.61 8:26/M
2 Emerson Luke Billings MT 799 4 32 28:42.56 9:15/M
3 Blake Kruckenberg 886 7 54 32:18.41 10:25/M
4 Baron Eichelberger 570 7 75 36:51.13 11:53/M
5 Grey Wipplinger 850 7 76 36:54.12 11:54/M
6 Miles Njos 672 6 78 37:33.85 12:07/M
7 Hoyt Jasso 879 4 86 40:05.80 12:56/M
8 Bronson Jasso 880 2 87 40:07.74 12:56/M
9 Benjamen Kerbis 617 8 88 40:33.12 13:05/M
10 Kaiser Eichelberger 572 6 96 45:52.42 14:48/M
11 Keegan Cook 822 7 102 49:14.64 15:53/M
12 Micah Boll 521 7 105 51:43.19 16:41/M
13 Wyatt Brewer 529 6 107 51:50.95 16:43/M
14 Josiah Brewer 528 4 108 51:52.11 16:44/M
15 Eli Harmon Billings MT 885 6 121 1:05:27.47 21:07/M
Top

Male 9 to 12

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Joseph Kerbis 620 12 30 28:20.42 9:08/M
2 Gabe McPhail 647 9 37 29:45.22 9:36/M
3 Ethan Melton Ralston WY 650 12 43 30:40.06 9:54/M
4 Brody Turnbull Red Lodge MT 731 10 44 30:57.14 9:59/M
5 William Millard Billings MONTANA 654 10 45 30:59.75 10:00/M
6 Jackson Rust Billings MT 712 11 52 32:14.53 10:24/M
7 Wyatt Vonlangen 738 9 53 32:17.34 10:25/M
8 Aiden Courtney Bridger MT 542 12 63 33:14.85 10:43/M
9 Greyson Vonlangen Billings MT 735 11 68 34:30.29 11:08/M
10 Owen Sneddon Billings MT 723 10 70 35:37.14 11:29/M
11 Declan Morasch Billings MONTANA 660 12 71 35:37.90 11:29/M
12 Hamison Wolf 877 12 72 35:43.56 11:31/M
13 Harper Kruckenberg 887 10 80 38:28.74 12:25/M
14 Jackson Shein 838 10 90 41:03.70 13:15/M
15 Noah Boll Billings MT 522 10 100 48:13.59 15:33/M
Top

Male 13 to 18

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Liam Romei 706 14 5 21:21.67 6:53/M
2 Tarje Grover Powell WYOMING 594 16 7 23:22.86 7:32/M
3 Joe Allen 501 13 8 23:37.81 7:37/M
4 Ben Kosel 625 14 9 23:46.18 7:40/M
5 Carter Furber 888 14 10 23:48.29 7:41/M
6 Gavyn Bickel 870 14 11 23:58.90 7:44/M
7 Robby Brown Billings MT 531 13 28 27:53.67 9:00/M
8 Luke Kosel 626 14 29 28:10.00 9:05/M
9 Ryan Pilcher 689 13 40 30:06.31 9:43/M
10 Bridger Rust 711 14 42 30:31.49 9:51/M
11 Dillon Melton Ralston WY 649 13 59 32:30.22 10:29/M
12 Riley McKeen 645 15 65 34:23.85 11:05/M
13 Alex Kosel 871 18 95 43:12.90 13:56/M
14 Tony Amaya Missoula MT 503 15 99 46:59.57 15:09/M
15 Jaxson Jasso 763 16 101 48:57.71 15:47/M
Top

Male 19 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Ryan Shore Billings MT 803 29 47 31:43.25 10:14/M
2 Chris Atherly Red Lodge MT 507 26 114 56:59.90 18:23/M
3 Brandon Goff Billings MT 590 20 120 1:05:27.07 21:07/M
Top

Male 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Jonathan Wester 804 32 12 24:00.15 7:45/M
2 Dale Fellows 874 32 15 25:02.69 8:05/M
3 Travis Laird Billings MONTANA 628 30 17 25:27.82 8:13/M
4 Mel Reinhardt 869 39 21 26:15.48 8:28/M
5 Ben Mitchell Joliet MT 656 35 22 26:39.80 8:36/M
6 Daren Dodd 563 32 24 26:44.25 8:37/M
7 Bo Laughery Billings MT 629 37 33 28:52.88 9:19/M
8 Kevin McDevitt Billings MT 642 32 56 32:21.90 10:26/M
9 Mick Thompson Red Lodge MT 873 38 62 32:57.49 10:38/M
10 Josh Olson Billings MONTANA 674 30 73 36:11.99 11:40/M
11 Jon Ehresman Red Lodge MT 569 36 83 39:02.75 12:35/M
12 Lee Eichelberger 573 35 97 45:52.54 14:48/M
13 Jonathan Boll 520 39 106 51:43.83 16:41/M
14 Joshua Brewer 527 34 109 51:52.19 16:44/M
15 Kevin Nichols 670 39 113 55:21.96 17:51/M
Top

Male 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Jenar Jasso 765 43 4 21:06.81 6:48/M
2 Ron Buck Hardin MT 533 43 6 22:58.16 7:25/M
3 Justin Moore 774 44 16 25:12.22 8:08/M
4 Charlie Scott Billings MT 718 46 25 26:54.80 8:41/M
5 Matt Overby 676 47 36 29:19.35 9:27/M
6 Nate Winning 852 40 48 31:44.03 10:14/M
7 Chris Quintiliani Cody WY 693 41 51 32:01.95 10:20/M
8 Karl Wenz 787 45 60 32:32.87 10:30/M
9 Paul Hill 604 43 64 33:31.14 10:49/M
10 John Vonlangen Billings MT 736 45 69 35:00.48 11:17/M
11 Chris Pilcher 687 42 74 36:20.35 11:43/M
12 Mark Tower 730 49 85 39:51.09 12:51/M
13 Emily May Dillon MT 637 44 92 42:34.72 13:44/M
14 Daniel Kosel 872 48 94 43:12.89 13:56/M
Top

Male 50 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Jon Dyre 825 59 14 24:51.46 8:01/M
2 Michael Mitchell Great Falls MT 657 59 23 26:39.88 8:36/M
3 Brian Martin 853 54 27 27:45.05 8:57/M
4 John Clayton 807 54 34 28:55.19 9:20/M
5 Steve Loy 837 57 35 29:12.43 9:25/M
6 David Sauceda Powell WY 714 56 38 29:51.34 9:38/M
7 Daniel Andrew 836 53 39 30:04.29 9:42/M
8 Daryl Wright 788 54 41 30:24.92 9:48/M
9 Michael Carlson 821 53 49 31:45.48 10:15/M
10 Eric Sutphin Worden MT 781 54 81 38:47.81 12:31/M
11 Jeff Hert Billings MT 601 55 82 38:59.54 12:35/M
12 Gary Romei 705 58 104 50:00.67 16:08/M
13 Perry Roberts 700 59 115 57:47.38 18:38/M
14 Perry Roberts 701 59 116 57:47.46 18:38/M
15 Karson Schenderline 778 52 118 1:02:29.04 20:09/M
16 Doug Anderson 805 59 119 1:02:41.97 20:13/M
Top

Male 60 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 James Howe 797 62 13 24:10.48 7:48/M
2 Leonard Wombolt Roberts MT 875 62 18 25:41.41 8:17/M
3 Dave Stauffer Red Lodge MT 724 69 20 26:10.71 8:26/M
4 Daniel Hallock Bearcreek MONTANA 595 66 26 27:31.09 8:53/M
5 Vincent Long Billings MT 631 66 46 31:33.65 10:11/M
6 Jim Ransdell 777 67 50 31:49.30 10:16/M
7 Paul Hart 759 64 55 32:20.74 10:26/M
8 Daniel Burmeister 890 62 57 32:28.19 10:28/M
9 Bob Ranford Billings MT 695 68 58 32:28.99 10:28/M
10 Peter Habein Billings MT 755 62 61 32:55.66 10:37/M
11 Dave Judd 882 61 66 34:26.42 11:06/M
12 Leo Martin Ave MT 634 61 77 37:24.29 12:04/M
13 Chris Depry Montrose CO 557 63 79 37:39.39 12:09/M
14 Randall Richert 698 65 84 39:13.52 12:39/M
15 Jim Simpson Huntington Beach CA 721 62 89 40:43.98 13:08/M
16 Chris Cook Billings MT 842 60 103 49:17.23 15:54/M
17 Tom Schuneman 867 62 110 53:49.47 17:22/M
18 Allen Hansen 795 67 111 54:00.04 17:25/M
19 Joe Pickard Billings MT 686 66 112 54:37.95 17:37/M
20 Jeff Hunnes 609 60 117 59:23.70 19:09/M
Top

Male 70 and Over

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Arnie White 881 76 67 34:27.49 11:07/M
2 Jerry Brekhus Red Lodge MT 525 76 91 42:16.28 13:38/M
3 Bill Morse Columbus MT 662 72 93 42:41.39 13:46/M
 

Unassigned

Top

Male Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Unknown Partic. 884 884 1 53:29.67 17:15/M

*Overall place within gender.