Left Banner
 
 

Billings Middle School XC Meet - Castle Rock Park

September 20, 2018


Accurate Results | Every Time Competitive Timing

Table of Contents

Finish List - Girls - JV Girls - General
Team Summary - Girls - JV Girls - General
Team Detail - Girls - JV Girls - General
Top

Overall Finish List - Girls

JV Girls

O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace Grade  
1 1 5106 Anna Peterson Riverside 8:28.27 4:14/M 7  
2 2 5040 Kaiya Jefferson Medicine Crow 8:41.81 4:21/M 6  
3 (< 5) 5246 Lynette Whiteshirt Pretty Eagle 8:49.24 4:25/M 5  
4 3 4713 Olivia Jensen Ben Steele 8:52.48 4:26/M 7  
5 4 4727 Sophia Smith Ben Steele 8:58.04 4:29/M 8  
6 5 4716 Hannah Lang Ben Steele 8:59.54 4:30/M 7  
7 6 4802 Shea Radakovich Castle Rock 9:02.06 4:31/M 7  
8 7 5101 Kianna Gillespie Riverside 9:06.82 4:33/M 7  
9 8 4720 Mackenzie Neal Ben Steele 9:09.88 4:35/M 6  
10 9 4710 Jane Harrison Ben Steele 9:10.54 4:35/M 7  
11 10 4901 Alexa Caswell Laurel 9:10.66 4:35/M 8  
12 11 4734 Sari Worthington Ben Steele 9:10.91 4:35/M 7  
13 12 4910 Reegan Nagy Laurel 9:11.05 4:36/M 6  
14 13 4908 Abigail Molm Laurel 9:11.85 4:36/M 8  
15 14 4726 Alison Shenk Ben Steele 9:13.30 4:37/M 7  
16 15 4799 V'Aira Left Hand Castle Rock 9:15.55 4:38/M 6  
17 (< 5) 5069 Llorilei Hogan Pretty Eagle 9:17.16 4:39/M 6  
18 (> 7) 4724 Kennedy Prather Ben Steele 9:17.69 4:39/M 8  
19 16 4806 Analise Wald Castle Rock 9:21.87 4:41/M 7  
20 17 4805 Kathryn Swenson Castle Rock 9:22.56 4:41/M 7  
21 18 5169 Sappington Ev Will James 9:23.04 4:42/M 6  
22 19 4794 Harbor Farren Castle Rock 9:25.47 4:43/M 6  
23 20 5036 Carmen Brophy Medicine Crow 9:26.82 4:43/M 8  
24 21 5042 Jessica Perez Medicine Crow 9:27.51 4:44/M 8  
25 22 5177 Cummings Odie Will James 9:29.82 4:45/M 6  
26 (> 7) 4714 Chloe Jurovich Ben Steele 9:31.50 4:46/M 8  
27 23 5037 Brynn Brower Medicine Crow 9:32.64 4:46/M 6  
28 (> 7) 4705 Sharon Combs Ben Steele 9:34.18 4:47/M 6  
29 24 4899 Tazsia Brester Laurel 9:34.52 4:47/M 8  
30 (> 7) 4715 Mielle Kavran Ben Steele 9:35.22 4:48/M 6  
31 (> 7) 4731 Jillian Tripp Ben Steele 9:35.64 4:48/M 7  
32 (> 7) 4721 Audrey Neinaber Ben Steele 9:37.08 4:49/M 6  
33 25 5102 Jenna Hanson Riverside 9:37.13 4:49/M 8  
34 (> 7) 4729 Sidney Streiff Ben Steele 9:37.39 4:49/M 7  
35 26 5035 Dakota Barclay Medicine Crow 9:37.61 4:49/M 7  
36 (> 7) 4701 Addie Allen Ben Steele 9:38.08 4:49/M 7  
37 27 5178 Cerise Shanie Will James 9:38.13 4:49/M 7  
38 28 5039 Brenna Guelff Medicine Crow 9:38.24 4:49/M 7  
39 (> 7) 4723 Annabelle Petersen Ben Steele 9:38.57 4:49/M 6  
40 29 4798 Shea Gibby Castle Rock 9:38.99 4:49/M 8  
41 30 4909 Alexandra Mourich Laurel 9:39.87 4:50/M 6  
42 (> 7) 4712 Emily Jaeger Ben Steele 9:39.90 4:50/M 7  
43 (> 7) 4709 Brystal Harper Ben Steele 9:39.92 4:50/M 7  
44 31 5174 Ban Madi Will James 9:40.32 4:50/M 6  
45 32 4978 Nora Zarycki Lewis & Clark 9:41.16 4:51/M 6  
46 (> 7) 4725 Jacqui Pucci Ben Steele 9:41.54 4:51/M 6  
47 33 4790 Karlee Alberton Castle Rock 9:42.04 4:51/M 6  
48 34 4959 Brooklyn Barreca Lewis & Clark 9:43.59 4:52/M 8  
49 (> 7) 4732 Jenna Wagner Ben Steele 9:45.17 4:53/M 8  
50 35 5107 Sedley Pollock Riverside 9:50.71 4:55/M 7  
51 36 4904 Bianca Herr Laurel 9:51.76 4:56/M 6  
52 37 5165 Crable April Will James 9:51.97 4:56/M 7  
53 (< 5) 5016 Lexi Breidenbach Lewistown 9:52.36 4:56/M 7  
54 (> 7) 4708 Delainey Engen Ben Steele 9:52.42 4:56/M 6  
55 (> 7) 4719 Brooke Mulvaney Ben Steele 9:52.65 4:56/M 8  
56 38 4962 Sharon Cieutat Lewis & Clark 9:55.88 4:58/M 8  
57 (> 7) 4803 Sara Shimamoto Castle Rock 9:58.01 4:59/M 6  
58 39 4977 Lauren Wright Lewis & Clark 9:58.73 4:59/M 7  
59 40 4961 Kalli Brown Lewis & Clark 9:58.79 4:59/M 7  
60 41 4905 Alivia Kuhr Laurel 9:58.86 4:59/M 6  
61 (> 7) 4801 Halle Pearson Castle Rock 10:00.97 5:00/M 7  
62 (> 7) 4900 Victoria Buettner Laurel 10:01.43 5:01/M 8  
63 42 5043 Cyra Plainfeather Medicine Crow 10:01.50 5:01/M 6  
64 (> 7) 5041 Victoria Nava Medicine Crow 10:02.73 5:01/M 6  
65 (< 5) 5018 Isha Vanderbeek Lewistown 10:03.67 5:02/M 7  
66 (> 7) 4911 Molly Paris Laurel 10:04.96 5:02/M 6  
67 (< 5) 5245 Brianna Herrera Pretty Eagle 10:06.64 5:03/M 6  
68 43 5180 Johnson Victoria Will James 10:10.44 5:05/M 6  
69 44 5170 Ping Isabella Will James 10:10.52 5:05/M 7  
70 (> 7) 4808 Ellie Wolcott Castle Rock 10:11.47 5:06/M 6  
71 45 4848 Riata Johnson Elder Grove 10:11.59 5:06/M 8  
72 (> 7) 4796 Rebecca Floyd Castle Rock 10:12.30 5:06/M 6  
73 (> 7) 4915 Alana Sandmeier Laurel 10:13.14 5:07/M 7  
74 (> 7) 5044 Shylynn Springfield Medicine Crow 10:19.63 5:10/M 6  
75 46 4964 Livia Deines Lewis & Clark 10:24.60 5:12/M 8  
76 (< 5) 5070 Em'Marie Old Bull Pretty Eagle 10:25.40 5:13/M 7  
77 (> 7) 5173 Craft Maddie Will James 10:26.69 5:13/M 6  
78 (> 7) 4919 Tyra Whitford Laurel 10:27.61 5:14/M 8  
79 47 4975 Maddie Swanson Lewis & Clark 10:30.19 5:15/M 7  
80 (> 7) 5171 Berg Jersey Will James 10:30.59 5:15/M 7  
81 (> 7) 4717 Halle Leland Ben Steele 10:33.73 5:17/M 7  
82 (> 7) 4804 Kayla Somers Castle Rock 10:38.14 5:19/M 7  
83 48 5215 Shilo Deputy Wyola 10:38.74 5:19/M 6  
84 (> 7) 4793 Lucy Despain Castle Rock 10:38.80 5:19/M 7  
85 49 4853 Addison Townsend Elder Grove 10:40.45 5:20/M 6  
86 (> 7) 4903 Ariana Dagel Laurel 10:42.56 5:21/M 7  
87 (> 7) 5167 Rogers Elsa Will James 10:42.71 5:21/M 7  
88 (> 7) 4963 Emma Croft Lewis & Clark 10:42.84 5:21/M 7  
89 (> 7) 4965 Lydian Eby Lewis & Clark 10:42.85 5:21/M 7  
90 (> 7) 4968 Ula Jones Lewis & Clark 10:43.30 5:22/M 6  
91 (> 7) 4807 Agnes Whitegrass Castle Rock 10:44.11 5:22/M 7  
92 (> 7) 4707 Mariah Demars Ben Steele 10:45.40 5:23/M 7  
93 (> 7) 4711 Nadya Healy Ben Steele 10:48.45 5:24/M 8  
94 50 5109 Abillee Runsabove Riverside 10:48.90 5:24/M 6  
95 51 4851 Madison Snare Elder Grove 10:49.15 5:25/M 6  
96 (> 7) 4906 Sophie Mattson Laurel 10:52.47 5:26/M 6  
97 52 4849 Senja Lyngby-Cox Elder Grove 10:54.45 5:27/M 6  
98 (> 7) 4795 Sophia Fjeldheim Castle Rock 10:56.11 5:28/M 6  
99 53 5108 Georgia Reed Riverside 10:57.38 5:29/M 6  
100 (> 7) 4898 Madison Bratton Laurel 11:00.59 5:30/M 8  
O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace Grade  
101 (> 7) 4703 Ella Bigins Ben Steele 11:04.06 5:32/M 6  
102 54 5104 Olivia Hoppe Riverside 11:05.72 5:33/M 6  
103 55 4850 Eva Sickler Elder Grove 11:07.35 5:34/M 6  
104 (> 7) 4976 Hannah Thompson Lewis & Clark 11:10.81 5:35/M 6  
105 (> 7) 4913 Charis Rickard Laurel 11:11.27 5:36/M 6  
106 (> 7) 4791 Katherine Banks Castle Rock 11:11.63 5:36/M 6  
107 (> 7) 5103 Rayna Harmon Riverside 11:11.75 5:36/M 7  
108 (> 7) 4728 Weslie Smith Ben Steele 11:12.04 5:36/M 6  
109 (> 7) 5034 Kassie Armer Medicine Crow 11:14.92 5:37/M 6  
110 (> 7) 4960 Audrey Beyl Lewis & Clark 11:18.42 5:39/M 7  
111 (> 7) 5105 Alohi-Lani Newman Riverside 11:24.00 5:42/M 6  
112 (> 7) 5164 Ruiz Aluvia Will James 11:24.45 5:42/M 7  
113 56 5220 T'Saya Yapuncich Wyola 11:28.05 5:44/M 6  
114 (> 7) 5175 Allison McCauley Will James 11:28.49 5:44/M 7  
115 (> 7) 4722 Anna Paczkowski Ben Steele 11:29.95 5:45/M 7  
116 (> 7) 4792 Ciara Berkman Castle Rock 11:30.33 5:45/M 7  
117 (> 7) 5100 Erin Berryman Riverside 11:31.96 5:46/M 6  
118 (> 7) 4969 Andreyana Kiedrowski Lewis & Clark 11:37.62 5:49/M 6  
119 (> 7) 4800 Shayla Lowery Castle Rock 11:37.75 5:49/M 7  
120 (> 7) 4974 Maryemma Shorten Lewis & Clark 11:46.00 5:53/M 8  
121 (> 7) 4973 Mallorrie Olmstead Lewis & Clark 11:48.00 5:54/M 7  
122 (> 7) 4912 Maddie Paulson Laurel 11:48.52 5:54/M 6  
123 57 5216 Calynn Falls Down Wyola 12:04.78 6:02/M 6  
124 58 4852 Lucy Tanner Elder Grove 12:05.40 6:03/M 6  
125 (> 7) 4730 Lydia Townsend Ben Steele 12:11.80 6:06/M 6  
126 59 5212 Enaeah Amyotte Wyola 12:12.78 6:06/M 6  
127 60 5219 Nicole Plenty Hawk Wyola 12:26.71 6:13/M 6  
128 (> 7) 4914 Zabrina Salveson Laurel 12:36.27 6:18/M 7  
129 (> 7) 4907 Alyssa McCaughtry Laurel 12:36.44 6:18/M 6  
130 (> 7) 4971 Riann Wilcox Lewis & Clark 12:54.92 6:27/M 6  
131 61 5213 Jonarae Chief Child Wyola 13:11.49 6:36/M 6  
132 (> 7) 4966 Gracee Hunt Lewis & Clark 13:22.41 6:41/M 6  
133 62 5214 Embry Crooked Arm Wyola 13:24.02 6:42/M 6  
134 (> 7) 5217 Matea Gutierrez Wyola 13:26.76 6:43/M 6  
135 (< 5) 5015 Chelsie Brand Lewistown 13:34.60 6:47/M 8  
136 (< 5) 5017 Audie Hopper Lewistown 13:40.66 6:50/M 8  
137 (> 7) 4972 Emma Miller Lewis & Clark 13:48.74 6:54/M 6  
138 (> 7) 5166 Stensland Brooklyn Will James 15:02.13 7:31/M 6  
139 (> 7) 4918 Taryn Vaughn Laurel 15:53.13 7:57/M 7  
Top

Team Summary Report - Girls

JV Girls

  Top 5 ---- Finishers ----  
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*    
1 Ben Steele 29 3 4 5 8 9 11 14    
Top 5 Times: 45:10.48  
2 Castle Rock 73 6 15 16 17 19 29 33    
Top 5 Times: 46:27.51  
3 Laurel 89 10 12 13 24 30 36 41    
Top 5 Times: 46:47.95  
4 Medicine Crow 92 2 20 21 23 26 28 42    
Top 5 Times: 46:46.39  
5 Riverside 118 1 7 25 35 50 53 54    
Top 5 Times: 47:51.83  
6 Will James 135 18 22 27 31 37 43 44    
Top 5 Times: 48:03.28  
7 Lewis & Clark 183 32 34 38 39 40 46 47    
Top 5 Times: 49:18.15  
8 Elder Grove 252 45 49 51 52 55 58    
Top 5 Times: 53:42.99  
9 Wyola 280 48 56 57 59 60 61 62    
Top 5 Times: 58:51.06  
Inc. Lewistown 4 finishers    
Inc. Pretty Eagle 4 finishers    
 
Top

Final Team Results - Girls

JV Girls

Team - Ben Steele

Finish Position - 1

Team Score (places): 29

Team Score (times): 45:10.48

Ave Time:9:02.10

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 4713 Olivia Jensen 7 3 3 8:52.48 8:52.48 0:24.21
2 4727 Sophia Smith 8 4 7 8:58.04 17:50.52 0:29.77
3 4716 Hannah Lang 7 5 12 8:59.54 26:50.06 0:31.27
4 4720 Mackenzie Neal 6 8 20 9:09.88 35:59.94 0:41.61
5 4710 Jane Harrison 7 9 29 9:10.54 45:10.48 0:42.27
6 4734 Sari Worthington 7 (11) (40) 9:10.91 54:21.39 0:42.64
7 4726 Alison Shenk 7 (14) (54) 9:13.30 1:03:34.69 0:45.03
8 4724 Kennedy Prather 8 More Than 7   9:17.69 1:12:52.38 0:49.42
9 4714 Chloe Jurovich 8 More Than 7   9:31.50 1:22:23.88 1:03.23
10 4705 Sharon Combs 6 More Than 7   9:34.18 1:31:58.06 1:05.91
11 4715 Mielle Kavran 6 More Than 7   9:35.22 1:41:33.28 1:06.95
12 4731 Jillian Tripp 7 More Than 7   9:35.64 1:51:08.92 1:07.37
13 4721 Audrey Neinaber 6 More Than 7   9:37.08 2:00:46.00 1:08.81
14 4729 Sidney Streiff 7 More Than 7   9:37.39 2:10:23.39 1:09.12
15 4701 Addie Allen 7 More Than 7   9:38.08 2:20:01.47 1:09.81
16 4723 Annabelle Petersen 6 More Than 7   9:38.57 2:29:40.04 1:10.30
17 4712 Emily Jaeger 7 More Than 7   9:39.90 2:39:19.94 1:11.63
18 4709 Brystal Harper 7 More Than 7   9:39.92 2:48:59.86 1:11.65
19 4725 Jacqui Pucci 6 More Than 7   9:41.54 2:58:41.40 1:13.27
20 4732 Jenna Wagner 8 More Than 7   9:45.17 3:08:26.57 1:16.90
21 4708 Delainey Engen 6 More Than 7   9:52.42 3:18:18.99 1:24.15
22 4719 Brooke Mulvaney 8 More Than 7   9:52.65 3:28:11.64 1:24.38
23 4717 Halle Leland 7 More Than 7   10:33.73 3:38:45.37 2:05.46
24 4707 Mariah Demars 7 More Than 7   10:45.40 3:49:30.77 2:17.13
25 4711 Nadya Healy 8 More Than 7   10:48.45 4:00:19.22 2:20.18
26 4703 Ella Bigins 6 More Than 7   11:04.06 4:11:23.28 2:35.79
27 4728 Weslie Smith 6 More Than 7   11:12.04 4:22:35.32 2:43.77
28 4722 Anna Paczkowski 7 More Than 7   11:29.95 4:34:05.27 3:01.68
29 4730 Lydia Townsend 6 More Than 7   12:11.80 4:46:17.07 3:43.53

Team - Castle Rock

Finish Position - 2

Team Score (places): 73

Team Score (times): 46:27.51

Ave Time:9:17.50

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 4802 Shea Radakovich 7 6 6 9:02.06 9:02.06 0:33.79
2 4799 V'Aira Left Hand 6 15 21 9:15.55 18:17.61 0:47.28
3 4806 Analise Wald 7 16 37 9:21.87 27:39.48 0:53.60
4 4805 Kathryn Swenson 7 17 54 9:22.56 37:02.04 0:54.29
5 4794 Harbor Farren 6 19 73 9:25.47 46:27.51 0:57.20
6 4798 Shea Gibby 8 (29) (102) 9:38.99 56:06.50 1:10.72
7 4790 Karlee Alberton 6 (33) (135) 9:42.04 1:05:48.54 1:13.77
8 4803 Sara Shimamoto 6 More Than 7   9:58.01 1:15:46.55 1:29.74
9 4801 Halle Pearson 7 More Than 7   10:00.97 1:25:47.52 1:32.70
10 4808 Ellie Wolcott 6 More Than 7   10:11.47 1:35:58.99 1:43.20
11 4796 Rebecca Floyd 6 More Than 7   10:12.30 1:46:11.29 1:44.03
12 4804 Kayla Somers 7 More Than 7   10:38.14 1:56:49.43 2:09.87
13 4793 Lucy Despain 7 More Than 7   10:38.80 2:07:28.23 2:10.53
14 4807 Agnes Whitegrass 7 More Than 7   10:44.11 2:18:12.34 2:15.84
15 4795 Sophia Fjeldheim 6 More Than 7   10:56.11 2:29:08.45 2:27.84
16 4791 Katherine Banks 6 More Than 7   11:11.63 2:40:20.08 2:43.36
17 4792 Ciara Berkman 7 More Than 7   11:30.33 2:51:50.41 3:02.06
18 4800 Shayla Lowery 7 More Than 7   11:37.75 3:03:28.16 3:09.48

Team - Laurel

Finish Position - 3

Team Score (places): 89

Team Score (times): 46:47.95

Ave Time:9:21.59

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 4901 Alexa Caswell 8 10 10 9:10.66 9:10.66 0:42.39
2 4910 Reegan Nagy 6 12 22 9:11.05 18:21.71 0:42.78
3 4908 Abigail Molm 8 13 35 9:11.85 27:33.56 0:43.58
4 4899 Tazsia Brester 8 24 59 9:34.52 37:08.08 1:06.25
5 4909 Alexandra Mourich 6 30 89 9:39.87 46:47.95 1:11.60
6 4904 Bianca Herr 6 (36) (125) 9:51.76 56:39.71 1:23.49
7 4905 Alivia Kuhr 6 (41) (166) 9:58.86 1:06:38.57 1:30.59
8 4900 Victoria Buettner 8 More Than 7   10:01.43 1:16:40.00 1:33.16
9 4911 Molly Paris 6 More Than 7   10:04.96 1:26:44.96 1:36.69
10 4915 Alana Sandmeier 7 More Than 7   10:13.14 1:36:58.10 1:44.87
11 4919 Tyra Whitford 8 More Than 7   10:27.61 1:47:25.71 1:59.34
12 4903 Ariana Dagel 7 More Than 7   10:42.56 1:58:08.27 2:14.29
13 4906 Sophie Mattson 6 More Than 7   10:52.47 2:09:00.74 2:24.20
14 4898 Madison Bratton 8 More Than 7   11:00.59 2:20:01.33 2:32.32
15 4913 Charis Rickard 6 More Than 7   11:11.27 2:31:12.60 2:43.00
16 4912 Maddie Paulson 6 More Than 7   11:48.52 2:43:01.12 3:20.25
17 4914 Zabrina Salveson 7 More Than 7   12:36.27 2:55:37.39 4:08.00
18 4907 Alyssa McCaughtry 6 More Than 7   12:36.44 3:08:13.83 4:08.17
19 4918 Taryn Vaughn 7 More Than 7   15:53.13 3:24:06.96 7:24.86

Team - Medicine Crow

Finish Position - 4

Team Score (places): 92

Team Score (times): 46:46.39

Ave Time:9:21.28

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 5040 Kaiya Jefferson 6 2 2 8:41.81 8:41.81 0:13.54
2 5036 Carmen Brophy 8 20 22 9:26.82 18:08.63 0:58.55
3 5042 Jessica Perez 8 21 43 9:27.51 27:36.14 0:59.24
4 5037 Brynn Brower 6 23 66 9:32.64 37:08.78 1:04.37
5 5035 Dakota Barclay 7 26 92 9:37.61 46:46.39 1:09.34
6 5039 Brenna Guelff 7 (28) (120) 9:38.24 56:24.63 1:09.97
7 5043 Cyra Plainfeather 6 (42) (162) 10:01.50 1:06:26.13 1:33.23
8 5041 Victoria Nava 6 More Than 7   10:02.73 1:16:28.86 1:34.46
9 5044 Shylynn Springfield 6 More Than 7   10:19.63 1:26:48.49 1:51.36
10 5034 Kassie Armer 6 More Than 7   11:14.92 1:38:03.41 2:46.65

Team - Riverside

Finish Position - 5

Team Score (places): 118

Team Score (times): 47:51.83

Ave Time:9:34.37

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 5106 Anna Peterson 7 1 1 8:28.27 8:28.27 0:00.00
2 5101 Kianna Gillespie 7 7 8 9:06.82 17:35.09 0:38.55
3 5102 Jenna Hanson 8 25 33 9:37.13 27:12.22 1:08.86
4 5107 Sedley Pollock 7 35 68 9:50.71 37:02.93 1:22.44
5 5109 Abillee Runsabove 6 50 118 10:48.90 47:51.83 2:20.63
6 5108 Georgia Reed 6 (53) (171) 10:57.38 58:49.21 2:29.11
7 5104 Olivia Hoppe 6 (54) (225) 11:05.72 1:09:54.93 2:37.45
8 5103 Rayna Harmon 7 More Than 7   11:11.75 1:21:06.68 2:43.48
9 5105 Alohi-Lani Newman 6 More Than 7   11:24.00 1:32:30.68 2:55.73
10 5100 Erin Berryman 6 More Than 7   11:31.96 1:44:02.64 3:03.69

Team - Will James

Finish Position - 6

Team Score (places): 135

Team Score (times): 48:03.28

Ave Time:9:36.66

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 5169 Sappington Ev 6 18 18 9:23.04 9:23.04 0:54.77
2 5177 Cummings Odie 6 22 40 9:29.82 18:52.86 1:01.55
3 5178 Cerise Shanie 7 27 67 9:38.13 28:30.99 1:09.86
4 5174 Ban Madi 6 31 98 9:40.32 38:11.31 1:12.05
5 5165 Crable April 7 37 135 9:51.97 48:03.28 1:23.70
6 5180 Johnson Victoria 6 (43) (178) 10:10.44 58:13.72 1:42.17
7 5170 Ping Isabella 7 (44) (222) 10:10.52 1:08:24.24 1:42.25
8 5173 Craft Maddie 6 More Than 7   10:26.69 1:18:50.93 1:58.42
9 5171 Berg Jersey 7 More Than 7   10:30.59 1:29:21.52 2:02.32
10 5167 Rogers Elsa 7 More Than 7   10:42.71 1:40:04.23 2:14.44
11 5164 Ruiz Aluvia 7 More Than 7   11:24.45 1:51:28.68 2:56.18
12 5175 Allison McCauley 7 More Than 7   11:28.49 2:02:57.17 3:00.22
13 5166 Stensland Brooklyn 6 More Than 7   15:02.13 2:17:59.30 6:33.86

Team - Lewis & Clark

Finish Position - 7

Team Score (places): 183

Team Score (times): 49:18.15

Ave Time:9:51.63

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 4978 Nora Zarycki 6 32 32 9:41.16 9:41.16 1:12.89
2 4959 Brooklyn Barreca 8 34 66 9:43.59 19:24.75 1:15.32
3 4962 Sharon Cieutat 8 38 104 9:55.88 29:20.63 1:27.61
4 4977 Lauren Wright 7 39 143 9:58.73 39:19.36 1:30.46
5 4961 Kalli Brown 7 40 183 9:58.79 49:18.15 1:30.52
6 4964 Livia Deines 8 (46) (229) 10:24.60 59:42.75 1:56.33
7 4975 Maddie Swanson 7 (47) (276) 10:30.19 1:10:12.94 2:01.92
8 4963 Emma Croft 7 More Than 7   10:42.84 1:20:55.78 2:14.57
9 4965 Lydian Eby 7 More Than 7   10:42.85 1:31:38.63 2:14.58
10 4968 Ula Jones 6 More Than 7   10:43.30 1:42:21.93 2:15.03
11 4976 Hannah Thompson 6 More Than 7   11:10.81 1:53:32.74 2:42.54
12 4960 Audrey Beyl 7 More Than 7   11:18.42 2:04:51.16 2:50.15
13 4969 Andreyana Kiedrowski 6 More Than 7   11:37.62 2:16:28.78 3:09.35
14 4974 Maryemma Shorten 8 More Than 7   11:46.00 2:28:14.78 3:17.73
15 4973 Mallorrie Olmstead 7 More Than 7   11:48.00 2:40:02.78 3:19.73
16 4971 Riann Wilcox 6 More Than 7   12:54.92 2:52:57.70 4:26.65
17 4966 Gracee Hunt 6 More Than 7   13:22.41 3:06:20.11 4:54.14
18 4972 Emma Miller 6 More Than 7   13:48.74 3:20:08.85 5:20.47

Team - Elder Grove

Finish Position - 8

Team Score (places): 252

Team Score (times): 53:42.99

Ave Time:10:44.60

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 4848 Riata Johnson 8 45 45 10:11.59 10:11.59 1:43.32
2 4853 Addison Townsend 6 49 94 10:40.45 20:52.04 2:12.18
3 4851 Madison Snare 6 51 145 10:49.15 31:41.19 2:20.88
4 4849 Senja Lyngby-Cox 6 52 197 10:54.45 42:35.64 2:26.18
5 4850 Eva Sickler 6 55 252 11:07.35 53:42.99 2:39.08
6 4852 Lucy Tanner 6 (58) (310) 12:05.40 1:05:48.39 3:37.13

Team - Wyola

Finish Position - 9

Team Score (places): 280

Team Score (times): 58:51.06

Ave Time:11:46.21

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 5215 Shilo Deputy 6 48 48 10:38.74 10:38.74 2:10.47
2 5220 T'Saya Yapuncich 6 56 104 11:28.05 22:06.79 2:59.78
3 5216 Calynn Falls Down 6 57 161 12:04.78 34:11.57 3:36.51
4 5212 Enaeah Amyotte 6 59 220 12:12.78 46:24.35 3:44.51
5 5219 Nicole Plenty Hawk 6 60 280 12:26.71 58:51.06 3:58.44
6 5213 Jonarae Chief Child 6 (61) (341) 13:11.49 1:12:02.55 4:43.22
7 5214 Embry Crooked Arm 6 (62) (403) 13:24.02 1:25:26.57 4:55.75
8 5217 Matea Gutierrez 6 More Than 7   13:26.76 1:38:53.33 4:58.49

Team - Lewistown

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 5016 Lexi Breidenbach 7 Less Than 5   9:52.36 9:52.36 1:24.09
2 5018 Isha Vanderbeek 7 Less Than 5   10:03.67 19:56.03 1:35.40
3 5015 Chelsie Brand 8 Less Than 5   13:34.60 33:30.63 5:06.33
4 5017 Audie Hopper 8 Less Than 5   13:40.66 47:11.29 5:12.39

Team - Pretty Eagle

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 5246 Lynette Whiteshirt 5 Less Than 5   8:49.24 8:49.24 0:20.97
2 5069 Llorilei Hogan 6 Less Than 5   9:17.16 18:06.40 0:48.89
3 5245 Brianna Herrera 6 Less Than 5   10:06.64 28:13.04 1:38.37
4 5070 Em'Marie Old Bull 7 Less Than 5   10:25.40 38:38.44 1:57.13