Competitive Timing

Carroll Invitational

Carroll Invitational

September 07, 2012


Accurate Results | Every Time Competitive Timing

Table of Contents

Finish List - Women - Carroll Invitational - General
Team Summary - Women - Carroll Invitational - General
Team Detail - Women - Carroll Invitational - General
Finish List - Men - Carroll Invitational - General
Team Summary - Men - Carroll Invitational - General
Team Detail - Men - Carroll Invitational - General
Top

Overall Finish List - Women

Carroll Invitational

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

1

508

Rhianna Grossman Carroll

14:21.3

5:46/M

JR

 

2

2

528

Carly Wilczynski University of Montana

14:35.4

5:51/M

SO

 

3

3

535

Whitney Mickelsen MSU-Billings

14:49.9

5:57/M

SR

 

4

4

554

Jessica Mildes Spokane CC

14:52.6

5:58/M

FR

 

5

5

509

Hannah Hafner Carroll

14:58.3

6:01/M

SO

 

6

6

511

Jordan Mathes Carroll

14:58.9

6:01/M

FR

 

7

7

546

Ana Richter Rocky Mountain

15:00.3

6:01/M

JR

 

8

8

512

Ariel Murtagh Carroll

15:10.4

6:05/M

SR

 

9

9

525

Allie Parks University of Montana

15:14.1

6:07/M

SO

 

10

10

510

Bailey Hughes Carroll

15:17.5

6:08/M

FR

 

11

11

542

Rachael Hart Rocky Mountain

15:18.1

6:09/M

SO

 

12

12

514

Allie Reynolds Carroll

15:20.9

6:09/M

SO

 

13

13

515

Shelby Sweeny Carroll

15:25.5

6:11/M

SO

 

14

(> 7)

506

Shanna Burke Carroll

15:27.0

6:12/M

SR

 

15

14

537

Mary Owen MSU-Billings

15:28.9

6:13/M

SR

 

16

15

531

Renae Hepfner MSU-Billings

15:30.1

6:13/M

SO

 

17

16

562

Angela Martinez Great Falls

15:38.6

6:17/M

JR

 

18

17

543

Selene Johnson Rocky Mountain

15:40.3

6:18/M

FR

 

19

DNS

560

Corinne Evans UNA-Great Falls

15:48.4

6:21/M

JR

 

20

18

541

Autumn Charges Strong Rocky Mountain

15:52.7

6:22/M

FR

 

21

19

540

Megan Breeding Rocky Mountain

15:55.4

6:24/M

JR

 

22

20

547

Vanessa Church Spokane CC

15:56.8

6:24/M

FR

 

23

21

536

Jinise Osborne MSU-Billings

15:59.0

6:25/M

FR

 

24

(> 7)

505

Regan Bold Carroll

15:59.6

6:25/M

FR

 

25

22

545

Mackenzie O'Dore Rocky Mountain

16:07.6

6:28/M

SO

 

26

23

529

Melanie Bock MSU-Billings

16:09.4

6:29/M

JR

 

27

24

516

Sarah Kjorstad Helena Vigilante Runners

16:16.9

6:32/M

 

28

(> 7)

507

Greer Davis Carroll

16:17.8

6:32/M

FR

 

29

25

550

Allison Gladhart Spokane CC

16:23.7

6:35/M

SO

 

30

(> 7)

513

Maggie Parobek Carroll

16:26.8

6:36/M

FR

 

31

26

564

Jenyffer Ortega Great Falls

16:33.5

6:39/M

JR

 

32

27

526

Autumn Taniguchi University of Montana

16:35.7

6:40/M

SO

 

33

28

524

Mariah Meyer University of Montana

16:37.2

6:40/M

FR

 

34

29

549

Ariana Cole Spokane CC

16:38.0

6:41/M

SO

 

35

30

557

Melissa Sweeney Rocky Mountain

16:39.6

6:41/M

SR

 

36

31

551

Jessika Hardgrove Spokane CC

16:41.9

6:42/M

SO

 

37

32

553

Bre Holloway Spokane CC

16:45.6

6:44/M

FR

 

38

33

555

Morgan Sisson Spokane CC

16:49.3

6:45/M

FR

 

39

(> 7)

544

Teri Lea McCormick Rocky Mountain

16:53.3

6:47/M

SR

 

40

34

538

Blanca Perez MSU-Billings

16:55.6

6:48/M

JR

 

41

35

539

Ashlynn Vanvoast MSU-Billings

16:57.1

6:48/M

FR

 

42

DNS

998

Marissa McBride UNA-Carroll

16:57.6

6:48/M

FR

 

43

36

521

Hannah Seifert Helena Vigilante Runners

17:07.4

6:52/M

 

44

37

559

Christina Bruce Great Falls

17:11.6

6:54/M

SR

 

45

38

565

Shelby Tritthart Great Falls

17:14.2

6:55/M

SR

 

46

39

523

Bobbi Furrer University of Montana

17:16.9

6:56/M

JR

 

47

(> 7)

532

Theresa Lombardi MSU-Billings

17:18.5

6:57/M

SO

 

48

40

519

Elaine Dahl Helena Vigilante Runners

17:20.7

6:58/M

 

49

(> 7)

534

Katelynn Meyer MSU-Billings

17:23.6

6:59/M

SO

 

50

(> 7)

533

Alex McBroom MSU-Billings

17:25.9

7:00/M

SO

 

51

41

517

Debbie Gibson Helena Vigilante Runners

17:27.2

7:00/M

 

52

42

563

Mariah Naegeli Great Falls

17:38.8

7:05/M

SO

 

53

(> 7)

552

Nicole Helm Spokane CC

17:39.6

7:05/M

SO

 

54

43

520

Mandy McGowan Helena Vigilante Runners

17:48.4

7:09/M

 

55

(> 7)

530

Elizabeth Brown MSU-Billings

17:53.4

7:11/M

SO

 

56

(> 7)

548

Quincie Clark Spokane CC

18:14.4

7:19/M

SO

 

57

(> 7)

556

Makenzie Smith Spokane CC

18:40.9

7:30/M

FR

 

58

44

522

Sarah Slanger Helena Vigilante Runners

18:59.9

7:37/M

 

59

(> 7)

566

Kalen Korta Spokane CC

19:08.6

7:41/M

SO

 

Top

Team Summary Report - Women

Carroll Invitational

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Carroll

30

1

5

6

8

10

12

13

 

 

Top 5 Times: 14:57.3--- Average Time: 14:57.3

 

2

Rocky Mountain

72

7

11

17

18

19

22

30

 

 

Top 5 Times: 15:33.4--- Average Time: 15:33.4

 

3

MSU-Billings

76

3

14

15

21

23

34

35

 

 

Top 5 Times: 15:35.5--- Average Time: 15:35.5

 

4

University of Montana

105

2

9

27

28

39

 

 

Top 5 Times: 16:03.9--- Average Time: 16:03.9

 

5

Spokane CC

109

4

20

25

29

31

32

33

 

 

Top 5 Times: 16:06.6--- Average Time: 16:06.6

 

6

Great Falls

159

16

26

37

38

42

 

 

Top 5 Times: 16:51.3--- Average Time: 16:51.3

 

7

Helena Vigilante Runners

184

24

36

40

41

43

44

 

 

Top 5 Times: 17:12.1--- Average Time: 17:12.1

 

Inc.

UNA-Carroll

DNS Team

 

 

 

Inc.

UNA-Great Falls

DNS Team

 

 

 
 
Top

Final Team Results - Women

Carroll Invitational

Team - Carroll Finish Position - 1
Team Score (places): 30 Team Score (times): 14:57.3 Ave Time:14:57.3
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

508

Rhianna Grossman

JR

1

1

14:21.3

14:21.3

0:00.0

2

509

Hannah Hafner

SO

5

6

14:58.3

14:39.8

0:37.0

3

511

Jordan Mathes

FR

6

12

14:58.9

14:46.2

0:37.6

4

512

Ariel Murtagh

SR

8

20

15:10.4

14:52.2

0:49.0

5

510

Bailey Hughes

FR

10

30

15:17.5

14:57.3

0:56.2

6

514

Allie Reynolds

SO

12

42

15:20.9

15:01.2

0:59.5

7

515

Shelby Sweeny

SO

13

55

15:25.5

15:04.7

1:04.1

8

506

Shanna Burke

SR

More Than 7

 

15:27.0

15:07.5

1:05.6

9

505

Regan Bold

FR

More Than 7

 

15:59.6

15:13.3

1:38.3

10

507

Greer Davis

FR

More Than 7

 

16:17.8

15:19.7

1:56.4

11

513

Maggie Parobek

FR

More Than 7

 

16:26.8

15:25.8

2:05.5

 
Team - Rocky Mountain Finish Position - 2
Team Score (places): 72 Team Score (times): 15:33.4 Ave Time:15:33.4
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

546

Ana Richter

JR

7

7

15:00.3

15:00.3

0:00.0

2

542

Rachael Hart

SO

11

18

15:18.1

15:09.2

0:17.8

3

543

Selene Johnson

FR

17

35

15:40.3

15:19.6

0:39.9

4

541

Autumn Charges Strong

FR

18

53

15:52.7

15:27.9

0:52.4

5

540

Megan Breeding

JR

19

72

15:55.4

15:33.4

0:55.0

6

545

Mackenzie O'Dore

SO

22

94

16:07.6

15:39.1

1:07.3

7

557

Melissa Sweeney

SR

30

124

16:39.6

15:47.7

1:39.2

8

544

Teri Lea McCormick

SR

More Than 7

 

16:53.3

15:55.9

1:52.9

 
Team - MSU-Billings Finish Position - 3
Team Score (places): 76 Team Score (times): 15:35.5 Ave Time:15:35.5
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

535

Whitney Mickelsen

SR

3

3

14:49.9

14:49.9

0:00.0

2

537

Mary Owen

SR

14

17

15:28.9

15:09.4

0:38.9

3

531

Renae Hepfner

SO

15

32

15:30.1

15:16.3

0:40.1

4

536

Jinise Osborne

FR

21

53

15:59.0

15:27.0

1:09.0

5

529

Melanie Bock

JR

23

76

16:09.4

15:35.5

1:19.4

6

538

Blanca Perez

JR

34

110

16:55.6

15:48.8

2:05.6

7

539

Ashlynn Vanvoast

FR

35

145

16:57.1

15:58.6

2:07.1

8

532

Theresa Lombardi

SO

More Than 7

 

17:18.5

16:08.6

2:28.6

9

534

Katelynn Meyer

SO

More Than 7

 

17:23.6

16:16.9

2:33.6

10

533

Alex McBroom

SO

More Than 7

 

17:25.9

16:23.8

2:35.9

11

530

Elizabeth Brown

SO

More Than 7

 

17:53.4

16:31.9

3:03.4

 
Team - University of Montana Finish Position - 4
Team Score (places): 105 Team Score (times): 16:03.9 Ave Time:16:03.9
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

528

Carly Wilczynski

SO

2

2

14:35.4

14:35.4

0:00.0

2

525

Allie Parks

SO

9

11

15:14.1

14:54.7

0:38.7

3

526

Autumn Taniguchi

SO

27

38

16:35.7

15:28.4

2:00.3

4

524

Mariah Meyer

FR

28

66

16:37.2

15:45.6

2:01.8

5

523

Bobbi Furrer

JR

39

105

17:16.9

16:03.9

2:41.5

 
Team - Spokane CC Finish Position - 5
Team Score (places): 109 Team Score (times): 16:06.6 Ave Time:16:06.6
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

554

Jessica Mildes

FR

4

4

14:52.6

14:52.6

0:00.0

2

547

Vanessa Church

FR

20

24

15:56.8

15:24.7

1:04.2

3

550

Allison Gladhart

SO

25

49

16:23.7

15:44.4

1:31.1

4

549

Ariana Cole

SO

29

78

16:38.0

15:57.8

1:45.4

5

551

Jessika Hardgrove

SO

31

109

16:41.9

16:06.6

1:49.3

6

553

Bre Holloway

FR

32

141

16:45.6

16:13.1

1:53.0

7

555

Morgan Sisson

FR

33

174

16:49.3

16:18.3

1:56.7

8

552

Nicole Helm

SO

More Than 7

 

17:39.6

16:28.4

2:47.0

9

548

Quincie Clark

SO

More Than 7

 

18:14.4

16:40.2

3:21.8

10

556

Makenzie Smith

FR

More Than 7

 

18:40.9

16:52.3

3:48.3

11

566

Kalen Korta

SO

More Than 7

 

19:08.6

17:04.7

4:16.0

 
Team - Great Falls Finish Position - 6
Team Score (places): 159 Team Score (times): 16:51.3 Ave Time:16:51.3
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

562

Angela Martinez

JR

16

16

15:38.6

15:38.6

0:00.0

2

564

Jenyffer Ortega

JR

26

42

16:33.5

16:06.1

0:54.9

3

559

Christina Bruce

SR

37

79

17:11.6

16:27.9

1:32.9

4

565

Shelby Tritthart

SR

38

117

17:14.2

16:39.5

1:35.5

5

563

Mariah Naegeli

SO

42

159

17:38.8

16:51.3

2:00.1

 
Team - Helena Vigilante Runners Finish Position - 7
Team Score (places): 184 Team Score (times): 17:12.1 Ave Time:17:12.1
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

516

Sarah Kjorstad

24

24

16:16.9

16:16.9

0:00.0

2

521

Hannah Seifert

36

60

17:07.4

16:42.2

0:50.4

3

519

Elaine Dahl

40

100

17:20.7

16:55.0

1:03.8

4

517

Debbie Gibson

41

141

17:27.2

17:03.1

1:10.2

5

520

Mandy McGowan

43

184

17:48.4

17:12.1

1:31.4

6

522

Sarah Slanger

44

228

18:59.9

17:30.1

2:43.0

 
Team - UNA-Carroll Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

998

Marissa McBride

FR

Do Not Score

 

16:57.6

16:57.6

0:00.0

 
Team - UNA-Great Falls Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

560

Corinne Evans

JR

Do Not Score

 

15:48.4

15:48.4

0:00.0

Top

Overall Finish List - Men

Carroll Invitational

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

1

374

Jon Smith Spokane CC

19:01.8

5:06/M

FR

 

2

2

333

Caleb Deitz University of Montana

19:14.3

5:09/M

JR

 

3

3

339

David Norris University of Montana

19:22.6

5:12/M

SO

 

4

4

347

Clint Choquette MSU-Billings

19:27.6

5:13/M

SR

 

5

5

330

Matt Barker University of Montana

19:31.5

5:14/M

FR

 

6

6

331

Jordan Collison University of Montana

19:31.8

5:14/M

JR

 

7

7

365

Morgan Choate Spokane CC

19:36.3

5:15/M

FR

 

8

8

349

Michael Luhr MSU-Billings

19:36.9

5:15/M

SO

 

9

9

369

Jake Hombel Spokane CC

19:46.5

5:18/M

FR

 

10

10

380

Rico Gutierrez Great Falls

19:48.6

5:18/M

JR

 

11

11

324

Sancho Ridesatthedoor Carroll

19:50.4

5:19/M

JR

 

12

(< 5)

337

Reid Longley UNA University of Montana

19:54.2

5:20/M

 

13

12

354

Chase Robinson MSU-Billings

19:59.5

5:21/M

JR

 

14

13

334

Colby Henderson University of Montana

19:59.7

5:21/M

FR

 

15

14

356

Tyson Vanderby MSU-Billings

20:03.0

5:23/M

SR

 

16

(< 5)

343

Adam Wollant UNA University of Montana

20:04.6

5:23/M

 

17

15

328

Derrick Williams Carroll

20:05.9

5:23/M

FR

 

18

16

373

Robert Pflasterer Spokane CC

20:06.9

5:23/M

FR

 

19

17

323

Lyle Pocha Carroll

20:10.3

5:24/M

SO

 

20

18

364

Aaron Brenton Spokane CC

20:12.4

5:25/M

FR

 

21

19

346

Taylor Canfield MSU-Billings

20:16.1

5:26/M

SR

 

22

20

353

Robert Peterson MSU-Billings

20:18.5

5:27/M

FR

 

23

21

351

Thomas Neale MSU-Billings

20:19.9

5:27/M

FR

 

24

22

320

Dennis Leigh Carroll

20:22.5

5:28/M

JR

 

25

(< 5)

340

Ben Rich UNA University of Montana

20:22.7

5:28/M

 

26

23

341

Tyler Riggs University of Montana

20:24.0

5:28/M

FR

 

27

24

326

Austin Stuchell Carroll

20:25.2

5:28/M

SR

 

28

25

372

Judd Lewis Spokane CC

20:26.0

5:29/M

FR

 

29

26

342

Sam Willis University of Montana

20:27.8

5:29/M

SO

 

30

27

381

Andrew Hornung Great Falls

20:28.4

5:29/M

SR

 

31

28

319

Connor Garcia Carroll

20:29.9

5:29/M

FR

 

32

(< 5)

999

Pat Judge Helena Vigilante Runners

20:36.2

5:31/M

 

33

29

370

Daniel Issa Spokane CC

20:43.0

5:33/M

SO

 

34

(> 7)

352

Josh Panasuk MSU-Billings

20:49.0

5:35/M

FR

 

35

30

327

Ryan Utsey Carroll

21:00.1

5:38/M

SR

 

36

(> 7)

321

Terry McClement Carroll

21:14.1

5:42/M

FR

 

37

(> 7)

322

Taylor Peliska Carroll

21:14.3

5:42/M

JR

 

38

(> 7)

318

Chase Constantine Carroll

21:16.9

5:42/M

FR

 

39

(> 7)

344

Ryan Blomback MSU-Billings

21:26.2

5:45/M

SR

 

40

DNS

379

Miguel Flores UNA-Great Falls

21:27.4

5:45/M

JR

 

41

(> 7)

335

Julian Jalani University of Montana

21:30.7

5:46/M

 

42

(> 7)

366

Michael Goble Spokane CC

21:33.5

5:47/M

FR

 

43

(> 7)

325

Troy Solly Carroll

21:35.3

5:47/M

FR

 

44

(> 7)

329

Kyle Willis Carroll

21:43.6

5:49/M

FR

 

45

(> 7)

345

Travis Buttelman MSU-Billings

21:49.8

5:51/M

SR

 

46

DNS

376

Paul Young UNA

21:57.0

5:53/M

SR

 

47

(> 7)

367

Ben Grover Spokane CC

22:35.7

6:03/M

FR

 

48

(< 5)

359

Ryan Hall Rocky Mountain

22:36.6

6:04/M

SR

 

49

(< 5)

362

Toryn Rogers Rocky Mountain

22:38.3

6:04/M

JR

 

50

(> 7)

348

Dylan Lammers MSU-Billings

22:42.4

6:05/M

SO

 

51

(> 7)

350

Jocob Marshall MSU-Billings

22:45.8

6:06/M

FR

 

52

31

377

Dylan Berget Great Falls

23:20.7

6:15/M

FR

 

53

(< 5)

361

Albert Rodriquez Rocky Mountain

23:24.8

6:16/M

FR

 

54

(> 7)

355

Matt Ross MSU-Billings

24:20.7

6:31/M

JR

 

55

32

383

Kristian Slater Great Falls

25:21.9

6:48/M

SO

 

56

33

378

Eddie Bossert Great Falls

28:57.2

7:46/M

SR

 

Top

Team Summary Report - Men

Carroll Invitational

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

University of Montana

29

2

3

5

6

13

23

26

 

 

Top 5 Times: 19:32.0--- Average Time: 19:32.0

 

2

Spokane CC

51

1

7

9

16

18

25

29

 

 

Top 5 Times: 19:44.8--- Average Time: 19:44.8

 

3

MSU-Billings

57

4

8

12

14

19

20

21

 

 

Top 5 Times: 19:52.6--- Average Time: 19:52.6

 

4

Carroll

89

11

15

17

22

24

28

30

 

 

Top 5 Times: 20:10.9--- Average Time: 20:10.9

 

5

Great Falls

133

10

27

31

32

33

 

 

Top 5 Times: 23:35.4--- Average Time: 23:35.4

 

Inc.

Rocky Mountain

3 finishers

 

 

 

Inc.

UNA-Great Falls

DNS Team

 

 

 

Inc.

Helena Vigilante Runners

1 finishers

 

 

 

Inc.

UNA

DNS Team

 

 

 

Inc.

UNA University of Montana

3 finishers

 

 

 
 
Top

Final Team Results - Men

Carroll Invitational

Team - University of Montana Finish Position - 1
Team Score (places): 29 Team Score (times): 19:32.0 Ave Time:19:32.0
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

333

Caleb Deitz

JR

2

2

19:14.3

19:14.3

0:00.0

2

339

David Norris

SO

3

5

19:22.6

19:18.5

0:08.3

3

330

Matt Barker

FR

5

10

19:31.5

19:22.8

0:17.2

4

331

Jordan Collison

JR

6

16

19:31.8

19:25.1

0:17.4

5

334

Colby Henderson

FR

13

29

19:59.7

19:32.0

0:45.3

6

341

Tyler Riggs

FR

23

52

20:24.0

19:40.6

1:09.6

7

342

Sam Willis

SO

26

78

20:27.8

19:47.4

1:13.4

8

335

Julian Jalani

More Than 7

 

21:30.7

20:00.3

2:16.3

 
Team - Spokane CC Finish Position - 2
Team Score (places): 51 Team Score (times): 19:44.8 Ave Time:19:44.8
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

374

Jon Smith

FR

1

1

19:01.8

19:01.8

0:00.0

2

365

Morgan Choate

FR

7

8

19:36.3

19:19.0

0:34.5

3

369

Jake Hombel

FR

9

17

19:46.5

19:28.2

0:44.7

4

373

Robert Pflasterer

FR

16

33

20:06.9

19:37.9

1:05.1

5

364

Aaron Brenton

FR

18

51

20:12.4

19:44.8

1:10.6

6

372

Judd Lewis

FR

25

76

20:26.0

19:51.7

1:24.2

7

370

Daniel Issa

SO

29

105

20:43.0

19:59.0

1:41.2

8

366

Michael Goble

FR

More Than 7

 

21:33.5

20:10.8

2:31.7

9

367

Ben Grover

FR

More Than 7

 

22:35.7

20:26.9

3:33.9

 
Team - MSU-Billings Finish Position - 3
Team Score (places): 57 Team Score (times): 19:52.6 Ave Time:19:52.6
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

347

Clint Choquette

SR

4

4

19:27.6

19:27.6

0:00.0

2

349

Michael Luhr

SO

8

12

19:36.9

19:32.3

0:09.2

3

354

Chase Robinson

JR

12

24

19:59.5

19:41.4

0:31.9

4

356

Tyson Vanderby

SR

14

38

20:03.0

19:46.8

0:35.3

5

346

Taylor Canfield

SR

19

57

20:16.1

19:52.6

0:48.5

6

353

Robert Peterson

FR

20

77

20:18.5

19:56.9

0:50.8

7

351

Thomas Neale

FR

21

98

20:19.9

20:00.2

0:52.2

8

352

Josh Panasuk

FR

More Than 7

 

20:49.0

20:06.3

1:21.3

9

344

Ryan Blomback

SR

More Than 7

 

21:26.2

20:15.2

1:58.5

10

345

Travis Buttelman

SR

More Than 7

 

21:49.8

20:24.7

2:22.1

11

348

Dylan Lammers

SO

More Than 7

 

22:42.4

20:37.2

3:14.7

12

350

Jocob Marshall

FR

More Than 7

 

22:45.8

20:47.9

3:18.1

13

355

Matt Ross

JR

More Than 7

 

24:20.7

21:04.3

4:53.0

 
Team - Carroll Finish Position - 4
Team Score (places): 89 Team Score (times): 20:10.9 Ave Time:20:10.9
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

324

Sancho Ridesatthedoor

JR

11

11

19:50.4

19:50.4

0:00.0

2

328

Derrick Williams

FR

15

26

20:05.9

19:58.2

0:15.4

3

323

Lyle Pocha

SO

17

43

20:10.3

20:02.2

0:19.9

4

320

Dennis Leigh

JR

22

65

20:22.5

20:07.3

0:32.0

5

326

Austin Stuchell

SR

24

89

20:25.2

20:10.9

0:34.7

6

319

Connor Garcia

FR

28

117

20:29.9

20:14.0

0:39.4

7

327

Ryan Utsey

SR

30

147

21:00.1

20:20.6

1:09.6

8

321

Terry McClement

FR

More Than 7

 

21:14.1

20:27.3

1:23.6

9

322

Taylor Peliska

JR

More Than 7

 

21:14.3

20:32.5

1:23.8

10

318

Chase Constantine

FR

More Than 7

 

21:16.9

20:36.9

1:26.4

11

325

Troy Solly

FR

More Than 7

 

21:35.3

20:42.3

1:44.9

12

329

Kyle Willis

FR

More Than 7

 

21:43.6

20:47.4

1:53.1

 
Team - Great Falls Finish Position - 5
Team Score (places): 133 Team Score (times): 23:35.4 Ave Time:23:35.4
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

380

Rico Gutierrez

JR

10

10

19:48.6

19:48.6

0:00.0

2

381

Andrew Hornung

SR

27

37

20:28.4

20:08.5

0:39.7

3

377

Dylan Berget

FR

31

68

23:20.7

21:12.6

3:32.0

4

383

Kristian Slater

SO

32

100

25:21.9

22:14.9

5:33.3

5

378

Eddie Bossert

SR

33

133

28:57.2

23:35.4

9:08.5

 
Team - Rocky Mountain Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

359

Ryan Hall

SR

Less Than 5

 

22:36.6

22:36.6

0:00.0

2

362

Toryn Rogers

JR

Less Than 5

 

22:38.3

22:37.5

0:01.7

3

361

Albert Rodriquez

FR

Less Than 5

 

23:24.8

22:53.3

0:48.1

 
Team - UNA-Great Falls Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

379

Miguel Flores

JR

Do Not Score

 

21:27.4

21:27.4

0:00.0

 
Team - Helena Vigilante Runners Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

999

Pat Judge

Less Than 5

 

20:36.2

20:36.2

0:00.0

 
Team - UNA Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

376

Paul Young

SR

Do Not Score

 

21:57.0

21:57.0

0:00.0

 
Team - UNA University of Montana Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

337

Reid Longley

Less Than 5

 

19:54.2

19:54.2

0:00.0

2

343

Adam Wollant

Less Than 5

 

20:04.6

19:59.4

0:10.3

3

340

Ben Rich

Less Than 5

 

20:22.7

20:07.1

0:28.4