Left Banner
 
 

Eastern MT 7of7

September 25, 2021


Accurate Results | Every Time Competitive Timing

Table of Contents

Finish List - Girls - Middle School Girls - All Teams
Team Summary - Girls - Middle School Girls - All Teams
Team Detail - Girls - Middle School Girls - All Teams
Finish List - Boys - Middle School Boys - All Teams
Team Summary - Boys - Middle School Boys - All Teams
Team Detail - Boys - Middle School Boys - All Teams
Top

Overall Finish List - Boys

Middle School Boys

All Teams

O'All Place Score Bib No Name Team Time Pace Grade
1 1 2261 Greyson Piseno MS_St. Francis 8:09.45 5:26/M 8
2 2 1237 Carter Heggem MS_Sidney 8:31.86 5:41/M 8
3 (< 5) 1075 Auston Schellig MS_Joliet 8:32.18 5:41/M 8
4 3 1056 Ben Bird MS_Hardin 8:35.45 5:44/M 7
5 4 1064 Mekhi Ladson MS_Hardin 8:39.10 5:46/M 8
6 5 1060 Branlan Foote MS_Hardin 9:22.89 6:15/M 7
7 6 1162 Zane Muilenburg MS_Lockwood 9:28.79 6:19/M 8
8 7 1146 Ethan Baasch MS_Lockwood 9:42.91 6:29/M 8
9 (< 5) 1027 Ashton Olddwarf MS_Fromberg 9:43.67 6:29/M 8
10 8 1202 Grayson Oley MS_Red Lodge 9:49.67 6:33/M 8
11 9 1067 Jermal Takes Enemy MS_Hardin 9:59.28 6:40/M 7
12 10 2259 Ollin Kulaga MS_St. Francis 10:03.61 6:42/M 8
13 11 1161 Tyrel (tj) Martin MS_Lockwood 10:03.86 6:43/M 8
14 (< 5) 1008 Tyler Erickson MS_Circle-Redwater 10:07.89 6:45/M 8
15 12 1104 Chase McLean MS_Laurel 10:08.74 6:46/M 8
16 13 3904 Jason Sopher MS_Frank Brattin 10:12.87 6:49/M 7
17 14 1147 Tate Bouyer MS_Lockwood 10:13.02 6:49/M 6
18 (< 5) 1227 Jason Main MS_Roundup 10:18.31 6:52/M 8
19 15 1201 Gabe McPhail MS_Red Lodge 10:24.65 6:56/M 6
20 16 1242 Dyson Romo MS_Sidney 10:25.02 6:57/M 8
21 17 1062 Miles Jefferson MS_Hardin 10:29.28 7:00/M 7
22 18 2281 Andrew Morris MS_Washington (Miles City) 10:31.41 7:01/M 7
23 19 1098 Ebin Dagel MS_Laurel 10:33.35 7:02/M 8
24 (< 5) 1010 Luke Voss MS_Circle-Redwater 10:36.13 7:04/M 7
25 20 1239 Eli Lonski MS_Sidney 10:36.32 7:04/M 6
26 21 1194 Carter Emineth MS_Red Lodge 10:36.39 7:04/M 6
27 22 1234 Teyven Borst MS_Sidney 10:36.54 7:04/M 6
28 23 1236 Jhonatan Delgado MS_Sidney 10:39.14 7:06/M 8
29 24 1238 Tyler Jones MS_Sidney 10:40.00 7:07/M 6
30 25 1199 Gabe Lauver MS_Red Lodge 10:40.66 7:07/M 8
31 26 3920 Emerson Smells MS_Plenty Coups 10:41.04 7:07/M 8
32 27 3903 Keaton Sample MS_Frank Brattin 10:41.13 7:07/M 8
33 (< 5) 1001 Beau Chirrick MS_Ben Steele 10:41.89 7:08/M 6
34 (< 5) 1173 Jd Jeffery MS_Park City 10:41.90 7:08/M 7
35 (< 5) 1171 Max Venhuizen MS_Manhattan Christian 10:47.93 7:12/M 6
36 28 1124 Peter Britton MS_Lewistown 10:51.37 7:14/M 8
37 29 1055 Lawrence Bends MS_Hardin 10:51.69 7:14/M 8
38 30 1125 David Curry MS_Lewistown 10:52.25 7:15/M 7
39 31 1131 Aiden Snyder MS_Lewistown 10:52.97 7:15/M 8
40 32 1095 Jett Berger MS_Laurel 10:54.41 7:16/M 7
41 33 1059 Gabriel Cloud MS_Hardin 10:54.82 7:17/M 6
42 34 2255 Kiefer Fallis MS_St. Francis 11:00.00 7:20/M 7
43 35 1164 Camden Olisczcak MS_Lockwood 11:03.09 7:22/M 8
44 36 1126 Pedro Martignoni MS_Lewistown 11:08.84 7:26/M 8
45 37 1099 Chris Dennis MS_Laurel 11:12.95 7:29/M 7
46 38 3905 Blake Toscano MS_Frank Brattin 11:15.59 7:30/M 7
47 (< 5) 1007 Justen Baker MS_Circle-Redwater 11:18.46 7:32/M 8
48 39 2257 Caleb Kay MS_St. Francis 11:20.11 7:33/M 7
49 40 1195 Logan Emineth MS_Red Lodge 11:21.31 7:34/M 5
50 41 3919 Jamison Demontiney MS_Plenty Coups 11:25.00 7:37/M 8
51 42 1169 Dominyk Weber MS_Lockwood 11:27.98 7:39/M 6
52 43 2282 Kash Rosenbalm MS_Washington (Miles City) 11:31.88 7:41/M 7
53 (< 5) 1026 Grady Lowery MS_Fromberg 11:37.53 7:45/M 7
54 44 2280 Tristen Mollman MS_Washington (Miles City) 11:43.87 7:49/M 8
55 45 1132 Brogan Solheim MS_Lewistown 11:44.62 7:50/M 8
56 46 1167 Grayson Troutt MS_Lockwood 11:45.42 7:50/M 6
57 (> 7) 1156 Aleksandr Kostinko MS_Lockwood 11:47.93 7:52/M 7
58 47 3917 Kason Kills Pretty Enemy MS_Plenty Coups 11:48.01 7:52/M 6
59 (< 5) 1226 Harper Luke MS_Roundup 11:48.28 7:52/M 8
60 48 1240 Rylan McGahan MS_Sidney 11:48.64 7:52/M 7
61 49 1097 Mitchell Clavadetscher MS_Laurel 11:53.96 7:56/M 7
62 (> 7) 1154 Zeik Harris MS_Lockwood 12:02.79 8:02/M 8
63 50 3902 Brand Melin MS_Frank Brattin 12:03.23 8:02/M 7
64 51 3898 Peyton Batie MS_Frank Brattin 12:03.38 8:02/M 6
65 52 1127 James Maxwell MS_Lewistown 12:07.30 8:05/M 7
66 (> 7) 1165 Erik Rehm MS_Lockwood 12:07.90 8:05/M 6
67 53 3922 Myron Morning Falls Down MS_Plenty Coups 12:08.73 8:06/M 7
68 54 1128 Thomas Maxwell MS_Lewistown 12:09.25 8:06/M 7
69 (> 7) 1158 Tristan Layden MS_Lockwood 12:11.41 8:08/M 7
70 (> 7) 1241 Josh Pollari MS_Sidney 12:13.12 8:09/M 7
71 55 2253 Maclayn Clark MS_St. Francis 12:13.38 8:09/M 8
72 (< 5) 1175 Sam Rickard MS_Park City 12:14.32 8:10/M 7
73 56 1197 Gavin Groshart MS_Red Lodge 12:15.03 8:10/M 5
74 57 3934 Kenyon Sinquah MS_Plenty Coups 12:20.53 8:14/M 5
75 58 2258 Charles Kraft MS_St. Francis 12:24.70 8:16/M 6
76 59 2264 Henry Umphrey MS_St. Francis 12:27.95 8:19/M 6
77 (> 7) 1065 Braxton Real Bird MS_Hardin 12:31.31 8:21/M 7
78 (> 7) 1159 Cooper Longero MS_Lockwood 12:41.18 8:27/M 6
79 (< 5) 1174 Brody Paternostro MS_Park City 12:45.48 8:30/M 7
80 (> 7) 1066 Iverson Stewart MS_Hardin 12:49.02 8:33/M 6
81 60 1192 Jackson Belinda MS_Red Lodge 12:49.22 8:33/M 7
82 61 1102 Bryce Leonhardt MS_Laurel 12:49.67 8:33/M 7
83 (> 7) 1068 Vance Takesenemy MS_Hardin 12:52.11 8:35/M 8
84 62 3899 Sundown Goings MS_Frank Brattin 13:00.38 8:40/M 6
85 (> 7) 1200 Cade Mains MS_Red Lodge 13:01.01 8:41/M 7
86 63 2278 Milo Isaacs MS_Washington (Miles City) 13:11.70 8:48/M 7
87 64 3901 Remington Larson MS_Frank Brattin 13:13.53 8:49/M 8
88 (> 7) 1130 Karl Simpson MS_Lewistown 13:20.62 8:54/M 7
89 (> 7) 1191 Berns Barker MS_Red Lodge 13:23.79 8:56/M 6
90 65 1103 Cade Leuthold MS_Laurel 13:26.80 8:58/M 8
91 (> 7) 1205 Teagan Stewart MS_Red Lodge 13:28.72 8:59/M 6
92 (> 7) 1160 Judah Lopez MS_Lockwood 13:28.89 8:59/M 7
93 (> 7) 1096 David Bickel MS_Laurel 13:39.67 9:06/M 6
94 (> 7) 1100 Tristan Glassing MS_Laurel 13:40.34 9:07/M 6
95 (> 7) 2265 Mathias Williams MS_St. Francis 13:41.19 9:07/M 6
96 (< 5) 1216 Colson Crane MS_Roberts 13:42.73 9:08/M 5
97 (< 5) 1073 Wade Behm MS_Joliet 13:49.06 9:13/M 7
98 (> 7) 1152 Johnny Fitzpatrick MS_Lockwood 13:50.55 9:14/M 6
99 (< 5) 2273 Harold Three Legs MS_St. Labre 13:55.25 9:17/M 5
100 (> 7) 1101 Kaleb Hull MS_Laurel 14:05.47 9:24/M 6
O'All Place Score Bib No Name Team Time Pace Grade
101 (> 7) 1168 Darrell Walks Over Ice MS_Lockwood 14:11.29 9:28/M 7
102 (< 5) 2497 Mikyol Old Crane MS_Lame Deer 14:15.63 9:30/M 7
103 (> 7) 1150 Paxton Deavila MS_Lockwood 14:15.99 9:31/M 7
104 (> 7) 1151 Mason Emery MS_Lockwood 14:22.17 9:35/M 7
105 (< 5) 1225 Goffena Eric MS_Roundup 14:22.27 9:35/M 8
106 66 2279 Oliver Keith MS_Washington (Miles City) 14:25.97 9:37/M 7
107 (< 5) 1217 Keegan Wentworth MS_Roberts 14:33.60 9:42/M 6
108 (< 5) 1074 Leeland Finley MS_Joliet 14:35.20 9:43/M 7
109 (> 7) 2260 Bryant Martin MS_St. Francis 14:41.88 9:48/M 6
110 (> 7) 3897 Wyatt Barnes MS_Frank Brattin 14:44.86 9:50/M 6
111 (> 7) 1163 O'Shon Old Elk MS_Lockwood 14:46.23 9:51/M 7
112 (> 7) 3900 David Iglehart MS_Frank Brattin 14:46.26 9:51/M 6
113 67 3918 Keshawn Big Hail MS_Plenty Coups 14:59.51 10:00/M 6
114 (< 5) 1215 Clinton Blankenship MS_Roberts 15:03.38 10:02/M 7
115 (> 7) 1198 Ethan Haynes MS_Red Lodge 15:07.90 10:05/M 7
116 (> 7) 1107 Parker Strever MS_Laurel 15:09.83 10:07/M 7
117 (> 7) 1153 Kayden Gunn MS_Lockwood 15:24.96 10:17/M 6
118 (> 7) 1190 Wade Aukema MS_Red Lodge 15:28.80 10:19/M 5
119 68 3921 Uriah Flatlip MS_Plenty Coups 15:29.11 10:19/M 5
120 (> 7) 1149 Emelio Davalos MS_Lockwood 15:32.39 10:22/M 8
121 (> 7) 1157 Aydon Larson MS_Lockwood 15:34.08 10:23/M 7
122 (> 7) 1193 Rig Elton MS_Red Lodge 15:35.16 10:23/M 6
123 (> 7) 1063 Khalil Ladson MS_Hardin 15:39.06 10:26/M 6
124 (> 7) 1129 Sebastian Rowlison MS_Lewistown 16:12.41 10:48/M 8
125 (> 7) 1166 Cruz Rivera MS_Lockwood 16:54.15 11:16/M 6
126 (> 7) 1061 Judiah Jefferson MS_Hardin 17:22.80 11:35/M 7
127 (> 7) 1057 Daniel Brien MS_Hardin 17:44.93 11:50/M 8
128 (> 7) 1108 Tristan Vazquez MS_Laurel 17:53.50 11:56/M 6
129 (> 7) 1133 Lucas Warilla MS_Lewistown 18:10.77 12:07/M 7
130 (> 7) 1155 Josiah (billy) Hugs MS_Lockwood 18:41.53 12:28/M 7
131 (> 7) 1204 Asher Rogers MS_Red Lodge 19:28.09 12:59/M 5
132 (> 7) 1148 Matteo Cobell MS_Lockwood 22:18.35 14:52/M 6
Top

Team Scores - Boys

Middle School Boys

All Teams

  Top 5 ---- Finishers ----  
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*    
1 MS_Hardin 38 3 4 5 9 17 29 33    
Top 5 Times: 47:06.00  
2 MS_Lockwood 73 6 7 11 14 35 42 46    
Top 5 Times: 50:31.67  
3 MS_Sidney 83 2 16 20 22 23 24 48    
Top 5 Times: 50:48.88  
4 MS_Red Lodge 109 8 15 21 25 40 56 60    
Top 5 Times: 52:52.68  
5 MS_St. Francis 139 1 10 34 39 55 58 59    
Top 5 Times: 52:46.55  
6 MS_Laurel 149 12 19 32 37 49 61 65    
Top 5 Times: 54:43.41  
7 MS_Lewistown 170 28 30 31 36 45 52 54    
Top 5 Times: 55:30.05  
8 MS_Frank Brattin 179 13 27 38 50 51 62 64    
Top 5 Times: 56:16.20  
9 MS_Plenty Coups 224 26 41 47 53 57 67 68    
Top 5 Times: 58:23.31  
10 MS_Washington (Miles City) 234 18 43 44 63 66    
Top 5 Times: 1:01:24.83  
Inc. MS_Ben Steele 1 finishers    
Inc. MS_Circle-Redwater 3 finishers    
Inc. MS_Fromberg 2 finishers    
Inc. MS_Joliet 3 finishers    
Inc. MS_Manhattan Christian 1 finishers    
Inc. MS_Park City 3 finishers    
Inc. MS_Roberts 3 finishers    
Inc. MS_Roundup 3 finishers    
Inc. MS_St. Labre 1 finishers    
Inc. MS_Lame Deer 1 finishers    
 
Top

Final Team Results - Boys

Middle School Boys

Team - MS_Hardin

Finish Position - 1

Team Score (places): 38

Team Score (times): 47:06.00

Ave Time:9:25.20

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1056 Ben Bird 7 3 3 8:35.45 8:35.45 0:26.00
2 1064 Mekhi Ladson 8 4 7 8:39.10 17:14.55 0:29.65
3 1060 Branlan Foote 7 5 12 9:22.89 26:37.44 1:13.44
4 1067 Jermal Takes Enemy 7 9 21 9:59.28 36:36.72 1:49.83
5 1062 Miles Jefferson 7 17 38 10:29.28 47:06.00 2:19.83
6 1055 Lawrence Bends 8 (29)   10:51.69 57:57.69 2:42.24
7 1059 Gabriel Cloud 6 (33)   10:54.82 1:08:52.51 2:45.37
8 1065 Braxton Real Bird 7 More Than 7   12:31.31 1:21:23.82 4:21.86
9 1066 Iverson Stewart 6 More Than 7   12:49.02 1:34:12.84 4:39.57
10 1068 Vance Takesenemy 8 More Than 7   12:52.11 1:47:04.95 4:42.66
11 1063 Khalil Ladson 6 More Than 7   15:39.06 2:02:44.01 7:29.61
12 1061 Judiah Jefferson 7 More Than 7   17:22.80 2:20:06.81 9:13.35
13 1057 Daniel Brien 8 More Than 7   17:44.93 2:37:51.74 9:35.48

Team - MS_Lockwood

Finish Position - 2

Team Score (places): 73

Team Score (times): 50:31.67

Ave Time:10:06.33

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1162 Zane Muilenburg 8 6 6 9:28.79 9:28.79 1:19.34
2 1146 Ethan Baasch 8 7 13 9:42.91 19:11.70 1:33.46
3 1161 Tyrel (tj) Martin 8 11 24 10:03.86 29:15.56 1:54.41
4 1147 Tate Bouyer 6 14 38 10:13.02 39:28.58 2:03.57
5 1164 Camden Olisczcak 8 35 73 11:03.09 50:31.67 2:53.64
6 1169 Dominyk Weber 6 (42)   11:27.98 1:01:59.65 3:18.53
7 1167 Grayson Troutt 6 (46)   11:45.42 1:13:45.07 3:35.97
8 1156 Aleksandr Kostinko 7 More Than 7   11:47.93 1:25:33.00 3:38.48
9 1154 Zeik Harris 8 More Than 7   12:02.79 1:37:35.79 3:53.34
10 1165 Erik Rehm 6 More Than 7   12:07.90 1:49:43.69 3:58.45
11 1158 Tristan Layden 7 More Than 7   12:11.41 2:01:55.10 4:01.96
12 1159 Cooper Longero 6 More Than 7   12:41.18 2:14:36.28 4:31.73
13 1160 Judah Lopez 7 More Than 7   13:28.89 2:28:05.17 5:19.44
14 1152 Johnny Fitzpatrick 6 More Than 7   13:50.55 2:41:55.72 5:41.10
15 1168 Darrell Walks Over Ice 7 More Than 7   14:11.29 2:56:07.01 6:01.84
16 1150 Paxton Deavila 7 More Than 7   14:15.99 3:10:23.00 6:06.54
17 1151 Mason Emery 7 More Than 7   14:22.17 3:24:45.17 6:12.72
18 1163 O'Shon Old Elk 7 More Than 7   14:46.23 3:39:31.40 6:36.78
19 1153 Kayden Gunn 6 More Than 7   15:24.96 3:54:56.36 7:15.51
20 1149 Emelio Davalos 8 More Than 7   15:32.39 4:10:28.75 7:22.94
21 1157 Aydon Larson 7 More Than 7   15:34.08 4:26:02.83 7:24.63
22 1166 Cruz Rivera 6 More Than 7   16:54.15 4:42:56.98 8:44.70
23 1155 Josiah (billy) Hugs 7 More Than 7   18:41.53 5:01:38.51 10:32.08
24 1148 Matteo Cobell 6 More Than 7   22:18.35 5:23:56.86 14:08.90

Team - MS_Sidney

Finish Position - 3

Team Score (places): 83

Team Score (times): 50:48.88

Ave Time:10:09.78

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1237 Carter Heggem 8 2 2 8:31.86 8:31.86 0:22.41
2 1242 Dyson Romo 8 16 18 10:25.02 18:56.88 2:15.57
3 1239 Eli Lonski 6 20 38 10:36.32 29:33.20 2:26.87
4 1234 Teyven Borst 6 22 60 10:36.54 40:09.74 2:27.09
5 1236 Jhonatan Delgado 8 23 83 10:39.14 50:48.88 2:29.69
6 1238 Tyler Jones 6 (24)   10:40.00 1:01:28.88 2:30.55
7 1240 Rylan McGahan 7 (48)   11:48.64 1:13:17.52 3:39.19
8 1241 Josh Pollari 7 More Than 7   12:13.12 1:25:30.64 4:03.67

Team - MS_Red Lodge

Finish Position - 4

Team Score (places): 109

Team Score (times): 52:52.68

Ave Time:10:34.54

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1202 Grayson Oley 8 8 8 9:49.67 9:49.67 1:40.22
2 1201 Gabe McPhail 6 15 23 10:24.65 20:14.32 2:15.20
3 1194 Carter Emineth 6 21 44 10:36.39 30:50.71 2:26.94
4 1199 Gabe Lauver 8 25 69 10:40.66 41:31.37 2:31.21
5 1195 Logan Emineth 5 40 109 11:21.31 52:52.68 3:11.86
6 1197 Gavin Groshart 5 (56)   12:15.03 1:05:07.71 4:05.58
7 1192 Jackson Belinda 7 (60)   12:49.22 1:17:56.93 4:39.77
8 1200 Cade Mains 7 More Than 7   13:01.01 1:30:57.94 4:51.56
9 1191 Berns Barker 6 More Than 7   13:23.79 1:44:21.73 5:14.34
10 1205 Teagan Stewart 6 More Than 7   13:28.72 1:57:50.45 5:19.27
11 1198 Ethan Haynes 7 More Than 7   15:07.90 2:12:58.35 6:58.45
12 1190 Wade Aukema 5 More Than 7   15:28.80 2:28:27.15 7:19.35
13 1193 Rig Elton 6 More Than 7   15:35.16 2:44:02.31 7:25.71
14 1204 Asher Rogers 5 More Than 7   19:28.09 3:03:30.40 11:18.64

Team - MS_St. Francis

Finish Position - 5

Team Score (places): 139

Team Score (times): 52:46.55

Ave Time:10:33.31

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 2261 Greyson Piseno 8 1 1 8:09.45 8:09.45 0:00.00
2 2259 Ollin Kulaga 8 10 11 10:03.61 18:13.06 1:54.16
3 2255 Kiefer Fallis 7 34 45 11:00.00 29:13.06 2:50.55
4 2257 Caleb Kay 7 39 84 11:20.11 40:33.17 3:10.66
5 2253 Maclayn Clark 8 55 139 12:13.38 52:46.55 4:03.93
6 2258 Charles Kraft 6 (58)   12:24.70 1:05:11.25 4:15.25
7 2264 Henry Umphrey 6 (59)   12:27.95 1:17:39.20 4:18.50
8 2265 Mathias Williams 6 More Than 7   13:41.19 1:31:20.39 5:31.74
9 2260 Bryant Martin 6 More Than 7   14:41.88 1:46:02.27 6:32.43

Team - MS_Laurel

Finish Position - 6

Team Score (places): 149

Team Score (times): 54:43.41

Ave Time:10:56.68

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1104 Chase McLean 8 12 12 10:08.74 10:08.74 1:59.29
2 1098 Ebin Dagel 8 19 31 10:33.35 20:42.09 2:23.90
3 1095 Jett Berger 7 32 63 10:54.41 31:36.50 2:44.96
4 1099 Chris Dennis 7 37 100 11:12.95 42:49.45 3:03.50
5 1097 Mitchell Clavadetscher 7 49 149 11:53.96 54:43.41 3:44.51
6 1102 Bryce Leonhardt 7 (61)   12:49.67 1:07:33.08 4:40.22
7 1103 Cade Leuthold 8 (65)   13:26.80 1:20:59.88 5:17.35
8 1096 David Bickel 6 More Than 7   13:39.67 1:34:39.55 5:30.22
9 1100 Tristan Glassing 6 More Than 7   13:40.34 1:48:19.89 5:30.89
10 1101 Kaleb Hull 6 More Than 7   14:05.47 2:02:25.36 5:56.02
11 1107 Parker Strever 7 More Than 7   15:09.83 2:17:35.19 7:00.38
12 1108 Tristan Vazquez 6 More Than 7   17:53.50 2:35:28.69 9:44.05

Team - MS_Lewistown

Finish Position - 7

Team Score (places): 170

Team Score (times): 55:30.05

Ave Time:11:06.01

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1124 Peter Britton 8 28 28 10:51.37 10:51.37 2:41.92
2 1125 David Curry 7 30 58 10:52.25 21:43.62 2:42.80
3 1131 Aiden Snyder 8 31 89 10:52.97 32:36.59 2:43.52
4 1126 Pedro Martignoni 8 36 125 11:08.84 43:45.43 2:59.39
5 1132 Brogan Solheim 8 45 170 11:44.62 55:30.05 3:35.17
6 1127 James Maxwell 7 (52)   12:07.30 1:07:37.35 3:57.85
7 1128 Thomas Maxwell 7 (54)   12:09.25 1:19:46.60 3:59.80
8 1130 Karl Simpson 7 More Than 7   13:20.62 1:33:07.22 5:11.17
9 1129 Sebastian Rowlison 8 More Than 7   16:12.41 1:49:19.63 8:02.96
10 1133 Lucas Warilla 7 More Than 7   18:10.77 2:07:30.40 10:01.32

Team - MS_Frank Brattin

Finish Position - 8

Team Score (places): 179

Team Score (times): 56:16.20

Ave Time:11:15.24

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 3904 Jason Sopher 7 13 13 10:12.87 10:12.87 2:03.42
2 3903 Keaton Sample 8 27 40 10:41.13 20:54.00 2:31.68
3 3905 Blake Toscano 7 38 78 11:15.59 32:09.59 3:06.14
4 3902 Brand Melin 7 50 128 12:03.23 44:12.82 3:53.78
5 3898 Peyton Batie 6 51 179 12:03.38 56:16.20 3:53.93
6 3899 Sundown Goings 6 (62)   13:00.38 1:09:16.58 4:50.93
7 3901 Remington Larson 8 (64)   13:13.53 1:22:30.11 5:04.08
8 3897 Wyatt Barnes 6 More Than 7   14:44.86 1:37:14.97 6:35.41
9 3900 David Iglehart 6 More Than 7   14:46.26 1:52:01.23 6:36.81

Team - MS_Plenty Coups

Finish Position - 9

Team Score (places): 224

Team Score (times): 58:23.31

Ave Time:11:40.66

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 3920 Emerson Smells 8 26 26 10:41.04 10:41.04 2:31.59
2 3919 Jamison Demontiney 8 41 67 11:25.00 22:06.04 3:15.55
3 3917 Kason Kills Pretty Enemy 6 47 114 11:48.01 33:54.05 3:38.56
4 3922 Myron Morning Falls Down 7 53 167 12:08.73 46:02.78 3:59.28
5 3934 Kenyon Sinquah 5 57 224 12:20.53 58:23.31 4:11.08
6 3918 Keshawn Big Hail 6 (67)   14:59.51 1:13:22.82 6:50.06
7 3921 Uriah Flatlip 5 (68)   15:29.11 1:28:51.93 7:19.66

Team - MS_Washington (Miles City)

Finish Position - 10

Team Score (places): 234

Team Score (times): 1:01:24.83

Ave Time:12:16.97

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 2281 Andrew Morris 7 18 18 10:31.41 10:31.41 2:21.96
2 2282 Kash Rosenbalm 7 43 61 11:31.88 22:03.29 3:22.43
3 2280 Tristen Mollman 8 44 105 11:43.87 33:47.16 3:34.42
4 2278 Milo Isaacs 7 63 168 13:11.70 46:58.86 5:02.25
5 2279 Oliver Keith 7 66 234 14:25.97 1:01:24.83 6:16.52

Team - MS_Circle-Redwater

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1008 Tyler Erickson 8 Less Than 5   10:07.89 10:07.89 1:58.44
2 1010 Luke Voss 7 Less Than 5   10:36.13 20:44.02 2:26.68
3 1007 Justen Baker 8 Less Than 5   11:18.46 32:02.48 3:09.01

Team - MS_Joliet

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1075 Auston Schellig 8 Less Than 5   8:32.18 8:32.18 0:22.73
2 1073 Wade Behm 7 Less Than 5   13:49.06 22:21.24 5:39.61
3 1074 Leeland Finley 7 Less Than 5   14:35.20 36:56.44 6:25.75

Team - MS_Park City

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1173 Jd Jeffery 7 Less Than 5   10:41.90 10:41.90 2:32.45
2 1175 Sam Rickard 7 Less Than 5   12:14.32 22:56.22 4:04.87
3 1174 Brody Paternostro 7 Less Than 5   12:45.48 35:41.70 4:36.03

Team - MS_Roberts

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1216 Colson Crane 5 Less Than 5   13:42.73 13:42.73 5:33.28
2 1217 Keegan Wentworth 6 Less Than 5   14:33.60 28:16.33 6:24.15
3 1215 Clinton Blankenship 7 Less Than 5   15:03.38 43:19.71 6:53.93

Team - MS_Roundup

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1227 Jason Main 8 Less Than 5   10:18.31 10:18.31 2:08.86
2 1226 Harper Luke 8 Less Than 5   11:48.28 22:06.59 3:38.83
3 1225 Goffena Eric 8 Less Than 5   14:22.27 36:28.86 6:12.82

Team - MS_Fromberg

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1027 Ashton Olddwarf 8 Less Than 5   9:43.67 9:43.67 1:34.22
2 1026 Grady Lowery 7 Less Than 5   11:37.53 21:21.20 3:28.08

Team - MS_Ben Steele

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1001 Beau Chirrick 6 Less Than 5   10:41.89 10:41.89 2:32.44

Team - MS_Manhattan Christian

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1171 Max Venhuizen 6 Less Than 5   10:47.93 10:47.93 2:38.48

Team - MS_St. Labre

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 2273 Harold Three Legs 5 Less Than 5   13:55.25 13:55.25 5:45.80

Team - MS_Lame Deer

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 2497 Mikyol Old Crane 7 Less Than 5   14:15.63 14:15.63 6:06.18
Top

Overall Finish List - Girls

Middle School Girls

All Teams

O'All Place Score Bib No Name Team Time Pace Grade
1 1 1042 Brooklyn Ladson MS_Hardin 10:15.14 6:50/M 7
2 2 1244 Shayla Brittian MS_St. Francis 10:21.01 6:54/M 8
3 3 1185 Evelyn Ples MS_Red Lodge 10:25.48 6:57/M 8
4 4 1231 Morgan Kindopp MS_Sidney 10:33.40 7:02/M 8
5 5 3909 Sienna Gardner MS_Frank Brattin 10:34.88 7:03/M 7
6 6 1144 Kylynn Stops MS_Lockwood 10:48.24 7:12/M 8
7 7 1123 Sydney Wichman MS_Lewistown 10:48.88 7:13/M 8
8 (< 5) 2277 Peyton Frame MS_Washington (Miles City) 11:01.08 7:21/M 8
9 8 1111 Anna Elam MS_Lewistown 11:02.40 7:22/M 8
10 9 1182 Emma McKittrick MS_Red Lodge 11:08.19 7:25/M 7
11 10 1089 Lilly Thomas MS_Laurel 11:08.30 7:26/M 6
12 (< 5) 2274 Audrey Bell MS_Washington (Miles City) 11:11.26 7:28/M 7
13 (< 5) 1212 Mya Garvey MS_Roberts 11:16.65 7:31/M 5
14 11 1093 Bella Wisecup MS_Laurel 11:17.36 7:32/M 8
15 (< 5) 1228 Rosa Layton MS_Sacred Heart Parish 11:20.39 7:34/M 6
16 12 1051 Dakota Takes Enemy MS_Hardin 11:31.79 7:41/M 6
17 13 1045 Jazmiria Medicine Horse MS_Hardin 11:31.85 7:41/M 7
18 14 1140 Tana Larson MS_Lockwood 11:35.75 7:44/M 6
19 (< 5) 1005 Kieryn Stanley MS_Circle-Redwater 11:36.73 7:44/M 8
20 15 1230 Micah Haralson MS_Sidney 11:40.27 7:47/M 7
21 16 1037 Lori Hogan MS_Hardin 11:40.62 7:47/M 8
22 17 1188 Averi Walkowiak MS_Red Lodge 11:43.52 7:49/M 7
23 18 1079 Maggie Cooney MS_Laurel 11:44.04 7:49/M 7
24 19 1176 Averi Farstvedt MS_Red Lodge 11:49.20 7:53/M 6
25 20 1229 Mckenna Haralson MS_Sidney 11:50.55 7:54/M 8
26 21 1224 Tessa Tyner MS_Roundup 12:07.19 8:05/M 7
27 (< 5) 1006 Matilda Weeding MS_Circle-Redwater 12:10.09 8:07/M 7
28 22 1245 Olivia Guenthner MS_St. Francis 12:11.01 8:07/M 8
29 (< 5) 1071 Sophia Schellig MS_Joliet 12:16.31 8:11/M 7
30 23 1179 Aisley Gentry MS_Red Lodge 12:17.37 8:12/M 7
31 (< 5) 1003 Saylor Hanson MS_Circle-Redwater 12:26.02 8:17/M 7
32 24 1142 Audrey Rieker MS_Lockwood 12:28.69 8:19/M 7
33 25 1143 Samantha Soapes MS_Lockwood 12:31.15 8:21/M 7
34 26 1246 Keira McMahon MS_St. Francis 12:31.63 8:21/M 8
35 27 1083 Maylee Nagy MS_Laurel 12:32.08 8:21/M 7
36 28 1084 Avery Norman MS_Laurel 12:32.19 8:21/M 6
37 29 3914 Delaney Small-Fisher MS_Frank Brattin 12:33.60 8:22/M 8
38 30 1032 Lucy Baker MS_Hardin 12:34.47 8:23/M 6
39 31 1085 Kiera O'Reilly MS_Laurel 12:35.25 8:24/M 8
40 (< 5) 1172 Macy Meredith MS_Melstone 12:35.30 8:24/M 6
41 32 1035 Andriell Herrera MS_Hardin 12:35.98 8:24/M 8
42 33 2271 Adriana Ridenour MS_St. Labre 12:37.91 8:25/M 5
43 34 1113 Paige Householder MS_Lewistown 12:40.07 8:27/M 8
44 35 1134 Grace Daffin MS_Lockwood 12:40.79 8:27/M 8
45 36 1094 Aspen Wright MS_Laurel 12:42.03 8:28/M 6
46 (> 7) 1091 Ellie Tschacher MS_Laurel 12:42.32 8:28/M 6
47 37 1053 Mariah Whiteman MS_Hardin 12:47.54 8:32/M 8
48 38 2269 Ceilbells McMakin MS_St. Labre 12:49.04 8:33/M 8
49 (> 7) 1052 Aveahtiia V. Fighter MS_Hardin 12:49.45 8:33/M 6
50 39 1119 Norri Solheim MS_Lewistown 12:49.60 8:33/M 7
51 40 1232 Jerzee O'Connor MS_Sidney 12:50.30 8:34/M 6
52 (> 7) 1044 Dallyn Lopez MS_Hardin 12:50.38 8:34/M 8
53 (< 5) 1211 Zoey Croft MS_Roberts 12:55.71 8:37/M 5
54 41 1141 Kerstin Luhman MS_Lockwood 12:56.29 8:38/M 7
55 (> 7) 1082 Jamison Harris MS_Laurel 13:00.69 8:40/M 7
56 42 1117 Kiley Roberson MS_Lewistown 13:05.33 8:44/M 8
57 43 2251 Paula Twichel MS_St. Francis 13:06.64 8:44/M 6
58 44 3915 Tessa Stroop MS_Frank Brattin 13:09.90 8:47/M 6
59 45 1116 Bree Peterson MS_Lewistown 13:10.38 8:47/M 8
60 46 1248 Kylie Poling MS_St. Francis 13:10.73 8:47/M 8
61 47 1177 Penelope Flick MS_Red Lodge 13:14.24 8:49/M 8
62 (> 7) 1040 Marley Hugs MS_Hardin 13:14.97 8:50/M 7
63 48 3908 Madeylynn Dudley MS_Frank Brattin 13:15.06 8:50/M 6
64 (> 7) 1081 Sylvie Curry MS_Laurel 13:17.81 8:52/M 6
65 (> 7) 1038 Dazzlyn Hugs MS_Hardin 13:18.46 8:52/M 6
66 49 1112 Bella French MS_Lewistown 13:19.64 8:53/M 7
67 50 1186 Samarra Quick MS_Red Lodge 13:23.95 8:56/M 8
68 (> 7) 1114 Amarah Manning MS_Lewistown 13:33.33 9:02/M 7
69 (> 7) 1030 Fredalynn Alden MS_Hardin 13:36.12 9:04/M 7
70 (> 7) 1054 A'Raya Yellowmule MS_Hardin 13:37.98 9:05/M 7
71 51 1233 Emma Pust MS_Sidney 13:41.07 9:07/M 8
72 (> 7) 1034 Fransisea Funke MS_Hardin 13:41.84 9:08/M 7
73 (> 7) 1109 Cheyenne Aanenson MS_Lewistown 13:48.33 9:12/M 8
74 (> 7) 1183 Madeline Muirhed MS_Red Lodge 13:49.39 9:13/M 6
75 52 1219 Loren Carlson MS_Roundup 13:49.93 9:13/M 8
76 53 3912 Cayonna Rieck MS_Frank Brattin 13:49.96 9:13/M 6
77 54 1221 Aspen Goffena MS_Roundup 13:50.35 9:14/M 7
78 (> 7) 1028 Carley Alden MS_Hardin 13:52.99 9:15/M 7
79 55 2252 Bergen Wilkins MS_St. Francis 13:54.14 9:16/M 6
80 56 2272 Gretchen Weasel Bear MS_St. Labre 14:02.48 9:22/M 8
81 57 2267 Jessica Cervantes MS_St. Labre 14:04.05 9:23/M 5
82 (> 7) 1078 Amelia Chatwood MS_Laurel 14:04.31 9:23/M 7
83 (> 7) 1086 Emily Ralph MS_Laurel 14:07.04 9:25/M 6
84 (> 7) 1180 Aspen Hill MS_Red Lodge 14:07.95 9:25/M 5
85 (< 5) 1070 Leah Larson MS_Joliet 14:15.98 9:31/M 6
86 58 1247 Penelope Paquette MS_St. Francis 14:16.40 9:31/M 6
87 (> 7) 1092 Claire Walker MS_Laurel 14:23.00 9:35/M 6
88 (> 7) 1080 Isabel Cunningham MS_Laurel 14:25.48 9:37/M 7
89 59 3907 Gracie Clark MS_Frank Brattin 14:27.35 9:38/M 6
90 (< 5) 1214 Abigail Swansborough MS_Roberts 14:28.27 9:39/M 8
91 (> 7) 1121 Maya Terronez MS_Lewistown 14:28.66 9:39/M 8
92 (< 5) 1213 Savanna McCrone MS_Roberts 14:28.74 9:39/M 6
93 60 1135 Emry Fox MS_Lockwood 14:31.74 9:41/M 6
94 61 1222 Rosabelle Harper MS_Roundup 14:39.89 9:47/M 7
95 (> 7) 1049 Jaelon Shield MS_Hardin 14:44.26 9:50/M 6
96 (> 7) 1249 Joanne Ragsdale MS_St. Francis 14:44.80 9:50/M 8
97 (> 7) 1250 Tessa Sanchez MS_St. Francis 14:45.45 9:50/M 6
98 (> 7) 1115 Brooke O'Neal MS_Lewistown 14:47.04 9:51/M 8
99 (> 7) 1137 Makenzie Green MS_Lockwood 14:47.52 9:52/M 7
100 62 2268 Isabella Goodman MS_St. Labre 14:50.25 9:54/M 5
O'All Place Score Bib No Name Team Time Pace Grade
101 63 3910 Kali Medicine Bull MS_Frank Brattin 14:58.69 9:59/M 8
102 (> 7) 1048 Lacey Old Coyote MS_Hardin 15:01.12 10:01/M 7
103 (> 7) 1118 Breauna Ruff MS_Lewistown 15:02.64 10:02/M 7
104 (> 7) 1184 Piper Oley MS_Red Lodge 15:08.37 10:06/M 6
105 (> 7) 1178 Siri Flick MS_Red Lodge 15:08.89 10:06/M 6
106 (> 7) 1088 Bridget Thomas MS_Laurel 15:11.74 10:08/M 7
107 (> 7) 1139 Piper Langevin MS_Lockwood 15:14.23 10:09/M 6
108 (> 7) 1029 Chezlie Alden MS_Hardin 15:18.36 10:12/M 6
109 (> 7) 1087 Kaylee Schuppe MS_Laurel 15:24.89 10:17/M 6
110 (> 7) 3913 Chloe Salusso MS_Frank Brattin 15:33.31 10:22/M 8
111 (> 7) 1120 Jade Terronez MS_Lewistown 15:38.19 10:25/M 8
112 (> 7) 1138 Olivia Kelly MS_Lockwood 16:00.60 10:40/M 8
113 (> 7) 1187 Hailey Trotman MS_Red Lodge 16:22.21 10:55/M 1
114 (> 7) 1041 Regina Kills Night MS_Hardin 16:29.29 11:00/M 7
115 64 1223 Kyra Jones MS_Roundup 16:35.13 11:03/M 5
116 (> 7) 1136 Katelynn Green MS_Lockwood 16:51.05 11:14/M 8
117 (> 7) 1047 Broklynn Not Afraid MS_Hardin 16:57.23 11:18/M 6
118 (> 7) 1122 Jenna Vaughn MS_Lewistown 16:58.99 11:19/M 8
119 (> 7) 1033 Zeeka Birdinground MS_Hardin 17:12.84 11:29/M 7
120 65 1220 Shayanna Gift MS_Roundup 17:20.58 11:34/M 5
121 (> 7) 1110 Justine Curry MS_Lewistown 17:58.16 11:59/M 8
122 (> 7) 1043 Kyliegh Little Light MS_Hardin 18:02.89 12:02/M 6
123 (> 7) 3911 Braylyn Pryor MS_Frank Brattin 18:38.43 12:26/M 6
124 (> 7) 1077 Ashra Byron MS_Laurel 18:48.27 12:32/M 6
125 (> 7) 1046 Skye Morrison MS_Hardin 18:59.52 12:40/M 6
126 66 1218 Alexis Austin MS_Roundup 21:43.31 14:29/M 8
Top

Team Scores - Girls

Middle School Girls

All Teams

  Top 5 ---- Finishers ----  
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*    
1 MS_Red Lodge 71 3 9 17 19 23 47 50    
Top 5 Times: 57:23.76  
2 MS_Hardin 72 1 12 13 16 30 32 37    
Top 5 Times: 57:33.87  
3 MS_Laurel 94 10 11 18 27 28 31 36    
Top 5 Times: 59:13.97  
4 MS_Lockwood 104 6 14 24 25 35 41 60    
Top 5 Times: 1:00:04.62  
5 MS_Lewistown 130 7 8 34 39 42 45 49    
Top 5 Times: 1:00:26.28  
6 MS_Sidney 130 4 15 20 40 51    
Top 5 Times: 1:00:35.59  
7 MS_St. Francis 139 2 22 26 43 46 55 58    
Top 5 Times: 1:01:21.02  
8 MS_Frank Brattin 179 5 29 44 48 53 59 63    
Top 5 Times: 1:03:23.40  
9 MS_St. Labre 246 33 38 56 57 62    
Top 5 Times: 1:08:23.73  
10 MS_Roundup 252 21 52 54 61 64 65 66    
Top 5 Times: 1:11:02.49  
Inc. MS_Circle-Redwater 3 finishers    
Inc. MS_Joliet 2 finishers    
Inc. MS_Melstone 1 finishers    
Inc. MS_Roberts 4 finishers    
Inc. MS_Sacred Heart Parish 1 finishers    
Inc. MS_Washington (Miles City) 2 finishers    
 
Top

Final Team Results - Girls

Middle School Girls

Team - MS_Red Lodge

Finish Position - 1

Team Score (places): 71

Team Score (times): 57:23.76

Ave Time:11:28.75

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1185 Evelyn Ples 8 3 3 10:25.48 10:25.48 0:10.34
2 1182 Emma McKittrick 7 9 12 11:08.19 21:33.67 0:53.05
3 1188 Averi Walkowiak 7 17 29 11:43.52 33:17.19 1:28.38
4 1176 Averi Farstvedt 6 19 48 11:49.20 45:06.39 1:34.06
5 1179 Aisley Gentry 7 23 71 12:17.37 57:23.76 2:02.23
6 1177 Penelope Flick 8 (47)   13:14.24 1:10:38.00 2:59.10
7 1186 Samarra Quick 8 (50)   13:23.95 1:24:01.95 3:08.81
8 1183 Madeline Muirhed 6 More Than 7   13:49.39 1:37:51.34 3:34.25
9 1180 Aspen Hill 5 More Than 7   14:07.95 1:51:59.29 3:52.81
10 1184 Piper Oley 6 More Than 7   15:08.37 2:07:07.66 4:53.23
11 1178 Siri Flick 6 More Than 7   15:08.89 2:22:16.55 4:53.75
12 1187 Hailey Trotman 1 More Than 7   16:22.21 2:38:38.76 6:07.07

Team - MS_Hardin

Finish Position - 2

Team Score (places): 72

Team Score (times): 57:33.87

Ave Time:11:30.77

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1042 Brooklyn Ladson 7 1 1 10:15.14 10:15.14 0:00.00
2 1051 Dakota Takes Enemy 6 12 13 11:31.79 21:46.93 1:16.65
3 1045 Jazmiria Medicine Horse 7 13 26 11:31.85 33:18.78 1:16.71
4 1037 Lori Hogan 8 16 42 11:40.62 44:59.40 1:25.48
5 1032 Lucy Baker 6 30 72 12:34.47 57:33.87 2:19.33
6 1035 Andriell Herrera 8 (32)   12:35.98 1:10:09.85 2:20.84
7 1053 Mariah Whiteman 8 (37)   12:47.54 1:22:57.39 2:32.40
8 1052 Aveahtiia V. Fighter 6 More Than 7   12:49.45 1:35:46.84 2:34.31
9 1044 Dallyn Lopez 8 More Than 7   12:50.38 1:48:37.22 2:35.24
10 1040 Marley Hugs 7 More Than 7   13:14.97 2:01:52.19 2:59.83
11 1038 Dazzlyn Hugs 6 More Than 7   13:18.46 2:15:10.65 3:03.32
12 1030 Fredalynn Alden 7 More Than 7   13:36.12 2:28:46.77 3:20.98
13 1054 A'Raya Yellowmule 7 More Than 7   13:37.98 2:42:24.75 3:22.84
14 1034 Fransisea Funke 7 More Than 7   13:41.84 2:56:06.59 3:26.70
15 1028 Carley Alden 7 More Than 7   13:52.99 3:09:59.58 3:37.85
16 1049 Jaelon Shield 6 More Than 7   14:44.26 3:24:43.84 4:29.12
17 1048 Lacey Old Coyote 7 More Than 7   15:01.12 3:39:44.96 4:45.98
18 1029 Chezlie Alden 6 More Than 7   15:18.36 3:55:03.32 5:03.22
19 1041 Regina Kills Night 7 More Than 7   16:29.29 4:11:32.61 6:14.15
20 1047 Broklynn Not Afraid 6 More Than 7   16:57.23 4:28:29.84 6:42.09
21 1033 Zeeka Birdinground 7 More Than 7   17:12.84 4:45:42.68 6:57.70
22 1043 Kyliegh Little Light 6 More Than 7   18:02.89 5:03:45.57 7:47.75
23 1046 Skye Morrison 6 More Than 7   18:59.52 5:22:45.09 8:44.38

Team - MS_Laurel

Finish Position - 3

Team Score (places): 94

Team Score (times): 59:13.97

Ave Time:11:50.79

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1089 Lilly Thomas 6 10 10 11:08.30 11:08.30 0:53.16
2 1093 Bella Wisecup 8 11 21 11:17.36 22:25.66 1:02.22
3 1079 Maggie Cooney 7 18 39 11:44.04 34:09.70 1:28.90
4 1083 Maylee Nagy 7 27 66 12:32.08 46:41.78 2:16.94
5 1084 Avery Norman 6 28 94 12:32.19 59:13.97 2:17.05
6 1085 Kiera O'Reilly 8 (31)   12:35.25 1:11:49.22 2:20.11
7 1094 Aspen Wright 6 (36)   12:42.03 1:24:31.25 2:26.89
8 1091 Ellie Tschacher 6 More Than 7   12:42.32 1:37:13.57 2:27.18
9 1082 Jamison Harris 7 More Than 7   13:00.69 1:50:14.26 2:45.55
10 1081 Sylvie Curry 6 More Than 7   13:17.81 2:03:32.07 3:02.67
11 1078 Amelia Chatwood 7 More Than 7   14:04.31 2:17:36.38 3:49.17
12 1086 Emily Ralph 6 More Than 7   14:07.04 2:31:43.42 3:51.90
13 1092 Claire Walker 6 More Than 7   14:23.00 2:46:06.42 4:07.86
14 1080 Isabel Cunningham 7 More Than 7   14:25.48 3:00:31.90 4:10.34
15 1088 Bridget Thomas 7 More Than 7   15:11.74 3:15:43.64 4:56.60
16 1087 Kaylee Schuppe 6 More Than 7   15:24.89 3:31:08.53 5:09.75
17 1077 Ashra Byron 6 More Than 7   18:48.27 3:49:56.80 8:33.13

Team - MS_Lockwood

Finish Position - 4

Team Score (places): 104

Team Score (times): 1:00:04.62

Ave Time:12:00.92

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1144 Kylynn Stops 8 6 6 10:48.24 10:48.24 0:33.10
2 1140 Tana Larson 6 14 20 11:35.75 22:23.99 1:20.61
3 1142 Audrey Rieker 7 24 44 12:28.69 34:52.68 2:13.55
4 1143 Samantha Soapes 7 25 69 12:31.15 47:23.83 2:16.01
5 1134 Grace Daffin 8 35 104 12:40.79 1:00:04.62 2:25.65
6 1141 Kerstin Luhman 7 (41)   12:56.29 1:13:00.91 2:41.15
7 1135 Emry Fox 6 (60)   14:31.74 1:27:32.65 4:16.60
8 1137 Makenzie Green 7 More Than 7   14:47.52 1:42:20.17 4:32.38
9 1139 Piper Langevin 6 More Than 7   15:14.23 1:57:34.40 4:59.09
10 1138 Olivia Kelly 8 More Than 7   16:00.60 2:13:35.00 5:45.46
11 1136 Katelynn Green 8 More Than 7   16:51.05 2:30:26.05 6:35.91

Team - MS_Lewistown

Finish Position - 5

Team Score (places): 130

Team Score (times): 1:00:26.28

Ave Time:12:05.26

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1123 Sydney Wichman 8 7 7 10:48.88 10:48.88 0:33.74
2 1111 Anna Elam 8 8 15 11:02.40 21:51.28 0:47.26
3 1113 Paige Householder 8 34 49 12:40.07 34:31.35 2:24.93
4 1119 Norri Solheim 7 39 88 12:49.60 47:20.95 2:34.46
5 1117 Kiley Roberson 8 42 130 13:05.33 1:00:26.28 2:50.19
6 1116 Bree Peterson 8 (45)   13:10.38 1:13:36.66 2:55.24
7 1112 Bella French 7 (49)   13:19.64 1:26:56.30 3:04.50
8 1114 Amarah Manning 7 More Than 7   13:33.33 1:40:29.63 3:18.19
9 1109 Cheyenne Aanenson 8 More Than 7   13:48.33 1:54:17.96 3:33.19
10 1121 Maya Terronez 8 More Than 7   14:28.66 2:08:46.62 4:13.52
11 1115 Brooke O'Neal 8 More Than 7   14:47.04 2:23:33.66 4:31.90
12 1118 Breauna Ruff 7 More Than 7   15:02.64 2:38:36.30 4:47.50
13 1120 Jade Terronez 8 More Than 7   15:38.19 2:54:14.49 5:23.05
14 1122 Jenna Vaughn 8 More Than 7   16:58.99 3:11:13.48 6:43.85
15 1110 Justine Curry 8 More Than 7   17:58.16 3:29:11.64 7:43.02

Team - MS_Sidney

Finish Position - 6

Team Score (places): 130

Team Score (times): 1:00:35.59

Ave Time:12:07.12

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1231 Morgan Kindopp 8 4 4 10:33.40 10:33.40 0:18.26
2 1230 Micah Haralson 7 15 19 11:40.27 22:13.67 1:25.13
3 1229 Mckenna Haralson 8 20 39 11:50.55 34:04.22 1:35.41
4 1232 Jerzee O'Connor 6 40 79 12:50.30 46:54.52 2:35.16
5 1233 Emma Pust 8 51 130 13:41.07 1:00:35.59 3:25.93

Team - MS_St. Francis

Finish Position - 7

Team Score (places): 139

Team Score (times): 1:01:21.02

Ave Time:12:16.20

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1244 Shayla Brittian 8 2 2 10:21.01 10:21.01 0:05.87
2 1245 Olivia Guenthner 8 22 24 12:11.01 22:32.02 1:55.87
3 1246 Keira McMahon 8 26 50 12:31.63 35:03.65 2:16.49
4 2251 Paula Twichel 6 43 93 13:06.64 48:10.29 2:51.50
5 1248 Kylie Poling 8 46 139 13:10.73 1:01:21.02 2:55.59
6 2252 Bergen Wilkins 6 (55)   13:54.14 1:15:15.16 3:39.00
7 1247 Penelope Paquette 6 (58)   14:16.40 1:29:31.56 4:01.26
8 1249 Joanne Ragsdale 8 More Than 7   14:44.80 1:44:16.36 4:29.66
9 1250 Tessa Sanchez 6 More Than 7   14:45.45 1:59:01.81 4:30.31

Team - MS_Frank Brattin

Finish Position - 8

Team Score (places): 179

Team Score (times): 1:03:23.40

Ave Time:12:40.68

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 3909 Sienna Gardner 7 5 5 10:34.88 10:34.88 0:19.74
2 3914 Delaney Small-Fisher 8 29 34 12:33.60 23:08.48 2:18.46
3 3915 Tessa Stroop 6 44 78 13:09.90 36:18.38 2:54.76
4 3908 Madeylynn Dudley 6 48 126 13:15.06 49:33.44 2:59.92
5 3912 Cayonna Rieck 6 53 179 13:49.96 1:03:23.40 3:34.82
6 3907 Gracie Clark 6 (59)   14:27.35 1:17:50.75 4:12.21
7 3910 Kali Medicine Bull 8 (63)   14:58.69 1:32:49.44 4:43.55
8 3913 Chloe Salusso 8 More Than 7   15:33.31 1:48:22.75 5:18.17
9 3911 Braylyn Pryor 6 More Than 7   18:38.43 2:07:01.18 8:23.29

Team - MS_St. Labre

Finish Position - 9

Team Score (places): 246

Team Score (times): 1:08:23.73

Ave Time:13:40.75

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 2271 Adriana Ridenour 5 33 33 12:37.91 12:37.91 2:22.77
2 2269 Ceilbells McMakin 8 38 71 12:49.04 25:26.95 2:33.90
3 2272 Gretchen Weasel Bear 8 56 127 14:02.48 39:29.43 3:47.34
4 2267 Jessica Cervantes 5 57 184 14:04.05 53:33.48 3:48.91
5 2268 Isabella Goodman 5 62 246 14:50.25 1:08:23.73 4:35.11

Team - MS_Roundup

Finish Position - 10

Team Score (places): 252

Team Score (times): 1:11:02.49

Ave Time:14:12.50

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1224 Tessa Tyner 7 21 21 12:07.19 12:07.19 1:52.05
2 1219 Loren Carlson 8 52 73 13:49.93 25:57.12 3:34.79
3 1221 Aspen Goffena 7 54 127 13:50.35 39:47.47 3:35.21
4 1222 Rosabelle Harper 7 61 188 14:39.89 54:27.36 4:24.75
5 1223 Kyra Jones 5 64 252 16:35.13 1:11:02.49 6:19.99
6 1220 Shayanna Gift 5 (65)   17:20.58 1:28:23.07 7:05.44
7 1218 Alexis Austin 8 (66)   21:43.31 1:50:06.38 11:28.17

Team - MS_Roberts

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1212 Mya Garvey 5 Less Than 5   11:16.65 11:16.65 1:01.51
2 1211 Zoey Croft 5 Less Than 5   12:55.71 24:12.36 2:40.57
3 1214 Abigail Swansborough 8 Less Than 5   14:28.27 38:40.63 4:13.13
4 1213 Savanna McCrone 6 Less Than 5   14:28.74 53:09.37 4:13.60

Team - MS_Circle-Redwater

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1005 Kieryn Stanley 8 Less Than 5   11:36.73 11:36.73 1:21.59
2 1006 Matilda Weeding 7 Less Than 5   12:10.09 23:46.82 1:54.95
3 1003 Saylor Hanson 7 Less Than 5   12:26.02 36:12.84 2:10.88

Team - MS_Joliet

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1071 Sophia Schellig 7 Less Than 5   12:16.31 12:16.31 2:01.17
2 1070 Leah Larson 6 Less Than 5   14:15.98 26:32.29 4:00.84

Team - MS_Washington (Miles City)

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 2277 Peyton Frame 8 Less Than 5   11:01.08 11:01.08 0:45.94
2 2274 Audrey Bell 7 Less Than 5   11:11.26 22:12.34 0:56.12

Team - MS_Melstone

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1172 Macy Meredith 6 Less Than 5   12:35.30 12:35.30 2:20.16

Team - MS_Sacred Heart Parish

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1228 Rosa Layton 6 Less Than 5   11:20.39 11:20.39 1:05.25