Left Banner
 
 

USATF MT JO Championship & Fall Classic

November 03, 2018


Accurate Results | Every Time Competitive Timing

Table of Contents

Finish List - Girls - 8 & Under 2k - General
Team Summary - Girls - 8 & Under 2k - General
Team Detail - Girls - 8 & Under 2k - General
Finish List - Boys - 8 & Under 2k - General
Team Summary - Boys - 8 & Under 2k - General
Team Detail - Boys - 8 & Under 2k - General
Top

Overall Finish List - Boys

8 & Under 2k

General

O'All Place Adj Score Bib No Name Team Time Pace Age  
1 (< 5) 134 Matthew Urban Helena Vigilante Runners 8:29.84 6:50/M  
2 (< 5) 77 Chase Nasheim Butte Track 8:44.22 7:03/M  
3 (< 5) 74 Miles Choquette Butte Track 9:20.43 7:32/M  
4 (< 5) 4 Riley Bontadelli 31-Unattached 9:41.75 7:49/M  
5 (< 5) 8 Corrick Connors 31-Unattached 10:07.72 8:10/M  
6 (< 5) 112 Zephyr Gomes Helena Vigilante Runners 10:39.40 8:35/M  
7 (< 5) 126 Bryce Schoenfeld Helena Vigilante Runners 11:02.13 8:54/M  
8 (< 5) 18 Bridger Taylor 31-Unattached 11:21.95 9:09/M  
Top

Team Scores - Boys

8 & Under 2k

General

  Top 5 ---- Finishers ----  
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*    
Inc. 31-Unattached 3 finishers    
Inc. Butte Track 2 finishers    
Inc. Helena Vigilante Runners 3 finishers    
 
Top

Final Team Results - Boys

8 & Under 2k

Team - 31-Unattached

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Age O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 4 Riley Bontadelli Less Than 5   9:41.75 9:41.75 1:11.91
2 8 Corrick Connors Less Than 5   10:07.72 19:49.47 1:37.88
3 18 Bridger Taylor Less Than 5   11:21.95 31:11.42 2:52.11

Team - Butte Track

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Age O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 77 Chase Nasheim Less Than 5   8:44.22 8:44.22 0:14.38
2 74 Miles Choquette Less Than 5   9:20.43 18:04.65 0:50.59

Team - Helena Vigilante Runners

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Age O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 134 Matthew Urban Less Than 5   8:29.84 8:29.84 0:00.00
2 112 Zephyr Gomes Less Than 5   10:39.40 19:09.24 2:09.56
3 126 Bryce Schoenfeld Less Than 5   11:02.13 30:11.37 2:32.29
Top

Overall Finish List - Girls

8 & Under 2k

General

O'All Place Adj Score Bib No Name Team Time Pace Age  
1 1 66 Sophia Houchin Butte Track 9:40.51 7:48/M  
2 2 67 Keeley Janecke Butte Track 10:23.74 8:22/M  
3 3 68 Penelope Luebke Butte Track 10:40.20 8:36/M  
4 4 70 Tenley Osborne Butte Track 13:59.14 11:17/M  
5 5 71 Natalie Osterman Butte Track 14:25.93 11:38/M  
Top

Team Scores - Girls

8 & Under 2k

General

  Top 5 ---- Finishers ----  
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*    
1 Butte Track 15 1 2 3 4 5    
Top 5 Times: 59:09.52  
 
Top

Final Team Results - Girls

8 & Under 2k

Team - Butte Track

Finish Position - 1

Team Score (places): 15

Team Score (times): 59:09.52

Ave Time:11:49.90

Pos Bib No Name Age O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 66 Sophia Houchin 1 1 9:40.51 9:40.51 0:00.00
2 67 Keeley Janecke 2 3 10:23.74 20:04.25 0:43.23
3 68 Penelope Luebke 3 6 10:40.20 30:44.45 0:59.69
4 70 Tenley Osborne 4 10 13:59.14 44:43.59 4:18.63
5 71 Natalie Osterman 5 15 14:25.93 59:09.52 4:45.42