Left Banner
 
 

Cirque Series - Snowbird

Overall Finish List

August 21, 2021


Accurate Results | Every Time Competitive Timing
Pro Male Finishers
Expert Female Finishers
Expert Male Finishers
Sport Female Finishers
Sport Male Finishers

Pro

Female Finishers

Place Name City Bib No Age Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Sophia Laukli Yarmouth ME 335 21 1:28:15.01 1:28:15.01 0:00.00 10:08/M
2 Kristen Findley Cottonwood Heights UT 428 30 1:44:10.68 1:44:10.68 0:00.00 11:58/M
3 Tabor Scholl Louisville CO 306 24 1:53:07.40 1:53:07.40 0:00.00 13:00/M
4 Kathryn Dickmann Broomfield CO 328 29 1:53:38.72 1:53:38.72 13:04/M
5 Jessica Flandro Salt Lake City UT 166 32 2:02:35.58 2:02:38.67 0:03.09 14:05/M
6 Kylah Ricks Moab UT 373 18 2:05:15.25 2:05:23.39 0:08.14 14:24/M
Top  

Male Finishers

Place Name City Bib No Age Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Sam Hendry Salt Lake City UT 212 21 1:16:29.99 1:16:29.99 0:00.00 8:47/M
2 Adam Loomis Kamas UT 384 29 1:19:02.77 1:19:02.77 0:00.00 9:05/M
3 Eli Hemming Louisville CO 355 26 1:19:54.60 1:19:54.60 0:00.00 9:11/M
4 Tyler Valovic Sandy UT 34 22 1:30:00.71 1:30:02.17 0:01.46 10:21/M
5 Reid Goble Marquette MI 415 22 1:37:02.75 1:37:05.73 0:02.98 11:09/M
6 Eric Thoreson Riverton UT 130 28 1:39:58.89 1:40:00.18 0:01.29 11:30/M
7 Nate Blouin Salt Lake City UT 194 32 1:43:27.50 1:43:29.98 0:02.48 11:54/M
8 Sean Roberds Ogden UT 255 26 1:49:43.65 1:49:50.68 0:07.03 12:37/M
9 Gabe Manner Kigali 60 28 2:55:43.31 2:55:48.60 0:05.29 20:12/M
Top  

Expert

Female Finishers

Place Name City Bib No Age Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Mariah Bredal Salt Lake City UT 278 23 1:41:59.61 1:41:59.61 0:00.00 11:43/M
2 Hayden James Salt Lake City UT 170 31 1:44:38.15 1:44:38.15 0:00.00 12:01/M
3 Hailey Karg Salt Lake City UT 429 29 1:56:56.60 1:56:56.60 0:00.00 13:27/M
4 Leah Lange Park City UT 414 23 1:59:18.12 1:59:18.12 0:00.00 13:43/M
5 Maddie Festin Salt Lake City UT 117 20 2:01:40.95 2:01:44.18 0:03.23 13:59/M
6 Rebecca Maxell Salt Lake City UT 15 31 2:04:19.60 2:04:26.36 0:06.76 14:17/M
7 Audrey Powell Salt Lake City UT 236 36 2:18:09.76 2:18:14.67 0:04.91 15:53/M
8 Jenna Cuene Salt Lake City UT 442 20 2:19:38.99 2:19:45.19 0:06.20 16:03/M
9 Kellie Garrett Saratoga Springs UT 421 34 2:21:11.80 2:21:31.14 0:19.34 16:14/M
10 Lindsay Thoreson Herriman UT 2 39 2:24:03.71 2:24:07.03 0:03.32 16:34/M
11 Lexy Ott Draper UT 388 27 2:27:37.84 2:27:44.35 0:06.51 16:58/M
12 Allison Hahn Salt Lake City UT 279 31 2:36:41.00 2:36:51.94 0:10.94 18:01/M
13 Fiona Hayes Salt Lake City UT 398 30 3:00:04.87 3:00:04.87 20:42/M
14 Aimee Shilling East Canton OH 116 41 3:13:03.92 3:13:09.06 0:05.14 22:11/M
15 Abby Young Charlotte NC 150 33 3:29:56.08 3:30:11.55 0:15.47 24:08/M
Top  

Male Finishers

Place Name City Bib No Age Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Peter Wolter Hailey ID 334 22 1:27:38.55 1:27:38.55 0:00.00 10:04/M
2 Steve Oler Draper UT 53 17 1:28:19.41 1:28:19.41 0:00.00 10:09/M
3 Jake Dean Holladay UT 62 22 1:29:14.00 1:29:14.00 0:00.00 10:15/M
4 Luke Anderson Palms MI 376 24 1:29:31.38 1:29:31.38 0:00.00 10:17/M
5 Magnus Tveit Salt Lake City UT 125 18 1:31:48.26 1:31:48.26 0:00.00 10:33/M
6 Ethan Hilding Salt Lake City UT 353 20 1:33:03.34 1:33:04.23 0:00.89 10:42/M
7 Kent Warlick Tucson AZ 349 30 1:33:29.70 1:33:30.75 0:01.05 10:45/M
8 Boomer Weisman Wilson WY 100 14 1:34:51.31 1:34:53.64 0:02.33 10:54/M
9 Chris Fisher Breckenridge CO 89 25 1:35:01.29 1:35:03.01 0:01.72 10:55/M
10 Alexei Desmarais Missoula MT 390 31 1:35:40.22 1:35:45.83 0:05.61 11:00/M
11 Aidan McCarthy Salt Lake City UT 408 25 1:41:39.78 1:41:45.44 0:05.66 11:41/M
12 Michael Capobianchi Salt Lake City UT 218 29 1:42:50.45 1:42:51.86 0:01.41 11:49/M
13 Stanford Best Salt Lake City UT 382 29 1:43:05.46 1:43:11.09 0:05.63 11:51/M
14 Kai Chee Cheshire MA 19 31 1:43:43.96 1:43:43.96 0:00.00 11:55/M
15 Blane Bossung Park City UT 294 27 1:44:04.49 1:44:05.82 0:01.33 11:58/M
16 Darrell Roundy Salt Lake City UT 325 34 1:44:25.21 1:44:31.40 0:06.19 12:00/M
17 Logan Dance Salt Lake City UT 32 39 1:45:42.95 1:45:49.03 0:06.08 12:09/M
18 Douglas Anderson Orem UT 315 35 1:46:39.07 1:46:40.95 0:01.88 12:16/M
19 Cameron Edwards Salt Lake City UT 268 30 1:47:34.89 1:47:34.89 12:22/M
20 Garrett Richins Salt Lake City UT 246 47 1:48:15.05 1:48:26.48 0:11.43 12:27/M
21 Cooper Richins Salt Lake City UT 244 26 1:48:29.75 1:48:41.21 0:11.46 12:28/M
22 Taylor Berrett Pleasant Grove UT 406 28 1:48:49.26 1:48:58.15 0:08.89 12:30/M
23 Josh Wennergren Salt Lake City UT 40 33 1:49:02.45 1:49:05.79 0:03.34 12:32/M
24 Chandler Blake Saratoga Springs UT 387 45 1:49:03.86 1:49:06.31 0:02.45 12:32/M
25 Logan Szidik San Francisco CA 394 30 1:49:12.60 1:49:43.51 0:30.91 12:33/M
26 Zachary Wirthlin Bountiful UT 52 17 1:51:38.38 1:51:41.94 0:03.56 12:50/M
27 Albert Wint Sandy UT 65 41 1:51:41.29 1:51:41.92 0:00.63 12:50/M
28 Michael Braman Orem UT 427 38 1:52:20.52 1:52:22.36 0:01.84 12:55/M
29 Keith Bertoch Saratoga Springs UT 288 38 1:53:07.93 1:53:18.95 0:11.02 13:00/M
30 Craig Clugston Salt Lake City UT 290 38 1:53:46.15 1:53:46.15 13:05/M
31 Phil Start Salt Lake City UT 257 23 1:55:16.79 1:55:20.45 0:03.66 13:15/M
32 Joel Zenger Salt Lake City UT 238 50 1:59:10.79 1:59:15.11 0:04.32 13:42/M
33 Ryan Bresson Albuquerque NM 383 32 2:00:08.30 2:00:20.51 0:12.21 13:49/M
34 Aaron Cobia North Salt Lake UT 6 45 2:02:00.01 2:02:03.69 0:03.68 14:01/M
35 Nate Benner Salt Lake City UT 242 26 2:03:21.01 2:03:21.01 14:11/M
36 Calvin Jiricko Salt Lake City UT 305 21 2:05:22.20 2:05:51.96 0:29.76 14:25/M
37 Dylan Troy Hobe Sound FL 216 27 2:06:00.26 2:06:04.89 0:04.63 14:29/M
38 Jake Rothfels Vineyard UT 99 38 2:06:28.20 2:06:52.82 0:24.62 14:32/M
39 Marcus Garcia Durango CO 302 46 2:09:03.24 2:09:19.94 0:16.70 14:50/M
40 Eric Maas Salt Lake City UT 168 44 2:09:14.18 2:09:19.34 0:05.16 14:51/M
41 James Hickenlooper Provo UT 365 50 2:10:42.97 2:10:48.78 0:05.81 15:01/M
42 Seth Wynn Henderson NV 61 28 2:11:02.92 2:11:06.80 0:03.88 15:04/M
43 Benjamin Altenes Salt Lake City UT 301 39 2:11:07.02 2:11:14.77 0:07.75 15:04/M
44 Brad Gannon Wanship UT 403 34 2:11:36.53 2:11:44.59 0:08.06 15:08/M
45 Jonathan Dance Salt Lake City UT 33 26 2:12:56.01 2:13:03.17 0:07.16 15:17/M
46 Hayden Burdge Hailey ID 82 28 2:15:57.30 2:15:57.30 15:38/M
47 Wayne Shipley Centerville UT 131 43 2:16:02.13 2:16:09.43 0:07.30 15:38/M
48 Adam Sapers Salt Lake City UT 357 28 2:20:08.59 2:20:14.32 0:05.73 16:07/M
49 Andrew Mortensen Sandy UT 16 31 2:20:29.54 2:20:36.94 0:07.40 16:09/M
50 Julian Carr Salt Lake City UT 327 32 2:26:45.87 2:26:45.87 0:00.00 16:52/M
51 Mark Hahn Salt Lake City UT 430 32 2:33:00.11 2:33:12.08 0:11.97 17:35/M
52 Kimball McGary Draper UT 379 41 2:46:37.07 2:46:55.38 0:18.31 19:09/M
53 Chad Kerlegan Salem OR 36 46 3:13:03.14 3:13:09.15 0:06.01 22:11/M
54 Jude Begay Sandy UT 201 34 3:22:51.10 3:22:52.95 0:01.85 23:19/M
55 Bo Liu Charlotte NC 178 35 3:29:56.38 3:30:10.92 0:14.54 24:08/M
Top  

Sport

Female Finishers

Place Name City Bib No Age Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Aria Paxton Dillon CO 422 28 1:56:57.65 1:56:57.65 0:00.00 13:25/M
2 Dona Crowne Salt Lake City UT 134 41 1:56:59.35 1:56:59.35 0:00.00 13:26/M
3 Jessica Scheetz Park City UT 226 39 1:57:40.44 1:57:40.44 0:00.00 13:31/M
4 Kristen Ashley Salt Lake City UT 425 29 2:01:33.56 2:02:03.24 0:29.68 13:58/M
5 Ashley Bovee Salt Lake City UT 76 26 2:02:21.96 2:02:31.61 0:09.65 14:04/M
6 Meghan Newman West Jordan UT 342 37 2:04:09.20 2:04:22.11 0:12.91 14:16/M
7 Vanessa Galli Salt Lake City UT 389 33 2:04:17.18 2:04:21.13 0:03.95 14:17/M
8 Marie Norris Salt Lake City UT 158 31 2:04:40.46 2:04:43.96 0:03.50 14:20/M
9 Annika Gilson Draper UT 319 16 2:05:37.27 2:05:53.21 0:15.94 14:26/M
10 Kylie Woodley American Fork UT 380 32 2:07:02.96 2:07:13.49 0:10.53 14:36/M
11 Brooke Haynes Breckenridge CO 229 28 2:07:44.79 2:07:59.30 0:14.51 14:41/M
12 Jenni Woodley American Fork UT 381 39 2:08:14.77 2:08:24.52 0:09.75 14:44/M
13 Caitlin Goodman Salt Lake City UT 378 30 2:08:20.43 2:08:39.87 0:19.44 14:45/M
14 Molly Mahoney Cambridge MA 74 29 2:08:35.17 2:08:43.01 0:07.84 14:47/M
15 Elizabeth Hockett Salt Lake City UT 92 32 2:09:05.73 2:09:19.75 0:14.02 14:50/M
16 Leann Bentley Salt Lake City UT 114 25 2:10:05.41 2:10:14.69 0:09.28 14:57/M
17 Jeralyn Petterson Sugar City ID 358 38 2:11:36.07 2:11:46.01 0:09.94 15:08/M
18 Jessica Gilson Draper UT 318 21 2:11:38.92 2:11:54.25 0:15.33 15:08/M
19 Cristina Regalado Salt Lake City UT 324 31 2:12:07.12 2:12:27.14 0:20.02 15:11/M
20 Paulina Popovskaia Sandy UT 434 29 2:12:08.39 2:12:19.53 0:11.14 15:11/M
21 Aleea Gwerder Salt Lake City UT 70 23 2:13:09.50 2:13:18.05 0:08.55 15:18/M
22 Aleesha Cutler Salt Lake City UT 129 25 2:13:44.59 2:13:59.22 0:14.63 15:22/M
23 Codie Muthig West Jordan UT 71 23 2:13:56.97 2:14:12.64 0:15.67 15:24/M
24 Paighton Noel Salt Lake City UT 405 24 2:14:36.21 2:14:56.24 0:20.03 15:28/M
25 Staci Gunter Pleasant Grove UT 371 35 2:15:53.99 2:16:15.69 0:21.70 15:37/M
26 Anna Von Der Marwitz Salt Lake City UT 105 30 2:16:11.08 2:16:19.12 0:08.04 15:39/M
27 Sydney Ryan Salt Lake City UT 339 36 2:16:57.21 2:17:16.89 0:19.68 15:45/M
28 Whitney Aste Sandy UT 220 32 2:17:11.40 2:17:15.93 0:04.53 15:46/M
29 Melissa Baake Park City UT 309 29 2:17:14.10 2:17:14.10 0:00.00 15:46/M
30 Jess Anstee Salt Lake City UT 112 25 2:17:58.03 2:18:05.63 0:07.60 15:51/M
31 Hala Saleh Orem UT 323 42 2:19:03.70 2:19:30.50 0:26.80 15:59/M
32 Morgan Hendricks Rigby ID 359 30 2:21:01.67 2:21:11.87 0:10.20 16:13/M
33 Madison Ekey Salt Lake City UT 340 25 2:21:49.11 2:22:09.01 0:19.90 16:18/M
34 Alexandra Kereszti Salt Lake City UT 438 27 2:21:56.41 2:22:23.75 0:27.34 16:19/M
35 Bryn Bingham Salt Lake City UT 75 38 2:22:01.73 2:22:16.91 0:15.18 16:20/M
36 Isabella McNamara Salt Lake City UT 247 26 2:23:52.72 2:24:16.38 0:23.66 16:32/M
37 Alissa Olson Park City UT 350 39 2:24:07.50 2:24:14.75 0:07.25 16:34/M
38 Megan Hagelin-Peck Portland OR 155 27 2:26:03.92 2:26:30.49 0:26.57 16:47/M
39 Carissa Watanabe Cottonwood Heights UT 81 39 2:28:12.53 2:28:31.11 0:18.58 17:02/M
40 Madi Walker Sandy UT 29 21 2:28:14.26 2:28:28.50 0:14.24 17:02/M
41 Morgan Jones Orem UT 297 28 2:28:32.68 2:28:42.07 0:09.39 17:04/M
42 Dondea Sherer Midvale UT 1 53 2:29:04.85 2:29:20.88 0:16.03 17:08/M
43 Emma Van Beuningen Salt Lake City UT 145 26 2:30:03.40 2:30:30.30 0:26.90 17:15/M
44 Rachel Lackow Salt Lake City UT 331 26 2:30:16.60 2:30:32.28 0:15.68 17:16/M
45 Ali Girten Salt Lake City UT 397 30 2:30:27.82 2:30:54.82 0:27.00 17:18/M
46 Megan Parker Herriman UT 45 42 2:31:03.99 2:31:22.66 0:18.67 17:22/M
47 Hannah Richland Park City UT 266 26 2:31:50.96 2:32:15.40 0:24.44 17:27/M
48 Emilie Semo Sandy UT 41 25 2:32:22.45 2:32:34.02 0:11.57 17:31/M
49 Morgan Lyman Sandy UT 437 21 2:33:38.01 2:34:15.00 0:36.99 17:40/M
50 Danielle Valdez Salt Lake City UT 209 33 2:33:57.44 2:34:30.51 0:33.07 17:42/M
51 Michelle Rosenvall Pleasant Grove UT 26 51 2:34:04.10 2:34:18.66 0:14.56 17:43/M
52 Mia Klonsky Salt Lake City UT 188 24 2:35:48.08 2:36:17.07 0:28.99 17:54/M
53 Molly Wilson Salt Lake City UT 88 31 2:35:58.06 2:36:32.76 0:34.70 17:56/M
54 Abriel Garrison Pleasant Grove UT 304 21 2:36:59.53 2:37:14.72 0:15.19 18:03/M
55 Abrielle Davies Riverton UT 413 34 2:37:22.28 2:37:54.42 0:32.14 18:05/M
56 Erin O'Neill Orem UT 137 24 2:37:37.95 2:38:08.18 0:30.23 18:07/M
57 Bailey Speed Salt Lake City UT 262 48 2:38:20.53 2:38:33.14 0:12.61 18:12/M
58 Nicole Roccanova Salt Lake City UT 361 33 2:39:50.40 2:40:26.24 0:35.84 18:22/M
59 Aly Gourd Missoula MT 411 30 2:40:01.44 2:40:12.12 0:10.68 18:24/M
60 Eliza Zenger Salt Lake City UT 222 24 2:40:03.79 2:40:17.14 0:13.35 18:24/M
61 Amy Beatty Provo UT 285 39 2:40:06.72 2:40:34.91 0:28.19 18:24/M
62 Annie Guerrero Salt Lake City UT 159 54 2:40:45.97 2:41:09.95 0:23.98 18:29/M
63 Beth Lopez Salt Lake City UT 191 39 2:42:32.16 2:43:04.78 0:32.62 18:41/M
64 Annie Putman Salt Lake City UT 121 33 2:42:38.40 2:43:00.97 0:22.57 18:42/M
65 Susie Rose Draper UT 93 56 2:44:03.58 2:44:43.81 0:40.23 18:51/M
66 Dianne Pulido Denver CO 404 43 2:44:58.15 2:45:24.09 0:25.94 18:58/M
67 Amanda Timmer Salt Lake City UT 190 32 2:44:59.41 2:45:27.57 0:28.16 18:58/M
68 Sam Carroll Herriman UT 203 29 2:45:28.18 2:45:50.86 0:22.68 19:01/M
69 Ann Vom Lehn Pleasant Grove UT 320 30 2:45:59.28 2:46:27.29 0:28.01 19:05/M
70 Amy Routt Salt Lake City UT 90 29 2:46:32.96 2:46:49.86 0:16.90 19:09/M
71 Bonnie Williams Pleasant Grove UT 367 45 2:46:42.59 2:46:56.04 0:13.45 19:10/M
72 Sydney Nolan Sandy UT 7 17 2:47:00.94 2:47:00.94 19:12/M
73 Kayla Sebest Salt Lake City UT 30 26 2:47:01.15 2:47:23.55 0:22.40 19:12/M
74 Tiffany Glasgow Salt Lake City UT 363 52 2:47:37.47 2:47:59.51 0:22.04 19:16/M
75 Kylie Sharp Midvale UT 256 30 2:48:01.31 2:48:19.02 0:17.71 19:19/M
76 Ashley Thompson Ogden UT 400 37 2:49:20.92 2:49:54.39 0:33.47 19:28/M
77 Ashley Dudman Roy UT 84 27 2:49:55.70 2:50:11.05 0:15.35 19:32/M
78 Hannah Follender Salt Lake City UT 163 32 2:50:31.06 2:51:07.13 0:36.07 19:36/M
79 Katelyn Kommer Salt Lake City UT 95 24 2:50:47.40 2:51:15.17 0:27.77 19:38/M
80 Jordan Chase Portland OR 165 25 2:52:32.93 2:52:53.67 0:20.74 19:50/M
81 Mary Kate Vom Lehn Pleasant Grove UT 360 33 2:52:40.76 2:53:08.29 0:27.53 19:51/M
82 Rachel Kurihara Provo UT 362 26 2:52:44.88 2:53:04.74 0:19.86 19:51/M
83 Nicole Shaw Midvale UT 161 30 2:53:07.98 2:53:17.02 0:09.04 19:54/M
84 Colleen Burns Salt Lake City UT 97 38 2:55:10.39 2:55:46.29 0:35.90 20:08/M
85 Natalie McGary Draper UT 369 37 2:55:35.37 2:56:02.82 0:27.45 20:11/M
86 Valois Feneziani Salt Lake City UT 9 26 2:55:56.35 2:56:13.35 0:17.00 20:13/M
87 Katy Sampson Mendon UT 322 37 2:56:29.57 2:56:52.02 0:22.45 20:17/M
88 Tiffany Moss Springville UT 250 50 2:56:47.68 2:57:25.49 0:37.81 20:19/M
89 Jessica Ellis Salt Lake City UT 245 37 2:57:36.26 2:57:52.91 0:16.65 20:25/M
90 Karen Leister South Jordan UT 5 45 2:59:20.34 2:59:59.13 0:38.79 20:37/M
91 Emily Thompson Salt Lake City UT 259 28 2:59:33.03 3:00:04.68 0:31.65 20:38/M
92 Nicole Nelson Salt Lake City UT 277 24 2:59:42.93 3:00:12.31 0:29.38 20:39/M
93 Fiona Hopewell Salt Lake City UT 115 23 3:00:19.24 3:00:47.94 0:28.70 20:44/M
94 Kimber Nolan Sandy UT 22 49 3:00:51.95 3:01:31.51 0:39.56 20:47/M
95 Meg Sternitzky Salt Lake City UT 119 25 3:02:05.02 3:02:17.76 0:12.74 20:56/M
96 Kelsey Day Wheat Ridge CO 313 30 3:02:11.34 3:02:47.13 0:35.79 20:56/M
97 Shannon Sousa Salt Lake City UT 67 30 3:02:18.17 3:02:37.90 0:19.73 20:57/M
98 Emily Innis Salt Lake City UT 152 29 3:02:37.67 3:03:01.24 0:23.57 21:00/M
99 Rhylee Goss Orem UT 326 27 3:02:55.43 3:03:14.90 0:19.47 21:02/M
100 Mikyla Pastor Ogden UT 101 30 3:03:21.51 3:03:35.01 0:13.50 21:05/M
 
Place Name City Bib No Age Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
101 Deborah Wagner Park City UT 343 70 3:04:10.58 3:04:40.46 0:29.88 21:10/M
102 Takara Howard Salt Lake City UT 42 36 3:04:39.28 3:04:50.43 0:11.15 21:13/M
103 Courtney Howard Salt Lake City UT 46 29 3:04:51.45 3:05:16.11 0:24.66 21:15/M
104 Kaitlin Innis Tijeras NM 133 29 3:06:26.23 3:06:50.05 0:23.82 21:26/M
105 Denise Ritter Salt Lake City UT 103 37 3:07:28.17 3:07:56.87 0:28.70 21:33/M
106 Anna Rogers Bountiful UT 221 36 3:07:29.63 3:07:56.30 0:26.67 21:33/M
107 Lindsey Wing Bountiful UT 122 34 3:07:29.81 3:07:56.23 0:26.42 21:33/M
108 Autumn Cluff Eagle Mountain UT 184 42 3:08:31.79 3:08:50.78 0:18.99 21:40/M
109 Mallory Millington Draper UT 299 32 3:10:33.11 3:10:56.32 0:23.21 21:54/M
110 Samantha Paisley Salt Lake City UT 374 18 3:12:02.59 3:12:18.64 0:16.05 22:04/M
111 Keri Manger Redondo Beach CA 267 27 3:13:39.87 3:14:04.31 0:24.44 22:16/M
112 Shannon Graff Murray UT 316 54 3:15:52.56 3:16:18.59 0:26.03 22:31/M
113 Kandace Brewster Salt Lake City UT 274 48 3:16:26.96 3:17:02.50 0:35.54 22:35/M
114 Wendy Leonelli Salt Lake City UT 273 39 3:16:27.04 3:17:02.63 0:35.59 22:35/M
115 Candace Neff Draper UT 66 59 3:17:13.53 3:17:52.56 0:39.03 22:40/M
116 Ginni Larsen Sandy UT 179 51 3:17:42.20 3:18:17.04 0:34.84 22:43/M
117 Sarah Tveit Salt Lake City UT 126 52 3:21:07.08 3:21:32.81 0:25.73 23:07/M
118 Kristen Cambridge Lehi UT 431 41 3:27:39.48 3:28:05.04 0:25.56 23:52/M
119 Sacha Gomez Pleasant Grove UT 303 49 3:28:39.63 3:29:22.15 0:42.52 23:59/M
120 Annie Clayson Pleasant Grove UT 352 43 3:28:39.75 3:29:22.60 0:42.85 23:59/M
121 Jenny Salerno Riverton UT 228 42 3:34:16.48 3:34:24.00 0:07.52 24:38/M
122 Abby Elwood Salt Lake City UT 393 31 3:37:50.03 3:38:22.08 0:32.05 25:02/M
123 Amanda Evans Salt Lake City UT 171 45 3:40:50.65 3:41:07.64 0:16.99 25:23/M
124 Kim Lawson Salt Lake City UT 225 38 3:42:10.91 3:42:39.26 0:28.35 25:32/M
125 Heather Burger Mountain Green UT 239 38 3:47:31.92 3:47:56.24 0:24.32 26:09/M
126 Fernanda De Sousa Park City UT 189 24 3:49:43.55 3:49:44.33 0:00.78 26:24/M
127 Lisa Packer Draper UT 219 51 3:50:53.32 3:51:32.39 0:39.07 26:32/M
128 Falina Skinner Preston ID 444 39 3:51:07.94 3:51:45.88 0:37.94 26:34/M
129 Heather Brogdon Eagle Mountain UT 23 36 3:51:23.31 3:51:55.40 0:32.09 26:36/M
130 Rebecca Rich Salt Lake City UT 12 55 4:05:56.03 4:06:38.04 0:42.01 28:16/M
Top  

Male Finishers

Place Name City Bib No Age Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Daniel Fischer Salt Lake City UT 420 23 1:35:19.58 1:35:19.58 0:00.00 10:57/M
2 Hudson Zwahlen Coalville UT 337 25 1:36:47.50 1:36:47.50 0:00.00 11:07/M
3 Christian Solberg Salt Lake City UT 79 25 1:36:58.69 1:36:58.69 0:00.00 11:08/M
4 Kirkwood Donavin Salt Lake City UT 64 32 1:37:23.51 1:37:27.92 0:04.41 11:12/M
5 Cameron French Salt Lake City UT 311 25 1:38:02.13 1:38:12.23 0:10.10 11:16/M
6 Zachary Selzman Salt Lake City UT 298 16 1:41:40.37 1:41:42.39 0:02.02 11:41/M
7 Matthew Demarco Salt Lake City UT 69 27 1:42:50.89 1:42:56.09 0:05.20 11:49/M
8 Coleman Davis Salt Lake City UT 181 26 1:44:27.05 1:44:50.18 0:23.13 12:00/M
9 Matthew Melancon Salt Lake City UT 224 28 1:44:55.52 1:45:09.02 0:13.50 12:04/M
10 Daniel Reich Draper UT 370 29 1:46:11.48 1:46:30.84 0:19.36 12:12/M
11 Jacob Novotne Lehi UT 55 23 1:46:13.79 1:46:16.93 0:03.14 12:13/M
12 John Tall Draper UT 436 36 1:47:43.70 1:47:43.70 12:23/M
13 Cameron Peterson Midvale UT 78 34 1:48:21.79 1:48:24.39 0:02.60 12:27/M
14 Ben Arquit Harrison NY 336 23 1:48:23.41 1:48:27.45 0:04.04 12:28/M
15 Alex Cikovic Salt Lake City UT 39 28 1:49:07.39 1:49:23.92 0:16.53 12:33/M
16 Mason Marsh Park City UT 284 23 1:49:21.86 1:49:25.68 0:03.82 12:34/M
17 Taylor Daily Salt Lake City UT 138 30 1:50:23.33 1:50:34.83 0:11.50 12:41/M
18 Taylor Penrod Lindon UT 94 24 1:50:24.30 1:50:39.39 0:15.09 12:41/M
19 Mitch Moline Salt Lake City UT 35 25 1:50:41.89 1:50:50.57 0:08.68 12:43/M
20 Tory Law Sandy UT 3 35 1:51:10.79 1:51:12.68 0:01.89 12:47/M
21 Brad Clark South Jordan UT 253 28 1:52:44.30 1:52:51.67 0:07.37 12:58/M
22 Travis Suite Salt Lake City UT 4 26 1:52:48.29 1:53:00.27 0:11.98 12:58/M
23 Oliver Carr Salt Lake City UT 193 25 1:53:13.47 1:53:24.40 0:10.93 13:01/M
24 Benny Burke Salt Lake City UT 432 29 1:53:27.76 1:53:29.81 0:02.05 13:03/M
25 Nic Hadley Salt Lake City UT 230 29 1:55:29.31 1:55:37.37 0:08.06 13:16/M
26 Orrin Boese Boise ID 261 27 1:55:41.04 1:55:46.90 0:05.86 13:18/M
27 Mikell Bova Salt Lake City UT 48 37 1:56:25.36 1:56:56.82 0:31.46 13:23/M
28 Benjamin Gross Park City UT 401 52 1:56:42.46 1:56:46.41 0:03.95 13:25/M
29 Jason Heckle Salt Lake City UT 174 33 1:57:15.71 1:57:22.72 0:07.01 13:29/M
30 Samuel Suarez Park City UT 409 25 1:58:07.52 1:58:07.52 0:00.00 13:35/M
31 Eric Bellan Salt Lake City UT 175 26 1:58:19.73 1:58:48.09 0:28.36 13:36/M
32 Remy Vrahas Park City UT 118 25 1:58:44.63 1:58:56.49 0:11.86 13:39/M
33 Chase Ramer Cortland IL 199 28 1:59:00.90 1:59:25.07 0:24.17 13:41/M
34 Cj Heaney Brookfield WI 346 21 1:59:07.87 1:59:15.61 0:07.74 13:42/M
35 Michael Graf Sandy UT 215 26 1:59:37.90 1:59:46.85 0:08.95 13:45/M
36 Sam Horen Salt Lake City UT 197 25 2:01:16.80 2:01:34.01 0:17.21 13:56/M
37 Seth Moberg Salt Lake City UT 31 33 2:01:22.59 2:01:25.60 0:03.01 13:57/M
38 Miguel Diaz Salt Lake City UT 63 30 2:01:28.57 2:01:50.80 0:22.23 13:58/M
39 Marc Clinard Park City UT 416 40 2:01:55.39 2:02:05.83 0:10.44 14:01/M
40 Tavin Holman Salt Lake City UT 202 30 2:01:56.31 2:02:06.04 0:09.73 14:01/M
41 Jason Reamy Tijeras NM 47 36 2:02:02.54 2:02:26.49 0:23.95 14:02/M
42 Lyman McBride Provo UT 308 30 2:02:26.96 2:02:40.69 0:13.73 14:04/M
43 Robert Davis Ogden UT 332 41 2:02:28.63 2:02:33.23 0:04.60 14:05/M
44 Joshua Shook Layton UT 310 27 2:03:22.64 2:03:46.32 0:23.68 14:11/M
45 Justin Pyper Brighton UT 417 41 2:03:55.99 2:04:04.21 0:08.22 14:15/M
46 Harry Williamson Salt Lake City UT 54 30 2:04:21.58 2:04:39.49 0:17.91 14:18/M
47 Daniel Bolding Cheyenne WY 296 24 2:04:24.48 2:04:29.23 0:04.75 14:18/M
48 Parker Pratt American Fork UT 162 32 2:04:28.00 2:04:37.70 0:09.70 14:18/M
49 Dub Price Draper UT 237 27 2:04:59.95 2:05:05.27 0:05.32 14:22/M
50 Cody Messick Provo UT 375 22 2:05:11.73 2:05:28.01 0:16.28 14:23/M
51 Max Hoole Sandy UT 107 24 2:05:52.98 2:06:07.09 0:14.11 14:28/M
52 Scott McMullin Salt Lake City UT 177 20 2:06:00.90 2:06:00.90 0:00.00 14:29/M
53 Cameron Ballard Salt Lake City UT 98 22 2:06:16.09 2:06:28.79 0:12.70 14:31/M
54 Brad Gilson Draper UT 317 46 2:06:16.49 2:06:34.33 0:17.84 14:31/M
55 Ben Ben Berton Salt Lake City UT 272 29 2:06:38.26 2:07:04.09 0:25.83 14:33/M
56 Cody Sawyer Salt Lake City UT 287 39 2:07:20.99 2:07:39.49 0:18.50 14:38/M
57 Colton Fonnesbeck Salt Lake City UT 283 30 2:08:00.33 2:08:09.41 0:09.08 14:43/M
58 Peter Bruns Salt Lake City UT 196 25 2:08:02.82 2:08:21.05 0:18.23 14:43/M
59 Jordan Caldwell Sandy UT 269 31 2:09:07.19 2:09:09.41 0:02.22 14:50/M
60 James Santelli Salt Lake City UT 160 40 2:09:08.54 2:09:43.04 0:34.50 14:51/M
61 Joseph Kile Cambridge MA 43 32 2:09:11.55 2:09:19.49 0:07.94 14:51/M
62 Albert Cui Palo Alto CA 445 29 2:09:14.75 2:09:26.05 0:11.30 14:51/M
63 Jon Medler Bozeman MT 368 33 2:09:20.13 2:09:40.06 0:19.93 14:52/M
64 James Armijo Salt Lake City UT 135 35 2:09:20.38 2:09:59.61 0:39.23 14:52/M
65 Durian Spagnuolo Salt Lake City UT 211 26 2:09:30.38 2:10:07.16 0:36.78 14:53/M
66 Casey Messick Pleasant Grove UT 314 31 2:09:31.91 2:09:31.91 0:00.00 14:53/M
67 Christian Raguse Salt Lake City UT 396 24 2:09:49.08 2:10:02.07 0:12.99 14:55/M
68 Ben Bowen Salt Lake City UT 111 42 2:09:57.35 2:10:06.88 0:09.53 14:56/M
69 Andrew Garrison Salt Lake City UT 167 43 2:10:35.10 2:11:05.48 0:30.38 15:01/M
70 Matthew Beatty Provo UT 286 41 2:10:47.06 2:11:16.54 0:29.48 15:02/M
71 Trevor Peck Portland OR 136 28 2:11:11.59 2:11:38.25 0:26.66 15:05/M
72 Armando Martinez Sandy UT 182 33 2:11:14.68 2:11:19.89 0:05.21 15:05/M
73 Cody Crane Salt Lake City UT 8 28 2:11:21.85 2:11:47.74 0:25.89 15:06/M
74 Carson McCracken Alpine UT 113 23 2:12:03.00 2:12:23.31 0:20.31 15:11/M
75 Prosper Gross Park City UT 402 15 2:12:26.15 2:12:37.20 0:11.05 15:13/M
76 Tate Larsen Sandy UT 157 20 2:13:33.12 2:14:06.44 0:33.32 15:21/M
77 Matthew Turner Salt Lake City UT 156 20 2:13:33.34 2:14:06.39 0:33.05 15:21/M
78 Jeremy Green Highland UT 58 40 2:14:25.22 2:14:46.50 0:21.28 15:27/M
79 Ryan Daniels West Jordan UT 83 46 2:14:44.46 2:15:04.90 0:20.44 15:29/M
80 David Sandweiss Salt Lake City UT 356 51 2:15:05.80 2:15:48.14 0:42.34 15:32/M
81 Emmett Itoi Park City UT 312 15 2:15:32.96 2:15:32.96 0:00.00 15:35/M
82 Marcus Sulskis West Valley UT 364 31 2:15:45.69 2:16:11.95 0:26.26 15:36/M
83 Ryan Larsen Sandy UT 180 51 2:15:46.43 2:16:20.04 0:33.61 15:36/M
84 Christopher Moran Salt Lake City UT 104 32 2:16:06.83 2:16:18.94 0:12.11 15:39/M
85 Kyle Whitaker Salt Lake City UT 433 41 2:16:33.86 2:17:06.10 0:32.24 15:42/M
86 Henry O'Connor Salt Lake City UT 330 24 2:16:37.33 2:16:53.69 0:16.36 15:42/M
87 Matthew Haney Pleasant Grove UT 59 45 2:17:34.55 2:17:54.75 0:20.20 15:49/M
88 Jackson McMullin Salt Lake City UT 149 22 2:18:15.00 2:18:15.00 0:00.00 15:53/M
89 Eli Kerr Orem UT 426 39 2:19:03.71 2:19:30.52 0:26.81 15:59/M
90 Jeff Brooks Ogden UT 424 42 2:19:05.61 2:19:35.64 0:30.03 15:59/M
91 Emilio Cortes Sanchez Salt Lake City UT 96 37 2:19:09.34 2:19:16.03 0:06.69 16:00/M
92 Cameron Sibert West Haven UT 391 32 2:20:13.45 2:20:25.65 0:12.20 16:07/M
93 Quinton Jorgensen Vineyard UT 187 31 2:20:14.67 2:20:17.37 0:02.70 16:07/M
94 Scott Staples Sandy UT 143 30 2:20:58.80 2:21:20.37 0:21.57 16:12/M
95 Jordan Wertz Cottonwood Heights UT 333 30 2:20:59.29 2:21:20.54 0:21.25 16:12/M
96 Michael Konchan Salt Lake City UT 329 26 2:21:06.68 2:21:09.20 0:02.52 16:13/M
97 Erik Hanson Salt Lake City UT 240 34 2:21:32.12 2:22:10.80 0:38.68 16:16/M
98 Eric Swanson Salt Lake City UT 154 56 2:22:09.70 2:22:21.00 0:11.30 16:20/M
99 Antolin Torres Sandy UT 77 31 2:22:47.96 2:22:56.72 0:08.76 16:25/M
100 Nick Bratsos Salt Lake City UT 38 26 2:23:48.62 2:24:01.36 0:12.74 16:32/M
 
Place Name City Bib No Age Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
101 Josh Thompson Salt Lake City UT 173 44 2:24:34.15 2:25:05.27 0:31.12 16:37/M
102 Jesse Thomas Salt Lake City UT 172 40 2:26:16.59 2:26:54.32 0:37.73 16:49/M
103 Joshua Repman Sandy UT 11 28 2:26:34.13 2:26:44.15 0:10.02 16:51/M
104 Peter Critchley Salt Lake City UT 351 48 2:26:46.36 2:27:36.61 0:50.25 16:52/M
105 Nelson Loveridge Draper UT 377 27 2:26:52.77 2:26:52.77 16:53/M
106 Frederic Parke Salt Lake City UT 295 62 2:28:16.63 2:28:41.08 0:24.45 17:03/M
107 Leon Rossi Park City UT 110 45 2:30:01.15 2:30:36.25 0:35.10 17:15/M
108 Dan Singer Draper UT 419 24 2:30:54.69 2:31:35.82 0:41.13 17:21/M
109 Ethan Belot Salt Lake City UT 300 21 2:32:02.97 2:32:20.36 0:17.39 17:29/M
110 Jett Johnson Sandysandy UT 254 22 2:32:04.00 2:32:41.07 0:37.07 17:29/M
111 Matthew Seely Farmington UT 392 49 2:32:38.73 2:33:20.69 0:41.96 17:33/M
112 Jeff Walters Scottsdale AZ 37 50 2:32:48.49 2:32:58.37 0:09.88 17:34/M
113 Ari Marks Salt Lake City UT 80 26 2:32:49.63 2:33:02.21 0:12.58 17:34/M
114 Brennen Farrell Pawling NY 87 23 2:32:57.98 2:33:15.29 0:17.31 17:35/M
115 Scott Thatcher Salt Lake City UT 120 31 2:33:20.01 2:33:34.47 0:14.46 17:37/M
116 Hunter Chaconas Salt Lake City UT 25 35 2:33:49.82 2:34:08.54 0:18.72 17:41/M
117 Todd Hinds Salt Lake City UT 210 41 2:33:56.56 2:34:30.50 0:33.94 17:42/M
118 Mark Delbalzo Salt Lake City UT 85 24 2:34:24.54 2:34:24.54 0:00.00 17:45/M
119 Rob Bingle Sandy UT 241 35 2:34:27.13 2:35:04.78 0:37.65 17:45/M
120 Ryan McCauley Harrisburg PA 51 27 2:34:27.35 2:35:04.56 0:37.21 17:45/M
121 Derrek Draper Salt Lake City UT 395 39 2:35:43.93 2:35:59.44 0:15.51 17:54/M
122 Zach Blessing Ogden UT 345 27 2:36:59.93 2:37:34.10 0:34.17 18:03/M
123 Nickolas Pacheco Sandy UT 227 34 2:37:17.78 2:37:27.28 0:09.50 18:05/M
124 Kyle Bick Salt Lake City UT 372 30 2:38:18.05 2:38:24.96 0:06.91 18:12/M
125 Ben Jones Lindon UT 412 28 2:39:07.09 2:39:38.69 0:31.60 18:17/M
126 Ben Wyman Draper UT 265 15 2:39:11.41 2:39:42.68 0:31.27 18:18/M
127 Aaron Wyman Draper UT 264 46 2:39:12.32 2:39:43.01 0:30.69 18:18/M
128 Garrett Schmidt Provo UT 260 24 2:39:30.62 2:40:08.24 0:37.62 18:20/M
129 Andrew Verge Salt Lake City UT 68 36 2:39:32.40 2:40:09.26 0:36.86 18:20/M
130 Garrett Foster Salt Lake City UT 186 34 2:39:45.29 2:40:04.45 0:19.16 18:22/M
131 Eric McMullan Bountiful UT 231 41 2:40:05.49 2:40:50.38 0:44.89 18:24/M
132 Owen Spitz Salt Lake City UT 338 31 2:40:29.43 2:41:08.67 0:39.24 18:27/M
133 David Bahr Lehi UT 86 39 2:40:48.25 2:41:07.97 0:19.72 18:29/M
134 Kevin Packer Draper UT 153 47 2:42:04.86 2:42:43.60 0:38.74 18:38/M
135 Travis Williamsen Sandy UT 164 40 2:44:22.63 2:44:56.54 0:33.91 18:54/M
136 Larry Otey South Jordan UT 292 39 2:45:45.26 2:46:10.20 0:24.94 19:03/M
137 Steve Gutierrez Clearfield UT 192 34 2:46:57.95 2:47:01.07 0:03.12 19:11/M
138 Adam George Salt Lake City UT 270 41 2:47:20.37 2:47:45.91 0:25.54 19:14/M
139 Dan Larsen Midvale UT 123 41 2:47:36.90 2:48:21.74 0:44.84 19:16/M
140 Jonny Katseanes Ogden UT 418 35 2:49:21.35 2:49:54.63 0:33.28 19:28/M
141 Calvin Lundell Phoenix AZ 289 31 2:49:24.99 2:50:11.10 0:46.11 19:28/M
142 Jared Pratt Nibley UT 341 43 2:50:40.04 2:50:57.97 0:17.93 19:37/M
143 Jon O'Brien Salt Lake City UT 248 25 2:51:55.08 2:52:37.55 0:42.47 19:46/M
144 Avery Smith Spring TX 410 26 2:52:09.76 2:52:31.49 0:21.73 19:47/M
145 Skyler Jensen Davie FL 366 31 2:53:10.26 2:53:32.43 0:22.17 19:54/M
146 Stephen Cantwell Salt Lake City UT 263 36 2:54:45.90 2:55:20.34 0:34.44 20:05/M
147 Adam Bennett Clearfield UT 235 40 2:55:24.63 2:56:04.54 0:39.91 20:10/M
148 John Reardon Napa CA 307 32 2:55:30.11 2:55:49.02 0:18.91 20:10/M
149 Hugo Cano Draper UT 50 43 2:55:31.92 2:55:58.42 0:26.50 20:11/M
150 Nathaniel Shepherd Salt Lake City UT 441 24 2:57:47.47 2:58:01.83 0:14.36 20:26/M
151 Haydn Hunt Farmington UT 17 32 3:03:47.99 3:04:03.39 0:15.40 21:08/M
152 Jonathon Zinn Riverton UT 208 39 3:06:18.26 3:06:52.48 0:34.22 21:25/M
153 Drew Williams Sandy UT 183 44 3:06:22.84 3:06:51.97 0:29.13 21:25/M
154 Randy George Denver CO 407 45 3:06:22.95 3:06:49.34 0:26.39 21:25/M
155 Justin Anfinsen Salt Lake City UT 147 34 3:07:43.81 3:08:02.41 0:18.60 21:35/M
156 Jesse Moreno Stansbury Park UT 146 58 3:10:36.95 3:11:13.90 0:36.95 21:55/M
157 John Nolan Sandy UT 21 54 3:11:07.08 3:11:42.47 0:35.39 21:58/M
158 Steve Gasik Logan UT 276 30 3:15:10.59 3:15:32.83 0:22.24 22:26/M
159 Mike Parkinson Ogden UT 291 26 3:15:11.76 3:15:32.92 0:21.16 22:26/M
160 Cody Bandley Salt Lake City UT 321 29 3:15:21.87 3:15:36.64 0:14.77 22:27/M
161 Preston Meek Salt Lake City UT 354 40 3:16:45.31 3:17:29.87 0:44.56 22:37/M
162 Jim French Salt Lake City UT 106 65 3:18:32.93 3:19:01.82 0:28.89 22:49/M
163 Tony Francis Saratoga Springs UT 108 62 3:18:34.19 3:19:18.28 0:44.09 22:49/M
164 Makai Francis Saratoga Springs UT 109 18 3:18:34.84 3:19:18.23 0:43.39 22:50/M
165 Mathew Francis Salt Lake City UT 347 55 3:18:34.91 3:19:17.84 0:42.93 22:50/M
166 Steve Fletcher Salt Lake City UT 243 39 3:21:28.66 3:21:59.37 0:30.71 23:10/M
167 Byron Rasmussen Sandy UT 213 47 3:21:54.15 3:22:31.04 0:36.89 23:12/M
168 Joshua Cluff Eagle Mountain UT 185 40 3:26:23.96 3:26:44.92 0:20.96 23:43/M
169 Phil Pecoraro South Jordan UT 217 44 3:31:40.62 3:32:20.93 0:40.31 24:20/M
170 James Snead Draper UT 28 37 3:32:36.57 3:33:29.11 0:52.54 24:26/M
171 Tyler Coleman Woods Cross UT 234 29 3:39:43.86 3:40:05.21 0:21.35 25:15/M
172 Kevin Anderson Sandy UT 214 48 3:43:48.09 3:44:26.34 0:38.25 25:43/M
173 Paul Burger Morgan UT 223 44 3:47:32.52 3:47:55.64 0:23.12 26:09/M
174 Jamison Brogdon Eagle Mountain UT 24 37 3:51:23.08 3:51:54.82 0:31.74 26:36/M
175 Joshua Weisenfeld Saint Peter MN 232 24 3:51:55.45 3:52:35.82 0:40.37 26:39/M
176 Malachi Muth Palmer AK 440 40 3:53:19.04 3:54:01.74 0:42.70 26:49/M