Competitive Timing

YFC Seeley Lake Challenge Duathlon/Triathlon

Overall Results

August 10, 13


Accurate Results | Every Time Competitive Timing
 

Solo Duathlon

Female Finishers

  ------------ Run ------------ Trans 1 ------------ Bike ------------ Trans 2 ------------ Run ------------ Total Total
Place Name Bib No Age Gender Age Group Rnk Time Pace Time Rnk Time Pace Time Rnk Time Pace Time Pace
1 Becky Nelson 57 49 F 1 F 45-49 1 27:27.72 8:19/M 1:11.48 1 33:07.18 3:19/M 1:39.41 1 25:53.77 7:51/M 1:29:19.56 5:23/M
2 Stephanie Hester 53 42 F 1 F 40-44 2 28:17.17 8:34/M 0:39.98 2 37:29.52 3:45/M 0:34.45 2 28:58.34 8:47/M 1:35:59.46 5:47/M
3 Jennifer Farve 67 36 F 1 F 35-39 3 30:53.78 9:22/M 0:44.24 3 38:14.71 3:49/M 0:35.66 3 30:54.88 9:22/M 1:41:23.27 6:06/M
4 Marci Holland 54 52 F 1 F 50-54 5 35:07.14 10:38/M 1:11.42 4 46:05.12 4:37/M 0:57.69 6 39:09.06 11:52/M 2:02:30.43 7:23/M
5 Cindy Meyer 56 25 F 1 F 25-29 6 36:17.96 11:00/M 1:00.39 5 48:37.75 4:52/M 0:52.30 7 40:56.92 12:24/M 2:07:45.32 7:42/M
6 Marilyn Olson 58 49 F 2 F 45-49 4 34:51.10 10:34/M 1:29.32 7 50:46.84 5:05/M 1:42.32 5 39:05.88 11:51/M 2:07:55.46 7:42/M
7 Jolie Kiser 55 39 F 2 F 35-39 7 36:43.71 11:08/M 1:46.19 8 52:29.29 5:15/M 1:27.54 4 38:59.46 11:49/M 2:11:26.19 7:55/M
8 Julie Bramlet 52 47 F 3 F 45-49 8 38:38.09 11:42/M 1:02.11 6 48:59.30 4:54/M 0:52.48 8 42:59.67 13:02/M 2:12:31.65 7:59/M
 

Male Finishers

  ------------ Run ------------ Trans 1 ------------ Bike ------------ Trans 2 ------------ Run ------------ Total Total
Place Name Bib No Age Gender Age Group Rnk Time Pace Time Rnk Time Pace Time Rnk Time Pace Time Pace
1 Loren Rose 59 60 M 1 M 60-64 1 27:44.14 8:24/M 0:51.92 1 37:17.37 3:44/M 0:55.26 1 26:40.51 8:05/M 1:33:29.20 5:38/M
2 Brandon Ensley 69 29 M 1 M 25-29 2 33:56.82 10:17/M 0:47.54 2 42:28.62 4:15/M 0:54.39 2 40:39.64 12:19/M 1:58:47.01 7:09/M
 

Team Duathlon

  ------------ Run ------------ Trans 1 ------------ Bike ------------ Trans 2 ------------ Run ------------ Total Total
Place Name Bib No Age Gender Age Group Rnk Time Pace Time Rnk Time Pace Time Rnk Time Pace Time Pace
1 Megatron 61 20 M 1 M 16-99 1 23:29.83 7:07/M 0:15.69 2 39:32.95 3:57/M 0:14.88 1 22:20.87 6:46/M 1:25:54.22 5:10/M
2 Gabe Nistler 60 38 M 2 M 16-99 2 37:35.79 11:23/M 0:20.85 1 30:11.79 3:01/M 1:24.31 2 25:56.34 7:52/M 1:35:29.08 5:45/M
 

Children

 

Female Finishers

  ------------ Swim ------------ Trans 1 ------------ Bike ------------ Trans 2 ------------ Run ------------ Total Total
Place Name Bib No Age Gender Age Group Rnk Time Pace Time Rnk Time Pace Time Rnk Time Pace Time Pace
DNF Madalyn Jones 234 8 F F 0-99                   0:00/M
 

Solo Short Swim

  ------------ Swim ------------ Trans 1 ------------ Bike ------------ Trans 2 ------------ Run ------------ Total Total
Place Name Bib No Age Gender Age Group Rnk Time Pace Time Rnk Time Pace Time Rnk Time Pace Time Pace
1 Cristy Bradford 333 34 F 1 F 30-34 4 7:03.52 41:28/M 1:54.44 3 32:21.79 3:14/M 0:30.42 1 24:30.19 7:25/M 1:06:20.36 4:55/M
2 Poppy Wilson 363 37 F 1 F 35-39 9 7:34.25 44:31/M 2:15.23 1 31:25.52 3:09/M 0:33.66 2 25:59.48 7:52/M 1:07:48.14 5:02/M
3 Rachel Pelc 354 28 F 1 F 25-29 6 7:17.05 42:51/M 1:55.17 4 33:32.20 3:21/M 0:40.13 3 27:33.62 8:21/M 1:10:58.17 5:16/M
4 Elia Ferruzzi 340 35 F 2 F 35-39 2 6:43.23 39:31/M 2:35.98 2 31:59.54 3:12/M 0:56.24 10 34:04.84 10:19/M 1:16:19.83 5:40/M
5 Jessica Barnes 378 39 F 3 F 35-39 5 7:09.76 42:04/M 2:07.34 6 34:20.29 3:26/M 1:35.95 8 32:03.26 9:43/M 1:17:16.60 5:44/M
6 Brooke Bohannon 374 38 F 4 F 35-39 7 7:22.57 43:20/M 3:12.33 9 36:26.71 3:39/M 0:50.91 7 31:21.05 9:30/M 1:19:13.57 5:53/M
7 Kaya Ulmer 373 16 F 1 F 16-19 1 6:20.52 37:15/M 3:09.55 13 38:30.90 3:51/M 0:47.61 6 31:17.33 9:29/M 1:20:05.91 5:57/M
8 Nicki Perisho 355 36 F 5 F 35-39 13 8:56.82 52:33/M 1:52.43 5 34:17.90 3:26/M 1:32.26 11 34:30.77 10:27/M 1:21:10.18 6:02/M
9 Brenda Garren 343 48 F 1 F 45-49 19 10:03.28 59:07/M 3:21.82 8 36:20.00 3:38/M 0:54.95 4 30:38.55 9:17/M 1:21:18.60 6:02/M
10 Keri McWilliams 350 36 F 6 F 35-39 8 7:24.21 43:32/M 2:05.54 10 36:31.53 3:39/M 1:24.58 14 37:15.46 11:17/M 1:24:41.32 6:17/M
11 Chelsea Bond 332 28 F 2 F 25-29 3 7:03.05 41:28/M 3:04.23 7 36:20.00 3:38/M 1:01.49 16 37:51.70 11:28/M 1:25:20.47 6:20/M
12 Brenda Dewit 338 43 F 1 F 40-44 16 9:30.20 55:53/M 2:23.63     43:08.02 5 30:51.30 9:21/M 1:25:53.15 6:23/M
13 Jodi Windauer 10002 45 F 2 F 45-49 21 11:12.07 65:53/M 2:25.93 12 38:24.04 3:50/M 1:47.58 9 33:36.15 10:11/M 1:27:25.77 6:29/M
14 Marci Parks 351 38 F 7 F 35-39 10 7:50.31 46:05/M 2:52.07 14 38:48.03 3:53/M 0:52.36 15 37:21.13 11:19/M 1:27:43.90 6:31/M
15 Laurina Smith 358 40 F 2 F 40-44 11 8:45.43 51:28/M 1:53.05 11 38:13.71 3:49/M 1:05.92 18 39:04.46 11:50/M 1:29:02.57 6:37/M
16 Bridget Schultz 357 30 F 2 F 30-34 14 9:09.90 53:49/M 3:27.60 16 40:20.03 4:02/M 2:04.69 12 36:47.58 11:09/M 1:31:49.80 6:49/M
17 Crystal Armerding 330 28 F 3 F 25-29 15 9:16.37 54:31/M 3:21.15 17 40:28.47 4:03/M 1:56.38 13 36:47.70 11:09/M 1:31:50.07 6:49/M
18 Taylor Smith 359 18 F 2 F 16-19 12 8:45.80 51:28/M 2:03.58 18 41:53.11 4:11/M 0:53.64 17 38:22.97 11:38/M 1:31:59.10 6:50/M
19 Karen Cooper 335 65 F 1 F 65-99 17 9:32.37 56:05/M 1:42.81 15 39:56.51 4:00/M 0:49.63 22 49:17.28 14:56/M 1:41:18.60 7:31/M
20 Cassandra Smith 376 35 F 8 F 35-39 18 9:32.95 56:05/M 1:55.60 19 47:59.03 4:48/M 0:58.47 20 48:06.70 14:35/M 1:48:32.75 8:03/M
21 Teresa Friede 342 53 F 1 F 50-54 20 11:07.57 65:24/M 3:34.78 20 50:34.43 5:03/M 1:26.85 19 42:42.47 12:56/M 1:49:26.10 8:07/M
22 Terri Better 331 58 F 1 F 55-59 22 11:47.30 69:19/M 4:52.13 21 54:03.69 5:24/M 1:55.51 21 48:24.24 14:40/M 2:01:02.87 8:59/M
23 Charlotte Kasl 372 75 F 2 F 65-99 23 12:50.10 75:29/M 10:08.06 22 58:14.88 5:49/M 2:51.10 23 1:03:30.71 19:15/M 2:27:34.85 10:57/M
 

Male Finishers

  ------------ Swim ------------ Trans 1 ------------ Bike ------------ Trans 2 ------------ Run ------------ Total Total
Place Name Bib No Age Gender Age Group Rnk Time Pace Time Rnk Time Pace Time Rnk Time Pace Time Pace
1 Matthew Kimmet 347 32 M 1 M 30-34 2 6:20.06 37:15/M 1:39.20 2 31:17.13 3:08/M 0:25.54 1 21:10.03 6:25/M 1:00:51.96 4:31/M
2 Bryson Pelc 353 29 M 1 M 25-29 1 5:57.49 35:00/M 1:43.28 1 29:16.61 2:56/M 0:26.44 4 27:25.61 8:18/M 1:04:49.43 4:49/M
3 Mark Bradford 334 37 M 1 M 35-39 8 7:25.63 43:38/M 1:36.21 4 32:10.40 3:13/M 1:06.43 6 28:11.18 8:32/M 1:10:29.85 5:14/M
4 Patrick Marron 348 32 M 2 M 30-34 5 7:21.04 43:14/M 2:48.92 8 35:19.67 3:32/M 0:27.29 3 24:56.46 7:33/M 1:10:53.38 5:16/M
5 Neil Degroot 337 31 M 3 M 30-34 7 7:21.67 43:14/M 3:10.18 3 31:58.15 3:12/M 0:41.12 5 27:49.66 8:26/M 1:11:00.78 5:16/M
6 Hunter Smoot 361 18 M 1 M 16-19 13 48:19.32 **:13/M       36:20.68 2 23:44.20 7:12/M 1:13:07.55 5:26/M
7 Nate McConnell 349 27 M 2 M 25-29 4 7:06.83 41:46/M 1:23.88 5 32:37.54 3:16/M 1:16.47 9 32:19.63 9:48/M 1:14:44.35 5:33/M
8 Brady Pelc 352 31 M 4 M 30-34 3 6:49.93 40:06/M 3:17.03 6 33:50.13 3:23/M 0:56.00 8 32:08.73 9:44/M 1:17:01.82 5:43/M
9 Craig Schaeffer 356 37 M 2 M 35-39 9 7:47.29 45:47/M 3:10.77 10 38:19.33 3:50/M 1:05.72 7 28:16.01 8:34/M 1:18:39.12 5:50/M
10 Josh Henzel 377 37 M 3 M 35-39 6 7:21.44 43:14/M 2:24.84 7 35:08.74 3:31/M 1:37.93 11 40:06.85 12:09/M 1:26:39.80 6:26/M
11 Mark Jensen 346 41 M 1 M 40-44 11 9:56.52 58:26/M 6:03.04 11 40:33.84 4:03/M 2:02.80 10 34:49.91 10:33/M 1:33:26.11 6:56/M
12 Mac Cooper 336 68 M 1 M 65-99 10 8:31.90 50:06/M 3:48.14 12 47:00.23 4:42/M 0:47.10 12 41:11.16 12:29/M 1:41:18.53 7:31/M
13 Dan Smoot 360 53 M 1 M 50-54 12 11:51.38 69:42/M 4:09.67 9 37:47.58 3:47/M 0:58.14 13 55:36.57 16:51/M 1:50:23.34 8:12/M
 

Team Short Swim

 

Female Finishers

  ------------ Swim ------------ Trans 1 ------------ Bike ------------ Trans 2 ------------ Run ------------ Total Total
Place Name Bib No Age Gender Age Group Rnk Time Pace Time Rnk Time Pace Time Rnk Time Pace Time Pace
1 Team Bell 367 17 F 1 F 16-99 1 6:40.87 39:13/M 0:23.16 3 35:29.09 3:33/M 0:15.27 1 23:34.93 7:08/M 1:06:23.32 4:56/M
2 OPD 10 369 58 F 2 F 16-99 3 7:35.81 44:36/M 0:26.70 2 34:44.18 3:28/M 0:17.63 2 36:28.31 11:03/M 1:19:32.63 5:54/M
DNF Team Bell 2 366 14 F F 0-15 2 6:46.68 39:48/M 0:22.70 1 34:11.30 3:25/M         3:04/M
 

Male Finishers

  ------------ Swim ------------ Trans 1 ------------ Bike ------------ Trans 2 ------------ Run ------------ Total Total
Place Name Bib No Age Gender Age Group Rnk Time Pace Time Rnk Time Pace Time Rnk Time Pace Time Pace
1 Peter Mullen 371 24 M 1 M 0-15 3 7:51.72 46:11/M 0:19.88 2 34:33.93 3:27/M 0:14.71 1 25:34.26 7:45/M 1:08:34.50 5:05/M
2 Bruce Neal 370 33 M 2 M 0-15 2 7:12.74 42:21/M 0:26.73 1 31:53.29 3:11/M 0:27.34 2 51:04.55 15:28/M 1:31:04.65 6:46/M
DNF Team Bell 365 12 M M 0-15 1 6:16.22 36:52/M 35:28.04     **:00/M 27:32.69       5:07/M
DNF Brian Collins 368 37 M M 0-15     49:24.22     32:41.69       6:06/M
 

Solo Long Swim

 

Female Finishers

  ------------ Swim ------------ Trans 1 ------------ Bike ------------ Trans 2 ------------ Run ------------ Total Total
Place Name Bib No Age Gender Age Group Rnk Time Pace Time Rnk Time Pace Time Rnk Time Pace Time Pace
1 Kayla Johnson 531 32 F 1 F 30-34 5 9:55.28 34:12/M 0:45.30 1 28:48.09 2:53/M 0:39.57 1 24:47.87 7:31/M 1:04:56.11 4:46/M
2 Hannah Seifert 548 22 F 1 F 20-24 2 8:47.00 30:17/M 1:04.45 2 29:13.40 2:55/M 0:41.86 2 26:24.79 8:00/M 1:06:11.50 4:51/M
3 Ann Seifert 547 56 F 1 F 55-59 1 8:46.81 30:14/M 1:28.73 4 30:49.89 3:05/M 0:42.94 5 27:08.77 8:13/M 1:08:57.14 5:03/M
4 Elizabeth Livingston 583 29 F 1 F 25-29 7 10:29.01 36:09/M 2:03.38 5 31:10.21 3:07/M 1:00.81 6 27:38.71 8:22/M 1:12:22.12 5:18/M
5 Kate Logsdon 534 36 F 1 F 35-39 14 11:39.11 40:10/M 1:03.55 3 30:48.35 3:05/M 0:36.66 13 28:51.28 8:45/M 1:12:58.95 5:21/M
6 Heather Barranger 501 47 F 1 F 45-49 6 10:21.77 35:41/M 2:19.22 7 31:53.32 3:11/M 0:55.00 14 28:59.44 8:47/M 1:14:28.75 5:28/M
7 Rebecca Hughes 528 30 F 2 F 30-34 22 13:44.09 47:21/M 1:20.96 6 31:23.04 3:08/M 1:23.95 4 27:01.69 8:11/M 1:14:53.73 5:29/M
8 Tara Brown 507 31 F 3 F 30-34 13 11:22.68 39:12/M 1:24.70 12 33:59.62 3:24/M 1:30.64 8 28:10.99 8:32/M 1:16:28.63 5:36/M
9 Julia Fitzpatrick 519 35 F 2 F 35-39 4 9:54.38 34:08/M 1:57.10 20 35:25.68 3:33/M 1:08.74 7 28:05.92 8:31/M 1:16:31.82 5:37/M
10 Courtney Moch 582 32 F 4 F 30-34 9 11:05.68 38:13/M 2:36.47 10 33:32.98 3:21/M 1:25.12 10 28:26.09 8:37/M 1:17:06.34 5:39/M
11 Kimberly Lindstrom 533 39 F 3 F 35-39 8 10:36.45 36:33/M 1:47.92 8 32:07.73 3:13/M 1:34.76 20 31:33.96 9:34/M 1:17:40.82 5:42/M
12 Amy Carter 510 34 F 5 F 30-34 12 11:19.75 39:01/M 1:51.60 18 34:40.12 3:28/M 1:36.38 11 28:27.76 8:37/M 1:17:55.61 5:43/M
13 Ellie Crum 514 22 F 2 F 20-24 20 13:24.75 46:12/M 2:26.84 19 35:22.45 3:32/M 0:30.92 3 26:55.07 8:09/M 1:18:40.03 5:46/M
14 Chloe Eberlein 517 23 F 3 F 20-24 27 14:44.34 50:48/M 1:36.40 11 33:50.74 3:23/M 0:33.50 9 28:12.25 8:33/M 1:18:57.23 5:47/M
15 Kellsey Perkins 545 39 F 4 F 35-39 10 11:08.53 38:23/M 2:11.71 9 33:19.97 3:20/M 1:58.82 15 30:35.11 9:16/M 1:19:14.14 5:49/M
16 Meridith Gargasz 521 46 F 2 F 45-49 3 9:40.75 33:20/M 2:11.55 16 34:23.71 3:26/M 1:27.06 22 32:40.60 9:54/M 1:20:23.67 5:54/M
17 Kristie Peressini 544 48 F 3 F 45-49 15 12:18.11 42:25/M 2:25.97 15 34:17.86 3:26/M 1:31.18 21 31:38.14 9:35/M 1:22:11.26 6:02/M
18 Jennifer Shipley 549 43 F 1 F 40-44 24 14:24.16 49:39/M 1:32.74 14 34:16.22 3:26/M 1:13.78 19 31:26.06 9:32/M 1:22:52.96 6:05/M
19 Erin Heninger 345 36 F 5 F 35-39 31 16:12.13 55:52/M 1:31.57 17 34:29.41 3:27/M 1:24.18 16 30:35.36 9:16/M 1:24:12.65 6:10/M
20 Jocelyn Hoaglin 526 36 F 6 F 35-39 18 13:06.06 45:10/M 2:44.07 13 34:13.48 3:25/M 1:52.77 24 33:52.51 10:16/M 1:25:48.89 6:17/M
21 Molly Crum 515 19 F 1 F 16-19 16 12:19.04 42:28/M 2:09.86 29 42:12.94 4:13/M 0:37.15 12 28:36.73 8:40/M 1:25:55.72 6:18/M
22 Kelly MacRow 538 47 F 4 F 45-49 17 12:33.30 43:17/M 2:07.41 23 36:35.50 3:40/M 1:50.26 26 35:26.47 10:44/M 1:28:32.94 6:29/M
23 Annie Stoebe 552 26 F 2 F 25-29 21 13:28.93 46:26/M 1:34.05 21 36:02.06 3:36/M 0:37.12 30 38:53.02 11:47/M 1:30:35.18 6:38/M
24 Erin Jones 567 33 F 6 F 30-34 19 13:24.11 46:12/M 3:05.68 28 41:10.70 4:07/M 2:06.26 23 32:46.82 9:56/M 1:32:33.57 6:47/M
25 Lindsey Sweeney 578 25 F 3 F 25-29 28 15:02.21 51:50/M 2:30.42 22 36:26.17 3:39/M 2:06.69 29 37:00.57 11:13/M 1:33:06.06 6:50/M
  ------------ Swim ------------ Trans 1 ------------ Bike ------------ Trans 2 ------------ Run ------------ Total Total
Place Name Bib No Age Gender Age Group Rnk Time Pace Time Rnk Time Pace Time Rnk Time Pace Time Pace
26 Aimee Smith 579 28 F 4 F 25-29 30 15:42.34 54:08/M 2:10.67 25 37:19.57 3:44/M 1:46.60 28 36:58.73 11:12/M 1:33:57.91 6:53/M
27 Kim Hiday 525 41 F 2 F 40-44 35 18:24.14 63:27/M 3:32.55 24 36:58.37 3:42/M 0:48.35 25 34:31.87 10:28/M 1:34:15.28 6:55/M
28 Jenny Kaleczyc 532 36 F 7 F 35-39 11 11:18.71 38:58/M 1:41.13 26 37:34.19 3:45/M 2:49.50 34 43:20.74 13:08/M 1:36:44.27 7:06/M
29 Leah Matsko 540 26 F 5 F 25-29 25 14:24.34 49:39/M 2:32.19 36 49:48.84 4:59/M 0:54.64 18 30:54.56 9:22/M 1:38:34.57 7:14/M
30 Katherine Geiger 522 28 F 6 F 25-29 23 14:23.86 49:36/M 2:34.26 35 49:48.78 4:59/M 0:55.63 17 30:53.13 9:22/M 1:38:35.66 7:14/M
31 Penny Smoot 551 45 F 5 F 45-49 29 15:19.32 52:49/M 4:35.09 27 39:25.16 3:57/M 2:10.77 32 40:44.49 12:21/M 1:42:14.83 7:30/M
32 Laura Crist 513 31 F 7 F 30-34 32 16:19.03 56:16/M 5:05.88 31 43:48.28 4:23/M 1:47.18 27 35:33.98 10:46/M 1:42:34.35 7:31/M
33 Carrie Jensen 529 41 F 3 F 40-44 26 14:36.19 50:21/M 3:13.31 30 43:00.05 4:18/M 1:24.87 33 41:17.88 12:31/M 1:43:32.30 7:35/M
34 Sarah Theimer 554 31 F 8 F 30-34 36 18:45.49 64:39/M 2:27.44 33 46:53.66 4:41/M 0:50.20 31 39:26.09 11:57/M 1:48:22.88 7:57/M
35 Taylo MacRow 539 20 F 4 F 20-24 33 16:44.45 57:42/M 3:50.66 32 45:56.45 4:36/M 6:14.33 35 48:51.04 14:48/M 2:01:36.93 8:55/M
36 Alexa Morris 581 17 F 2 F 16-19 34 16:46.61 57:49/M 3:49.07 34 49:39.96 4:58/M 2:30.39 36 55:25.47 16:48/M 2:08:11.50 9:24/M
DNF Katie Boyd 503 36 F F 35-39       37 57:12.24 5:43/M 1:01.03       4:16/M
 

Male Finishers

  ------------ Swim ------------ Trans 1 ------------ Bike ------------ Trans 2 ------------ Run ------------ Total Total
Place Name Bib No Age Gender Age Group Rnk Time Pace Time Rnk Time Pace Time Rnk Time Pace Time Pace
1 Bryan Brosious 505 28 M 1 M 25-29 1 7:00.57 24:08/M 0:58.63 2 27:06.87 2:43/M 0:48.74 4 22:36.82 6:51/M 58:31.63 4:17/M
2 Dan Sullivan 584 49 M 1 M 45-49 11 9:47.13 33:44/M 1:13.49 3 27:16.94 2:44/M 0:45.67 1 21:02.07 6:22/M 1:00:05.30 4:24/M
3 Patrick Lake 576 49 M 2 M 45-49 6 9:05.39 31:19/M 0:39.77 4 27:25.90 2:45/M 0:33.98 6 23:11.59 7:02/M 1:00:56.63 4:28/M
4 Mike Windauer 556 46 M 3 M 45-49 5 9:04.26 31:16/M 1:36.52 1 25:25.50 2:33/M 1:13.09 9 23:51.68 7:14/M 1:01:11.05 4:29/M
5 Matthew Baker 565 26 M 2 M 25-29 16 10:10.09 35:03/M 1:27.03 7 28:20.47 2:50/M 0:53.03 3 22:10.42 6:43/M 1:03:01.04 4:37/M
6 Nate Jarosch 585 35 M 1 M 35-39 13 9:48.60 33:48/M 1:19.67 10 28:43.23 2:52/M 0:44.41 5 22:48.82 6:55/M 1:03:24.73 4:39/M
7 Scott Johnson 530 30 M 1 M 30-34 3 8:55.16 30:45/M 0:56.06 11 28:54.67 2:53/M 0:44.97 10 24:27.85 7:25/M 1:03:58.71 4:41/M
8 Jeff Brown 506 34 M 2 M 30-34 15 9:58.61 34:22/M 1:17.56 9 28:40.28 2:52/M 1:00.13 8 23:48.77 7:13/M 1:04:45.35 4:45/M
9 Robert Gillespie 580 42 M 1 M 40-44 12 9:48.08 33:48/M 1:02.92 5 27:59.71 2:48/M 0:57.47 14 25:51.20 7:50/M 1:05:39.38 4:49/M
10 Jake Windauer 555 15 M 1 M 1-15 10 9:46.39 33:41/M 1:48.61 13 30:10.19 3:01/M 0:39.07 7 23:17.11 7:03/M 1:05:41.37 4:49/M
11 John Elsen 518 31 M 3 M 30-34 23 12:42.22 43:48/M 2:45.64 6 28:19.33 2:50/M 1:32.53 2 21:23.49 6:29/M 1:06:43.21 4:53/M
12 Ryan Windauer 558 18 M 1 M 16-19 2 8:33.87 29:29/M 2:06.85 16 30:58.70 3:06/M 0:51.07 12 24:41.71 7:29/M 1:07:12.20 4:56/M
13 Rick Hoaglin 527 43 M 2 M 40-44 17 10:40.35 36:47/M 1:10.76 12 29:56.31 3:00/M 0:46.94 15 26:01.84 7:53/M 1:08:36.20 5:02/M
14 Douglas McBroom 541 45 M 4 M 45-49 20 11:54.54 41:02/M 1:09.44 8 28:37.37 2:52/M 0:51.88 16 26:07.39 7:55/M 1:08:40.62 5:02/M
15 Nick Windauer 557 15 M 2 M 1-15 4 9:03.99 31:12/M 1:45.71 18 31:11.52 3:07/M 1:38.98 17 26:39.19 8:05/M 1:10:19.39 5:09/M
16 Anthony Peressini 543 25 M 3 M 25-29 19 11:13.09 38:41/M 2:51.53 17 31:04.69 3:06/M 0:26.96 13 25:11.73 7:38/M 1:10:48.00 5:11/M
17 Scott MacQuarrie 535 51 M 1 M 50-54 9 9:31.72 32:49/M 3:22.63 15 30:49.87 3:05/M 1:36.15 18 26:50.89 8:08/M 1:12:11.26 5:18/M
18 Joshua Lake 577 18 M 2 M 16-19 14 9:56.94 34:15/M 2:01.84 20 31:53.94 3:11/M 1:13.50 19 27:24.35 8:18/M 1:12:30.57 5:19/M
19 Shawn Bubb 509 45 M 5 M 45-49 22 12:24.86 42:46/M 1:42.95 14 30:41.09 3:04/M 1:46.12 24 30:14.50 9:10/M 1:16:49.52 5:38/M
20 Dirk Vasel 566 46 M 6 M 45-49 18 11:13.04 38:41/M 2:25.66 28 38:22.02 3:50/M 0:49.60 11 24:29.16 7:25/M 1:17:19.48 5:40/M
21 Jim George 563 65 M 1 M 65-99 25 13:47.87 47:32/M 2:20.62 19 31:49.72 3:11/M 1:09.01 21 28:49.50 8:44/M 1:17:56.72 5:43/M
22 Geir Straume 553 51 M 2 M 50-54 21 12:08.65 41:50/M 2:45.74 21 32:52.23 3:17/M 0:54.87 25 30:41.02 9:18/M 1:19:22.51 5:49/M
23 Patrick Griffin 523 15 M 3 M 1-15 24 13:19.79 45:55/M 2:23.00 27 37:39.95 3:46/M 0:47.17 20 28:31.00 8:38/M 1:22:40.91 6:04/M
24 Bill Bramlet 504 14 M 4 M 1-15 29 15:39.19 53:58/M 2:49.00 25 34:35.91 3:28/M 0:47.11 22 29:15.43 8:52/M 1:23:06.64 6:06/M
25 Benjamin MacRow 536 13 M 5 M 1-15 8 9:24.95 32:25/M 3:09.54 23 33:57.89 3:24/M 1:28.18 29 38:54.34 11:47/M 1:26:54.90 6:22/M
  ------------ Swim ------------ Trans 1 ------------ Bike ------------ Trans 2 ------------ Run ------------ Total Total
Place Name Bib No Age Gender Age Group Rnk Time Pace Time Rnk Time Pace Time Rnk Time Pace Time Pace
26 Dan Daly 516 54 M 3 M 50-54 26 14:58.74 51:37/M 2:26.73 22 33:32.14 3:21/M 1:58.18 26 33:59.62 10:18/M 1:26:55.41 6:22/M
27 Warren Cowan 511 42 M 3 M 40-44 28 15:24.86 53:06/M 2:23.89 26 35:56.25 3:36/M 0:49.35 28 38:35.56 11:42/M 1:33:09.91 6:50/M
28 Josh MacRow 537 42 M 4 M 40-44 31 21:30.70 74:08/M 2:22.48 30 45:35.73 4:34/M 2:01.80 23 30:12.80 9:09/M 1:41:43.51 7:27/M
29 Alan Crist 512 37 M 2 M 35-39 30 16:20.96 56:19/M 5:03.18 29 43:45.34 4:23/M 1:51.19 27 35:33.64 10:46/M 1:42:34.31 7:31/M
DNF Ken Griffith 524 56 M M 55-59 7 9:22.72 32:18/M 1:55.95 24 34:07.14 3:25/M         3:20/M
DNF Wade Shipley 550 41 M M 40-44 27 15:16.27 52:39/M 1:40.61             1:14/M
 

Team Long Swim

 

Female Finishers

  ------------ Swim ------------ Trans 1 ------------ Bike ------------ Trans 2 ------------ Run ------------ Total Total
Place Name Bib No Age Gender Age Group Rnk Time Pace Time Rnk Time Pace Time Rnk Time Pace Time Pace
1 Hollie Koehler 564 36 F 1 F 0-15 2 11:55.94 41:06/M 0:35.61 3 38:52.61 3:53/M 0:20.29 1 30:14.77 9:10/M 1:21:59.22 4:56/M
2 Potters 562 49 F 2 F 16-99 1 11:19.17 39:01/M 0:30.62 1 37:18.48 3:44/M 0:21.98 3 33:12.31 10:04/M 1:22:42.56 4:58/M
3 Two Dogs & A Catcher 561 53 F 3 F 16-99 3 18:32.17 63:54/M 0:25.76 2 38:16.28 3:50/M 0:20.79 2 32:13.94 9:46/M 1:29:48.94 5:24/M
 

Male Finishers

  ------------ Swim ------------ Trans 1 ------------ Bike ------------ Trans 2 ------------ Run ------------ Total Total
Place Name Bib No Age Gender Age Group Rnk Time Pace Time Rnk Time Pace Time Rnk Time Pace Time Pace
1 OPD 560 55 M 1 M 16-99 2 15:13.71 52:28/M 0:20.59 1 33:58.26 3:24/M 0:19.94 1 27:38.03 8:22/M 1:17:30.53 4:39/M
DNF Dave Burleigh 559 36 M M 0-15 1 7:13.57 24:53/M 0:48.86             0:29/M
 

Unassigned Participants

  ------------ ------------ ------------ ------------ ------------ ------------ Total Total
Place Name Bib No Age Gender Age Group Rnk Time Pace Time Rnk Time Pace Time Rnk Time Pace Time Pace
DNF Unknown Chip: 000a609d8 10001 M M 0-99 1 53:02.95 **:52/M