Left Banner
 
 

Missoula Pro XCT - XCC

Overall Detail

June 11, 2021


Accurate Results | Every Time Competitive Timing

UCI Junior Women 17-18 XCC

Place Name Tm Name Bib No Gender/Age Laps Total Time Time Back Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Lap 5 Lap 6 Lap 7 Lap 8 Lap 9 Lap 10
1 Bailey Cioppa Bear National Team 464 F/17 10 28:40.78 3:50.74 2:38.52 2:38.62 2:42.26 2:45.49 2:48.98 2:46.66 2:48.68 2:50.28 2:50.55
2 Lauren Aggeler Bear National Team 463 F/17 10 29:26.12 0:45.34 3:52.60 2:46.41 2:55.96 2:53.09 2:50.23 2:53.66 2:45.16 2:57.84 2:58.19 2:32.98
3 Mia Aseltine WERace 465 F/17 10 29:29.99 0:49.21 3:53.93 2:45.52 2:56.08 2:53.08 2:51.92 2:53.39 2:44.46 2:57.15 2:57.97 2:36.49
4 Hayden McJunkin Bear National Development Team 466 F/17 10 29:59.31 1:18.53 3:53.43 2:47.00 2:56.24 2:50.07 2:53.09 2:53.33 2:55.20 2:58.60 2:56.76 2:55.59
5 Natasha Visnack WE Development 468 F/17 10 30:43.06 2:02.28 3:50.62 2:51.96 2:55.76 2:54.13 2:57.95 2:58.06 3:05.03 3:00.97 3:05.87 3:02.71
6 Mya Graham Rouleur Development 472 F/17 8 25:10.55 2 laps 4:15.19 2:56.90 2:57.13 2:54.49 2:59.03 3:00.08 3:02.99 3:04.74    
7 Maci Waldron rouleur development 484 F/17 8 25:28.54 2 laps 4:05.97 2:58.87 3:04.67 3:00.82 3:10.44 2:59.87 3:11.99 2:55.91    
8 Vaila Heinemann Bear National Team 467 F/17 8 25:43.98 2 laps 4:03.15 3:03.40 3:03.45 3:01.24 3:09.34 3:01.09 3:10.68 3:11.63    
9 Aunika Kemp Olympic Development Academy 475 F/18 5 16:36.14 5 laps 4:13.76 3:02.89 3:05.81 3:05.32 3:08.36          
10 Isabella Heinemann Bear National Team 470 F/18 4 13:45.46 6 laps 4:21.83 3:03.11 3:14.36 3:06.16            
11 Kyleigh Faust US Olympic Development Academy 471 F/17 4 14:08.42 6 laps 4:11.82 3:16.46 3:23.66 3:16.48            
12 Octavia Fisher 478 F/18 4 14:08.90 6 laps 4:20.02 3:16.18 3:20.12 3:12.58            
13 Isabella Garcia PelŠez Aquiles MD 469 F/18 4 14:16.71 6 laps 4:14.12 3:10.54 3:26.68 3:25.37            
14 Alissa Dent TEAM HIGH GEAR 477 F/17 4 18:07.20 6 laps 4:28.12 2:58.28 3:11.17 7:29.63            
15 Reagan Long Boulder Junior Cycling 473 F/17 3 11:11.67 7 laps 4:22.99 3:26.60 3:22.08              
16 Josie Andre Olympic Development Academy 476 F/18 2 8:49.57 8 laps 4:37.75 4:11.82                
17 Misty Poulson Olympic Development Academy 480 F/17 2 10:03.29 8 laps 5:55.11 4:08.18