Left Banner
 
 

Hardin Cross Country Meet

September 03, 2021


Accurate Results | Every Time Competitive Timing

Table of Contents

Finish List - Boys - Middle School Boys - General
Team Summary - Boys - Middle School Boys - General
Team Detail - Boys - Middle School Boys - General
Top

Overall Finish List - Boys

Middle School Boys

O'All Place Score Bib No Name Team Time Pace Grade
1 1 1733 Mekhi Ladson MS_Hardin 9:42.49 6:28/M 8
2 2 1715 Ben Bird MS_Hardin 9:53.12 6:35/M 7
3 3 1922 Shaun Gonda MS_Sheridan 9:53.20 6:35/M 8
4 4 1919 Charlie Gage MS_Sheridan 10:16.47 6:51/M 8
5 5 1955 John Spielman MS_Sheridan 10:39.36 7:06/M 7
6 6 1958 Wyatt Veal MS_Sheridan 10:50.08 7:13/M 7
7 7 1945 Grayson Moore MS_Sheridan 10:50.71 7:14/M 7
8 8 1822 Zane Muilenburg MS_Lockwood 10:50.80 7:14/M 8
9 9 1917 Adam Frey MS_Sheridan 11:04.25 7:23/M 7
10 10 1719 Branlan Foote MS_Hardin 11:04.35 7:23/M 7
11 11 1903 Ryder Charest MS_Sheridan 11:11.30 7:28/M 7
12 12 1749 Jermah Takes Enemy MS_Hardin 11:14.80 7:30/M 7
13 13 1802 Ethan Baasch MS_Lockwood 11:19.67 7:33/M 8
14 14 1861 Kayden Stewart MS_Pretty Eagle 11:24.75 7:37/M 8
15 (> 7) 1923 Ty Hammerstrom MS_Sheridan 11:25.32 7:37/M 6
16 15 1853 Kingston Ladson MS_Pretty Eagle 11:29.70 7:40/M 5
17 (< 5) 1968 Dontez Gutierrez MS_St Charles Mission 11:31.65 7:41/M 8
18 (< 5) 1835 Raziah Gardner MS_Lodge Grass 11:35.17 7:43/M 7
19 16 1803 Tate Bouyer MS_Lockwood 11:36.02 7:44/M 6
20 (< 5) 1707 Ashton OldDwarf MS_Fromberg 11:44.06 7:49/M 8
21 17 1781 David Curry MS_Lewistown 11:52.22 7:55/M 7
22 18 1823 Camden Olisczcek MS_Lockwood 11:52.70 7:55/M 8
23 19 1990 Andrew Morris MS_Washington (Miles City) 11:52.82 7:55/M 7
24 (> 7) 1949 Gabe Perkins MS_Sheridan 11:57.87 7:59/M 7
25 20 1696 Keaton Sample MS_Frank Brattin 11:59.78 8:00/M 8
26 (> 7) 1894 Eli Anderson MS_Sheridan 12:00.06 8:00/M 7
27 (< 5) 1980 Cash Vollmer MS_Tongue River 12:01.38 8:01/M 8
28 21 1985 Austin Hould MS_Washington (Miles City) 12:03.60 8:02/M 8
29 22 1780 Peter Britton MS_Lewistown 12:07.51 8:05/M 8
30 23 1877 Jason Main MS_Roundup 12:08.65 8:06/M 8
31 (> 7) 1904 Lorenzo Cherry MS_Sheridan 12:08.85 8:06/M 8
32 (> 7) 1926 Josiah Holst MS_Sheridan 12:17.19 8:11/M 7
33 24 1730 Miles Jefferson MS_Hardin 12:17.27 8:12/M 7
34 25 1848 Micah Falls Down MS_Pretty Eagle 12:20.94 8:14/M 8
35 (< 5) 1837 Javen Gros Ventre MS_Lodge Grass 12:23.52 8:16/M 5
36 26 1821 Tyrel Martin MS_Lockwood 12:26.89 8:18/M 8
37 27 1986 Tristan Hould MS_Washington (Miles City) 12:27.67 8:18/M 8
38 (> 7) 1943 Carter McMullen MS_Sheridan 12:29.11 8:19/M 6
39 (> 7) 1898 Matthew Brown MS_Sheridan 12:29.42 8:20/M 8
40 (> 7) 1890 Gabriel Aasby MS_Sheridan 12:30.51 8:20/M 8
41 28 1786 Pedro Martignoni MS_Lewistown 12:33.24 8:22/M 8
42 29 1814 Aleksander Kastinke MS_Lockwood 12:35.04 8:23/M 7
43 (< 5) 1840 JD Jeffery MS_Park City 12:37.56 8:25/M 7
44 (< 5) 1706 Grady Lowery MS_Fromberg 12:42.78 8:29/M 7
45 30 1713 Lawrence Bends MS_Hardin 12:45.50 8:30/M 8
46 31 1703 Blake Toscano MS_Frank Brattin 12:45.77 8:31/M 7
47 32 1870 Devin Daly MS_Roundup 12:51.98 8:35/M 8
48 (< 5) 1881 Acadius Bermes MS_Shepherd 13:00.35 8:40/M 6
49 33 1718 Gabriel Cloud MS_Hardin 13:02.63 8:42/M 6
50 34 1795 Brogan Solheim MS_Lewistown 13:04.13 8:43/M 8
51 35 1989 Tristen Mollman MS_Washington (Miles City) 13:05.60 8:44/M 8
52 (> 7) 1921 Joseph Gonda MS_Sheridan 13:07.35 8:45/M 6
53 36 1700 Jason Sopher MS_Frank Brattin 13:07.52 8:45/M 7
54 (> 7) 1916 Samuel Fisgus MS_Sheridan 13:09.65 8:46/M 6
55 (> 7) 1738 Tyler Mountain Sheep MS_Hardin 13:10.47 8:47/M 7
56 (< 5) 1884 Diesel Ferguson MS_Shepherd 13:10.96 8:47/M 6
57 (> 7) 1901 Ben Bujans MS_Sheridan 13:13.17 8:49/M 7
58 (< 5) 1838 Ledaniean Hugs MS_Lodge Grass 13:15.02 8:50/M 8
59 37 1794 Aiden Snyder MS_Lewistown 13:18.85 8:53/M 8
60 (> 7) 1717 Luke Brien MS_Hardin 13:27.45 8:58/M 7
61 38 1862 Tayshaun Stewart MS_Pretty Eagle 13:28.77 8:59/M 6
62 (> 7) 1962 Marley Wiley MS_Sheridan 13:29.40 9:00/M 8
63 (> 7) 1911 William Dominguez MS_Sheridan 13:32.75 9:02/M 6
64 39 1820 Cruz Makin MS_Lockwood 13:37.60 9:05/M 8
65 40 1787 Thomas Maxwell MS_Lewistown 13:44.10 9:09/M 7
66 (> 7) 1746 Iverson Stewart MS_Hardin 13:48.30 9:12/M 6
67 (< 5) 1978 Kade Shideman MS_Tongue River 13:48.81 9:13/M 6
68 (> 7) 1829 Grayson Troatt MS_Lockwood 13:53.23 9:15/M 6
69 (> 7) 1824 Erik Rehm MS_Lockwood 13:54.71 9:16/M 6
70 (> 7) 1961 Samuel Wilcock MS_Sheridan 13:54.95 9:17/M 6
71 (> 7) 1910 Dayne Doke MS_Sheridan 13:55.33 9:17/M 7
72 (> 7) 1714 Larry Big Lake MS_Hardin 13:55.57 9:17/M 7
73 (> 7) 1920 Mickey Gillis MS_Sheridan 13:58.96 9:19/M 7
74 (> 7) 1897 Jackson Brewer MS_Sheridan 14:00.00 9:20/M 7
75 (< 5) 1678 Alec Bailek MS_Big Horn 14:02.00 9:21/M 8
76 (< 5) 1705 Nate Baldwin-Chatman MS_Fromberg 14:03.84 9:23/M 8
77 (> 7) 1941 Quinn Mason MS_Sheridan 14:08.22 9:25/M 6
78 (< 5) 1841 Brody Paternostro MS_Park City 14:08.76 9:26/M 7
79 (> 7) 1895 Adam Baures MS_Sheridan 14:09.94 9:27/M 6
80 (> 7) 1935 Prakash Landis MS_Sheridan 14:11.18 9:27/M 8
81 (> 7) 1965 Lawson Woodrow MS_Sheridan 14:11.88 9:28/M 6
82 41 1992 Kash Rosenbalm MS_Washington (Miles City) 14:13.22 9:29/M 7
83 (< 5) 1973 Carson Kenney MS_Tongue River 14:17.37 9:32/M 6
84 42 1847 Isaias Falls Down MS_Pretty Eagle 14:29.38 9:40/M 7
85 (> 7) 1950 Ian Petzold MS_Sheridan 14:29.40 9:40/M 6
86 43 1991 Cooper Nansel MS_Washington (Miles City) 14:30.38 9:40/M 7
87 (> 7) 1927 Abe Hughes MS_Sheridan 14:38.74 9:46/M 7
88 (> 7) 1819 Judah Lopez MS_Lockwood 14:39.36 9:46/M 7
89 (> 7) 1951 Brayden Phillips MS_Sheridan 14:42.70 9:48/M 6
90 (> 7) 1750 Vance TakesEnemy MS_Hardin 14:44.73 9:50/M 8
91 (> 7) 1743 Braxton Real Bird MS_Hardin 14:54.08 9:56/M 7
92 44 1684 Peyton Batie MS_Frank Brattin 15:00.50 10:00/M 6
93 (> 7) 1831 Dominyk Weber MS_Lockwood 15:04.01 10:03/M 6
94 (> 7) 1734 Khalil Larson MS_Hardin 15:06.56 10:04/M 6
95 45 1876 Harper Luke MS_Roundup 15:10.33 10:07/M 8
96 46 1865 Richard Walks Over Ice MS_Pretty Eagle 15:10.76 10:07/M 5
97 47 1693 Brand Melin MS_Frank Brattin 15:10.81 10:07/M 7
98 (> 7) 1931 Lucas Kennedy MS_Sheridan 15:11.39 10:08/M 6
99 (> 7) 1944 Tyler Milne MS_Sheridan 15:17.97 10:12/M 7
100 48 1689 Sundown Goings MS_Frank Brattin 15:24.67 10:16/M 6
O'All Place Score Bib No Name Team Time Pace Grade
101 (< 5) 1886 Keegan Kennedy MS_Shepherd 15:52.49 10:35/M 7
102 49 1872 Erich Fluet MS_Roundup 16:03.64 10:42/M 7
103 (> 7) 1892 Joey Allen MS_Sheridan 16:20.05 10:53/M 8
104 (> 7) 1818 Cooper Longero MS_Lockwood 16:22.37 10:55/M 6
105 50 1987 Milo Isaacs MS_Washington (Miles City) 16:23.96 10:56/M 7
106 51 1701 Keenan Steere MS_Frank Brattin 16:26.37 10:58/M 7
107 52 1860 Boston Stewart MS_Pretty Eagle 16:30.96 11:01/M 5
108 53 1871 Goffena Eric MS_Roundup 16:58.32 11:19/M 8
109 (> 7) 1988 Oliver Keith MS_Washington (Miles City) 17:21.02 11:34/M 7
110 (> 7) 1691 David Iglehart MS_Frank Brattin 17:30.60 11:40/M 6
111 (> 7) 1830 Darrell Walks Over Ice MS_Lockwood 17:35.72 11:44/M 7
112 54 1793 Karl Simpson MS_Lewistown 17:55.34 11:57/M 7
113 (> 7) 1964 Everett Winne MS_Sheridan 17:57.54 11:58/M 6
114 (> 7) 1811 Kayden Gunn MS_Lockwood 17:58.17 11:59/M 6
115 (> 7) 1900 Xavier Brown MS_Sheridan 18:03.27 12:02/M 6
116 (> 7) 1957 Cameron Sulz MS_Sheridan 19:01.94 12:41/M 8
117 (> 7) 1729 Judiah Jefferson MS_Hardin 19:06.24 12:44/M 7
118 (> 7) 1791 Sebastian Rowlison MS_Lewistown 19:36.66 13:04/M 8
119 (< 5) 1676 Dario Miles MS_Belfry 19:38.36 13:06/M 7
120 (> 7) 1852 Sebastian Kruger MS_Pretty Eagle 20:04.68 13:23/M 5
121 (< 5) 1882 Isaac Bogan MS_Shepherd 20:10.19 13:27/M 7
122 (> 7) 1846 Robert DeCrane MS_Pretty Eagle 20:18.05 13:32/M 5
123 (> 7) 1805 Emilio Davalos MS_Lockwood 20:40.39 13:47/M 8
124 (> 7) 1800 Lucas Warilla MS_Lewistown 20:49.08 13:53/M 7
125 (> 7) 1930 Xander Johnson MS_Sheridan 21:29.50 14:20/M 6
126 (< 5) 1967 James Ball MS_St Charles Mission 21:39.95 14:27/M 6
127 (< 5) 1966 Vincent Archambault MS_St Charles Mission 21:52.44 14:35/M 8
128 (> 7) 1806 Mason Emery MS_Lockwood 22:05.87 14:44/M 7
129 (> 7) 1826 Matteo Robell MS_Lockwood 28:59.84 19:20/M 6
Top

Team Scores - Boys

Middle School Boys

  Top 5 ---- Finishers ----  
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*    
1 MS_Sheridan 25 3 4 5 6 7 9 11    
Top 5 Times: 52:29.82  
2 MS_Hardin 49 1 2 10 12 24 30 33    
Top 5 Times: 54:12.03  
3 MS_Lockwood 81 8 13 16 18 26 29 39    
Top 5 Times: 58:06.08  
4 MS_Pretty Eagle 134 14 15 25 38 42 46 52    
Top 5 Times: 1:03:13.54  
5 MS_Lewistown 138 17 22 28 34 37 40 54    
Top 5 Times: 1:02:55.95  
6 MS_Washington (Miles City) 143 19 21 27 35 41 43 50    
Top 5 Times: 1:03:42.91  
7 MS_Frank Brattin 178 20 31 36 44 47 48 51    
Top 5 Times: 1:08:04.38  
8 MS_Roundup 202 23 32 45 49 53    
Top 5 Times: 1:13:12.92  
Inc. MS_Belfry 1 finishers    
Inc. MS_Big Horn 1 finishers    
Inc. MS_Fromberg 3 finishers    
Inc. MS_Lodge Grass 3 finishers    
Inc. MS_Park City 2 finishers    
Inc. MS_Shepherd 4 finishers    
Inc. MS_St Charles Mission 3 finishers    
Inc. MS_Tongue River 3 finishers    
 
Top

Final Team Results - Boys

Middle School Boys

Team - MS_Sheridan

Finish Position - 1

Team Score (places): 25

Team Score (times): 52:29.82

Ave Time:10:29.96

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1922 Shaun Gonda 8 3 3 9:53.20 9:53.20 0:10.71
2 1919 Charlie Gage 8 4 7 10:16.47 20:09.67 0:33.98
3 1955 John Spielman 7 5 12 10:39.36 30:49.03 0:56.87
4 1958 Wyatt Veal 7 6 18 10:50.08 41:39.11 1:07.59
5 1945 Grayson Moore 7 7 25 10:50.71 52:29.82 1:08.22
6 1917 Adam Frey 7 (9)   11:04.25 1:03:34.07 1:21.76
7 1903 Ryder Charest 7 (11)   11:11.30 1:14:45.37 1:28.81
8 1923 Ty Hammerstrom 6 More Than 7   11:25.32 1:26:10.69 1:42.83
9 1949 Gabe Perkins 7 More Than 7   11:57.87 1:38:08.56 2:15.38
10 1894 Eli Anderson 7 More Than 7   12:00.06 1:50:08.62 2:17.57
11 1904 Lorenzo Cherry 8 More Than 7   12:08.85 2:02:17.47 2:26.36
12 1926 Josiah Holst 7 More Than 7   12:17.19 2:14:34.66 2:34.70
13 1943 Carter McMullen 6 More Than 7   12:29.11 2:27:03.77 2:46.62
14 1898 Matthew Brown 8 More Than 7   12:29.42 2:39:33.19 2:46.93
15 1890 Gabriel Aasby 8 More Than 7   12:30.51 2:52:03.70 2:48.02
16 1921 Joseph Gonda 6 More Than 7   13:07.35 3:05:11.05 3:24.86
17 1916 Samuel Fisgus 6 More Than 7   13:09.65 3:18:20.70 3:27.16
18 1901 Ben Bujans 7 More Than 7   13:13.17 3:31:33.87 3:30.68
19 1962 Marley Wiley 8 More Than 7   13:29.40 3:45:03.27 3:46.91
20 1911 William Dominguez 6 More Than 7   13:32.75 3:58:36.02 3:50.26
21 1961 Samuel Wilcock 6 More Than 7   13:54.95 4:12:30.97 4:12.46
22 1910 Dayne Doke 7 More Than 7   13:55.33 4:26:26.30 4:12.84
23 1920 Mickey Gillis 7 More Than 7   13:58.96 4:40:25.26 4:16.47
24 1897 Jackson Brewer 7 More Than 7   14:00.00 4:54:25.26 4:17.51
25 1941 Quinn Mason 6 More Than 7   14:08.22 5:08:33.48 4:25.73
26 1895 Adam Baures 6 More Than 7   14:09.94 5:22:43.42 4:27.45
27 1935 Prakash Landis 8 More Than 7   14:11.18 5:36:54.60 4:28.69
28 1965 Lawson Woodrow 6 More Than 7   14:11.88 5:51:06.48 4:29.39
29 1950 Ian Petzold 6 More Than 7   14:29.40 6:05:35.88 4:46.91
30 1927 Abe Hughes 7 More Than 7   14:38.74 6:20:14.62 4:56.25
31 1951 Brayden Phillips 6 More Than 7   14:42.70 6:34:57.32 5:00.21
32 1931 Lucas Kennedy 6 More Than 7   15:11.39 6:50:08.71 5:28.90
33 1944 Tyler Milne 7 More Than 7   15:17.97 7:05:26.68 5:35.48
34 1892 Joey Allen 8 More Than 7   16:20.05 7:21:46.73 6:37.56
35 1964 Everett Winne 6 More Than 7   17:57.54 7:39:44.27 8:15.05
36 1900 Xavier Brown 6 More Than 7   18:03.27 7:57:47.54 8:20.78
37 1957 Cameron Sulz 8 More Than 7   19:01.94 8:16:49.48 9:19.45
38 1930 Xander Johnson 6 More Than 7   21:29.50 8:38:18.98 11:47.01

Team - MS_Hardin

Finish Position - 2

Team Score (places): 49

Team Score (times): 54:12.03

Ave Time:10:50.41

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1733 Mekhi Ladson 8 1 1 9:42.49 9:42.49 0:00.00
2 1715 Ben Bird 7 2 3 9:53.12 19:35.61 0:10.63
3 1719 Branlan Foote 7 10 13 11:04.35 30:39.96 1:21.86
4 1749 Jermah Takes Enemy 7 12 25 11:14.80 41:54.76 1:32.31
5 1730 Miles Jefferson 7 24 49 12:17.27 54:12.03 2:34.78
6 1713 Lawrence Bends 8 (30)   12:45.50 1:06:57.53 3:03.01
7 1718 Gabriel Cloud 6 (33)   13:02.63 1:20:00.16 3:20.14
8 1738 Tyler Mountain Sheep 7 More Than 7   13:10.47 1:33:10.63 3:27.98
9 1717 Luke Brien 7 More Than 7   13:27.45 1:46:38.08 3:44.96
10 1746 Iverson Stewart 6 More Than 7   13:48.30 2:00:26.38 4:05.81
11 1714 Larry Big Lake 7 More Than 7   13:55.57 2:14:21.95 4:13.08
12 1750 Vance TakesEnemy 8 More Than 7   14:44.73 2:29:06.68 5:02.24
13 1743 Braxton Real Bird 7 More Than 7   14:54.08 2:44:00.76 5:11.59
14 1734 Khalil Larson 6 More Than 7   15:06.56 2:59:07.32 5:24.07
15 1729 Judiah Jefferson 7 More Than 7   19:06.24 3:18:13.56 9:23.75

Team - MS_Lockwood

Finish Position - 3

Team Score (places): 81

Team Score (times): 58:06.08

Ave Time:11:37.22

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1822 Zane Muilenburg 8 8 8 10:50.80 10:50.80 1:08.31
2 1802 Ethan Baasch 8 13 21 11:19.67 22:10.47 1:37.18
3 1803 Tate Bouyer 6 16 37 11:36.02 33:46.49 1:53.53
4 1823 Camden Olisczcek 8 18 55 11:52.70 45:39.19 2:10.21
5 1821 Tyrel Martin 8 26 81 12:26.89 58:06.08 2:44.40
6 1814 Aleksander Kastinke 7 (29)   12:35.04 1:10:41.12 2:52.55
7 1820 Cruz Makin 8 (39)   13:37.60 1:24:18.72 3:55.11
8 1829 Grayson Troatt 6 More Than 7   13:53.23 1:38:11.95 4:10.74
9 1824 Erik Rehm 6 More Than 7   13:54.71 1:52:06.66 4:12.22
10 1819 Judah Lopez 7 More Than 7   14:39.36 2:06:46.02 4:56.87
11 1831 Dominyk Weber 6 More Than 7   15:04.01 2:21:50.03 5:21.52
12 1818 Cooper Longero 6 More Than 7   16:22.37 2:38:12.40 6:39.88
13 1830 Darrell Walks Over Ice 7 More Than 7   17:35.72 2:55:48.12 7:53.23
14 1811 Kayden Gunn 6 More Than 7   17:58.17 3:13:46.29 8:15.68
15 1805 Emilio Davalos 8 More Than 7   20:40.39 3:34:26.68 10:57.90
16 1806 Mason Emery 7 More Than 7   22:05.87 3:56:32.55 12:23.38
17 1826 Matteo Robell 6 More Than 7   28:59.84 4:25:32.39 19:17.35

Team - MS_Pretty Eagle

Finish Position - 4

Team Score (places): 134

Team Score (times): 1:03:13.54

Ave Time:12:38.71

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1861 Kayden Stewart 8 14 14 11:24.75 11:24.75 1:42.26
2 1853 Kingston Ladson 5 15 29 11:29.70 22:54.45 1:47.21
3 1848 Micah Falls Down 8 25 54 12:20.94 35:15.39 2:38.45
4 1862 Tayshaun Stewart 6 38 92 13:28.77 48:44.16 3:46.28
5 1847 Isaias Falls Down 7 42 134 14:29.38 1:03:13.54 4:46.89
6 1865 Richard Walks Over Ice 5 (46)   15:10.76 1:18:24.30 5:28.27
7 1860 Boston Stewart 5 (52)   16:30.96 1:34:55.26 6:48.47
8 1852 Sebastian Kruger 5 More Than 7   20:04.68 1:54:59.94 10:22.19
9 1846 Robert DeCrane 5 More Than 7   20:18.05 2:15:17.99 10:35.56

Team - MS_Lewistown

Finish Position - 5

Team Score (places): 138

Team Score (times): 1:02:55.95

Ave Time:12:35.19

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1781 David Curry 7 17 17 11:52.22 11:52.22 2:09.73
2 1780 Peter Britton 8 22 39 12:07.51 23:59.73 2:25.02
3 1786 Pedro Martignoni 8 28 67 12:33.24 36:32.97 2:50.75
4 1795 Brogan Solheim 8 34 101 13:04.13 49:37.10 3:21.64
5 1794 Aiden Snyder 8 37 138 13:18.85 1:02:55.95 3:36.36
6 1787 Thomas Maxwell 7 (40)   13:44.10 1:16:40.05 4:01.61
7 1793 Karl Simpson 7 (54)   17:55.34 1:34:35.39 8:12.85
8 1791 Sebastian Rowlison 8 More Than 7   19:36.66 1:54:12.05 9:54.17
9 1800 Lucas Warilla 7 More Than 7   20:49.08 2:15:01.13 11:06.59

Team - MS_Washington (Miles City)

Finish Position - 6

Team Score (places): 143

Team Score (times): 1:03:42.91

Ave Time:12:44.58

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1990 Andrew Morris 7 19 19 11:52.82 11:52.82 2:10.33
2 1985 Austin Hould 8 21 40 12:03.60 23:56.42 2:21.11
3 1986 Tristan Hould 8 27 67 12:27.67 36:24.09 2:45.18
4 1989 Tristen Mollman 8 35 102 13:05.60 49:29.69 3:23.11
5 1992 Kash Rosenbalm 7 41 143 14:13.22 1:03:42.91 4:30.73
6 1991 Cooper Nansel 7 (43)   14:30.38 1:18:13.29 4:47.89
7 1987 Milo Isaacs 7 (50)   16:23.96 1:34:37.25 6:41.47
8 1988 Oliver Keith 7 More Than 7   17:21.02 1:51:58.27 7:38.53

Team - MS_Frank Brattin

Finish Position - 7

Team Score (places): 178

Team Score (times): 1:08:04.38

Ave Time:13:36.88

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1696 Keaton Sample 8 20 20 11:59.78 11:59.78 2:17.29
2 1703 Blake Toscano 7 31 51 12:45.77 24:45.55 3:03.28
3 1700 Jason Sopher 7 36 87 13:07.52 37:53.07 3:25.03
4 1684 Peyton Batie 6 44 131 15:00.50 52:53.57 5:18.01
5 1693 Brand Melin 7 47 178 15:10.81 1:08:04.38 5:28.32
6 1689 Sundown Goings 6 (48)   15:24.67 1:23:29.05 5:42.18
7 1701 Keenan Steere 7 (51)   16:26.37 1:39:55.42 6:43.88
8 1691 David Iglehart 6 More Than 7   17:30.60 1:57:26.02 7:48.11

Team - MS_Roundup

Finish Position - 8

Team Score (places): 202

Team Score (times): 1:13:12.92

Ave Time:14:38.58

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1877 Jason Main 8 23 23 12:08.65 12:08.65 2:26.16
2 1870 Devin Daly 8 32 55 12:51.98 25:00.63 3:09.49
3 1876 Harper Luke 8 45 100 15:10.33 40:10.96 5:27.84
4 1872 Erich Fluet 7 49 149 16:03.64 56:14.60 6:21.15
5 1871 Goffena Eric 8 53 202 16:58.32 1:13:12.92 7:15.83

Team - MS_Shepherd

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1881 Acadius Bermes 6 Less Than 5   13:00.35 13:00.35 3:17.86
2 1884 Diesel Ferguson 6 Less Than 5   13:10.96 26:11.31 3:28.47
3 1886 Keegan Kennedy 7 Less Than 5   15:52.49 42:03.80 6:10.00
4 1882 Isaac Bogan 7 Less Than 5   20:10.19 1:02:13.99 10:27.70

Team - MS_Fromberg

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1707 Ashton OldDwarf 8 Less Than 5   11:44.06 11:44.06 2:01.57
2 1706 Grady Lowery 7 Less Than 5   12:42.78 24:26.84 3:00.29
3 1705 Nate Baldwin-Chatman 8 Less Than 5   14:03.84 38:30.68 4:21.35

Team - MS_Lodge Grass

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1835 Raziah Gardner 7 Less Than 5   11:35.17 11:35.17 1:52.68
2 1837 Javen Gros Ventre 5 Less Than 5   12:23.52 23:58.69 2:41.03
3 1838 Ledaniean Hugs 8 Less Than 5   13:15.02 37:13.71 3:32.53

Team - MS_St Charles Mission

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1968 Dontez Gutierrez 8 Less Than 5   11:31.65 11:31.65 1:49.16
2 1967 James Ball 6 Less Than 5   21:39.95 33:11.60 11:57.46
3 1966 Vincent Archambault 8 Less Than 5   21:52.44 55:04.04 12:09.95

Team - MS_Tongue River

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1980 Cash Vollmer 8 Less Than 5   12:01.38 12:01.38 2:18.89
2 1978 Kade Shideman 6 Less Than 5   13:48.81 25:50.19 4:06.32
3 1973 Carson Kenney 6 Less Than 5   14:17.37 40:07.56 4:34.88

Team - MS_Park City

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1840 JD Jeffery 7 Less Than 5   12:37.56 12:37.56 2:55.07
2 1841 Brody Paternostro 7 Less Than 5   14:08.76 26:46.32 4:26.27

Team - MS_Belfry

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1676 Dario Miles 7 Less Than 5   19:38.36 19:38.36 9:55.87

Team - MS_Big Horn

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1678 Alec Bailek 8 Less Than 5   14:02.00 14:02.00 4:19.51