Left Banner
 
 

Hardin Cross Country Meet

September 03, 2021


Accurate Results | Every Time Competitive Timing

Table of Contents

Finish List - Girls - Varsity Girls - General
Team Summary - Girls - Varsity Girls - General
Team Detail - Girls - Varsity Girls - General
Top

Overall Finish List - Girls

Varsity Girls

O'All Place Score Bib No Name Team Time Pace Grade
1 1 2120 Ellyse Moccasin Hardin 21:05.48 6:48/M 11
2 2 2174 Lauren Taylor Laurel 21:30.55 6:56/M 12
3 3 2121 Sophie Nedens Hardin 21:38.29 6:59/M 11
4 4 2115 Mariah Aragon Hardin 21:39.88 6:59/M 10
5 (< 5) 2194 Mallory Jones Moorcroft 21:49.17 7:02/M 10
6 5 2126 Dierra Takes Enemy Hardin 22:08.85 7:09/M 10
7 6 2019 Malea Egan Colstrip 22:30.70 7:16/M 11
8 7 2077 Ava Robinson Fergus 22:50.85 7:22/M 9
9 (< 5) 2205 Rachel Rasmussen Powder River Co 23:05.49 7:27/M 12
10 8 2139 Hailey Gingery Havre 23:06.32 7:27/M 9
11 (< 5) 2190 Shantell Pretty On Top Lodge Grass 23:11.73 7:29/M 12
12 9 2047 Ellie Brown Custer County 23:18.73 7:31/M 11
13 10 2173 Ruby Smith Laurel 23:24.80 7:33/M 10
14 11 2165 Paige Davidson Laurel 23:25.25 7:33/M 9
15 12 2128 Victoria Takes Enemy Hardin 23:27.93 7:34/M 9
16 13 2018 Gracie Bradley Colstrip 23:31.67 7:35/M 12
17 14 2122 Fallon Real Bird Hardin 23:32.63 7:36/M 10
18 (< 5) 2238 Lois Flatlip Plenty Coup 23:38.61 7:38/M 12
19 15 2056 Greta Tooke Custer County 23:46.95 7:40/M 9
20 16 2127 Laila Takes Enemy Hardin 23:48.27 7:41/M 10
21 17 2138 Emma Gillen Havre 23:51.32 7:42/M 12
22 18 2048 Greta Brown Custer County 23:55.40 7:43/M 9
23 19 2172 Molly Paris Laurel 24:14.59 7:49/M 9
24 20 2067 Rebecca Birdwell Fergus 24:19.02 7:51/M 9
25 21 2050 Jayna Henning Custer County 24:20.70 7:51/M 12
26 22 2072 Alex Naber Fergus 24:50.23 8:01/M 10
27 23 2026 Jordan Thex Colstrip 24:54.26 8:02/M 11
28 (< 5) 2181 Tailey Harris Lockwood 25:01.44 8:04/M 9
29 24 2229 Adyson Kring Shepherd 25:02.33 8:05/M 9
30 25 2170 Lauren Johannsen Laurel 25:05.87 8:06/M 12
31 26 2144 Jayla Meldrum Havre 25:06.69 8:06/M 9
32 (< 5) 2191 Tyressa Pretty On Top Lodge Grass 25:20.56 8:11/M 12
33 27 2071 Bethany Householder Fergus 25:20.60 8:11/M 10
34 28 2078 Megan Vaughn Fergus 25:21.37 8:11/M 10
35 29 2016 Roslyn Anderson Colstrip 25:28.64 8:13/M 11
36 30 2226 Sophie Kelly Shepherd 25:30.21 8:14/M 12
37 31 2164 Selah Casterline Laurel 25:30.37 8:14/M 10
38 32 2201 Miriam Henke Park City 25:34.29 8:15/M 12
39 33 2000 Gianna Haney Billings Central Catholic 25:44.81 8:18/M 9
40 34 2224 Brookelyn Fulton Shepherd 25:48.65 8:20/M 12
41 35 2227 Kiarra Kennedy Shepherd 25:51.67 8:21/M 11
42 36 2020 Brookley Ewing Colstrip 26:18.55 8:29/M 9
43 37 2199 Tasha Dedmore Park City 26:20.72 8:30/M 12
44 38 2137 Maleigha Fuzesy Havre 26:29.20 8:33/M 10
45 39 2051 Linnaea Kovacs Custer County 26:29.50 8:33/M 9
46 40 2074 Kylee Peterson Fergus 26:32.51 8:34/M 10
47 41 2008 Natalie Spillers Billings Central Catholic 26:36.46 8:35/M 9
48 42 2009 Calli Stinson Billings Central Catholic 26:37.88 8:35/M 12
49 43 2145 Neveah Phillips Havre 26:40.29 8:36/M 10
50 (< 5) 2213 Deserae Toombs Roundup 26:54.66 8:41/M 10
51 44 2221 Riley Buyse Shepherd 27:05.07 8:44/M 11
52 45 2146 Chloe Shennum Havre 27:24.74 8:51/M 11
53 46 2141 Clara Haslem Havre 27:27.97 8:52/M 10
54 (< 5) 2208 Cate Cota Roundup 27:31.11 8:53/M 12
55 47 2200 Leigha Grabowska Park City 27:39.46 8:55/M 11
56 48 2222 Anna Dumas Shepherd 28:01.79 9:03/M 10
57 49 2010 Brenda Twitchel Billings Central Catholic 28:30.88 9:12/M 9
58 (< 5) 2192 Jayme Reed Lodge Grass 29:52.62 9:38/M 12
59 50 2225 Meleri Hofer Shepherd 30:12.07 9:45/M 11
60 51 2007 Kate Schafer Billings Central Catholic 30:17.72 9:46/M 12
61 52 2202 Cadee Hess Park City 30:22.04 9:48/M 11
62 53 2197 Addie Baker Park City 30:31.37 9:51/M 11
63 (< 5) 2204 Mercy Brost Powder River Co 31:08.03 10:03/M 11
64 54 2004 Meg Parkan Billings Central Catholic 33:40.35 10:52/M 12
Top

Team Scores - Girls

Varsity Girls

  Top 5 ---- Finishers ----  
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*    
1 Hardin 25 1 3 4 5 12 14 16    
Top 5 Times: 1:50:00.43  
2 Laurel 67 2 10 11 19 25 31    
Top 5 Times: 1:57:41.06  
3 Custer County 102 9 15 18 21 39    
Top 5 Times: 2:01:51.28  
4 Fergus 104 7 20 22 27 28 40    
Top 5 Times: 2:02:42.07  
5 Colstrip 107 6 13 23 29 36    
Top 5 Times: 2:02:43.82  
6 Havre 132 8 17 26 38 43 45 46    
Top 5 Times: 2:05:13.82  
7 Shepherd 167 24 30 34 35 44 48 50    
Top 5 Times: 2:09:17.93  
8 Billings Central Catholic 216 33 41 42 49 51 54    
Top 5 Times: 2:17:47.75  
9 Park City 221 32 37 47 52 53    
Top 5 Times: 2:20:27.88  
Inc. Lockwood 1 finishers    
Inc. Lodge Grass 3 finishers    
Inc. Moorcroft 1 finishers    
Inc. Powder River Co 2 finishers    
Inc. Roundup 2 finishers    
Inc. Plenty Coup 1 finishers    
 
Top

Final Team Results - Girls

Varsity Girls

Team - Hardin

Finish Position - 1

Team Score (places): 25

Team Score (times): 1:50:00.43

Ave Time:22:00.09

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 2120 Ellyse Moccasin 11 1 1 21:05.48 21:05.48 0:00.00
2 2121 Sophie Nedens 11 3 4 21:38.29 42:43.77 0:32.81
3 2115 Mariah Aragon 10 4 8 21:39.88 1:04:23.65 0:34.40
4 2126 Dierra Takes Enemy 10 5 13 22:08.85 1:26:32.50 1:03.37
5 2128 Victoria Takes Enemy 9 12 25 23:27.93 1:50:00.43 2:22.45
6 2122 Fallon Real Bird 10 (14)   23:32.63 2:13:33.06 2:27.15
7 2127 Laila Takes Enemy 10 (16)   23:48.27 2:37:21.33 2:42.79

Team - Laurel

Finish Position - 2

Team Score (places): 67

Team Score (times): 1:57:41.06

Ave Time:23:32.21

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 2174 Lauren Taylor 12 2 2 21:30.55 21:30.55 0:25.07
2 2173 Ruby Smith 10 10 12 23:24.80 44:55.35 2:19.32
3 2165 Paige Davidson 9 11 23 23:25.25 1:08:20.60 2:19.77
4 2172 Molly Paris 9 19 42 24:14.59 1:32:35.19 3:09.11
5 2170 Lauren Johannsen 12 25 67 25:05.87 1:57:41.06 4:00.39
6 2164 Selah Casterline 10 (31)   25:30.37 2:23:11.43 4:24.89

Team - Custer County

Finish Position - 3

Team Score (places): 102

Team Score (times): 2:01:51.28

Ave Time:24:22.26

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 2047 Ellie Brown 11 9 9 23:18.73 23:18.73 2:13.25
2 2056 Greta Tooke 9 15 24 23:46.95 47:05.68 2:41.47
3 2048 Greta Brown 9 18 42 23:55.40 1:11:01.08 2:49.92
4 2050 Jayna Henning 12 21 63 24:20.70 1:35:21.78 3:15.22
5 2051 Linnaea Kovacs 9 39 102 26:29.50 2:01:51.28 5:24.02

Team - Fergus

Finish Position - 4

Team Score (places): 104

Team Score (times): 2:02:42.07

Ave Time:24:32.41

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 2077 Ava Robinson 9 7 7 22:50.85 22:50.85 1:45.37
2 2067 Rebecca Birdwell 9 20 27 24:19.02 47:09.87 3:13.54
3 2072 Alex Naber 10 22 49 24:50.23 1:12:00.10 3:44.75
4 2071 Bethany Householder 10 27 76 25:20.60 1:37:20.70 4:15.12
5 2078 Megan Vaughn 10 28 104 25:21.37 2:02:42.07 4:15.89
6 2074 Kylee Peterson 10 (40)   26:32.51 2:29:14.58 5:27.03

Team - Colstrip

Finish Position - 5

Team Score (places): 107

Team Score (times): 2:02:43.82

Ave Time:24:32.76

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 2019 Malea Egan 11 6 6 22:30.70 22:30.70 1:25.22
2 2018 Gracie Bradley 12 13 19 23:31.67 46:02.37 2:26.19
3 2026 Jordan Thex 11 23 42 24:54.26 1:10:56.63 3:48.78
4 2016 Roslyn Anderson 11 29 71 25:28.64 1:36:25.27 4:23.16
5 2020 Brookley Ewing 9 36 107 26:18.55 2:02:43.82 5:13.07

Team - Havre

Finish Position - 6

Team Score (places): 132

Team Score (times): 2:05:13.82

Ave Time:25:02.76

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 2139 Hailey Gingery 9 8 8 23:06.32 23:06.32 2:00.84
2 2138 Emma Gillen 12 17 25 23:51.32 46:57.64 2:45.84
3 2144 Jayla Meldrum 9 26 51 25:06.69 1:12:04.33 4:01.21
4 2137 Maleigha Fuzesy 10 38 89 26:29.20 1:38:33.53 5:23.72
5 2145 Neveah Phillips 10 43 132 26:40.29 2:05:13.82 5:34.81
6 2146 Chloe Shennum 11 (45)   27:24.74 2:32:38.56 6:19.26
7 2141 Clara Haslem 10 (46)   27:27.97 3:00:06.53 6:22.49

Team - Shepherd

Finish Position - 7

Team Score (places): 167

Team Score (times): 2:09:17.93

Ave Time:25:51.59

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 2229 Adyson Kring 9 24 24 25:02.33 25:02.33 3:56.85
2 2226 Sophie Kelly 12 30 54 25:30.21 50:32.54 4:24.73
3 2224 Brookelyn Fulton 12 34 88 25:48.65 1:16:21.19 4:43.17
4 2227 Kiarra Kennedy 11 35 123 25:51.67 1:42:12.86 4:46.19
5 2221 Riley Buyse 11 44 167 27:05.07 2:09:17.93 5:59.59
6 2222 Anna Dumas 10 (48)   28:01.79 2:37:19.72 6:56.31
7 2225 Meleri Hofer 11 (50)   30:12.07 3:07:31.79 9:06.59

Team - Billings Central Catholic

Finish Position - 8

Team Score (places): 216

Team Score (times): 2:17:47.75

Ave Time:27:33.55

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 2000 Gianna Haney 9 33 33 25:44.81 25:44.81 4:39.33
2 2008 Natalie Spillers 9 41 74 26:36.46 52:21.27 5:30.98
3 2009 Calli Stinson 12 42 116 26:37.88 1:18:59.15 5:32.40
4 2010 Brenda Twitchel 9 49 165 28:30.88 1:47:30.03 7:25.40
5 2007 Kate Schafer 12 51 216 30:17.72 2:17:47.75 9:12.24
6 2004 Meg Parkan 12 (54)   33:40.35 2:51:28.10 12:34.87

Team - Park City

Finish Position - 9

Team Score (places): 221

Team Score (times): 2:20:27.88

Ave Time:28:05.58

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 2201 Miriam Henke 12 32 32 25:34.29 25:34.29 4:28.81
2 2199 Tasha Dedmore 12 37 69 26:20.72 51:55.01 5:15.24
3 2200 Leigha Grabowska 11 47 116 27:39.46 1:19:34.47 6:33.98
4 2202 Cadee Hess 11 52 168 30:22.04 1:49:56.51 9:16.56
5 2197 Addie Baker 11 53 221 30:31.37 2:20:27.88 9:25.89

Team - Lodge Grass

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 2190 Shantell Pretty On Top 12 Less Than 5   23:11.73 23:11.73 2:06.25
2 2191 Tyressa Pretty On Top 12 Less Than 5   25:20.56 48:32.29 4:15.08
3 2192 Jayme Reed 12 Less Than 5   29:52.62 1:18:24.91 8:47.14

Team - Powder River Co

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 2205 Rachel Rasmussen 12 Less Than 5   23:05.49 23:05.49 2:00.01
2 2204 Mercy Brost 11 Less Than 5   31:08.03 54:13.52 10:02.55

Team - Roundup

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 2213 Deserae Toombs 10 Less Than 5   26:54.66 26:54.66 5:49.18
2 2208 Cate Cota 12 Less Than 5   27:31.11 54:25.77 6:25.63

Team - Lockwood

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 2181 Tailey Harris 9 Less Than 5   25:01.44 25:01.44 3:55.96

Team - Moorcroft

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 2194 Mallory Jones 10 Less Than 5   21:49.17 21:49.17 0:43.69

Team - Plenty Coup

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name Grade O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 2238 Lois Flatlip 12 Less Than 5   23:38.61 23:38.61 2:33.13