Wolf Creek Canyon Relay
October 04, 2020
Accurate Results | Every Time Competitive Timing
4 Person Relay Male
Senior
Place Team No Bib No Team/Participant Name Event Rank Time Total Time Pace
1 38 Team Tylenol 4:08:31.91 9:12/M
38 Ron McNaight Leg 1 2 1:02:21.14 1:02:21.14 9:18/M
38 Dave Brennan Leg 2 1 52:09.61 1:54:30.75 8:42/M
38 Kelly Johnson Leg 3 2 1:00:27.21 2:54:57.96 8:38/M
38 Eric Baumann Leg 4 1 1:13:33.95 4:08:31.91 8:58/M
4 Person Relay Female
Junior
Place Team No Bib No Team/Participant Name Event Rank Time Total Time Pace
1 35 V7S 3:41:50.86 8:13/M
35 Laura Anderson Leg 1 2 48:47.18 48:47.18 7:17/M
35 Maida Walters Leg 2 3 51:55.78 1:40:42.96 8:39/M
35 Haley McMahon Leg 3 1 55:44.29 2:36:27.25 7:58/M
35 Sara Boughner Leg 4 2 1:05:23.61 3:41:50.86 7:58/M
Open
Place Team No Bib No Team/Participant Name Event Rank Time Total Time Pace
1 31 Run With Rivs 3:57:30.60 8:48/M
31 Kelly Silk Leg 1 5 1:01:32.39 1:01:32.39 9:11/M
31 Tessa Donahue Leg 2 2 50:57.13 1:52:29.52 8:30/M
31 Jackie Woyth Leg 3 4 1:09:36.73 3:02:06.25 9:57/M
31 Marilee Woyth Leg 4 1 55:24.35 3:57:30.60 6:45/M
2 40 Champagne Gang 4:13:46.45 9:24/M
40 Erica Harp Leg 1 1 17:29.94 17:29.94 2:37/M
40 Jessica Nebel Leg 2 11 1:07:33.00 1:25:02.94 11:16/M
40 Rachael Clark Leg 3 11 1:20:20.34 2:45:23.28 11:29/M
40 Jessica Bernard-Krogue Leg 4 10 1:28:23.17 4:13:46.45 10:47/M
3 27 Dashing Divas 4:22:50.93 9:44/M
27 Suzie Woodburn Leg 1 6 1:04:01.99 1:04:01.99 9:33/M
27 Sally Scott Leg 2 1 50:02.64 1:54:04.63 8:20/M
27 Jessica Hanford Leg 3 5 1:10:48.57 3:04:53.20 10:07/M
27 Jamie Ball Leg 4 8 1:17:57.73 4:22:50.93 9:30/M
4 28 Dirt Road Junkies 4:28:03.68 9:56/M
28 Sherry Kauer Leg 1 9 1:07:51.06 1:07:51.06 10:08/M
28 Madeline Little Leg 2 6 56:26.09 2:04:17.15 9:24/M
28 Jessalyn Ritland Leg 3 2 1:04:42.14 3:08:59.29 9:15/M
28 Kelsey Miller Leg 4 9 1:19:04.39 4:28:03.68 9:39/M
5 32 Seven Devils Running Club 4:34:13.13 10:09/M
32 Ashlee Sheridan Leg 1 8 1:07:48.80 1:07:48.80 10:07/M
32 Cecily Townsend Leg 2 7 1:00:36.56 2:08:25.36 10:06/M
32 Christine Hutchison Leg 3 7 1:11:20.56 3:19:45.92 10:12/M
32 Kelsey Harriman Leg 4 7 1:14:27.21 4:34:13.13 9:05/M
6 25 45,000 Meters For Time 4:35:41.69 10:13/M
25 Bree Williamson Gee Leg 1 7 1:07:48.51 1:07:48.51 10:07/M
25 Ashli Gurnett Leg 2 8 1:00:37.51 2:08:26.02 10:06/M
25 Kimberly Feig Leg 3 8 1:14:47.12 3:23:13.14 10:41/M
25 Natasha Dalton Leg 4 6 1:12:28.55 4:35:41.69 8:50/M
7 34 Speed Goats 5:07:52.70 11:24/M
34 Elizabeth Huddleston Leg 1 11 1:21:07.39 1:21:07.39 12:06/M
34 Tina Mann Leg 2 10 1:06:34.09 2:27:41.48 11:06/M
34 Brandi Voss Leg 3 12 1:28:27.54 3:56:09.02 12:38/M
34 Christa Hardy Leg 4 5 1:11:43.68 5:07:52.70 8:45/M
8 36 Will Run For Wine 5:15:53.27 11:42/M
36 Jacquelynn Peres Leg 1 3 56:38.36 56:38.36 8:27/M
36 Julia Doney Leg 2 9 1:03:02.83 1:59:41.19 10:30/M
36 Kristin Klapprodt Leg 3 13 1:33:39.44 3:33:20.63 13:23/M
36 Kelly Stefanyshyn Leg 4 13 1:42:32.64 5:15:53.27 12:30/M
Masters
Place Team No Bib No Team/Participant Name Event Rank Time Total Time Pace
1 33 Soles With A Purpose 4:04:07.44 9:02/M
33 Kathy Frank Leg 1 4 58:13.99 58:13.99 8:41/M
33 Lauren Kuntz Leg 2 4 52:54.77 1:51:08.76 8:49/M
33 Mallory Frank Leg 3 3 1:05:27.55 2:56:36.31 9:21/M
33 Katie Wilkins Leg 4 3 1:07:31.13 4:04:07.44 8:14/M
2 26 50 Shades Of Trained 4:33:24.38 10:08/M
26 Kim Kotthoff Leg 1 10 1:18:29.62 1:18:29.62 11:43/M
26 Dawn Dunham Leg 2 5 54:06.48 2:12:36.10 9:01/M
26 Roxie Benjamin Leg 3 6 1:11:17.18 3:23:53.28 10:11/M
26 Marni Thompson Leg 4 4 1:09:31.10 4:33:24.38 8:29/M
3 30 Maximum Capacity 5:35:02.20 12:25/M
30 Kendra Waddell Leg 1 12 1:31:38.57 1:31:38.57 13:41/M
30 Jeannie Pocha Leg 2 13 1:12:14.47 2:43:53.04 12:02/M
30 Ann Marie McDuffie Leg 3 10 1:15:47.06 3:59:40.10 10:50/M
30 Shannon Hadley Leg 4 11 1:35:22.10 5:35:02.20 11:38/M
4 29 Kiss My Asphalt 5:35:02.38 12:25/M
29 Megan Gullickson Leg 1 13 1:31:39.65 1:31:39.65 13:41/M
29 Kelly Johnson Leg 2 12 1:12:13.48 2:43:53.13 12:02/M
29 Robin Miller Leg 3 9 1:15:46.92 3:59:40.05 10:50/M
29 Lisa Marcille Leg 4 12 1:35:22.33 5:35:02.38 11:38/M
4 Person Relay Coed
Junior
Place Team No Bib No Team/Participant Name Event Rank Time Total Time Pace
1 20 Speedsters 3:11:26.98 7:05/M
20 Asa Jassen Leg 1 2 44:51.78 44:51.78 6:42/M
20 Clayton Jassen Leg 2 1 41:28.25 1:26:20.03 6:55/M
20 Cole Hepfner Leg 3 2 50:13.88 2:16:33.91 7:11/M
20 Lindsey Paulson Leg 4 1 54:53.07 3:11:26.98 6:42/M
2 15 Horney/fisher 4:04:04.80 9:02/M
15 David Horney Leg 1 6 55:18.22 55:18.22 8:15/M
15 Rebecca Horney Leg 2 7 58:23.01 1:53:41.23 9:44/M
15 Joseph Fisher Leg 3 4 53:47.90 2:47:29.13 7:41/M
15 David Fisher Leg 4 6 1:16:35.67 4:04:04.80 9:20/M
Open
Place Team No Bib No Team/Participant Name Event Rank Time Total Time Pace
1 22 Team Jersey 3:30:20.57 7:47/M
22 Matthew Doran Leg 1 4 52:11.67 52:11.67 7:47/M
22 Joann Hepfner Leg 2 2 45:24.00 1:37:35.67 7:34/M
22 Victoria Thompson Leg 3 3 51:58.18 2:29:33.85 7:25/M
2 21 Team Blue 3:42:34.12 8:15/M
21 Kelsey Bock Leg 1 5 53:50.45 53:50.45 8:02/M
21 Erin Neil Leg 2 4 51:41.80 1:45:32.25 8:37/M
21 Leslie Kennedy Leg 3 1 42:43.71 2:28:15.96 6:06/M
21 Ben Kennedy Leg 4 5 1:14:18.16 3:42:34.12 9:04/M
3 10 3 C-Oard Strand 4:08:11.63 9:12/M
10 Tasha Oard Leg 1 8 1:00:45.67 1:00:45.67 9:04/M
10 David Oard Leg 2 3 50:45.17 1:51:30.84 8:28/M
10 Elena Oard Leg 3 5 57:25.44 2:48:56.28 8:12/M
4 42 Kona's Crew 4:29:43.55 9:59/M
42 Wendy Lee Leg 1 11 1:11:22.84 1:11:22.84 10:39/M
42 Katelyn Spurlock Leg 2 8 1:01:26.35 2:12:49.19 10:14/M
42 Dana Gallaher Leg 3 9 1:12:39.62 3:25:28.81 10:23/M
42 James Gallaher Leg 4 3 1:04:14.74 4:29:43.55 7:50/M
5 14 Hop Alongs 4:30:29.84 10:01/M
14 Lindsey Logan-Olaso Leg 1 3 50:55.72 50:55.72 7:36/M
14 Cesar Olaso Leg 2 10 1:02:48.54 1:53:44.26 10:28/M
14 Kaila Clarke Leg 3 11 1:17:43.75 3:11:28.01 11:06/M
14 Brian Clarke Leg 4 8 1:19:01.83 4:30:29.84 9:38/M
6 16 Not Fast, Just Furious 5:03:58.41 11:15/M
16 Anna Odonnell Leg 1 9 1:03:37.62 1:03:37.62 9:30/M
16 Jesse Ross Leg 2 5 55:39.45 1:59:17.07 9:17/M
16 Amy Ross Leg 3 16 1:33:05.36 3:32:22.43 13:18/M
16 Brad Reicht Leg 4 11 1:31:35.98 5:03:58.41 11:10/M
7 24 Who's Idea Was This? 5:09:06.41 11:27/M
24 Tamara Crumley Leg 1 16 1:25:20.87 1:25:20.87 12:44/M
24 Julie Salvitti Leg 2 6 56:45.45 2:22:06.32 9:28/M
24 Tasha Javelosa Leg 3 10 1:13:38.11 3:35:44.43 10:31/M
24 Aaron Meis Leg 4 12 1:33:21.98 5:09:06.41 11:23/M
Masters
Place Team No Bib No Team/Participant Name Event Rank Time Total Time Pace
1 11 Beer Hunters 4:30:21.23 10:01/M
11 Richard Lopes Leg 1 7 1:00:14.79 1:00:14.79 9:00/M
11 Jeffrey Scolley Leg 2 15 1:13:12.21 2:13:27.00 12:12/M
11 Anthony Davalos Leg 3 6 1:00:02.75 3:13:29.75 8:35/M
11 Sheila Riesenberg Leg 4 7 1:16:51.48 4:30:21.23 9:22/M
2 23 Trained And Ready 5:34:50.26 12:24/M
23 Karen Zawacki Leg 1 14 1:19:15.59 1:19:15.59 11:50/M
23 Tova Reddick Leg 2 11 1:03:41.62 2:22:57.21 10:37/M
23 Carl Crouse Leg 3 15 1:32:52.83 3:55:50.04 13:16/M
23 Abby Jones Leg 4 14 1:39:00.22 5:34:50.26 12:04/M
3 12 Buttercups 5:36:29.49 12:28/M
12 Christi Kenter Leg 1 15 1:23:44.16 1:23:44.16 12:30/M
12 Sam Thomas Leg 2 9 1:02:02.30 2:25:46.46 10:20/M
12 Valerie Hoff Leg 3 12 1:17:53.23 3:43:39.69 11:08/M
12 Trish Herring Leg 4 16 1:52:49.80 5:36:29.49 13:46/M
Senior
Place Team No Bib No Team/Participant Name Event Rank Time Total Time Pace
1 13 Choteau Empty Nesters 4:42:27.75 10:28/M
13 Melody Martinsen Leg 1 10 1:06:43.93 1:06:43.93 9:58/M
13 Karrie Crabtree Leg 2 16 1:15:37.27 2:22:21.20 12:36/M
13 Jeff Martinsen Leg 3 7 1:05:52.05 3:28:13.25 9:25/M
13 Randy Gramm Leg 4 4 1:14:14.50 4:42:27.75 9:03/M
2 19 Snail Blazers 4:49:13.66 10:43/M
19 Janice Swanson Leg 1 1 35:36.89 35:36.89 5:19/M
19 Jeremiah Swanson Leg 2 12 1:04:48.12 1:40:25.01 10:48/M
19 Cindy Zubatch Leg 3 14 1:28:18.98 3:08:43.99 12:37/M
19 Michelle Peterson Leg 4 15 1:40:29.67 4:49:13.66 12:15/M
3 18 Slow As Shell 5:12:02.94 11:33/M
18 Kate Samuels Leg 1 13 1:18:59.78 1:18:59.78 11:47/M
18 Blake Samuels Leg 2 13 1:06:29.41 2:25:29.19 11:05/M
18 Barb Albro Leg 3 8 1:11:22.03 3:36:51.22 10:12/M
18 Amber Pedersen Leg 4 13 1:35:11.72 5:12:02.94 11:37/M
Super Senior
Place Team No Bib No Team/Participant Name Event Rank Time Total Time Pace
1 17 Slo-Trotters 5:12:04.44 11:33/M
17 Lori Durocher Leg 1 12 1:18:03.31 1:18:03.31 11:39/M
17 Craig Nowak Leg 2 14 1:11:14.35 2:29:17.66 11:52/M
17 Gwen Nowak Leg 3 13 1:20:51.61 3:50:09.27 11:33/M
17 Joe Durocher Leg 4 10 1:21:55.17 5:12:04.44 9:59/M
2 Person Relay
Mixed 99 and under
Place Team No Bib No Team/Participant Name Event Rank Time Total Time Pace
1 6 Mattadors 3:16:24.51 7:16/M
6 Matthew Raymond Leg 1 2 45:10.14 45:10.14 6:44/M
6 Matt Forster Leg 2 2 43:43.04 1:28:53.18 7:17/M
2 9 Whales 3:20:12.42 7:25/M
9 Jacob Oard Leg 1 3 47:20.11 47:20.11 7:04/M
9 Daniel Gray Leg 2 1 40:51.44 1:28:11.55 6:49/M
3 5 Lyndon B. Prefontaine 3:27:28.04 7:41/M
5 Joshua Thornton Leg 1 1 44:04.87 44:04.87 6:35/M
5 Scott Darios Leg 2 3 44:50.71 1:28:55.58 7:28/M
4 7 Skyline Bobcats 3:48:45.06 8:28/M
7 Todd Borchers Leg 1 5 52:22.46 52:22.46 7:49/M
7 Amanda Manuel Leg 2 5 50:22.19 1:42:44.65 8:24/M
5 8 Sole Runnin’ Mommas 3:49:45.35 8:31/M
8 Alison Fitzsimmons Leg 1 9 1:03:04.66 1:03:04.66 9:25/M
8 Erin Wells Leg 2 6 52:40.44 1:55:45.10 8:47/M
6 4 Long Legs Of The Law 3:50:05.14 8:31/M
4 Joe Kolman Leg 1 4 48:56.78 48:56.78 7:18/M
4 Akilah Lane Leg 2 4 45:53.42 1:34:50.20 7:39/M
7 3 Adventure Bus R And B 3:52:39.54 8:37/M
3 Rhonda Jaraczeski Leg 1 7 54:39.74 54:39.74 8:10/M
3 Brian Zellner Leg 2 8 54:41.41 1:49:21.15 9:07/M
8 1 Adventure Bus 1 3:58:36.87 8:50/M
1 Alyson Zellner Leg 1 8 1:01:11.94 1:01:11.94 9:08/M
1 Sharon Fox Leg 2 9 1:00:46.22 2:01:58.16 10:08/M
9 2 Adventure Bus 2 4:01:05.99 8:56/M
2 Jayden Manuel Leg 1 6 54:30.55 54:30.55 8:08/M
2 Carina Baumann Leg 2 7 54:26.69 1:48:57.24 9:04/M
Military Relay
Mixed Relay 99 and Under
Place Team No Bib No Team/Participant Name Event Rank Time Total Time Pace
1 39 Big Sky Diamonds 4:45:56.29 10:35/M
39 Dustin Cooper Leg 1 1 1:05:14.24 1:05:14.24 9:44/M
39 Dean Martinez Leg 2 1 1:13:33.88 2:18:48.12 12:16/M
39 Ruth Salender Leg 3 1 1:02:02.05 3:20:50.17 8:52/M
39 Charles Morse Leg 4 1 1:25:06.12 4:45:56.29 12:09/M