Left Banner
 
 

Longmire 5k

Age Group Results

August 10, 18


Accurate Results | Every Time Competitive Timing


5k Men: 1-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-99
5k Women: 1-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-99
Fun Run Men: 1-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-99
Fun Run Women: 1-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-99

5k

Top

Female 19 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Ellen Peterson Menomonie WI 1497 19 2 21:37.79 21:38.61 0:00.82 6:58/M
2 Izzy Grabin Buffalo WY 1664 18 5 23:22.64 23:22.64 0:00.00 7:32/M
3 Hannah Peterson Menomonie WI 1498 19 8 24:00.30 24:02.52 0:02.22 7:45/M
4 Leila Meignan Nevache 1557 15 9 26:47.23 26:47.23 0:00.00 8:38/M
5 Echo Allen Worland WY 1522 13 14 28:51.35 28:51.35 0:00.00 9:18/M
6 Horizon Hanson Buffalo WY 1485 10 28 35:25.38 35:30.59 0:05.21 11:25/M
Top

Female 20 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Jennifer Dagg Belle Rive IL 1561 29 22 31:03.92 31:09.78 0:05.86 10:01/M
2 Dakota Darling Buffalo WY 1553 25 42 41:43.70 42:08.42 0:24.72 13:27/M
3 Lanie Wiggins Athens GA 1528 27 57 51:46.35 52:11.40 0:25.05 16:42/M
4 Briar Wren Manitou Springs CO 1505 25 65 56:32.53 57:28.94 0:56.41 18:14/M
Top

Female 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Jamie Arnold Louisville CO 1537 34 1 20:43.79 20:44.84 0:01.05 6:41/M
2 Kathrine Ross Gillette WY 1524 37 12 27:30.83 27:36.19 0:05.36 8:52/M
3 Kendall Jahnke Aspen CO 1546 36 19 30:44.86 30:51.98 0:07.12 9:55/M
4 Erin Shepard Denver CO 1539 33 40 40:18.42 40:26.60 0:08.18 13:00/M
5 Amanda Kaan Harrison NE 1626 39 48 46:08.61 46:29.65 0:21.04 14:53/M
6 Jennifer Ziolko Columbia MO 1559 38 66 58:22.84 58:33.51 0:10.67 18:50/M
7 Jessica Oates Huntersville NC 1581 30 69 1:03:59.17 1:04:30.18 0:31.01 20:38/M
Top

Female 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Claudie Clerc Nevache 1556 45 10 26:47.28 26:47.28 0:00.00 8:38/M
2 Tyann Woodall Gillette WY 1507 44 15 28:58.70 29:04.72 0:06.02 9:21/M
3 Chrissy Hakeman Lake Norden SD 1500 47 16 29:03.91 29:11.45 0:07.54 9:22/M
4 Karen Gale Plainwell MI 1620 45 20 30:46.60 30:58.31 0:11.71 9:55/M
5 Amy Wheeler Cheyenne WY 1612 43 24 33:16.87 33:23.06 0:06.19 10:44/M
6 Julie Peterson Menomonie WI 1499 49 25 33:20.93 33:27.81 0:06.88 10:45/M
7 Jodie Thunstrom Fall Creek WI 1542 41 46 44:27.49 44:40.68 0:13.19 14:20/M
8 Gretchen Moore Canton MI 1660 43 59 53:01.90 53:03.73 0:01.83 17:06/M
9 Alicia Belmore Columbia MO 1560 43 67 58:24.94 58:36.05 0:11.11 18:50/M
Top

Female 50 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Emmie Tehranchi Cypress TX 1631 58 3 21:57.69 22:43.46 0:45.77 7:05/M
2 Helen Rummel Spearfish SD 1488 56 17 30:39.92 30:39.92 0:00.00 9:53/M
3 Sarah Seamands Wright WY 1492 50 18 30:44.67 30:56.13 0:11.46 9:55/M
4 Tracy Popish Campbell CA 1667 51 21 30:49.03 30:51.92 0:02.89 9:56/M
5 Pam Larrance Forest Ranch CA 1633 53 23 32:36.57 32:53.90 0:17.33 10:31/M
6 Dawn Vaughan Placitas NM 1577 53 30 36:14.53 36:19.39 0:04.86 11:41/M
7 Robbi Sumner Okeechobee FL 1558 51 32 36:51.13 36:53.68 0:02.55 11:53/M
8 Dani Schwader Winfred SD 1616 51 33 36:59.73 37:07.09 0:07.36 11:56/M
9 Kim Mounts Sioux City IA 1512 51 34 37:13.85 37:28.49 0:14.64 12:00/M
10 Becky Raney Evansville WY 1501 55 37 38:39.53 38:39.53 0:00.00 12:28/M
11 Karen Eckes Hewitt WI 1591 55 38 39:23.09 39:26.83 0:03.74 12:42/M
12 Anna Barry Minnetonka MN 1615 56 39 40:04.84 40:09.46 0:04.62 12:55/M
13 Kelly Darling Hyattville WY 1554 56 43 41:45.15 42:08.75 0:23.60 13:28/M
14 Cathy Warnemunde Madison NE 1509 59 45 44:00.23 44:06.84 0:06.61 14:12/M
15 Amy Iles Hastings IA 1592 50 47 45:08.22 45:24.19 0:15.97 14:34/M
16 Kristine Banowetz Charlotte IA 1514 57 50 47:57.86 48:05.34 0:07.48 15:28/M
17 Debbie Martinez Casper WY 1502 59 52 48:38.10 48:39.59 0:01.49 15:41/M
18 Rosanna Knight-Parker Gillette WY 1534 57 61 54:35.63 54:55.48 0:19.85 17:36/M
Top

Female 60 and Over

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Vicki Matta Waco TX 1629 61 4 21:58.70 22:43.66 0:44.96 7:05/M
2 Linda Henderson Clover SC 1682 66 6 23:26.91 24:04.99 0:38.08 7:34/M
3 Barbara Killian Clover SC 1679 65 7 23:48.69 24:25.77 0:37.08 7:41/M
4 Evelyn Halbrook Cypress TX 1632 66 11 27:27.69 28:33.02 1:05.33 8:51/M
5 Sandy Morford Pierre SD 1630 60 13 27:46.84 28:34.72 0:47.88 8:57/M
6 Mary Ann Erickson Durango CO 1508 62 26 33:27.21 33:39.20 0:11.99 10:47/M
7 Patricia Richards Olathe KS 1574 61 27 33:45.79 34:09.37 0:23.58 10:53/M
8 Sally Blanford Buffalo WY 1495 72 29 35:49.49 35:57.46 0:07.97 11:33/M
9 Jean Hanway Casper WY 1523 61 31 36:16.99 36:29.51 0:12.52 11:42/M
10 Sue Lloyd Placitas NM 1576 66 35 37:49.22 37:53.52 0:04.30 12:12/M
11 Gayle English Warren PA 1493 64 36 38:02.04 38:07.17 0:05.13 12:16/M
12 Su-Lyn Ortiz Lake Havasu City AZ 1530 61 41 41:13.77 41:24.00 0:10.23 13:18/M
13 Theresa Lauro Coopersburg PA 1487 62 44 43:59.62 44:21.62 0:22.00 14:11/M
14 Diann M Cumings Windsor CO 1529 63 49 47:52.66 48:05.28 0:12.62 15:26/M
15 Karen Vanover Cincinnati OH 1519 62 51 48:26.13 48:39.53 0:13.40 15:37/M
16 Nancy Quin Waterloo IA 1595 62 53 49:54.72 49:59.50 0:04.78 16:06/M
17 Nancy Hilstad Buffalo WY 1596 64 54 49:55.02 49:59.70 0:04.68 16:06/M
18 Cherie Heringer Suwanee GA 1535 60 55 51:16.27 51:28.93 0:12.66 16:32/M
19 Lorraine Wiggins Zebulon GA 1526 60 56 51:46.03 52:11.10 0:25.07 16:42/M
20 Marsha Tackkett Grove OK 1580 65 58 52:50.11 53:13.47 0:23.36 17:03/M
21 Susan Ullrich Gillette WY 1533 63 60 54:33.52 54:53.12 0:19.60 17:36/M
22 Linda Baumann Walnut CA 1562 68 62 54:35.72 54:56.39 0:20.67 17:36/M
23 Barb Bailey Cascade CO 1506 67 63 56:22.44 57:21.21 0:58.77 18:11/M
24 Maile Gray Manitou Springs CO 1504 62 64 56:31.86 57:27.29 0:55.43 18:14/M
25 Sandra Reitzel Charlotte NC 1582 61 68 1:03:59.11 1:04:30.13 0:31.02 20:38/M
Top

Male 19 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Jason Barron Ranchester WY 1511 15 2 21:35.55 21:35.55 0:00.00 6:58/M
2 Bridger Wheeler Cheyenne WY 1613 12 19 33:08.35 33:15.08 0:06.73 10:41/M
3 Eamonn Moore Canton MI 1661 15 23 35:45.66 35:48.09 0:02.43 11:32/M
Top

Male 20 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Quinn McGehan Boulder CO 1491 26 1 19:31.78 19:31.78 0:00.00 6:18/M
2 Travis Adams Winthrop ME 1610 26 3 22:40.40 22:40.40 0:00.00 7:19/M
3 Zec Owens Buffalo WY 1555 25 24 37:07.41 37:30.28 0:22.87 11:58/M
4 Jon Lexcen Aurora CO 1538 29 25 40:13.28 40:21.57 0:08.29 12:58/M
Top

Male 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Grant Jahnke Aspen CO 1545 39 16 31:14.08 31:21.52 0:07.44 10:05/M
2 Michael Hanson Buffalo WY 1484 38 22 35:26.17 35:32.01 0:05.84 11:26/M
Top

Male 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Kevin Weed Superior CO 1496 46 8 25:00.27 25:02.05 0:01.78 8:04/M
2 Lance Nye Harrison NE 1627 47 29 46:09.24 46:29.53 0:20.29 14:53/M
3 Robert Devaux Cedar Rapids IA 1663 49 30 48:20.65 48:39.07 0:18.42 15:35/M
Top

Male 50 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Audice Rodkey Buffalo WY 1521 55 4 22:55.54 22:58.57 0:03.03 7:24/M
2 Matthew Rathbone Sheridan WY 1640 50 7 24:41.59 24:46.21 0:04.62 7:58/M
3 Ralph Gigliotti Lone Tree CO 1651 57 12 29:50.40 29:51.82 0:01.42 9:37/M
4 Glenn Januska Casper WY 1520 53 15 31:10.67 31:24.16 0:13.49 10:03/M
5 Tony Heringer Suwanee GA 1536 55 18 32:21.15 32:32.82 0:11.67 10:26/M
6 Billy MacKey Cheyenne WY 1517 57 20 33:49.99 33:49.99 10:55/M
7 Jeff Warnemunde Madison NE 1510 57 27 44:00.66 44:06.77 0:06.11 14:12/M
8 Warren Graalfs Hastings IA 1593 55 28 45:15.21 45:24.24 0:09.03 14:36/M
Top

Male 60 and Over

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 John Killian Clover SC 1680 77 5 23:25.65 24:07.16 0:41.51 7:33/M
2 Mark Henderson Clover SC 1683 60 6 23:58.19 24:39.34 0:41.15 7:44/M
3 Dan Lubken Gillette WY 1525 67 9 26:33.02 27:32.92 0:59.90 8:34/M
4 Bill Burch Casper WY 1503 62 10 26:35.55 26:35.55 0:00.00 8:35/M
5 Barry Shelofsky Greeley CO 1566 63 11 28:51.94 28:59.21 0:07.27 9:18/M
6 Carlos Vanover Cincinnati OH 1518 61 13 29:54.01 30:07.69 0:13.68 9:39/M
7 Ronald Gatzen Evergreen CO 1617 61 14 30:55.76 30:58.93 0:03.17 9:58/M
8 James Lloyd Placitas NM 1575 73 17 31:16.68 31:22.12 0:05.44 10:05/M
9 Reg Gorczynski Willowdale ON 1589 70 21 35:04.60 35:06.79 0:02.19 11:19/M
10 James Casilio Coopersburg PA 1486 63 26 43:59.38 44:21.13 0:21.75 14:11/M
11 Ernest Ortiz Lake Havasu City AZ 1531 67 31 50:06.86 50:17.06 0:10.20 16:10/M
12 Dwight Baumann Walnut CA 1563 70 32 54:33.48 54:55.41 0:21.93 17:36/M
 

Fun Run

Top

Female 19 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Haley Wieting Pierce NE 1639 18 7 16:04.07 16:49.63 0:45.56 16:04/M
2 Peyton Wieting Pierce NE 1637 12 28 20:16.66 21:04.15 0:47.49 20:16/M
Top

Female 20 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Victoria Adams Winthrop ME 1608 25 6 16:03.14 16:19.93 0:16.79 16:03/M
2 Lydia Butler Hibbing MN 1671 28 26 19:55.78 20:06.66 0:10.88 19:55/M
3 Katie Bozner Corona CA 1686 23 53 37:40.60 37:49.75 0:09.15 37:40/M
Top

Female 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Stephanie Shaw Odessa TX 1584 34 59 59:58.62 1:00:18.36 0:19.74 59:58/M
Top

Female 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Lisa Nelson Omaha NE 1634 49 5 16:03.06 16:49.53 0:46.47 16:03/M
2 Stephanie Nachtigal Cascade CO 1541 47 10 16:09.00 16:30.39 0:21.39 16:09/M
3 April Chancey Colorado Springs CO 1532 45 12 16:34.52 16:59.46 0:24.94 16:34/M
4 Lynn Traxler Superior CO 1614 47 14 17:34.72 18:00.85 0:26.13 17:34/M
5 Stephanie Shanahan Louisville CO 1611 48 15 17:34.72 18:01.05 0:26.33 17:34/M
6 Jill Wieting Pierce NE 1638 47 34 20:43.16 21:34.53 0:51.37 20:43/M
7 Tammy Callahan Coeur D Alene ID 1676 47 48 25:06.59 25:06.59 25:06/M
8 Wendy Rowsell Cedar Rapids IA 1672 43 54 48:21.72 48:39.63 0:17.91 48:21/M
Top

Female 50 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Sheri Giulio Peyton CO 1681 52 1 14:04.49 14:28.86 0:24.37 14:04/M
2 Dolores Bedard Rock River WY 1527 59 2 14:14.51 14:43.61 0:29.10 14:14/M
3 Candy Bozner Corona CA 1684 55 8 16:07.94 16:20.05 0:12.11 16:07/M
4 Rosetta Brown Oroville CA 1670 59 11 16:10.20 16:16.10 0:05.90 16:10/M
5 Lou Ann Lane Broomfield CO 1619 56 17 18:20.84 18:36.47 0:15.63 18:20/M
6 Linda Blemler Littleton CO 1665 52 21 18:49.51 19:29.49 0:39.98 18:49/M
7 Tammy Rowan Mesquite TX 1673 53 22 19:01.33 19:44.12 0:42.79 19:01/M
8 Claudia Bogumil Herriman UT 1688 56 23 19:05.43 21:23.40 2:17.97 19:05/M
9 Julie Nelson Omaha NE 1636 54 29 20:17.80 21:04.97 0:47.17 20:17/M
10 Cindy Hildner San Antonio TX 1605 55 30 20:24.58 22:43.32 2:18.74 20:24/M
11 Susan Thurston San Angelo TX 1662 53 32 20:36.28 21:29.30 0:53.02 20:36/M
12 Connie Shanks Canby OR 1601 58 37 21:00.62 21:28.72 0:28.10 21:00/M
13 Colleen Parsons Canby OR 1599 59 40 21:13.33 21:43.01 0:29.68 21:13/M
14 Becky Landry Payette ID 1547 54 41 21:42.39 21:51.85 0:09.46 21:42/M
15 Joyce Scherer York PA 1587 56 43 23:02.45 23:57.24 0:54.79 23:02/M
16 Sandy Brainard Canby OR 1603 59 47 24:55.19 25:24.16 0:28.97 24:55/M
17 Anita M Wertz Powell WY 1578 57 51 30:13.69 30:40.16 0:26.47 30:13/M
18 Wendy Paulsen Conrad MT 1643 50 56 54:27.92 54:52.49 0:24.57 54:27/M
DQ Teresa Wallace Casper WY 1656 58 DQ --- --- 0:16.71 15:16/M
Top

Female 60 and Over

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Pat Bates Cheyenne WY 1552 65 3 15:35.33 16:08.89 0:33.56 15:35/M
2 Gloria Tackett Titusville FL 1654 64 4 15:47.31 16:04.34 0:17.03 15:47/M
3 Diana Barber Gridley CA 1668 63 9 16:08.62 16:14.87 0:06.25 16:08/M
4 Annette Tanner Brookport IL 1573 63 13 17:31.82 18:06.50 0:34.68 17:31/M
5 Debbie Schaubroeck New Windsor IL 1648 66 16 17:46.34 18:05.78 0:19.44 17:46/M
6 Lianna Debee Edmond OK 1569 66 18 18:36.21 19:20.78 0:44.57 18:36/M
7 Debi King Marble Falls TX 1658 64 19 18:41.83 19:24.22 0:42.39 18:41/M
8 Kathy Beal Santa Fe NM 1646 66 20 18:44.02 18:58.81 0:14.79 18:44/M
9 Brenda Heidzig Rogersville MO 1550 64 24 19:23.80 20:19.03 0:55.23 19:23/M
10 Kathy Sims Aurora CO 1677 66 25 19:41.14 19:54.79 0:13.65 19:41/M
11 Sally Caplan Roswell GA 1621 68 27 20:14.83 20:18.26 0:03.43 20:14/M
12 Deb Woodward Canton NC 1623 63 31 20:27.57 20:37.64 0:10.07 20:27/M
13 Della Stokes San Antonio TX 1607 60 33 20:36.73 21:29.55 0:52.82 20:36/M
14 Dorothy Nelson Wayne NE 1635 81 35 20:45.04 21:36.07 0:51.03 20:45/M
15 Helen Schwall Cary NC 1564 71 36 20:47.25 21:22.42 0:35.17 20:47/M
16 Cynthia Kaan Harrison NE 1625 67 38 21:12.22 21:44.80 0:32.58 21:12/M
17 Jackie Rapier Elkhorn NE 1628 68 39 21:12.89 21:44.94 0:32.05 21:12/M
18 Pamela Childers Palisades CO 1597 74 42 22:55.76 23:33.90 0:38.14 22:55/M
19 Sami Long Kopelman Vancouver WA 1647 71 44 23:24.31 24:04.38 0:40.07 23:24/M
20 Kay Blain Danielson CT 1571 77 45 23:28.98 24:04.89 0:35.91 23:28/M
21 Susan Thunstrom Fall Creek WI 1543 64 46 24:53.36 25:40.16 0:46.80 24:53/M
22 Ann Smock Burlington WA 1687 61 49 26:03.87 26:03.87 26:03/M
23 Shirley Kennedy Charlotte IA 1515 74 50 26:27.72 27:04.61 0:36.89 26:27/M
24 Pat Gorczynski Willowdale ON 1590 73 52 35:04.46 35:06.92 0:02.46 35:04/M
25 Ginny Carlson La Veta CO 1568 71 55 52:47.78 53:03.60 0:15.82 52:47/M
26 Nancy Carroll La Veta CO 1567 70 57 57:20.59 57:20.59 57:20/M
27 Sheila Black Odessa TX 1588 66 58 59:58.39 1:00:17.82 0:19.43 59:58/M
Top

Male 19 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Aidan Mallan Rock Springs WY 1606 12 24 20:11.42 21:01.73 0:50.31 20:11/M
Top

Male 20 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Shayne Conrad Hollywood FL 1657 23 7 17:31.17 17:49.14 0:17.97 17:31/M
Top

Male 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Scott Slade Hibbing MN 1669 33 20 19:55.88 20:06.42 0:10.54 19:55/M
2 Kristina Jereb Rock Springs WY 1604 38 23 20:10.96 21:02.12 0:51.16 20:10/M
Top

Male 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Garry Conrad Hollywood FL 1655 48 9 17:32.68 17:49.03 0:16.35 17:32/M
2 Doug Callahan Coeur D Alene ID 1678 49 25 20:12.88 21:03.20 0:50.32 20:12/M
3 Jack Thunstrom Fall Creek WI 1544 47 37 24:54.55 25:40.79 0:46.24 24:54/M
Top

Male 50 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Chris Carter Doylestown PA 1653 58 2 14:21.43 14:44.72 0:23.29 14:21/M
2 Timothy Lyon Milwaukee WI 1551 57 3 14:50.83 14:58.97 0:08.14 14:50/M
3 Alan Rowan Mesquite TX 1674 54 17 19:02.10 19:44.59 0:42.49 19:02/M
4 Steven Heidzig Rogersville MO 1549 57 28 20:52.62 21:54.88 1:02.26 20:52/M
5 David Bogumil Herriman UT 1689 57 31 21:24.46 21:24.46 21:24/M
6 Robert Landry Payette ID 1548 54 32 21:43.65 21:52.68 0:09.03 21:43/M
7 David Loving Mechanicsville VA 1594 52 33 22:56.37 23:31.03 0:34.66 22:56/M
8 Roger Paulsen Conrad MT 1644 50 40 54:31.91 54:57.00 0:25.09 54:31/M
9 David Shaw Odessa TX 1586 59 41 59:55.27 1:00:08.83 0:13.56 59:55/M
Top

Male 60 and Over

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Robert Wallace Casper WY 1642 63 1 13:11.22 13:29.68 0:18.46 13:11/M
2 Ron Slager Wauconda IL 1609 74 4 14:56.68 14:59.02 0:02.34 14:56/M
3 Richard Bozner Corona CA 1685 63 5 16:06.58 16:18.47 0:11.89 16:06/M
4 Roger Nachtigal Cascade CO 1540 65 6 16:08.50 16:30.63 0:22.13 16:08/M
5 Bill Tanner Brookport IL 1572 68 8 17:31.94 18:06.16 0:34.22 17:31/M
6 Richard Kraus Lone Tree CO 1652 63 10 17:38.91 18:00.52 0:21.61 17:38/M
7 Mike Schaubroeck New Windsor IL 1649 69 11 17:45.09 18:05.82 0:20.73 17:45/M
8 Pat Schaubroeck New Windsor IL 1650 68 12 17:46.03 18:03.85 0:17.82 17:46/M
9 Michael Lane Broomfield CO 1618 66 13 18:20.40 18:36.07 0:15.67 18:20/M
10 James King Marble Falls TX 1659 65 14 18:34.00 19:12.62 0:38.62 18:34/M
11 Joey Wey Littleton CO 1666 66 15 18:35.05 19:12.85 0:37.80 18:35/M
12 Ed Debee Edmond OK 1570 65 16 18:36.27 19:20.52 0:44.25 18:36/M
13 Lee Sims Aurora CO 1675 67 18 19:40.96 19:54.58 0:13.62 19:40/M
14 Monty Small Bath MI 1641 68 19 19:50.54 20:31.60 0:41.06 19:50/M
15 Richard Beal Santa Fe NM 1645 73 21 20:03.96 20:18.38 0:14.42 20:03/M
16 Doug Woodward Canton NC 1624 69 22 20:08.56 20:17.87 0:09.31 20:08/M
17 Barry Caplan Roswell GA 1622 67 26 20:14.79 20:18.23 0:03.44 20:14/M
18 Eric Schwall Cary NC 1565 70 27 20:48.70 21:22.34 0:33.64 20:48/M
19 Tim Shanks Canby OR 1598 63 29 21:01.90 21:28.59 0:26.69 21:01/M
20 Sam Parsons Canby OR 1600 62 30 21:12.97 21:41.28 0:28.31 21:12/M
21 Warren Wertz Powell WY 1579 66 34 22:57.81 23:24.07 0:26.26 22:57/M
22 Stephen Klotz York PA 1585 60 35 23:03.03 23:57.58 0:54.55 23:03/M
23 Robert Brainard Canby OR 1602 63 36 24:54.25 25:24.08 0:29.83 24:54/M
24 Robert Grossman Charlotte IA 1516 79 38 26:27.93 27:06.13 0:38.20 26:27/M
25 Gene Banowetz Charlotte IA 1513 72 39 26:28.69 27:06.01 0:37.32 26:28/M

*Overall place within gender.