Left Banner
 
 

Cirque Series - Snowbird

Combined by Gender

August 21, 2021


Accurate Results | Every Time Competitive Timing
Male Finishers

Female Finishers

Place Name City Bib No Age Div Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Sophia Laukli Yarmouth ME 335 21 Pro 1:28:15.01 1:28:15.01 0:00.00 10:08/M
2 Mariah Bredal Salt Lake City UT 278 23 EXP 1:41:59.61 1:41:59.61 0:00.00 11:43/M
3 Kristen Findley Cottonwood Heights UT 428 30 Pro 1:44:10.68 1:44:10.68 0:00.00 11:58/M
4 Hayden James Salt Lake City UT 170 31 EXP 1:44:31.57 1:44:38.15 0:06.58 12:01/M
5 Tabor Scholl Louisville CO 306 24 Pro 1:53:07.40 1:53:07.40 0:00.00 13:00/M
6 Kathryn Dickmann Broomfield CO 328 29 Pro 1:53:38.72 1:53:38.72 13:04/M
7 Aria Paxton Dillon CO 422 28 SPO 1:56:44.04 1:56:57.65 0:13.61 13:25/M
8 Dona Crowne Salt Lake City UT 134 41 SPO 1:56:48.02 1:56:59.35 0:11.33 13:26/M
9 Hailey Karg Salt Lake City UT 429 29 EXP 1:56:56.60 1:56:56.60 0:00.00 13:27/M
10 Jessica Scheetz Park City UT 226 39 SPO 1:57:32.37 1:57:40.44 0:08.07 13:31/M
11 Leah Lange Park City UT 414 23 EXP 1:59:18.12 1:59:18.12 0:00.00 13:43/M
12 Kristen Ashley Salt Lake City UT 425 29 SPO 2:01:33.56 2:02:03.24 0:29.68 13:58/M
13 Maddie Festin Salt Lake City UT 117 20 EXP 2:01:40.95 2:01:44.18 0:03.23 13:59/M
14 Ashley Bovee Salt Lake City UT 76 26 SPO 2:02:21.96 2:02:31.61 0:09.65 14:04/M
15 Jessica Flandro Salt Lake City UT 166 32 Pro 2:02:35.58 2:02:38.67 0:03.09 14:05/M
16 Meghan Newman West Jordan UT 342 37 SPO 2:04:09.20 2:04:22.11 0:12.91 14:16/M
17 Vanessa Galli Salt Lake City UT 389 33 SPO 2:04:17.18 2:04:21.13 0:03.95 14:17/M
18 Rebecca Maxell Salt Lake City UT 15 31 EXP 2:04:19.60 2:04:26.36 0:06.76 14:17/M
19 Marie Norris Salt Lake City UT 158 31 SPO 2:04:40.46 2:04:43.96 0:03.50 14:20/M
20 Kylah Ricks Moab UT 373 18 Pro 2:05:15.25 2:05:23.39 0:08.14 14:24/M
21 Annika Gilson Draper UT 319 16 SPO 2:05:37.27 2:05:53.21 0:15.94 14:26/M
22 Kylie Woodley American Fork UT 380 32 SPO 2:07:02.96 2:07:13.49 0:10.53 14:36/M
23 Brooke Haynes Breckenridge CO 229 28 SPO 2:07:44.79 2:07:59.30 0:14.51 14:41/M
24 Jenni Woodley American Fork UT 381 39 SPO 2:08:14.77 2:08:24.52 0:09.75 14:44/M
25 Caitlin Goodman Salt Lake City UT 378 30 SPO 2:08:20.43 2:08:39.87 0:19.44 14:45/M
26 Molly Mahoney Cambridge MA 74 29 SPO 2:08:35.17 2:08:43.01 0:07.84 14:47/M
27 Elizabeth Hockett Salt Lake City UT 92 32 SPO 2:09:05.73 2:09:19.75 0:14.02 14:50/M
28 Leann Bentley Salt Lake City UT 114 25 SPO 2:10:05.41 2:10:14.69 0:09.28 14:57/M
29 Jeralyn Petterson Sugar City ID 358 38 SPO 2:11:36.07 2:11:46.01 0:09.94 15:08/M
30 Jessica Gilson Draper UT 318 21 SPO 2:11:38.92 2:11:54.25 0:15.33 15:08/M
31 Cristina Regalado Salt Lake City UT 324 31 SPO 2:12:07.12 2:12:27.14 0:20.02 15:11/M
32 Paulina Popovskaia Sandy UT 434 29 SPO 2:12:08.39 2:12:19.53 0:11.14 15:11/M
33 Aleea Gwerder Salt Lake City UT 70 23 SPO 2:13:09.50 2:13:18.05 0:08.55 15:18/M
34 Aleesha Cutler Salt Lake City UT 129 25 SPO 2:13:44.59 2:13:59.22 0:14.63 15:22/M
35 Codie Muthig West Jordan UT 71 23 SPO 2:13:56.97 2:14:12.64 0:15.67 15:24/M
36 Paighton Noel Salt Lake City UT 405 24 SPO 2:14:36.21 2:14:56.24 0:20.03 15:28/M
37 Staci Gunter Pleasant Grove UT 371 35 SPO 2:15:53.99 2:16:15.69 0:21.70 15:37/M
38 Anna Von Der Marwitz Salt Lake City UT 105 30 SPO 2:16:11.08 2:16:19.12 0:08.04 15:39/M
39 Sydney Ryan Salt Lake City UT 339 36 SPO 2:16:57.21 2:17:16.89 0:19.68 15:45/M
40 Whitney Aste Sandy UT 220 32 SPO 2:17:11.40 2:17:15.93 0:04.53 15:46/M
41 Melissa Baake Park City UT 309 29 SPO 2:17:14.10 2:17:14.10 0:00.00 15:46/M
42 Jess Anstee Salt Lake City UT 112 25 SPO 2:17:58.03 2:18:05.63 0:07.60 15:51/M
43 Audrey Powell Salt Lake City UT 236 36 EXP 2:18:09.76 2:18:14.67 0:04.91 15:53/M
44 Hala Saleh Orem UT 323 42 SPO 2:19:03.70 2:19:30.50 0:26.80 15:59/M
45 Jenna Cuene Salt Lake City UT 442 20 EXP 2:19:38.99 2:19:45.19 0:06.20 16:03/M
46 Morgan Hendricks Rigby ID 359 30 SPO 2:21:01.67 2:21:11.87 0:10.20 16:13/M
47 Kellie Garrett Saratoga Springs UT 421 34 EXP 2:21:11.80 2:21:31.14 0:19.34 16:14/M
48 Madison Ekey Salt Lake City UT 340 25 SPO 2:21:49.11 2:22:09.01 0:19.90 16:18/M
49 Alexandra Kereszti Salt Lake City UT 438 27 SPO 2:21:56.41 2:22:23.75 0:27.34 16:19/M
50 Bryn Bingham Salt Lake City UT 75 38 SPO 2:22:01.73 2:22:16.91 0:15.18 16:20/M
51 Isabella McNamara Salt Lake City UT 247 26 SPO 2:23:52.72 2:24:16.38 0:23.66 16:32/M
52 Lindsay Thoreson Herriman UT 2 39 EXP 2:24:03.71 2:24:07.03 0:03.32 16:34/M
53 Alissa Olson Park City UT 350 39 SPO 2:24:07.50 2:24:14.75 0:07.25 16:34/M
54 Megan Hagelin-Peck Portland OR 155 27 SPO 2:26:03.92 2:26:30.49 0:26.57 16:47/M
55 Lexy Ott Draper UT 388 27 EXP 2:27:37.84 2:27:44.35 0:06.51 16:58/M
56 Carissa Watanabe Cottonwood Heights UT 81 39 SPO 2:28:12.53 2:28:31.11 0:18.58 17:02/M
57 Madi Walker Sandy UT 29 21 SPO 2:28:14.26 2:28:28.50 0:14.24 17:02/M
58 Morgan Jones Orem UT 297 28 SPO 2:28:32.68 2:28:42.07 0:09.39 17:04/M
59 Dondea Sherer Midvale UT 1 53 SPO 2:29:04.85 2:29:20.88 0:16.03 17:08/M
60 Emma Van Beuningen Salt Lake City UT 145 26 SPO 2:30:03.40 2:30:30.30 0:26.90 17:15/M
61 Rachel Lackow Salt Lake City UT 331 26 SPO 2:30:16.60 2:30:32.28 0:15.68 17:16/M
62 Ali Girten Salt Lake City UT 397 30 SPO 2:30:27.82 2:30:54.82 0:27.00 17:18/M
63 Megan Parker Herriman UT 45 42 SPO 2:31:03.99 2:31:22.66 0:18.67 17:22/M
64 Hannah Richland Park City UT 266 26 SPO 2:31:50.96 2:32:15.40 0:24.44 17:27/M
65 Emilie Semo Sandy UT 41 25 SPO 2:32:22.45 2:32:34.02 0:11.57 17:31/M
66 Morgan Lyman Sandy UT 437 21 SPO 2:33:38.01 2:34:15.00 0:36.99 17:40/M
67 Danielle Valdez Salt Lake City UT 209 33 SPO 2:33:57.44 2:34:30.51 0:33.07 17:42/M
68 Michelle Rosenvall Pleasant Grove UT 26 51 SPO 2:34:04.10 2:34:18.66 0:14.56 17:43/M
69 Mia Klonsky Salt Lake City UT 188 24 SPO 2:35:48.08 2:36:17.07 0:28.99 17:54/M
70 Molly Wilson Salt Lake City UT 88 31 SPO 2:35:58.06 2:36:32.76 0:34.70 17:56/M
71 Allison Hahn Salt Lake City UT 279 31 EXP 2:36:41.00 2:36:51.94 0:10.94 18:01/M
72 Abriel Garrison Pleasant Grove UT 304 21 SPO 2:36:59.53 2:37:14.72 0:15.19 18:03/M
73 Abrielle Davies Riverton UT 413 34 SPO 2:37:22.28 2:37:54.42 0:32.14 18:05/M
74 Erin O'Neill Orem UT 137 24 SPO 2:37:37.95 2:38:08.18 0:30.23 18:07/M
75 Bailey Speed Salt Lake City UT 262 48 SPO 2:38:20.53 2:38:33.14 0:12.61 18:12/M
76 Nicole Roccanova Salt Lake City UT 361 33 SPO 2:39:50.40 2:40:26.24 0:35.84 18:22/M
77 Aly Gourd Missoula MT 411 30 SPO 2:40:01.44 2:40:12.12 0:10.68 18:24/M
78 Eliza Zenger Salt Lake City UT 222 24 SPO 2:40:03.79 2:40:17.14 0:13.35 18:24/M
79 Amy Beatty Provo UT 285 39 SPO 2:40:06.72 2:40:34.91 0:28.19 18:24/M
80 Annie Guerrero Salt Lake City UT 159 54 SPO 2:40:45.97 2:41:09.95 0:23.98 18:29/M
81 Beth Lopez Salt Lake City UT 191 39 SPO 2:42:32.16 2:43:04.78 0:32.62 18:41/M
82 Annie Putman Salt Lake City UT 121 33 SPO 2:42:38.40 2:43:00.97 0:22.57 18:42/M
83 Susie Rose Draper UT 93 56 SPO 2:44:03.58 2:44:43.81 0:40.23 18:51/M
84 Dianne Pulido Denver CO 404 43 SPO 2:44:58.15 2:45:24.09 0:25.94 18:58/M
85 Amanda Timmer Salt Lake City UT 190 32 SPO 2:44:59.41 2:45:27.57 0:28.16 18:58/M
86 Sam Carroll Herriman UT 203 29 SPO 2:45:28.18 2:45:50.86 0:22.68 19:01/M
87 Ann Vom Lehn Pleasant Grove UT 320 30 SPO 2:45:59.28 2:46:27.29 0:28.01 19:05/M
88 Amy Routt Salt Lake City UT 90 29 SPO 2:46:32.96 2:46:49.86 0:16.90 19:09/M
89 Bonnie Williams Pleasant Grove UT 367 45 SPO 2:46:42.59 2:46:56.04 0:13.45 19:10/M
90 Sydney Nolan Sandy UT 7 17 SPO 2:47:00.94 2:47:00.94 19:12/M
91 Kayla Sebest Salt Lake City UT 30 26 SPO 2:47:01.15 2:47:23.55 0:22.40 19:12/M
92 Tiffany Glasgow Salt Lake City UT 363 52 SPO 2:47:37.47 2:47:59.51 0:22.04 19:16/M
93 Kylie Sharp Midvale UT 256 30 SPO 2:48:01.31 2:48:19.02 0:17.71 19:19/M
94 Ashley Thompson Ogden UT 400 37 SPO 2:49:20.92 2:49:54.39 0:33.47 19:28/M
95 Ashley Dudman Roy UT 84 27 SPO 2:49:55.70 2:50:11.05 0:15.35 19:32/M
96 Hannah Follender Salt Lake City UT 163 32 SPO 2:50:31.06 2:51:07.13 0:36.07 19:36/M
97 Katelyn Kommer Salt Lake City UT 95 24 SPO 2:50:47.40 2:51:15.17 0:27.77 19:38/M
98 Jordan Chase Portland OR 165 25 SPO 2:52:32.93 2:52:53.67 0:20.74 19:50/M
99 Mary Kate Vom Lehn Pleasant Grove UT 360 33 SPO 2:52:40.76 2:53:08.29 0:27.53 19:51/M
100 Rachel Kurihara Provo UT 362 26 SPO 2:52:44.88 2:53:04.74 0:19.86 19:51/M
 
Place Name City Bib No Age Div Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
101 Nicole Shaw Midvale UT 161 30 SPO 2:53:07.98 2:53:17.02 0:09.04 19:54/M
102 Colleen Burns Salt Lake City UT 97 38 SPO 2:55:10.39 2:55:46.29 0:35.90 20:08/M
103 Natalie McGary Draper UT 369 37 SPO 2:55:35.37 2:56:02.82 0:27.45 20:11/M
104 Valois Feneziani Salt Lake City UT 9 26 SPO 2:55:56.35 2:56:13.35 0:17.00 20:13/M
105 Katy Sampson Mendon UT 322 37 SPO 2:56:29.57 2:56:52.02 0:22.45 20:17/M
106 Tiffany Moss Springville UT 250 50 SPO 2:56:47.68 2:57:25.49 0:37.81 20:19/M
107 Jessica Ellis Salt Lake City UT 245 37 SPO 2:57:36.26 2:57:52.91 0:16.65 20:25/M
108 Karen Leister South Jordan UT 5 45 SPO 2:59:20.34 2:59:59.13 0:38.79 20:37/M
109 Emily Thompson Salt Lake City UT 259 28 SPO 2:59:33.03 3:00:04.68 0:31.65 20:38/M
110 Nicole Nelson Salt Lake City UT 277 24 SPO 2:59:42.93 3:00:12.31 0:29.38 20:39/M
111 Fiona Hayes Salt Lake City UT 398 30 EXP 3:00:04.87 3:00:04.87 20:42/M
112 Fiona Hopewell Salt Lake City UT 115 23 SPO 3:00:19.24 3:00:47.94 0:28.70 20:44/M
113 Kimber Nolan Sandy UT 22 49 SPO 3:00:51.95 3:01:31.51 0:39.56 20:47/M
114 Meg Sternitzky Salt Lake City UT 119 25 SPO 3:02:05.02 3:02:17.76 0:12.74 20:56/M
115 Kelsey Day Wheat Ridge CO 313 30 SPO 3:02:11.34 3:02:47.13 0:35.79 20:56/M
116 Shannon Sousa Salt Lake City UT 67 30 SPO 3:02:18.17 3:02:37.90 0:19.73 20:57/M
117 Emily Innis Salt Lake City UT 152 29 SPO 3:02:37.67 3:03:01.24 0:23.57 21:00/M
118 Rhylee Goss Orem UT 326 27 SPO 3:02:55.43 3:03:14.90 0:19.47 21:02/M
119 Mikyla Pastor Ogden UT 101 30 SPO 3:03:21.51 3:03:35.01 0:13.50 21:05/M
120 Deborah Wagner Park City UT 343 70 SPO 3:04:10.58 3:04:40.46 0:29.88 21:10/M
121 Takara Howard Salt Lake City UT 42 36 SPO 3:04:39.28 3:04:50.43 0:11.15 21:13/M
122 Courtney Howard Salt Lake City UT 46 29 SPO 3:04:51.45 3:05:16.11 0:24.66 21:15/M
123 Kaitlin Innis Tijeras NM 133 29 SPO 3:06:26.23 3:06:50.05 0:23.82 21:26/M
124 Denise Ritter Salt Lake City UT 103 37 SPO 3:07:28.17 3:07:56.87 0:28.70 21:33/M
125 Anna Rogers Bountiful UT 221 36 SPO 3:07:29.63 3:07:56.30 0:26.67 21:33/M
126 Lindsey Wing Bountiful UT 122 34 SPO 3:07:29.81 3:07:56.23 0:26.42 21:33/M
127 Autumn Cluff Eagle Mountain UT 184 42 SPO 3:08:31.79 3:08:50.78 0:18.99 21:40/M
128 Mallory Millington Draper UT 299 32 SPO 3:10:33.11 3:10:56.32 0:23.21 21:54/M
129 Samantha Paisley Salt Lake City UT 374 18 SPO 3:12:02.59 3:12:18.64 0:16.05 22:04/M
130 Aimee Shilling East Canton OH 116 41 EXP 3:13:03.92 3:13:09.06 0:05.14 22:11/M
131 Keri Manger Redondo Beach CA 267 27 SPO 3:13:39.87 3:14:04.31 0:24.44 22:16/M
132 Shannon Graff Murray UT 316 54 SPO 3:15:52.56 3:16:18.59 0:26.03 22:31/M
133 Kandace Brewster Salt Lake City UT 274 48 SPO 3:16:26.96 3:17:02.50 0:35.54 22:35/M
134 Wendy Leonelli Salt Lake City UT 273 39 SPO 3:16:27.04 3:17:02.63 0:35.59 22:35/M
135 Candace Neff Draper UT 66 59 SPO 3:17:13.53 3:17:52.56 0:39.03 22:40/M
136 Ginni Larsen Sandy UT 179 51 SPO 3:17:42.20 3:18:17.04 0:34.84 22:43/M
137 Sarah Tveit Salt Lake City UT 126 52 SPO 3:21:07.08 3:21:32.81 0:25.73 23:07/M
138 Kristen Cambridge Lehi UT 431 41 SPO 3:27:39.48 3:28:05.04 0:25.56 23:52/M
139 Sacha Gomez Pleasant Grove UT 303 49 SPO 3:28:39.63 3:29:22.15 0:42.52 23:59/M
140 Annie Clayson Pleasant Grove UT 352 43 SPO 3:28:39.75 3:29:22.60 0:42.85 23:59/M
141 Abby Young Charlotte NC 150 33 EXP 3:29:56.08 3:30:11.55 0:15.47 24:08/M
142 Jenny Salerno Riverton UT 228 42 SPO 3:34:16.48 3:34:24.00 0:07.52 24:38/M
143 Abby Elwood Salt Lake City UT 393 31 SPO 3:37:50.03 3:38:22.08 0:32.05 25:02/M
144 Amanda Evans Salt Lake City UT 171 45 SPO 3:40:50.65 3:41:07.64 0:16.99 25:23/M
145 Kim Lawson Salt Lake City UT 225 38 SPO 3:42:10.91 3:42:39.26 0:28.35 25:32/M
146 Heather Burger Mountain Green UT 239 38 SPO 3:47:31.92 3:47:56.24 0:24.32 26:09/M
147 Fernanda De Sousa Park City UT 189 24 SPO 3:49:43.55 3:49:44.33 0:00.78 26:24/M
148 Lisa Packer Draper UT 219 51 SPO 3:50:53.32 3:51:32.39 0:39.07 26:32/M
149 Falina Skinner Preston ID 444 39 SPO 3:51:07.94 3:51:45.88 0:37.94 26:34/M
150 Heather Brogdon Eagle Mountain UT 23 36 SPO 3:51:23.31 3:51:55.40 0:32.09 26:36/M
151 Rebecca Rich Salt Lake City UT 12 55 SPO 4:05:56.03 4:06:38.04 0:42.01 28:16/M
Top  

Male Finishers

Place Name City Bib No Age Div Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Sam Hendry Salt Lake City UT 212 21 Pro 1:16:29.99 1:16:29.99 0:00.00 8:47/M
2 Adam Loomis Kamas UT 384 29 Pro 1:19:02.77 1:19:02.77 0:00.00 9:05/M
3 Eli Hemming Louisville CO 355 26 Pro 1:19:54.60 1:19:54.60 0:00.00 9:11/M
4 Peter Wolter Hailey ID 334 22 EXP 1:27:38.55 1:27:38.55 0:00.00 10:04/M
5 Steve Oler Draper UT 53 17 EXP 1:28:19.41 1:28:19.41 0:00.00 10:09/M
6 Jake Dean Holladay UT 62 22 EXP 1:29:12.75 1:29:14.00 0:01.25 10:15/M
7 Luke Anderson Palms MI 376 24 EXP 1:29:31.38 1:29:31.38 0:00.00 10:17/M
8 Tyler Valovic Sandy UT 34 22 Pro 1:30:00.71 1:30:02.17 0:01.46 10:21/M
9 Magnus Tveit Salt Lake City UT 125 18 EXP 1:31:48.26 1:31:48.26 0:00.00 10:33/M
10 Ethan Hilding Salt Lake City UT 353 20 EXP 1:33:03.34 1:33:04.23 0:00.89 10:42/M
11 Kent Warlick Tucson AZ 349 30 EXP 1:33:29.70 1:33:30.75 0:01.05 10:45/M
12 Boomer Weisman Wilson WY 100 14 EXP 1:34:51.31 1:34:53.64 0:02.33 10:54/M
13 Chris Fisher Breckenridge CO 89 25 EXP 1:35:01.29 1:35:03.01 0:01.72 10:55/M
14 Daniel Fischer Salt Lake City UT 420 23 SPO 1:35:16.17 1:35:19.58 0:03.41 10:57/M
15 Alexei Desmarais Missoula MT 390 31 EXP 1:35:40.22 1:35:45.83 0:05.61 11:00/M
16 Hudson Zwahlen Coalville UT 337 25 SPO 1:36:46.36 1:36:47.50 0:01.14 11:07/M
17 Christian Solberg Salt Lake City UT 79 25 SPO 1:36:47.46 1:36:58.69 0:11.23 11:08/M
18 Reid Goble Marquette MI 415 22 Pro 1:37:02.75 1:37:05.73 0:02.98 11:09/M
19 Kirkwood Donavin Salt Lake City UT 64 32 SPO 1:37:23.51 1:37:27.92 0:04.41 11:12/M
20 Cameron French Salt Lake City UT 311 25 SPO 1:38:02.13 1:38:12.23 0:10.10 11:16/M
21 Eric Thoreson Riverton UT 130 28 Pro 1:39:58.89 1:40:00.18 0:01.29 11:30/M
22 Aidan McCarthy Salt Lake City UT 408 25 EXP 1:41:39.78 1:41:45.44 0:05.66 11:41/M
23 Zachary Selzman Salt Lake City UT 298 16 SPO 1:41:40.37 1:41:42.39 0:02.02 11:41/M
24 Michael Capobianchi Salt Lake City UT 218 29 EXP 1:42:50.45 1:42:51.86 0:01.41 11:49/M
25 Matthew Demarco Salt Lake City UT 69 27 SPO 1:42:50.89 1:42:56.09 0:05.20 11:49/M
26 Stanford Best Salt Lake City UT 382 29 EXP 1:43:05.46 1:43:11.09 0:05.63 11:51/M
27 Nate Blouin Salt Lake City UT 194 32 Pro 1:43:27.50 1:43:29.98 0:02.48 11:54/M
28 Kai Chee Cheshire MA 19 31 EXP 1:43:43.96 1:43:43.96 0:00.00 11:55/M
29 Blane Bossung Park City UT 294 27 EXP 1:44:04.49 1:44:05.82 0:01.33 11:58/M
30 Darrell Roundy Salt Lake City UT 325 34 EXP 1:44:25.21 1:44:31.40 0:06.19 12:00/M
31 Coleman Davis Salt Lake City UT 181 26 SPO 1:44:27.05 1:44:50.18 0:23.13 12:00/M
32 Matthew Melancon Salt Lake City UT 224 28 SPO 1:44:55.52 1:45:09.02 0:13.50 12:04/M
33 Logan Dance Salt Lake City UT 32 39 EXP 1:45:42.95 1:45:49.03 0:06.08 12:09/M
34 Daniel Reich Draper UT 370 29 SPO 1:46:11.48 1:46:30.84 0:19.36 12:12/M
35 Jacob Novotne Lehi UT 55 23 SPO 1:46:13.79 1:46:16.93 0:03.14 12:13/M
36 Douglas Anderson Orem UT 315 35 EXP 1:46:39.07 1:46:40.95 0:01.88 12:16/M
37 Cameron Edwards Salt Lake City UT 268 30 EXP 1:47:34.89 1:47:34.89 12:22/M
38 John Tall Draper UT 436 36 SPO 1:47:43.70 1:47:43.70 12:23/M
39 Garrett Richins Salt Lake City UT 246 47 EXP 1:48:15.05 1:48:26.48 0:11.43 12:27/M
40 Cameron Peterson Midvale UT 78 34 SPO 1:48:21.79 1:48:24.39 0:02.60 12:27/M
41 Ben Arquit Harrison NY 336 23 SPO 1:48:23.41 1:48:27.45 0:04.04 12:28/M
42 Cooper Richins Salt Lake City UT 244 26 EXP 1:48:29.75 1:48:41.21 0:11.46 12:28/M
43 Taylor Berrett Pleasant Grove UT 406 28 EXP 1:48:49.26 1:48:58.15 0:08.89 12:30/M
44 Josh Wennergren Salt Lake City UT 40 33 EXP 1:49:02.45 1:49:05.79 0:03.34 12:32/M
45 Chandler Blake Saratoga Springs UT 387 45 EXP 1:49:03.86 1:49:06.31 0:02.45 12:32/M
46 Alex Cikovic Salt Lake City UT 39 28 SPO 1:49:07.39 1:49:23.92 0:16.53 12:33/M
47 Logan Szidik San Francisco CA 394 30 EXP 1:49:12.60 1:49:43.51 0:30.91 12:33/M
48 Mason Marsh Park City UT 284 23 SPO 1:49:21.86 1:49:25.68 0:03.82 12:34/M
49 Sean Roberds Ogden UT 255 26 Pro 1:49:43.65 1:49:50.68 0:07.03 12:37/M
50 Taylor Daily Salt Lake City UT 138 30 SPO 1:50:23.33 1:50:34.83 0:11.50 12:41/M
51 Taylor Penrod Lindon UT 94 24 SPO 1:50:24.30 1:50:39.39 0:15.09 12:41/M
52 Mitch Moline Salt Lake City UT 35 25 SPO 1:50:41.89 1:50:50.57 0:08.68 12:43/M
53 Tory Law Sandy UT 3 35 SPO 1:51:10.79 1:51:12.68 0:01.89 12:47/M
54 Zachary Wirthlin Bountiful UT 52 17 EXP 1:51:38.38 1:51:41.94 0:03.56 12:50/M
55 Albert Wint Sandy UT 65 41 EXP 1:51:41.29 1:51:41.92 0:00.63 12:50/M
56 Michael Braman Orem UT 427 38 EXP 1:52:20.52 1:52:22.36 0:01.84 12:55/M
57 Brad Clark South Jordan UT 253 28 SPO 1:52:44.30 1:52:51.67 0:07.37 12:58/M
58 Travis Suite Salt Lake City UT 4 26 SPO 1:52:48.29 1:53:00.27 0:11.98 12:58/M
59 Keith Bertoch Saratoga Springs UT 288 38 EXP 1:53:07.93 1:53:18.95 0:11.02 13:00/M
60 Oliver Carr Salt Lake City UT 193 25 SPO 1:53:13.47 1:53:24.40 0:10.93 13:01/M
61 Benny Burke Salt Lake City UT 432 29 SPO 1:53:27.76 1:53:29.81 0:02.05 13:03/M
62 Craig Clugston Salt Lake City UT 290 38 EXP 1:53:46.15 1:53:46.15 13:05/M
63 Phil Start Salt Lake City UT 257 23 EXP 1:55:16.79 1:55:20.45 0:03.66 13:15/M
64 Nic Hadley Salt Lake City UT 230 29 SPO 1:55:29.31 1:55:37.37 0:08.06 13:16/M
65 Orrin Boese Boise ID 261 27 SPO 1:55:41.04 1:55:46.90 0:05.86 13:18/M
66 Mikell Bova Salt Lake City UT 48 37 SPO 1:56:25.36 1:56:56.82 0:31.46 13:23/M
67 Benjamin Gross Park City UT 401 52 SPO 1:56:42.46 1:56:46.41 0:03.95 13:25/M
68 Jason Heckle Salt Lake City UT 174 33 SPO 1:57:15.71 1:57:22.72 0:07.01 13:29/M
69 Samuel Suarez Park City UT 409 25 SPO 1:58:07.52 1:58:07.52 0:00.00 13:35/M
70 Eric Bellan Salt Lake City UT 175 26 SPO 1:58:19.73 1:58:48.09 0:28.36 13:36/M
71 Remy Vrahas Park City UT 118 25 SPO 1:58:44.63 1:58:56.49 0:11.86 13:39/M
72 Chase Ramer Cortland IL 199 28 SPO 1:59:00.90 1:59:25.07 0:24.17 13:41/M
73 Cj Heaney Brookfield WI 346 21 SPO 1:59:07.87 1:59:15.61 0:07.74 13:42/M
74 Joel Zenger Salt Lake City UT 238 50 EXP 1:59:10.79 1:59:15.11 0:04.32 13:42/M
75 Michael Graf Sandy UT 215 26 SPO 1:59:37.90 1:59:46.85 0:08.95 13:45/M
76 Ryan Bresson Albuquerque NM 383 32 EXP 2:00:08.30 2:00:20.51 0:12.21 13:49/M
77 Sam Horen Salt Lake City UT 197 25 SPO 2:01:16.80 2:01:34.01 0:17.21 13:56/M
78 Seth Moberg Salt Lake City UT 31 33 SPO 2:01:22.59 2:01:25.60 0:03.01 13:57/M
79 Miguel Diaz Salt Lake City UT 63 30 SPO 2:01:28.57 2:01:50.80 0:22.23 13:58/M
80 Marc Clinard Park City UT 416 40 SPO 2:01:55.39 2:02:05.83 0:10.44 14:01/M
81 Tavin Holman Salt Lake City UT 202 30 SPO 2:01:56.31 2:02:06.04 0:09.73 14:01/M
82 Aaron Cobia North Salt Lake UT 6 45 EXP 2:02:00.01 2:02:03.69 0:03.68 14:01/M
83 Jason Reamy Tijeras NM 47 36 SPO 2:02:02.54 2:02:26.49 0:23.95 14:02/M
84 Lyman McBride Provo UT 308 30 SPO 2:02:26.96 2:02:40.69 0:13.73 14:04/M
85 Robert Davis Ogden UT 332 41 SPO 2:02:28.63 2:02:33.23 0:04.60 14:05/M
86 Nate Benner Salt Lake City UT 242 26 EXP 2:03:21.01 2:03:21.01 14:11/M
87 Joshua Shook Layton UT 310 27 SPO 2:03:22.64 2:03:46.32 0:23.68 14:11/M
88 Justin Pyper Brighton UT 417 41 SPO 2:03:55.99 2:04:04.21 0:08.22 14:15/M
89 Harry Williamson Salt Lake City UT 54 30 SPO 2:04:21.58 2:04:39.49 0:17.91 14:18/M
90 Daniel Bolding Cheyenne WY 296 24 SPO 2:04:24.48 2:04:29.23 0:04.75 14:18/M
91 Parker Pratt American Fork UT 162 32 SPO 2:04:28.00 2:04:37.70 0:09.70 14:18/M
92 Dub Price Draper UT 237 27 SPO 2:04:59.95 2:05:05.27 0:05.32 14:22/M
93 Cody Messick Provo UT 375 22 SPO 2:05:11.73 2:05:28.01 0:16.28 14:23/M
94 Calvin Jiricko Salt Lake City UT 305 21 EXP 2:05:22.20 2:05:51.96 0:29.76 14:25/M
95 Max Hoole Sandy UT 107 24 SPO 2:05:52.98 2:06:07.09 0:14.11 14:28/M
96 Dylan Troy Hobe Sound FL 216 27 EXP 2:06:00.26 2:06:04.89 0:04.63 14:29/M
97 Scott McMullin Salt Lake City UT 177 20 SPO 2:06:00.90 2:06:00.90 0:00.00 14:29/M
98 Cameron Ballard Salt Lake City UT 98 22 SPO 2:06:16.09 2:06:28.79 0:12.70 14:31/M
99 Brad Gilson Draper UT 317 46 SPO 2:06:16.49 2:06:34.33 0:17.84 14:31/M
100 Jake Rothfels Vineyard UT 99 38 EXP 2:06:28.20 2:06:52.82 0:24.62 14:32/M
 
Place Name City Bib No Age Div Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
101 Ben Ben Berton Salt Lake City UT 272 29 SPO 2:06:38.26 2:07:04.09 0:25.83 14:33/M
102 Cody Sawyer Salt Lake City UT 287 39 SPO 2:07:20.99 2:07:39.49 0:18.50 14:38/M
103 Colton Fonnesbeck Salt Lake City UT 283 30 SPO 2:08:00.33 2:08:09.41 0:09.08 14:43/M
104 Peter Bruns Salt Lake City UT 196 25 SPO 2:08:02.82 2:08:21.05 0:18.23 14:43/M
105 Marcus Garcia Durango CO 302 46 EXP 2:09:03.24 2:09:19.94 0:16.70 14:50/M
106 Jordan Caldwell Sandy UT 269 31 SPO 2:09:07.19 2:09:09.41 0:02.22 14:50/M
107 James Santelli Salt Lake City UT 160 40 SPO 2:09:08.54 2:09:43.04 0:34.50 14:51/M
108 Joseph Kile Cambridge MA 43 32 SPO 2:09:11.55 2:09:19.49 0:07.94 14:51/M
109 Eric Maas Salt Lake City UT 168 44 EXP 2:09:14.18 2:09:19.34 0:05.16 14:51/M
110 Albert Cui Palo Alto CA 445 29 SPO 2:09:14.75 2:09:26.05 0:11.30 14:51/M
111 Jon Medler Bozeman MT 368 33 SPO 2:09:20.13 2:09:40.06 0:19.93 14:52/M
112 James Armijo Salt Lake City UT 135 35 SPO 2:09:20.38 2:09:59.61 0:39.23 14:52/M
113 Durian Spagnuolo Salt Lake City UT 211 26 SPO 2:09:30.38 2:10:07.16 0:36.78 14:53/M
114 Casey Messick Pleasant Grove UT 314 31 SPO 2:09:31.91 2:09:31.91 0:00.00 14:53/M
115 Christian Raguse Salt Lake City UT 396 24 SPO 2:09:49.08 2:10:02.07 0:12.99 14:55/M
116 Ben Bowen Salt Lake City UT 111 42 SPO 2:09:57.35 2:10:06.88 0:09.53 14:56/M
117 Andrew Garrison Salt Lake City UT 167 43 SPO 2:10:35.10 2:11:05.48 0:30.38 15:01/M
118 James Hickenlooper Provo UT 365 50 EXP 2:10:42.97 2:10:48.78 0:05.81 15:01/M
119 Matthew Beatty Provo UT 286 41 SPO 2:10:47.06 2:11:16.54 0:29.48 15:02/M
120 Seth Wynn Henderson NV 61 28 EXP 2:11:02.92 2:11:06.80 0:03.88 15:04/M
121 Benjamin Altenes Salt Lake City UT 301 39 EXP 2:11:07.02 2:11:14.77 0:07.75 15:04/M
122 Trevor Peck Portland OR 136 28 SPO 2:11:11.59 2:11:38.25 0:26.66 15:05/M
123 Armando Martinez Sandy UT 182 33 SPO 2:11:14.68 2:11:19.89 0:05.21 15:05/M
124 Cody Crane Salt Lake City UT 8 28 SPO 2:11:21.85 2:11:47.74 0:25.89 15:06/M
125 Brad Gannon Wanship UT 403 34 EXP 2:11:36.53 2:11:44.59 0:08.06 15:08/M
126 Carson McCracken Alpine UT 113 23 SPO 2:12:03.00 2:12:23.31 0:20.31 15:11/M
127 Prosper Gross Park City UT 402 15 SPO 2:12:26.15 2:12:37.20 0:11.05 15:13/M
128 Jonathan Dance Salt Lake City UT 33 26 EXP 2:12:56.01 2:13:03.17 0:07.16 15:17/M
129 Tate Larsen Sandy UT 157 20 SPO 2:13:33.12 2:14:06.44 0:33.32 15:21/M
130 Matthew Turner Salt Lake City UT 156 20 SPO 2:13:33.34 2:14:06.39 0:33.05 15:21/M
131 Jeremy Green Highland UT 58 40 SPO 2:14:25.22 2:14:46.50 0:21.28 15:27/M
132 Ryan Daniels West Jordan UT 83 46 SPO 2:14:44.46 2:15:04.90 0:20.44 15:29/M
133 David Sandweiss Salt Lake City UT 356 51 SPO 2:15:05.80 2:15:48.14 0:42.34 15:32/M
134 Emmett Itoi Park City UT 312 15 SPO 2:15:32.96 2:15:32.96 0:00.00 15:35/M
135 Marcus Sulskis West Valley UT 364 31 SPO 2:15:45.69 2:16:11.95 0:26.26 15:36/M
136 Ryan Larsen Sandy UT 180 51 SPO 2:15:46.43 2:16:20.04 0:33.61 15:36/M
137 Hayden Burdge Hailey ID 82 28 EXP 2:15:57.30 2:15:57.30 15:38/M
138 Wayne Shipley Centerville UT 131 43 EXP 2:16:02.13 2:16:09.43 0:07.30 15:38/M
139 Christopher Moran Salt Lake City UT 104 32 SPO 2:16:06.83 2:16:18.94 0:12.11 15:39/M
140 Kyle Whitaker Salt Lake City UT 433 41 SPO 2:16:33.86 2:17:06.10 0:32.24 15:42/M
141 Henry O'Connor Salt Lake City UT 330 24 SPO 2:16:37.33 2:16:53.69 0:16.36 15:42/M
142 Matthew Haney Pleasant Grove UT 59 45 SPO 2:17:34.55 2:17:54.75 0:20.20 15:49/M
143 Jackson McMullin Salt Lake City UT 149 22 SPO 2:18:15.00 2:18:15.00 0:00.00 15:53/M
144 Eli Kerr Orem UT 426 39 SPO 2:19:03.71 2:19:30.52 0:26.81 15:59/M
145 Jeff Brooks Ogden UT 424 42 SPO 2:19:05.61 2:19:35.64 0:30.03 15:59/M
146 Emilio Cortes Sanchez Salt Lake City UT 96 37 SPO 2:19:09.34 2:19:16.03 0:06.69 16:00/M
147 Adam Sapers Salt Lake City UT 357 28 EXP 2:20:08.59 2:20:14.32 0:05.73 16:07/M
148 Cameron Sibert West Haven UT 391 32 SPO 2:20:13.45 2:20:25.65 0:12.20 16:07/M
149 Quinton Jorgensen Vineyard UT 187 31 SPO 2:20:14.67 2:20:17.37 0:02.70 16:07/M
150 Andrew Mortensen Sandy UT 16 31 EXP 2:20:29.54 2:20:36.94 0:07.40 16:09/M
151 Scott Staples Sandy UT 143 30 SPO 2:20:58.80 2:21:20.37 0:21.57 16:12/M
152 Jordan Wertz Cottonwood Heights UT 333 30 SPO 2:20:59.29 2:21:20.54 0:21.25 16:12/M
153 Michael Konchan Salt Lake City UT 329 26 SPO 2:21:06.68 2:21:09.20 0:02.52 16:13/M
154 Erik Hanson Salt Lake City UT 240 34 SPO 2:21:32.12 2:22:10.80 0:38.68 16:16/M
155 Eric Swanson Salt Lake City UT 154 56 SPO 2:22:09.70 2:22:21.00 0:11.30 16:20/M
156 Antolin Torres Sandy UT 77 31 SPO 2:22:47.96 2:22:56.72 0:08.76 16:25/M
157 Nick Bratsos Salt Lake City UT 38 26 SPO 2:23:48.62 2:24:01.36 0:12.74 16:32/M
158 Josh Thompson Salt Lake City UT 173 44 SPO 2:24:34.15 2:25:05.27 0:31.12 16:37/M
159 Jesse Thomas Salt Lake City UT 172 40 SPO 2:26:16.59 2:26:54.32 0:37.73 16:49/M
160 Joshua Repman Sandy UT 11 28 SPO 2:26:34.13 2:26:44.15 0:10.02 16:51/M
161 Julian Carr Salt Lake City UT 327 32 EXP 2:26:45.87 2:26:45.87 0:00.00 16:52/M
162 Peter Critchley Salt Lake City UT 351 48 SPO 2:26:46.36 2:27:36.61 0:50.25 16:52/M
163 Nelson Loveridge Draper UT 377 27 SPO 2:26:52.77 2:26:52.77 16:53/M
164 Frederic Parke Salt Lake City UT 295 62 SPO 2:28:16.63 2:28:41.08 0:24.45 17:03/M
165 Leon Rossi Park City UT 110 45 SPO 2:30:01.15 2:30:36.25 0:35.10 17:15/M
166 Dan Singer Draper UT 419 24 SPO 2:30:54.69 2:31:35.82 0:41.13 17:21/M
167 Ethan Belot Salt Lake City UT 300 21 SPO 2:32:02.97 2:32:20.36 0:17.39 17:29/M
168 Jett Johnson Sandysandy UT 254 22 SPO 2:32:04.00 2:32:41.07 0:37.07 17:29/M
169 Matthew Seely Farmington UT 392 49 SPO 2:32:38.73 2:33:20.69 0:41.96 17:33/M
170 Jeff Walters Scottsdale AZ 37 50 SPO 2:32:48.49 2:32:58.37 0:09.88 17:34/M
171 Ari Marks Salt Lake City UT 80 26 SPO 2:32:49.63 2:33:02.21 0:12.58 17:34/M
172 Brennen Farrell Pawling NY 87 23 SPO 2:32:57.98 2:33:15.29 0:17.31 17:35/M
173 Mark Hahn Salt Lake City UT 430 32 EXP 2:33:00.11 2:33:12.08 0:11.97 17:35/M
174 Scott Thatcher Salt Lake City UT 120 31 SPO 2:33:20.01 2:33:34.47 0:14.46 17:37/M
175 Hunter Chaconas Salt Lake City UT 25 35 SPO 2:33:49.82 2:34:08.54 0:18.72 17:41/M
176 Todd Hinds Salt Lake City UT 210 41 SPO 2:33:56.56 2:34:30.50 0:33.94 17:42/M
177 Mark Delbalzo Salt Lake City UT 85 24 SPO 2:34:24.54 2:34:24.54 0:00.00 17:45/M
178 Rob Bingle Sandy UT 241 35 SPO 2:34:27.13 2:35:04.78 0:37.65 17:45/M
179 Ryan McCauley Harrisburg PA 51 27 SPO 2:34:27.35 2:35:04.56 0:37.21 17:45/M
180 Derrek Draper Salt Lake City UT 395 39 SPO 2:35:43.93 2:35:59.44 0:15.51 17:54/M
181 Zach Blessing Ogden UT 345 27 SPO 2:36:59.93 2:37:34.10 0:34.17 18:03/M
182 Nickolas Pacheco Sandy UT 227 34 SPO 2:37:17.78 2:37:27.28 0:09.50 18:05/M
183 Kyle Bick Salt Lake City UT 372 30 SPO 2:38:18.05 2:38:24.96 0:06.91 18:12/M
184 Ben Jones Lindon UT 412 28 SPO 2:39:07.09 2:39:38.69 0:31.60 18:17/M
185 Ben Wyman Draper UT 265 15 SPO 2:39:11.41 2:39:42.68 0:31.27 18:18/M
186 Aaron Wyman Draper UT 264 46 SPO 2:39:12.32 2:39:43.01 0:30.69 18:18/M
187 Garrett Schmidt Provo UT 260 24 SPO 2:39:30.62 2:40:08.24 0:37.62 18:20/M
188 Andrew Verge Salt Lake City UT 68 36 SPO 2:39:32.40 2:40:09.26 0:36.86 18:20/M
189 Garrett Foster Salt Lake City UT 186 34 SPO 2:39:45.29 2:40:04.45 0:19.16 18:22/M
190 Eric McMullan Bountiful UT 231 41 SPO 2:40:05.49 2:40:50.38 0:44.89 18:24/M
191 Owen Spitz Salt Lake City UT 338 31 SPO 2:40:29.43 2:41:08.67 0:39.24 18:27/M
192 David Bahr Lehi UT 86 39 SPO 2:40:48.25 2:41:07.97 0:19.72 18:29/M
193 Kevin Packer Draper UT 153 47 SPO 2:42:04.86 2:42:43.60 0:38.74 18:38/M
194 Travis Williamsen Sandy UT 164 40 SPO 2:44:22.63 2:44:56.54 0:33.91 18:54/M
195 Larry Otey South Jordan UT 292 39 SPO 2:45:45.26 2:46:10.20 0:24.94 19:03/M
196 Kimball McGary Draper UT 379 41 EXP 2:46:37.07 2:46:55.38 0:18.31 19:09/M
197 Steve Gutierrez Clearfield UT 192 34 SPO 2:46:57.95 2:47:01.07 0:03.12 19:11/M
198 Adam George Salt Lake City UT 270 41 SPO 2:47:20.37 2:47:45.91 0:25.54 19:14/M
199 Dan Larsen Midvale UT 123 41 SPO 2:47:36.90 2:48:21.74 0:44.84 19:16/M
200 Jonny Katseanes Ogden UT 418 35 SPO 2:49:21.35 2:49:54.63 0:33.28 19:28/M
 
Place Name City Bib No Age Div Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
201 Calvin Lundell Phoenix AZ 289 31 SPO 2:49:24.99 2:50:11.10 0:46.11 19:28/M
202 Jared Pratt Nibley UT 341 43 SPO 2:50:40.04 2:50:57.97 0:17.93 19:37/M
203 Jon O'Brien Salt Lake City UT 248 25 SPO 2:51:55.08 2:52:37.55 0:42.47 19:46/M
204 Avery Smith Spring TX 410 26 SPO 2:52:09.76 2:52:31.49 0:21.73 19:47/M
205 Skyler Jensen Davie FL 366 31 SPO 2:53:10.26 2:53:32.43 0:22.17 19:54/M
206 Stephen Cantwell Salt Lake City UT 263 36 SPO 2:54:45.90 2:55:20.34 0:34.44 20:05/M
207 Adam Bennett Clearfield UT 235 40 SPO 2:55:24.63 2:56:04.54 0:39.91 20:10/M
208 John Reardon Napa CA 307 32 SPO 2:55:30.11 2:55:49.02 0:18.91 20:10/M
209 Hugo Cano Draper UT 50 43 SPO 2:55:31.92 2:55:58.42 0:26.50 20:11/M
210 Gabe Manner Kigali 60 28 Pro 2:55:43.31 2:55:48.60 0:05.29 20:12/M
211 Nathaniel Shepherd Salt Lake City UT 441 24 SPO 2:57:47.47 2:58:01.83 0:14.36 20:26/M
212 Haydn Hunt Farmington UT 17 32 SPO 3:03:47.99 3:04:03.39 0:15.40 21:08/M
213 Jonathon Zinn Riverton UT 208 39 SPO 3:06:18.26 3:06:52.48 0:34.22 21:25/M
214 Drew Williams Sandy UT 183 44 SPO 3:06:22.84 3:06:51.97 0:29.13 21:25/M
215 Randy George Denver CO 407 45 SPO 3:06:22.95 3:06:49.34 0:26.39 21:25/M
216 Justin Anfinsen Salt Lake City UT 147 34 SPO 3:07:43.81 3:08:02.41 0:18.60 21:35/M
217 Jesse Moreno Stansbury Park UT 146 58 SPO 3:10:36.95 3:11:13.90 0:36.95 21:55/M
218 John Nolan Sandy UT 21 54 SPO 3:11:07.08 3:11:42.47 0:35.39 21:58/M
219 Chad Kerlegan Salem OR 36 46 EXP 3:13:03.14 3:13:09.15 0:06.01 22:11/M
220 Steve Gasik Logan UT 276 30 SPO 3:15:10.59 3:15:32.83 0:22.24 22:26/M
221 Mike Parkinson Ogden UT 291 26 SPO 3:15:11.76 3:15:32.92 0:21.16 22:26/M
222 Cody Bandley Salt Lake City UT 321 29 SPO 3:15:21.87 3:15:36.64 0:14.77 22:27/M
223 Preston Meek Salt Lake City UT 354 40 SPO 3:16:45.31 3:17:29.87 0:44.56 22:37/M
224 Jim French Salt Lake City UT 106 65 SPO 3:18:32.93 3:19:01.82 0:28.89 22:49/M
225 Tony Francis Saratoga Springs UT 108 62 SPO 3:18:34.19 3:19:18.28 0:44.09 22:49/M
226 Makai Francis Saratoga Springs UT 109 18 SPO 3:18:34.84 3:19:18.23 0:43.39 22:50/M
227 Mathew Francis Salt Lake City UT 347 55 SPO 3:18:34.91 3:19:17.84 0:42.93 22:50/M
228 Steve Fletcher Salt Lake City UT 243 39 SPO 3:21:28.66 3:21:59.37 0:30.71 23:10/M
229 Byron Rasmussen Sandy UT 213 47 SPO 3:21:54.15 3:22:31.04 0:36.89 23:12/M
230 Jude Begay Sandy UT 201 34 EXP 3:22:51.10 3:22:52.95 0:01.85 23:19/M
231 Joshua Cluff Eagle Mountain UT 185 40 SPO 3:26:23.96 3:26:44.92 0:20.96 23:43/M
232 Bo Liu Charlotte NC 178 35 EXP 3:29:56.38 3:30:10.92 0:14.54 24:08/M
233 Phil Pecoraro South Jordan UT 217 44 SPO 3:31:40.62 3:32:20.93 0:40.31 24:20/M
234 James Snead Draper UT 28 37 SPO 3:32:36.57 3:33:29.11 0:52.54 24:26/M
235 Tyler Coleman Woods Cross UT 234 29 SPO 3:39:43.86 3:40:05.21 0:21.35 25:15/M
236 Kevin Anderson Sandy UT 214 48 SPO 3:43:48.09 3:44:26.34 0:38.25 25:43/M
237 Paul Burger Morgan UT 223 44 SPO 3:47:32.52 3:47:55.64 0:23.12 26:09/M
238 Jamison Brogdon Eagle Mountain UT 24 37 SPO 3:51:23.08 3:51:54.82 0:31.74 26:36/M
239 Joshua Weisenfeld Saint Peter MN 232 24 SPO 3:51:55.45 3:52:35.82 0:40.37 26:39/M
240 Malachi Muth Palmer AK 440 40 SPO 3:53:19.04 3:54:01.74 0:42.70 26:49/M