Left Banner
 
 

Smelter City Scamper

Overall Finish List

August 07, 2021


Accurate Results | Every Time Competitive Timing
Half Marathon Male Finishers
10k Female Finishers
10k Male Finishers
5k Female Finishers
5k Male Finishers

Half Marathon

Female Finishers

Place Name City Bib No Age Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Natalie Como Park City UT 168 32 1:27:25.74 1:27:26.76 0:01.02 6:40/M
2 Christina Boughton Ladys Island SC 163 29 1:36:48.32 1:36:56.98 0:08.66 7:23/M
3 Kate McGree Butte MT 30 40 1:47:17.67 1:47:20.11 0:02.44 8:11/M
4 Ashley Choquette Butte MT 160 39 1:49:00.83 1:49:01.85 0:01.02 8:19/M
5 Jada Renneberg Belgrade MT 155 19 1:52:27.20 1:52:33.62 0:06.42 8:35/M
6 Abby Walters Anaconda MT 138 37 1:54:45.19 1:54:48.57 0:03.38 8:46/M
7 Sarah Griffis Anaconda MT 27 20 1:55:44.92 1:55:49.85 0:04.93 8:50/M
8 Brittany Bielewicz Coraopolis PA 162 31 1:59:32.18 1:59:37.97 0:05.79 9:07/M
9 Anna Terry Chinook MT 26 16 2:02:28.47 2:02:29.49 0:01.02 9:21/M
10 Heather Anderson Scottsdale AZ 5 46 2:10:32.13 2:10:40.24 0:08.11 9:58/M
11 Janelle Garza Butte MT 165 32 2:10:42.88 2:10:45.78 0:02.90 9:59/M
12 Jordan Sweeney Missoula MT 123 28 2:22:05.16 2:22:09.79 0:04.63 10:51/M
13 Elizabeth Osborn Butte MT 164 22 2:26:45.55 2:26:45.55 11:12/M
14 Stacey Rahr Sparkss NV 74 57 2:33:48.64 2:33:48.64 11:44/M
15 Jeannie Ranard East Helena MT 95 52 2:36:53.00 2:36:53.00 11:59/M
16 Danielle Schnake Anaconda MT 157 31 2:44:52.15 2:44:52.15 12:35/M
17 Loree Gerboth Reno NV 75 58 3:05:06.44 3:05:06.44 14:08/M
18 Lynn Zimmerman Reno NV 76 63 3:05:07.09 3:05:07.09 14:08/M
19 Emma Strommen Meridian ID 16 15 3:06:21.43 3:06:21.43 14:14/M
20 Cynthia Strommen Meridian ID 15 39 3:06:21.49 3:06:21.49 14:14/M
Top  

Male Finishers

Place Name City Bib No Age Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Don Foley Butte MT 159 49 1:26:45.77 1:26:47.72 0:01.95 6:37/M
2 Guy Wadas Butte MT 121 43 1:33:01.36 1:33:03.96 0:02.60 7:06/M
3 Chad Anderson Scottsdale AZ 4 46 1:34:38.92 1:34:42.87 0:03.95 7:14/M
4 Brody Henry Havre MT 118 16 1:37:00.10 1:37:03.00 0:02.90 7:24/M
5 John Bielewicz Coraopolis PA 161 37 1:44:34.70 1:44:39.73 0:05.03 7:59/M
6 Raymond Laslovich Anaconda MT 104 30 1:44:44.07 1:44:47.40 0:03.33 8:00/M
7 Cory Frankovich Anaconda MT 41 44 1:49:25.89 1:49:30.03 0:04.14 8:21/M
8 Michael Brown Deer Lodge MT 120 17 1:49:40.94 1:49:41.96 0:01.02 8:22/M
9 Scott Craigle Missoula MT 167 64 1:52:45.02 1:52:49.02 0:04.00 8:36/M
10 Zachary Everson Great Falls MT 105 36 1:58:55.11 1:58:57.93 0:02.82 9:05/M
11 Charles Schnake Anaconda MT 156 33 2:44:52.48 2:44:52.48 12:35/M
Top  

10k

Female Finishers

Place Name City Bib No Age Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Chloe Nelson Anaconda MT 136 30 45:19.16 45:22.39 0:03.23 7:18/M
2 Emily Rutledge Butte MT 89 23 50:29.99 50:37.68 0:07.69 8:08/M
3 Jonna Laslovich Butte MT 68 35 52:00.07 52:10.41 0:10.34 8:22/M
4 Jessie Janecke Butte MT 32 38 52:00.48 52:10.99 0:10.51 8:22/M
5 Emily Savoy Anaconda MT 140 24 53:30.49 53:39.39 0:08.90 8:37/M
6 Julie Kieckbusch Whitehall MT 115 51 54:09.21 54:16.97 0:07.76 8:43/M
7 Krissy Kraczkowsky Butte MT 174 39 54:27.96 54:32.23 0:04.27 8:46/M
8 Page Williamson Butte MT 35 33 55:23.09 55:34.19 0:11.10 8:55/M
9 Mandy Gange Ramsay MT 24 35 55:23.92 55:31.88 0:07.96 8:55/M
10 Angela Welles Butte MT 184 47 55:27.08 55:30.64 0:03.56 8:55/M
11 Cristina Hügi Butte MT 220 36 56:45.46 56:57.74 0:12.28 9:08/M
12 Molly Connors Butte MT 119 41 57:10.01 57:13.43 0:03.42 9:12/M
13 Christina Ottomeyer Anaconda MT 21 35 57:29.72 57:39.22 0:09.50 9:15/M
14 Rachel Dean Butte MT 196 30 58:00.80 58:23.47 0:22.67 9:20/M
15 Katelyn Pokorny Butte MT 194 32 58:01.25 58:23.70 0:22.45 9:20/M
16 Amy McHenry Kuna ID 98 43 1:00:32.98 1:00:42.23 0:09.25 9:45/M
17 Kendra Carlson Anaconda MT 149 29 1:01:09.19 1:01:28.24 0:19.05 9:50/M
18 Camie Kendall Buttebutte MT 17 36 1:01:40.62 1:01:47.45 0:06.83 9:56/M
19 Tera Fong Chicago IL 206 36 1:02:46.79 1:02:57.53 0:10.74 10:06/M
20 Catherine Lafon Anaconda MT 124 51 1:07:56.95 1:08:02.68 0:05.73 10:56/M
21 Teresa M Sacks Missoula MT 72 59 1:16:01.27 1:16:18.19 0:16.92 12:14/M
22 Kathy Dahood Missoula MT 70 62 1:16:02.42 1:16:18.33 0:15.91 12:14/M
23 Stacy Jakob Missoula MT 73 49 1:16:02.57 1:16:18.40 0:15.83 12:14/M
24 Jessica Wicks Anaconda MT 211 38 1:18:33.33 1:18:41.41 0:08.08 12:39/M
25 Becky Finnegan Anaconda MT 18 73 1:34:54.57 1:35:16.40 0:21.83 15:16/M
26 Sara Switek Anaconda MT 20 61 1:34:56.68 1:35:17.99 0:21.31 15:17/M
27 Shawna Smoke Spring Creek NV 22 48 2:06:29.25 2:06:49.58 0:20.33 20:21/M
28 Tiauna Paull Deer Lodge MT 25 29 2:06:36.85 2:06:57.11 0:20.26 20:23/M
Top  

Male Finishers

Place Name City Bib No Age Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Kyle Scofield Anaconda MT 193 26 39:00.21 39:10.38 0:10.17 6:17/M
2 Noah McHenry Kuna ID 100 14 47:11.29 47:15.69 0:04.40 7:36/M
3 Dave Griffis Anaconda MT 29 50 47:27.33 47:31.51 0:04.18 7:38/M
4 Bryan Carlson Anaconda MT 148 31 54:02.76 54:21.72 0:18.96 8:42/M
5 Matthew Capozzoli Anaconda MT 130 27 55:38.35 56:07.72 0:29.37 8:57/M
6 Joe Romero Anaconda MT 67 37 57:20.74 57:31.05 0:10.31 9:14/M
7 Max Toll Scotch Plains NJ 101 21 58:32.65 58:38.35 0:05.70 9:25/M
8 Ryan Nielsen Butte MT 19 39 1:01:41.92 1:01:47.23 0:05.31 9:56/M
9 Chris Hunter Butte MT 114 41 1:03:00.79 1:03:09.02 0:08.23 10:08/M
10 Michael Lasher Butte MT 170 61 1:08:36.45 1:08:45.42 0:08.97 11:02/M
11 Ruben Poole Butte MT 134 41 1:20:54.96 1:21:11.21 0:16.25 13:01/M
Top  

5k

Female Finishers

Place Name City Bib No Age Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Tricia Strecker Billings MT 198 37 25:21.48 25:40.03 0:18.55 8:10/M
2 Shealee Novak Anaconda MT 83 13 25:50.05 25:50.42 0:00.37 8:19/M
3 Becky Metcalf Anaconda MT 141 47 25:51.75 25:56.65 0:04.90 8:19/M
4 Ida Real Butte MT 132 19 26:05.80 26:05.80 8:24/M
5 Billiejo Baker Deer Lodge MT 64 38 27:04.61 27:11.76 0:07.15 8:43/M
6 Evie Smith Butte MT 40 11 27:16.88 27:18.16 0:01.28 8:47/M
7 Rebecca Smith Butte MT 39 42 27:16.92 27:18.12 0:01.20 8:47/M
8 Gina Gallagher Butte MT 197 35 27:21.83 27:39.84 0:18.01 8:48/M
9 Anna Grace McNally Carrollton TX 182 29 27:33.76 28:01.94 0:28.18 8:52/M
10 Samantha Kulaski Anaconda MT 221 32 27:36.08 27:59.44 0:23.36 8:53/M
11 Kiley Snow Huson MT 180 23 28:02.80 28:27.64 0:24.84 9:02/M
12 Vanessa Jense Anaconda MT 84 28 28:07.84 28:15.41 0:07.57 9:03/M
13 Chelsea Galle Anaconda MT 86 29 28:08.17 28:15.40 0:07.23 9:03/M
14 Jessie Mancilla Missoula MT 181 27 28:34.61 29:02.35 0:27.74 9:12/M
15 Maureen Delaney Annapolis MD 217 41 28:52.78 28:57.82 0:05.04 9:18/M
16 Katie Joyce Butte MT 185 28 29:05.32 29:28.50 0:23.18 9:22/M
17 Laure Dennehy Butte MT 204 62 29:18.54 29:21.75 0:03.21 9:26/M
18 Lauren Robbins 228 34 31:10.06 31:36.45 0:26.39 10:02/M
19 Lisa Turner Butte MT 195 33 31:21.41 31:42.43 0:21.02 10:06/M
20 Kelsie Oxnam Anaconda MT 88 21 31:37.69 31:44.65 0:06.96 10:11/M
21 Courtney Flack Anaconda MT 85 25 31:37.77 31:44.78 0:07.01 10:11/M
22 Noramae Dalimata Anaconda MT 212 37 31:54.62 32:21.07 0:26.45 10:16/M
23 Jamie Foy Anaconda MT 207 31 32:04.82 32:19.80 0:14.98 10:20/M
24 Linda Granger Butte MT 216 63 32:32.42 32:41.37 0:08.95 10:28/M
25 Camille Everett Anaconda MT 51 38 32:44.16 32:46.97 0:02.81 10:32/M
26 Liz Lahey Butte MT 173 38 32:50.45 33:03.37 0:12.92 10:34/M
27 Erin Calkins Bozeman MT 210 31 33:20.64 33:26.72 0:06.08 10:44/M
28 Kelly Michel Great Falls MT 172 61 33:29.17 33:40.51 0:11.34 10:47/M
29 Jacee Sprunger Butte MT 58 22 34:06.86 34:17.05 0:10.19 10:59/M
30 Alycia Carriger Butte MT 218 36 34:26.72 34:32.02 0:05.30 11:05/M
31 Audrey Peterson Missoula MT 71 60 34:53.56 35:09.35 0:15.79 11:14/M
32 Aprill Barber Anaconda MT 190 41 35:21.71 35:34.32 0:12.61 11:23/M
33 Evann Johnson Buttebutte MT 146 11 35:33.22 35:44.18 0:10.96 11:27/M
34 Susan Malee Anaconda MT 46 66 35:37.82 35:49.60 0:11.78 11:28/M
35 Tara Callaghan Butte MT 226 38 35:40.99 35:48.33 0:07.34 11:29/M
36 Stella Callaghan Butte MT 227 11 35:42.40 35:48.30 0:05.90 11:30/M
37 Madeline Scheett Anaconda MT 129 16 36:22.57 36:27.02 0:04.45 11:43/M
38 Angie Hasquet Butte MT 61 35 37:02.88 37:20.12 0:17.24 11:55/M
39 Megan Casey Anaconda MT 59 30 37:03.01 37:20.44 0:17.43 11:56/M
40 Gianna Donnelly Butte MT 128 39 37:14.14 37:27.09 0:12.95 11:59/M
41 Brandy Street Anaconda MT 126 38 37:14.52 37:27.24 0:12.72 11:59/M
42 Crystal Powers Butte MT 171 43 38:11.19 38:24.91 0:13.72 12:17/M
43 Brett Ueland Butte MT 214 40 38:22.08 38:44.41 0:22.33 12:21/M
44 Brianne Koch Butte MT 215 37 38:22.46 38:44.86 0:22.40 12:21/M
45 Darby Pieroni Bozeman MT 34 35 38:53.57 39:20.71 0:27.14 12:31/M
46 Tami Martin Anaconda MT 127 55 38:56.32 39:08.91 0:12.59 12:32/M
47 Megan Schermele/ Edwards Anacondaanaconda MT 94 33 38:57.91 41:55.11 2:57.20 12:32/M
48 Malea Dunne Anaconda MT 192 27 39:00.37 39:10.50 0:10.13 12:33/M
49 Katie Maes Anacondaanaconda MT 90 36 39:05.13 42:01.15 2:56.02 12:35/M
50 Disa Duncan Belgrade MT 177 43 39:05.49 39:24.53 0:19.04 12:35/M
51 Erna Gallagher Buttebutte MT 179 38 40:40.66 41:22.21 0:41.55 13:06/M
52 Brittany Arvish Anaconda MT 186 26 40:56.99 41:07.88 0:10.89 13:11/M
53 Heidi O'Brien Anaconda MT 139 34 41:02.05 41:07.94 0:05.89 13:12/M
54 Katie Bjornen Anaconda MT 199 29 41:10.97 41:40.40 0:29.43 13:15/M
55 Sami Evanson Anaconda MT 50 32 41:11.41 41:40.26 0:28.85 13:15/M
56 Ireland Corbett Anaconda MT 81 10 41:22.09 41:30.73 0:08.64 13:19/M
57 Sara Morris Anaconda MT 187 25 42:38.27 42:49.23 0:10.96 13:43/M
58 Megan Watts Anaconda MT 189 26 43:05.82 43:19.68 0:13.86 13:52/M
59 Meghan Johnson Anaconda MT 188 30 43:17.46 43:30.51 0:13.05 13:56/M
60 Erin Corbett Anaconda MT 80 41 43:58.99 44:29.41 0:30.42 14:09/M
61 Anne Herzog Alamo CA 13 58 44:01.62 44:16.02 0:14.40 14:10/M
62 Kaitlyn Indreland Fort Yates MT 183 27 44:57.00 45:21.66 0:24.66 14:28/M
63 Alice Heaney Anaconda MT 33 76 46:39.40 46:52.95 0:13.55 15:01/M
64 Whitney Hofer Dickinson ND 229 32 46:44.84 47:21.44 0:36.60 15:03/M
65 Hannah McHenry Kuna ID 102 16 46:47.87 47:11.31 0:23.44 15:04/M
66 Lisa Hlavaty Anaconda MT 53 59 47:08.46 47:13.55 0:05.09 15:10/M
67 Maddie Toll Anaconda MT 103 19 47:41.20 48:04.48 0:23.28 15:21/M
68 Diane Briggs Walla Walla WA 111 72 48:25.83 48:45.23 0:19.40 15:35/M
69 Susie Krueger Anaconda MT 109 54 48:26.19 48:45.27 0:19.08 15:35/M
70 Jolyn Orrino Anaconda MT 107 52 48:26.94 48:45.35 0:18.41 15:36/M
71 Marie Delaney Severn MD 219 72 48:33.72 48:50.64 0:16.92 15:38/M
72 Jenny Farrow Butte MT 142 26 48:55.47 49:28.42 0:32.95 15:45/M
73 Abby Stanberry Anaconda MT 143 27 48:59.10 49:31.40 0:32.30 15:46/M
74 Rachel Barkell Anaconda MT 48 29 48:59.24 49:27.83 0:28.59 15:46/M
75 Addison Case Anaconda MT 223 11 48:59.95 49:31.52 0:31.57 15:46/M
76 Jenn Noel Deer Lodge MT 66 39 51:06.70 51:32.38 0:25.68 16:27/M
77 Courtney Green Anaconda MT 145 33 52:05.70 52:45.95 0:40.25 16:46/M
78 Gina Matteson Anaconda MT 116 36 52:55.71 53:16.67 0:20.96 17:02/M
79 Lisa Marr Bozeman MT 205 45 53:09.95 53:38.24 0:28.29 17:07/M
80 Lori Hartlaub Bozeman MT 203 45 53:10.39 53:38.71 0:28.32 17:07/M
81 Destiny Boyd Anacondaonda MT 135 25 53:14.36 53:31.69 0:17.33 17:08/M
82 Shelby Anderson Butte MT 231 22 53:26.35 54:00.94 0:34.59 17:12/M
83 Marran Poole Butte MT 133 37 53:52.10 54:08.96 0:16.86 17:20/M
84 Paula Van Meel Anaconda MT 209 63 54:27.31 54:46.77 0:19.46 17:32/M
85 Bridgette Baker Anaconda MT 2 39 55:08.89 55:13.87 0:04.98 17:45/M
86 Michelle Arthur Anaconda MT 97 36 55:10.87 55:18.09 0:07.22 17:46/M
87 Brittany Gibson Anaconda MT 12 30 55:41.54 56:15.05 0:33.51 17:56/M
88 Lacey Knadler Anaconda MT 10 27 55:42.29 56:15.59 0:33.30 17:56/M
89 Larissa Holbrook Anaconda MT 232 40 56:12.41 56:46.23 0:33.82 18:05/M
90 Shannon Latray Butte MT 234 40 56:12.98 56:46.33 0:33.35 18:06/M
91 Shirley Cortright Anaconda MT 3 56 56:39.64 57:04.47 0:24.83 18:14/M
92 Jan Smollack Butte MT 8 53 56:40.06 57:04.62 0:24.56 18:14/M
93 Abby Peltomaa Butte MT 43 38 57:28.75 58:26.92 0:58.17 18:30/M
94 Jen Gummer Bozeman MT 54 61 57:51.41 58:33.97 0:42.56 18:37/M
95 Kelsey Gummer Bozeman MT 55 31 57:53.83 58:33.69 0:39.86 18:38/M
96 Kerrie Berger Anaconda MT 52 32 58:22.31 1:00:04.06 1:41.75 18:47/M
97 Michaela Cortright Anaconda MT 6 22 58:41.97 58:41.97 18:54/M
98 Shannon Maes Anacondaanaconda MT 91 40 1:41:21.33 1:41:21.33 32:37/M
Top  

Male Finishers

Place Name City Bib No Age Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Colin Aspholm Anaconda MT 125 17 20:45.33 20:45.33 6:41/M
2 Owen Smith Billings MT 9 15 23:07.43 23:07.43 7:27/M
3 Bodhi Keeland Anaconda MT 28 11 24:22.68 24:22.68 7:51/M
4 Anthony Fields Butte MT 225 38 24:54.89 25:03.06 0:08.17 8:01/M
5 Ryan Brunckhorst Laurel MT 11 11 25:12.15 25:12.15 8:07/M
6 Corwin Hunter Butte MT 113 15 25:19.14 25:35.07 0:15.93 8:09/M
7 Clint Barkell Anaconda MT 49 37 25:47.58 25:49.81 0:02.23 8:18/M
8 Nate Readal Butte MT 175 38 25:50.34 26:02.55 0:12.21 8:19/M
9 Riley Smith Billings MT 7 11 25:50.84 25:50.84 8:19/M
10 Ty Nelson Anaconda MT 137 33 25:52.73 26:30.54 0:37.81 8:20/M
11 Marc McGree Butte MT 31 42 25:52.99 26:06.48 0:13.49 8:20/M
12 Lucas Siders Anaconda MT 77 12 26:49.68 26:51.53 0:01.85 8:38/M
13 Mik Gratzer Butte MT 158 45 27:48.97 27:52.50 0:03.53 8:57/M
14 Spencer Callaghan Butte MT 224 14 28:01.85 28:06.14 0:04.29 9:01/M
15 Luke Wendt Helena MT 150 12 28:45.18 28:45.18 9:15/M
16 Benjamin Everett Anaconda MT 44 12 29:26.29 29:29.25 0:02.96 9:29/M
17 Trystan Everson Great Falls MT 106 11 29:49.22 29:49.22 9:36/M
18 Derek Brown Anaconda MT 213 50 30:46.93 31:13.91 0:26.98 9:54/M
19 Luke Baker Anaconda MT 38 9 31:02.73 31:02.73 10:00/M
20 Owen Arthur Anaconda MT 96 9 31:45.66 31:46.64 0:00.98 10:13/M
21 Shea Mattix Butte MT 201 34 31:51.23 31:56.79 0:05.56 10:15/M
22 Cliff Kulaski Anaconda MT 222 38 31:52.91 31:55.32 0:02.41 10:16/M
23 Roman Johns Anaconda MT 208 10 32:05.14 32:19.61 0:14.47 10:20/M
24 Mark Monaco Henderson NV 78 59 33:36.69 33:56.89 0:20.20 10:49/M
25 Forrest Jay Butte MT 191 40 33:45.08 33:56.98 0:11.90 10:52/M
26 Mark Johnson Butte MT 147 40 35:32.98 35:43.96 0:10.98 11:27/M
27 Con Malee Anaconda MT 47 68 35:36.13 35:49.88 0:13.75 11:28/M
28 Michael Real Butte MT 131 57 36:36.81 36:39.52 0:02.71 11:47/M
29 Henry Pieroni Bozeman MT 36 9 38:54.15 39:21.02 0:26.87 12:31/M
30 Charlie Everett Anaconda MT 45 8 38:56.68 38:56.68 12:32/M
31 Rett Nicholes Anacondanaconda MT 1 12 38:57.18 39:00.06 0:02.88 12:32/M
32 Mark Edwards Anacondaanaconda MT 92 34 38:59.00 41:56.76 2:57.76 12:33/M
33 Cooper Duncan Belgrade MT 178 11 39:05.08 39:24.05 0:18.97 12:35/M
34 Chris McHenry Kuna ID 99 41 42:36.72 43:00.28 0:23.56 13:43/M
35 Grant Herzog Anaconda MT 14 31 44:01.48 44:16.12 0:14.64 14:10/M
36 Killian Corbett Anaconda MT 79 13 44:07.28 44:10.10 0:02.82 14:12/M
37 Dustin Hofer Dickinson ND 230 38 46:44.89 47:21.31 0:36.42 15:03/M
38 Dave Krueger Anaconda MT 108 57 48:24.13 48:45.79 0:21.66 15:35/M
39 Jim Briggs Walla Walla WA 110 72 48:26.46 48:46.21 0:19.75 15:35/M
40 Kyler Noel Deer Lodge MT 65 38 51:05.13 51:32.98 0:27.85 16:27/M
41 Dave McKee Deer Lodge MT 62 55 51:06.25 51:32.54 0:26.29 16:27/M
42 Michael Green Anaconda MT 144 36 52:05.31 52:45.48 0:40.17 16:46/M
43 Andrew Bognanno Anaconda MT 117 44 52:56.45 53:16.57 0:20.12 17:02/M
44 Kurt Hartlaub Bozeman MT 202 43 53:08.04 53:37.58 0:29.54 17:06/M
45 Mike Boyd Anaconda MT 200 54 53:16.53 53:34.08 0:17.55 17:09/M
46 Connor Whelan Butte MT 233 26 53:25.85 54:00.62 0:34.77 17:12/M
47 Mike Leary Butte MT 42 66 57:29.11 58:27.22 0:58.11 18:30/M
48 Sean Gummer Bozeman MT 57 35 57:49.55 58:33.62 0:44.07 18:37/M
49 Kurt Gummer Bozeman MT 56 63 57:52.02 58:34.36 0:42.34 18:38/M
50 Jack Kelly Anaconda MT 82 74 57:52.43 58:22.22 0:29.79 18:38/M