Hardin Cross Country Meet

September 07, 2018


Accurate Results | Every Time Competitive Timing

Table of Contents

Finish List - Girls - Varsity Girls - General
Finish List - Girls - JV Girls - General
Team Summary - Girls - Varsity Girls - General
Team Summary - Girls - JV Girls - General
Team Detail - Girls - Varsity Girls - General
Team Detail - Girls - JV Girls - General
Top

Overall Finish List - Girls

Varsity Girls

O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace Grade  
1 1 5032 Whitney Hanson Colstrip 20:48.62 6:43/M 12  
2 2 5093 Libby Nedens Hardin 21:17.53 6:52/M 10  
3 3 5441 Shantell Pretty On Top Lodge Grass 21:34.77 6:57/M 9  
4 4 5037 Zoey Stroop Colstrip 22:12.30 7:10/M 10  
5 (< 5) 5391 Destynee Two Moons St Labre Catholic 22:23.50 7:13/M 9  
6 5 5107 Khylah Two Leggins Hardin 22:37.04 7:18/M 10  
7 6 5086 Marion Hugs Hardin 22:43.45 7:20/M 10  
8 7 5414 Lena Standsoverbull Plenty Coups 22:49.41 7:22/M 10  
9 8 5027 Haley Burns Colstrip 22:56.38 7:24/M 9  
10 9 5081 Journey Erickson Hardin 23:20.14 7:32/M 11  
11 10 5083 Ivery Fritzler Hardin 23:31.69 7:35/M 11  
12 11 5442 Tyressa Pretty On Top Lodge Grass 24:28.12 7:54/M 9  
13 12 5030 Kya Egan Colstrip 24:30.35 7:54/M 11  
14 (< 5) 5386 Julia Big Hair St Labre Catholic 24:38.62 7:57/M 9  
15 13 5412 Sephra Coversup Plenty Coups 24:45.53 7:59/M 11  
16 (< 5) 5389 Teegan Ewing St Labre Catholic 24:47.86 8:00/M 11  
17 14 5046 Heather Baker Custer County 24:57.27 8:03/M 12  
18 15 5052 Jentry Dutton Custer County 25:31.76 8:14/M 10  
19 16 5091 Hannah Mark Hardin 25:47.52 8:19/M 11  
20 17 5439 Aaliyah Dust Lodge Grass 25:52.93 8:21/M 10  
21 18 5051 Skyler David Custer County 26:20.29 8:30/M 10  
22 19 5049 Anne Marie Caruso Custer County 26:36.68 8:35/M 10  
23 20 5029 McKenna Dudley Colstrip 26:37.32 8:35/M 11  
24 (< 5) 5381 Lea Aye Powder River Co 26:53.08 8:40/M 9  
25 21 5413 Serena FlatLip Plenty Coups 27:11.80 8:46/M 9  
26 (< 5) 5383 Rachel Rasmussen Powder River Co 27:17.02 8:48/M 9  
27 22 5054 Mikenna Gruba Custer County 27:30.05 8:52/M 12  
28 23 5415 Sylvie Stewart Plenty Coups 27:39.75 8:55/M 11  
29 24 5033 Tegan Harris Colstrip 28:03.09 9:03/M 11  
30 25 5506 Raeshawna Red Star Lodge Grass 28:12.27 9:06/M 11  
31 26 5053 McKenna Friend Custer County 28:37.00 9:14/M 11  
32 27 5028 Rayne DiTonno Colstrip 28:49.99 9:18/M 9  
33 (< 5) 5390 Daejae Spotted Elk St Labre Catholic 28:52.14 9:19/M 11  
34 28 5004 Meg Parkan Billings Central Catholic 29:35.20 9:33/M 9  
35 29 5006 Laura Schulz Billings Central Catholic 30:45.03 9:55/M 12  
36 30 5443 Aaliyah Stewart Lodge Grass 30:53.64 9:58/M 9  
37 31 5003 Margory Orr Billings Central Catholic 32:34.48 10:30/M 12  
38 32 5007 Shay Smith Billings Central Catholic 34:31.30 11:08/M 12  
39 33 5050 Mija Cornelius Custer County 35:54.47 11:35/M 11  
40 34 5416 Anada Goes Ahead Plenty Coups 36:03.68 11:38/M 11  
41 35 5005 Emma Putnam Billings Central Catholic 36:42.11 11:50/M 12  
42 36 5440 Mariah Laforge Lodge Grass 38:41.37 12:29/M 9  
43 37 5002 Maddie Fink Billings Central Catholic 40:44.22 13:08/M 12  
Top

Overall Finish List - Girls

JV Girls

O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace Grade  
1 1 5106 Azalea Torralba Hardin 24:29.89 7:54/M 9  
2 2 5111 Chayanna Wilson Hardin 26:33.63 8:34/M 10  
3 3 5068 Mashaya Alden Hardin 26:46.51 8:38/M 12  
4 4 5082 Mariah Fraser Hardin 26:47.95 8:38/M 12  
5 5 5074 Angel Buffalo Hardin 26:58.09 8:42/M 9  
6 6 5090 Gabrielle Lopez Hardin 27:05.23 8:44/M 11  
7 7 5088 Autumn Jefferson Hardin 27:30.56 8:52/M 10  
8 (> 7) 5085 Madison Harmer Hardin 27:54.82 9:00/M 10  
9 (> 7) 5075 Krisann Buffalo Hardin 28:30.08 9:12/M 10  
10 (> 7) 5105 Andrea Three Irons Hardin 28:38.47 9:14/M 9  
11 (> 7) 5094 Latisha Not Afraid Hardin 28:44.34 9:16/M 11  
12 (> 7) 5113 Toni Wolfname Hardin 28:57.62 9:20/M 9  
13 (> 7) 5114 Shakisha Yellowtail Hardin 29:50.55 9:37/M 11  
14 (> 7) 5072 Erica Birdinground Hardin 30:03.11 9:42/M 9  
15 (> 7) 5089 Aspen Left Hand Hardin 30:10.02 9:44/M 11  
16 (> 7) 5098 Casaja Pine Hardin 30:18.79 9:46/M 11  
17 (> 7) 5101 Shyla Red Wolf Hardin 30:20.20 9:47/M 10  
18 (< 5) 5055 Kiala Hirsch Custer County 30:48.17 9:56/M 9  
19 (> 7) 5079 Rachell Dale Hardin 31:01.02 10:00/M 9  
20 8 5036 Jasmine Oswald Colstrip 31:05.19 10:02/M 11  
21 (< 5) 5385 Aliya Alden St Labre Catholic 31:07.32 10:02/M 10  
22 (> 7) 5084 Kamber Goodluck Hardin 31:27.56 10:09/M 9  
23 9 5503 Trenay Lefthand Lodge Grass 31:39.72 10:13/M 10  
24 (> 7) 5109 LaRae Wallace Hardin 32:16.02 10:25/M 11  
25 (> 7) 5080 Shanice Dale Hardin 32:36.84 10:31/M 10  
26 (> 7) 5104 Sadie Spotted Hardin 32:39.50 10:32/M 11  
27 10 5031 Elena Gutierees-Paz Colstrip 32:45.42 10:34/M 11  
28 11 5447 Alyssa Deputee Lodge Grass 32:49.80 10:35/M 12  
29 (> 7) 5078 Caelie Cummins Hardin 32:54.25 10:37/M 11  
30 (> 7) 5095 Evelyn Old Coyote Hardin 32:58.50 10:38/M 9  
31 (> 7) 5097 Kylee Old Elk Hardin 33:00.06 10:39/M 9  
32 (< 5) 5056 Anna Jones Custer County 33:15.80 10:44/M 11  
33 12 5038 Randi Widdicombe Colstrip 33:31.73 10:49/M 9  
34 (< 5) 5387 Natavia Brady St Labre Catholic 34:40.52 11:11/M 11  
35 (< 5) 5388 Rosalee Crooked Arm St Labre Catholic 35:23.83 11:25/M 10  
36 (< 5) 5047 Charleigh Bradley Custer County 35:47.02 11:33/M 12  
37 (> 7) 5102 Waverlee Shoulderblade Hardin 36:03.12 11:38/M 10  
38 (> 7) 5092 Taylor Medicine Horse Hardin 36:16.36 11:42/M 9  
39 13 5445 Katelyn Asencio Lodge Grass 36:34.81 11:48/M 11  
40 (> 7) 5099 Celea Poitra Hardin 36:36.27 11:48/M 11  
41 14 5449 Samantha Hogan Lodge Grass 37:11.12 12:00/M 11  
42 15 5502 Princess Lefthand Lodge Grass 37:34.65 12:07/M 9  
43 (> 7) 5112 Marti Wilson Hardin 38:11.43 12:19/M 9  
44 16 5504 Jackie Little Light Lodge Grass 39:03.32 12:36/M 9  
45 (> 7) 5103 Koeshey Spotted Hardin 40:01.61 12:55/M 9  
46 17 5448 Verbena Green Lodge Grass 40:09.06 12:57/M 9  
47 (> 7) 5070 Lyniah Bear Comes Out Hardin 40:45.61 13:09/M 11  
48 (> 7) 5069 Elica Bear Comes Out Hardin 41:08.70 13:16/M 10  
49 (> 7) 5087 Jonaya James Hardin 41:21.80 13:20/M 12  
50 (> 7) 5446 Peyton Birdinground Lodge Grass 42:08.10 13:35/M 11  
51 18 5026 Elaine Berry Colstrip 42:18.59 13:39/M 11  
52 19 5035 Demi Lawrence Colstrip 42:48.48 13:48/M 11  
53 (> 7) 5073 Jerika Birdinground Hardin 43:57.73 14:11/M 11  
54 (> 7) 5076 Addi Bunch Hardin 45:20.55 14:37/M 10  
Top

Team Summary Report - Girls

Varsity Girls

  Top 5 ---- Finishers ----  
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*    
1 Hardin 32 2 5 6 9 10 16    
Top 5 Times: 1:53:29.85  
2 Colstrip 45 1 4 8 12 20 24 27    
Top 5 Times: 1:57:04.97  
3 Lodge Grass 86 3 11 17 25 30 36    
Top 5 Times: 2:11:01.73  
4 Custer County 88 14 15 18 19 22 26 33    
Top 5 Times: 2:10:56.05  
5 Plenty Coups 98 7 13 21 23 34    
Top 5 Times: 2:18:30.17  
6 Billings Central Catholic 155 28 29 31 32 35 37    
Top 5 Times: 2:44:08.12  
Inc. Powder River Co 2 finishers    
Inc. St Labre Catholic 4 finishers    
Top

Team Summary Report - Girls

JV Girls

  Top 5 ---- Finishers ----  
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*    
1 Hardin 15 1 2 3 4 5 6 7    
Top 5 Times: 2:11:36.07  
2 Lodge Grass 62 9 11 13 14 15 16 17    
Top 5 Times: 2:55:50.10  
3 Colstrip 67 8 10 12 18 19    
Top 5 Times: 3:02:29.41  
Inc. Custer County 3 finishers    
Inc. St Labre Catholic 3 finishers    
 
Top

Final Team Results - Girls

Varsity Girls

Team - Hardin

Finish Position - 1

Team Score (places): 32

Team Score (times): 1:53:29.85

Ave Time:22:41.97

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 5093 Libby Nedens 10 2 2 21:17.53 21:17.53 0:28.91
2 5107 Khylah Two Leggins 10 5 7 22:37.04 43:54.57 1:48.42
3 5086 Marion Hugs 10 6 13 22:43.45 1:06:38.02 1:54.83
4 5081 Journey Erickson 11 9 22 23:20.14 1:29:58.16 2:31.52
5 5083 Ivery Fritzler 11 10 32 23:31.69 1:53:29.85 2:43.07
6 5091 Hannah Mark 11 (16) (48) 25:47.52 2:19:17.37 4:58.90

Team - Colstrip

Finish Position - 2

Team Score (places): 45

Team Score (times): 1:57:04.97

Ave Time:23:24.99

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 5032 Whitney Hanson 12 1 1 20:48.62 20:48.62 0:00.00
2 5037 Zoey Stroop 10 4 5 22:12.30 43:00.92 1:23.68
3 5027 Haley Burns 9 8 13 22:56.38 1:05:57.30 2:07.76
4 5030 Kya Egan 11 12 25 24:30.35 1:30:27.65 3:41.73
5 5029 McKenna Dudley 11 20 45 26:37.32 1:57:04.97 5:48.70
6 5033 Tegan Harris 11 (24) (69) 28:03.09 2:25:08.06 7:14.47
7 5028 Rayne DiTonno 9 (27) (96) 28:49.99 2:53:58.05 8:01.37

Team - Lodge Grass

Finish Position - 3

Team Score (places): 86

Team Score (times): 2:11:01.73

Ave Time:26:12.35

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 5441 Shantell Pretty On Top 9 3 3 21:34.77 21:34.77 0:46.15
2 5442 Tyressa Pretty On Top 9 11 14 24:28.12 46:02.89 3:39.50
3 5439 Aaliyah Dust 10 17 31 25:52.93 1:11:55.82 5:04.31
4 5506 Raeshawna Red Star 11 25 56 28:12.27 1:40:08.09 7:23.65
5 5443 Aaliyah Stewart 9 30 86 30:53.64 2:11:01.73 10:05.02
6 5440 Mariah Laforge 9 (36) (122) 38:41.37 2:49:43.10 17:52.75

Team - Custer County

Finish Position - 4

Team Score (places): 88

Team Score (times): 2:10:56.05

Ave Time:26:11.21

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 5046 Heather Baker 12 14 14 24:57.27 24:57.27 4:08.65
2 5052 Jentry Dutton 10 15 29 25:31.76 50:29.03 4:43.14
3 5051 Skyler David 10 18 47 26:20.29 1:16:49.32 5:31.67
4 5049 Anne Marie Caruso 10 19 66 26:36.68 1:43:26.00 5:48.06
5 5054 Mikenna Gruba 12 22 88 27:30.05 2:10:56.05 6:41.43
6 5053 McKenna Friend 11 (26) (114) 28:37.00 2:39:33.05 7:48.38
7 5050 Mija Cornelius 11 (33) (147) 35:54.47 3:15:27.52 15:05.85

Team - Plenty Coups

Finish Position - 5

Team Score (places): 98

Team Score (times): 2:18:30.17

Ave Time:27:42.03

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 5414 Lena Standsoverbull 10 7 7 22:49.41 22:49.41 2:00.79
2 5412 Sephra Coversup 11 13 20 24:45.53 47:34.94 3:56.91
3 5413 Serena FlatLip 9 21 41 27:11.80 1:14:46.74 6:23.18
4 5415 Sylvie Stewart 11 23 64 27:39.75 1:42:26.49 6:51.13
5 5416 Anada Goes Ahead 11 34 98 36:03.68 2:18:30.17 15:15.06

Team - Billings Central Catholic

Finish Position - 6

Team Score (places): 155

Team Score (times): 2:44:08.12

Ave Time:32:49.62

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 5004 Meg Parkan 9 28 28 29:35.20 29:35.20 8:46.58
2 5006 Laura Schulz 12 29 57 30:45.03 1:00:20.23 9:56.41
3 5003 Margory Orr 12 31 88 32:34.48 1:32:54.71 11:45.86
4 5007 Shay Smith 12 32 120 34:31.30 2:07:26.01 13:42.68
5 5005 Emma Putnam 12 35 155 36:42.11 2:44:08.12 15:53.49
6 5002 Maddie Fink 12 (37) (192) 40:44.22 3:24:52.34 19:55.60

Team - Powder River Co

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 5381 Lea Aye 9 Less Than 5   26:53.08 26:53.08 6:04.46
2 5383 Rachel Rasmussen 9 Less Than 5   27:17.02 54:10.10 6:28.40

Team - St Labre Catholic

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 5391 Destynee Two Moons 9 Less Than 5   22:23.50 22:23.50 1:34.88
2 5386 Julia Big Hair 9 Less Than 5   24:38.62 47:02.12 3:50.00
3 5389 Teegan Ewing 11 Less Than 5   24:47.86 1:11:49.98 3:59.24
4 5390 Daejae Spotted Elk 11 Less Than 5   28:52.14 1:40:42.12 8:03.52
Top

Final Team Results - Girls

JV Girls

Team - Hardin

Finish Position - 1

Team Score (places): 15

Team Score (times): 2:11:36.07

Ave Time:26:19.21

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 5106 Azalea Torralba 9 1 1 24:29.89 24:29.89 0:00.00
2 5111 Chayanna Wilson 10 2 3 26:33.63 51:03.52 2:03.74
3 5068 Mashaya Alden 12 3 6 26:46.51 1:17:50.03 2:16.62
4 5082 Mariah Fraser 12 4 10 26:47.95 1:44:37.98 2:18.06
5 5074 Angel Buffalo 9 5 15 26:58.09 2:11:36.07 2:28.20
6 5090 Gabrielle Lopez 11 (6) (21) 27:05.23 2:38:41.30 2:35.34
7 5088 Autumn Jefferson 10 (7) (28) 27:30.56 3:06:11.86 3:00.67
8 5085 Madison Harmer 10 More Than 7   27:54.82 3:34:06.68 3:24.93
9 5075 Krisann Buffalo 10 More Than 7   28:30.08 4:02:36.76 4:00.19
10 5105 Andrea Three Irons 9 More Than 7   28:38.47 4:31:15.23 4:08.58
11 5094 Latisha Not Afraid 11 More Than 7   28:44.34 4:59:59.57 4:14.45
12 5113 Toni Wolfname 9 More Than 7   28:57.62 5:28:57.19 4:27.73
13 5114 Shakisha Yellowtail 11 More Than 7   29:50.55 5:58:47.74 5:20.66
14 5072 Erica Birdinground 9 More Than 7   30:03.11 6:28:50.85 5:33.22
15 5089 Aspen Left Hand 11 More Than 7   30:10.02 6:59:00.87 5:40.13
16 5098 Casaja Pine 11 More Than 7   30:18.79 7:29:19.66 5:48.90
17 5101 Shyla Red Wolf 10 More Than 7   30:20.20 7:59:39.86 5:50.31
18 5079 Rachell Dale 9 More Than 7   31:01.02 8:30:40.88 6:31.13
19 5084 Kamber Goodluck 9 More Than 7   31:27.56 9:02:08.44 6:57.67
20 5109 LaRae Wallace 11 More Than 7   32:16.02 9:34:24.46 7:46.13
21 5080 Shanice Dale 10 More Than 7   32:36.84 10:07:01.30 8:06.95
22 5104 Sadie Spotted 11 More Than 7   32:39.50 10:39:40.80 8:09.61
23 5078 Caelie Cummins 11 More Than 7   32:54.25 11:12:35.05 8:24.36
24 5095 Evelyn Old Coyote 9 More Than 7   32:58.50 11:45:33.55 8:28.61
25 5097 Kylee Old Elk 9 More Than 7   33:00.06 12:18:33.61 8:30.17
26 5102 Waverlee Shoulderblade 10 More Than 7   36:03.12 12:54:36.73 11:33.23
27 5092 Taylor Medicine Horse 9 More Than 7   36:16.36 13:30:53.09 11:46.47
28 5099 Celea Poitra 11 More Than 7   36:36.27 14:07:29.36 12:06.38
29 5112 Marti Wilson 9 More Than 7   38:11.43 14:45:40.79 13:41.54
30 5103 Koeshey Spotted 9 More Than 7   40:01.61 15:25:42.40 15:31.72
31 5070 Lyniah Bear Comes Out 11 More Than 7   40:45.61 16:06:28.01 16:15.72
32 5069 Elica Bear Comes Out 10 More Than 7   41:08.70 16:47:36.71 16:38.81
33 5087 Jonaya James 12 More Than 7   41:21.80 17:28:58.51 16:51.91
34 5073 Jerika Birdinground 11 More Than 7   43:57.73 18:12:56.24 19:27.84
35 5076 Addi Bunch 10 More Than 7   45:20.55 18:58:16.79 20:50.66

Team - Lodge Grass

Finish Position - 2

Team Score (places): 62

Team Score (times): 2:55:50.10

Ave Time:35:10.02

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 5503 Trenay Lefthand 10 9 9 31:39.72 31:39.72 7:09.83
2 5447 Alyssa Deputee 12 11 20 32:49.80 1:04:29.52 8:19.91
3 5445 Katelyn Asencio 11 13 33 36:34.81 1:41:04.33 12:04.92
4 5449 Samantha Hogan 11 14 47 37:11.12 2:18:15.45 12:41.23
5 5502 Princess Lefthand 9 15 62 37:34.65 2:55:50.10 13:04.76
6 5504 Jackie Little Light 9 (16) (78) 39:03.32 3:34:53.42 14:33.43
7 5448 Verbena Green 9 (17) (95) 40:09.06 4:15:02.48 15:39.17
8 5446 Peyton Birdinground 11 More Than 7   42:08.10 4:57:10.58 17:38.21

Team - Colstrip

Finish Position - 3

Team Score (places): 67

Team Score (times): 3:02:29.41

Ave Time:36:29.88

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 5036 Jasmine Oswald 11 8 8 31:05.19 31:05.19 6:35.30
2 5031 Elena Gutierees-Paz 11 10 18 32:45.42 1:03:50.61 8:15.53
3 5038 Randi Widdicombe 9 12 30 33:31.73 1:37:22.34 9:01.84
4 5026 Elaine Berry 11 18 48 42:18.59 2:19:40.93 17:48.70
5 5035 Demi Lawrence 11 19 67 42:48.48 3:02:29.41 18:18.59

Team - Custer County

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 5055 Kiala Hirsch 9 Less Than 5   30:48.17 30:48.17 6:18.28
2 5056 Anna Jones 11 Less Than 5   33:15.80 1:04:03.97 8:45.91
3 5047 Charleigh Bradley 12 Less Than 5   35:47.02 1:39:50.99 11:17.13

Team - St Labre Catholic

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 5385 Aliya Alden 10 Less Than 5   31:07.32 31:07.32 6:37.43
2 5387 Natavia Brady 11 Less Than 5   34:40.52 1:05:47.84 10:10.63
3 5388 Rosalee Crooked Arm 10 Less Than 5   35:23.83 1:41:11.67 10:53.94