Competitive Timing

Running Is A Work Of Art Fun Run

Age Group Results

July 21, 2013


Acurate Results | Every Time Competitive Timing


Men: 1-13 14-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-99
Women: 14-19 20-29 30-39 40-49 60-99

4mile

Top

Female 14 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Seneca Hamel 145 18 14 38:57.91 38:57.91
2 Shawnee Spehar Anaconda MT 133 16 30 50:36.70 50:36.70
3 Kloey Strande 144 15 32 51:12.27 51:12.27
Top

Female 20 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Natasha Ellwood 128 27 6 33:26.17 33:26.17
2 Lauren Irish 104 21 23 42:02.86 42:02.86
3 Carly Dorshort 142 23 31 51:11.99 51:11.99
Top

Female 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Lexie Brundin Ennis MT 132 30 11 38:25.48 38:25.48
2 Amanda Johnson 114 34 19 40:33.77 40:33.77
3 Erin Nicholes 123 33 21 41:48.34 41:48.34
4 Andrea Magnes 102 32 22 42:02.82 42:02.82
5 Brandi Steinebach 113 35 26 45:51.89 45:51.89
6 Sarah Rachor Butte MT 140 32 29 49:41.78 49:41.78
7 Amy Mitchell 126 34 33 51:25.83 51:25.83
8 Sonja Shadow Anaconda MT 110 39 34 51:40.40 51:40.40
9 Kira Buscagliy 143 30 35 1:00:03.55 1:00:03.55
Top

Female 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Stacey Clark Anaconda MT 117 40 8 37:11.54 37:11.54
2 Catherine Totma 137 45 13 38:51.27 38:51.27
3 Jenny Davis Anaconda MT 105 49 16 39:32.28 39:32.28
4 Gina Hamel 129 49 20 40:41.13 40:41.13
5 Tommi Sokolich 103 42 24 42:16.92 42:16.92
6 Kathryn Barenbruger 136 45 27 47:06.99 47:06.99
7 Toni Barclay Anaconda MT 131 45 38 1:06:13.62 1:06:13.62
8 Jan Smollack 119 45 39 1:06:27.24 1:06:27.24
9 Shirley Cortright 118 48 40 1:06:27.32 1:06:27.32
10 Presli Anderson 115 43 41 1:06:52.37 1:06:52.37
Top

Female 60 and over

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Charmaine Everett Anaconda MT 122 61 25 45:06.64 45:06.64
2 Lachlan Gwan 124 72 36 1:03:38.83 1:03:38.83
Top

Male 1 to 13

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Luke Jenson 116 13 15 39:13.64 39:13.64
Top

Male 14 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Aiden Theard 134 17 1 23:06.37 23:06.37
2 Trey Smollack 120 16 5 31:07.15 31:07.15
3 Drew Vaughn 125 16 9 37:47.18 37:47.18
4 Riley Rivers Anaconda MT 121 17 10 37:47.82 37:47.82
Top

Male 20 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Eddie Amberg 112 28 37 1:03:50.41 1:03:50.41
Top

Male 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Nathan Mitchell 127 34 3 29:06.31 29:06.31
2 Matt Rachor Butte MT 141 32 28 47:33.81 47:33.81
Top

Male 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Mike Real 106 49 4 29:37.03 29:37.03
2 Greg Shadow Anaconda MT 109 42 12 38:41.00 38:41.00
3 Marty Heaney Anaconda MT 139 49 17 39:49.32 39:49.32
4 Bill Malley 138 43 18 39:58.04 39:58.04
Top

Male 50 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Marvin Speece Butte MT 135 54 2 25:18.95 25:18.95
2 Dennis McKenna Anaconda MT 108 56 7 33:31.32 33:31.32
Top

Male 60 and over

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Skeeter Craig 146 67 42 1:07:17.97 1:07:17.97